Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.280
Cevap
109
Favori
573.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım ne miladı? 2008-2009 arası üretilen bir telefondu.Sana nokia 7210i ile kıyas yapmadım. Bu benim düşüncem parasına göre birşeye benzemediği. Telefonu geliştiren mühendis gibi telefonu korumaya çalışıyorsun hemen.
    Ben zaten yorumumda son 2 yılda kullanmış olduğum telefonlar ile kıyas yaptım. Sen fotoğraflarını açık havada güneşde çekersen tabiiki güzel çıkar. Htc desire'da daha iyi fotoğraf çekiyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: St_arican

Arkadaşım ne miladı? 2008-2009 arası üretilen bir telefondu.Sana nokia 7210i ile kıyas yapmadım. Bu benim düşüncem parasına göre birşeye benzemediği. Telefonu geliştiren mühendis gibi telefonu korumaya çalışıyorsun hemen.
    Ben zaten yorumumda son 2 yılda kullanmış olduğum telefonlar ile kıyas yaptım. Sen fotoğraflarını açık havada güneşde çekersen tabiiki güzel çıkar. Htc desire'da daha iyi fotoğraf çekiyordu.

Aradan 6 sene gecmis simdinin teknolojisiyle aynimi birader yok bide 5110la kiyaslasaydin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Tamamen katılıyorum. İki telefon kullanan hemen uzman kesiliyor. Bende enaz 20 belkide daha fazla akıllı telefon kullandım bence şu anda pıyasadaki en iyi telefon tabiki kamerası da dahil belki z2 daha iyi olabilir. Ayrıca z serileride bazen su alıyor.

:D dayı komedisin sen. Son 2 yılda kullandığım telefonlar dedim.İncelediğim ve bugüne kadar kullanmış olduğum telefonlar diye yazmadım. Ama sen baya uzman gibisin
  • quote:

quote:

Tamamen katılıyorum. İki telefon kullanan hemen uzman kesiliyor. Bende enaz 20 belkide daha fazla akıllı telefon kullandım bence şu anda pıyasadaki en iyi telefon tabiki kamerası da dahil belki z2 daha iyi olabilir. Ayrıca z serileride bazen su alıyor.

:D dayı komedisin sen. Son 2 yılda kullandığım telefonlar dedim.İncelediğim ve bugüne kadar kullanmış olduğum telefonlar diye yazmadım. Ama sen baya uzman gibisin

Kullandigin telefonlarin cogu milattan kalma

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanım testindede s4 le nerdeyse aynı.İ900 katılsa kesin geçerdi.Niye aldıysam bu telefonu
     ★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★

• quote:

Orijinalden alıntı: LifeSpecial

quote:

S5 Mi kamerası en iyi telefon ??

Android'li bir telefon olarak evet en iyisi...Cogu inceleme de gorursunuz zaten..Donanim haber Erdi Bey'de bunu incelemesin de soylemisti zaten...Ardindan G3 ile Z2 piyasaya cikti...

Yapilan testler de S5 farkli yerlerde one cikiyor genel anlam da..

Nokia Lumia'yi ayri tutuyorum bu konuda..En iyisi cunku...

• quote:

Orijinalden alıntı: LifeSpecial

quote:

S5 Mi kamerası en iyi telefon ??

En iyi göreceli bir kavram olmakla birlikte en iyilerden biri en azından. Ne var bunda gülecek. Lumia 1020'yi bile beğenmeyenlerde var mesela. Neye göre iyi yada kötü? Bir telefon için oldukça iyi fotoğraflar çektiğini söyleyebilirim. Üstelik yeni çıkardıkları her yeni cihazda çok yol alıyorlar ve git gide daha iyi oluyor. Z2 iyi deniliyor sonra belki s5 yada başka bir cihaz. Ama bu onun en iyilerden biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

• K zoom harici android dünyasında daha iyisi yok. Bir tek G3 flaşsız az ışıklı ortamlarda biraz daha başarılı. Genel anlamda S5 daha üstün.

