Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

S3 e yakında ram yetmiyor diye güncelleme kesilir s2 ye gelen son güncelleme gibi s3 ede bi yere kadar sonrası s4 donanım avantajı ortaya daha fazla çıkacak ve bir süre sonra da s3 e olan bunada olacak ... en En iyisi her zaman elimizde olandır.

S3 5 i kesin alir 50 milyon satti guncelleme kesilmez 4.2 de zaten zram geliyor 200mb lik ram i artirmak icin s4 ciktigi gun hemen s4 ozelliklerini vericez dediler s5 cikana kadar