• Kuyuya taş atmış biri çıkarmaya çalışmayın arkadaşlar, yapılan testler ve kullanılan teknoloji ortada bunları inkar etmek daha iyisini üretmekten geçer. Ekran netliği ve canlılığı satın alım esnasında en büyük faktör oldu, adapt display ve full hd super amoled harika çalışıyor. Suya dayanıklı konusuna derin girmeyeceğim :) Sadece su geçiriyor bir işe yaramaz görüşünü benimseyenler elinizde ki telefonu 1 metre 30 dk boyunca bekletin ve videosunu bizlerle paylaşın biraz eğlenelim
  • Arkadaşlar sd kart alacağım.Samsungla yaptığım görüşmede class 10 olsun yeter bilgisi aldım.Tavsiyesi olan?

• Arkadaşlar 3 hafta kadar önce aldıgım Galaxy S5i satmaya karar verdim.
    GAYET TEMİZDİR. 2.5 MT Sualtı testini (3mtde olabilir) kendim yaptım. hem havuz hem denizde.
    Zaten elden satmayı düsündüğüm için, uzun uzun yazmama gerek yok. Alacak olan arkadas, otelimize gelir bir cay kahvemi icer telefonu inceler 1515 TL bırakır telefonu alır. 0543 6189647
    Telefonu 1 hafta sonra geri (aynı şekilde temiz olursa) 1600e alırım.
    LÜTFEN PAZARLIK VS İCİN ARAMAYIN.
  • Bakın arkadaşlar size bir link veriyorum... http://www.dxomark.com/Mobiles/Samsung-Galaxy-S5-overview-Joint-leader-in-DxOMark-Mobile-rankings

Şimdi bu ne diyeceksiniz.Bu site fotoğraf konusunda bilinen ünlü bir site.Listenin en başında hangi telefon var s5.

Yalnız şunu söylemekten geri kalmayayım bu sitenin yaptığı inceleme kriterleri ne yazık ki yanlış.Bu listenin başında bir zamanlar z2 yer alıyordu.z2 konusunda sitenin gerçekleri yansıtmadığını puan kriterlerinin yanlış olduğuna dair bilgiler verdim.Yanlız bu arkadaşlar beni samsung fanboyu sony düşmanı olmakla suçlamışlardı.z2 videosu paylaşmışlardı akıcılık konusunda m8 ve s5'in çok çok üstündeydi.Ben başka bir video atmıştım s5'in üstün olduğu ve demiştim çıkmadan hemen z2 en iyisidir demeyin diye.Sonuçta onların paylaştığı video fake benim paylaştığım doğru çıktı.S5 video konusunda rakiplerinin önünde tıpkı cropta önde olduğu gibi.Tek eksiği düşük ışık performansı.

s5'in kamerasına kötü diyenlerle tartışmayın bile atın bir gsmarena linki baksın görsün.Hayır bunların içinde d300 gibi bir dslr ile kıyaslayıp gerçek megapiksel değil diyen cahiller bile var...

• Arkadaslar uzun zamandir bu forundayim ve yni zamanda g3 forumunu da takip ediyorum. S5 kullanan arkadaslardan ogrenmek istedigim bir konu var, daha once hic android kullanmadigim icin tecrubem yok, g3'un menusunde gezerken ayarlarda yazi boyutunu degistirme bolumu vardi, telefondaki tum yazi karakterini istedigin boyuta degistirebiliyorsun, ayni ayari s5'te bulamadim, bu androidin mi yoksa markanin mi artisi? İlave olarak; bu ayari yapinca rehberde de yazi boyutu degisir mi? İos kullanicisi olarak dev yazi karakterleri beni cok yoracak androide gecince? Bu arada g3 ve s5 arasinda kaldim ama surekli aklim s5'ten yana, umarim pisman olmam..

• Yaa brn oyun indiremiyorum..indironce bu oyun durduruldu diyo.sebep nedir??

• quote:

Orijinalden alıntı: afterglow1981

Arkadaslar uzun zamandir bu forundayim ve yni zamanda g3 forumunu da takip ediyorum. S5 kullanan arkadaslardan ogrenmek istedigim bir konu var, daha once hic android kullanmadigim icin tecrubem yok, g3'un menusunde gezerken ayarlarda yazi boyutunu degistirme bolumu vardi, telefondaki tum yazi karakterini istedigin boyuta degistirebiliyorsun, ayni ayari s5'te bulamadim, bu androidin mi yoksa markanin mi artisi? İlave olarak; bu ayari yapinca rehberde de yazi boyutu degisir mi? İos kullanicisi olarak dev yazi karakterleri beni cok yoracak androide gecince? Bu arada g3 ve s5 arasinda kaldim ama surekli aklim s5'ten yana, umarim pisman olmam..

Ayarlar, ekran, yazı tipi, yazı boyutu buraya girip değişebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: afterglow1981

Arkadaslar uzun zamandir bu forundayim ve yni zamanda g3 forumunu da takip ediyorum. S5 kullanan arkadaslardan ogrenmek istedigim bir konu var, daha once hic android kullanmadigim icin tecrubem yok, g3'un menusunde gezerken ayarlarda yazi boyutunu degistirme bolumu vardi, telefondaki tum yazi karakterini istedigin boyuta degistirebiliyorsun, ayni ayari s5'te bulamadim, bu androidin mi yoksa markanin mi artisi? İlave olarak; bu ayari yapinca rehberde de yazi boyutu degisir mi? İos kullanicisi olarak dev yazi karakterleri beni cok yoracak androide gecince? Bu arada g3 ve s5 arasinda kaldim ama surekli aklim s5'ten yana, umarim pisman olmam..

ayarlar>ekran>yazı tipi
  • quote:

16.08.2014 tarihi ile bende S5 almış bulunmaktayım.Son 2 yılda kullandığım telefonlar Samsung i900, Htc Desire, Nokia 6630 ve 8310. Bunların içinden en performanslı ve uzun süre kullandığım i900 ile kıyas yaptığımda:
    -S5 kamera hiç tatmin edici değil. Oda içi aydınlatma açıkken akşam vaktindeki fotoğraflar flaş açtığımda sarıya dönmekte.Ekranda fotoğraf çekme butonuna basana kadar herşey güzel görünüyor ama çektiği fotoğraflar beş para etmez. Bugün s3 ile yapmış olduğum fotoğraf testinde s3ün daha iyi fotoğraf çekitiğini söyleyebilirim. Sizinde bildiğiniz gibi megapixel çokda birşey ifade etmiyor.Olay optikde bitmekte. Nokia n90'ı hatırlayanlarınız vardır mutlaka. O telefon ile çektiğim fotoğrafları daha başka bir telefonda çekemedim. İphone konusuna değinmeme hiç gerek yok sanırım. Eğer s4'deki gibi optik zoom'lu bir s5 çıkarsa o zaman fikrim değişebilir s5 konusunda.
    -bataryası her ne kadar yüksek amperli denilsede Htc desire tüm gün internet kullandığımda batarya şarjı gerektirmiyordu
    -parasına göre kalitesi hiç iyi değil. Nikelaj kaplama olan çerçeve i900'deki gibi metal olabilirdi.
    -su geçirmez diyip su giren cihazlar var. Su geçirmezliğin ne anlamı kaldı?
    -samsung S4den hiç farkı yok diyebilirim. Diyebilirsinizki adım ölçer nabız ölçer var. Sizce bunlar çok mu gerekli? Bana göre gereksiz. Zaten bu tip sağlık sorunları insanların çoğunluğu 50-60 yaş üzeri. Elektronik kullanım tecrübesi bu insanların yok denecek kadar az diyebiliriz.
    -Samsungun bazı pahalı modellerinden 2.batarya, harici pil şarj cihazı, dock gibi ürünler çıakrdı. Bu model bunlara rastlayamadım(yurt dışı modelleride dahil)
    -Hoparlör kalitesi çok kötü. İ900'de daha kaliteli sesler alabiliyordum.
    -Flaş i900'e göre zayıf.

Şimdilik gördüğüm eksiklikleri bunlar. Olursada ilerde yazacağım

Şimdi hocam ben bu telefona s3 ten geçtim. Daha önce nokia n8 kullanıyordum. Ve kendim profesyonel fotoğraflar çekiyorum. S3 le de kamera root rom yazılım konusunda bayağı uğraştım. Bunlara istinaden yazdıklarınızın üstünden geçicem.

1. s5 Gün ışığında gayet iyi çekiyor. Kendi çektiğim fotoları burada paylaşabilirim isterseniz. Ne s3 ne o sizin dediğiniz i900 müş n90 mış geçin bunları. Gece çekimine gelecek olursak. Bu telefonun tek sıkıntısı auto modundan tek tuşla çıkmaması. hdr ve stabiliteyi kapatıp isoyu elle ayarlamanız gerekiyor. Ondan sonra karar verin. Bir de s3 yanınızdaysa gece moduna alın s3 ü s5 ile aynı şekilde gösterecektir etrafı. Bu yazılımsal bir sıkıntı yani öyle kameranın bir eksiği değil. Onun için kamerası için yok öyle yok böyle demeye gerek yok.
    2. Batarya ile rahat 4 saat ekran süresi 12-13 saat kullanım alıyorum ben gayet de yeterli bunlar 3g ile tabi. Karşılaştırdığınız telefon da tek çekirdekli 240x320 ekranlı bi telefonla full hd 4 ya da 8 çekirdekli bi telefon.
    3.Kalite olarak nesi iyi değil plastiğine laf edecekseniz. Piyasada çok güzel metal telefonlar var ama s5 ten iyiler mi ona bakmak lazım.
    4.Su geçirmez değil suya dayanıklı ona dikkat etmek lazım.
    5. S4 ten iyi yanları İşlemci, Grafik işlemci, Stabilite, Hız, Kamera (gündüz çekimi), Kasa kalitesi,Yeni sensörler. Bunlar yetmiyorsa yapacak bir şey yok.
    6.Yan ürünler konusunda internete bakmadınız herhalde yedek pil harici şarj cihazı falan var ona dikkatli bakın bulamazsanız ben size link atarım.

Son iki madde için bir şey diyemeyeceğim onların testini yapmadım. Yalnız size şunu diyeceğim karalamış olmak için bir şeyler yazmayın. Araştırın öyle yazın. İyi akşamlar.

• Arkadaslar bundaki özel mod sifresini unuttum nasıl sıfırlama yapıcam deli oldum ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Hocam zaten kendime değil eşime aldım. eşimdede i900 vardı. Şimdi i900 kullanmayı düşünüyorum. Olay kapağı kapatınca bitiyor demeye çalışmışsın ama kullanam kılavuzuna yazmışlar zaten "1m'den daha derinde telefonu kullanmayınız" diye. Ben burada telefonu almayıp kötülesem belki haklısın ama o kadar para veripde bu kadar özelliği görünce insan üzülüyor. 4-8 çekirdeği oyun için alanlar var :D telefon mu oyun konsolu mu anlayamadım.
    Sen telefonunu süper sayabilirsin saygı duyarım ama bu kaliteye bu para çok.
    S4'de çok tutmuşki hala değişik modelleri üretiliyorEn son modelini incecle istersen Samsung GALAXY S4 VE LTE GT-I9515

Simdi Galaxy S4, Galaxy serileri arasinda en sorunlu cihaz bana gore...

Ilk ciktigin da ne kadardi? 2000 Tl..S5? 2200 Tl..

Simdi 2000 Tl'ye S5 alabiliyorsunuz...

S4 ile S5 arasinda cok fark var..En onemlisi Stabilligi ve buna bagli olarak Pil performansi,Ekrani,Wi-fi 3g cekim gucu, Daha hizli performansli, Ekrani biraz daha buyuk ve ergonomik, Kamera deseniz Lumia'dan sonra S5 geliyor cogu incelemeler de,Video kayit dahil...

Bu telefon su gecirmez degil...Suya ve toza DAYANIKLI...Kimse idrak edemiyor bunu...Su gecirmezle-Dayanikli kelimeleri arasin da cok fark var..Bir Sony Z2 degil bu konu da..

S5 son derece iyi bir telefon..Galaxy S4'de ki butun sorunlar bu telefonda son bulmus gozukuyor...

Samsung yazilima onem verecegini belirtmisti bu telefon cikmadan..Haklilar da..Oldukca calismislar bu konuda..En basiti 2-3 saniye de acilan rehber, Bu telefonda en gec 1 saniye icin de aciliyor...Ram kullanimi Telefonu etkilemiyor..Millet bos yer yok, yuksek diyor da..Ram kullanimi telefonu fazla sisirmez...Sadece acik kalan uygulama sayisi duser..Multitasking bu konuda basarili..Sismemesinin sebeplerinden...

Geriye ne kaldi? Alüminyum kasa..

Buyuk ihtimalle Note 4 ve S6' da Aluminyum kasayi gormus olacagiz...

Saygilar..

Hocam bana Ip67 sertifikasinin acilimini yaparmisin biliyorsunki s5 bunu aldi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: denizalican

quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Hocam zaten kendime değil eşime aldım. eşimdede i900 vardı. Şimdi i900 kullanmayı düşünüyorum. Olay kapağı kapatınca bitiyor demeye çalışmışsın ama kullanam kılavuzuna yazmışlar zaten "1m'den daha derinde telefonu kullanmayınız" diye. Ben burada telefonu almayıp kötülesem belki haklısın ama o kadar para veripde bu kadar özelliği görünce insan üzülüyor. 4-8 çekirdeği oyun için alanlar var :D telefon mu oyun konsolu mu anlayamadım.
    Sen telefonunu süper sayabilirsin saygı duyarım ama bu kaliteye bu para çok.
    S4'de çok tutmuşki hala değişik modelleri üretiliyorEn son modelini incecle istersen Samsung GALAXY S4 VE LTE GT-I9515

Simdi Galaxy S4, Galaxy serileri arasinda en sorunlu cihaz bana gore...

Ilk ciktigin da ne kadardi? 2000 Tl..S5? 2200 Tl..

Simdi 2000 Tl'ye S5 alabiliyorsunuz...

S4 ile S5 arasinda cok fark var..En onemlisi Stabilligi ve buna bagli olarak Pil performansi,Ekrani,Wi-fi 3g cekim gucu, Daha hizli performansli, Ekrani biraz daha buyuk ve ergonomik, Kamera deseniz Lumia'dan sonra S5 geliyor cogu incelemeler de,Video kayit dahil...

Bu telefon su gecirmez degil...Suya ve toza DAYANIKLI...Kimse idrak edemiyor bunu...Su gecirmezle-Dayanikli kelimeleri arasin da cok fark var..Bir Sony Z2 degil bu konu da..

S5 son derece iyi bir telefon..Galaxy S4'de ki butun sorunlar bu telefonda son bulmus gozukuyor...

Samsung yazilima onem verecegini belirtmisti bu telefon cikmadan..Haklilar da..Oldukca calismislar bu konuda..En basiti 2-3 saniye de acilan rehber, Bu telefonda en gec 1 saniye icin de aciliyor...Ram kullanimi Telefonu etkilemiyor..Millet bos yer yok, yuksek diyor da..Ram kullanimi telefonu fazla sisirmez...Sadece acik kalan uygulama sayisi duser..Multitasking bu konuda basarili..Sismemesinin sebeplerinden...

Geriye ne kaldi? Alüminyum kasa..

Buyuk ihtimalle Note 4 ve S6' da Aluminyum kasayi gormus olacagiz...

Saygilar..

Hocam bana Ip67 sertifikasinin acilimini yaparmisin biliyorsunki s5 bunu aldi ?

Sayılar tam aklımda değil ama şöyle aciklayayim

S5 tamamen toz geçirmez Z2 toza dayanıklı
    Z2 tamamen su gecirmez S5 suya dayanıklı

Tamamen gecirmezden kastım diğerine gore daha üstun tamamen gecirmez diye birsey yoktur

• 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.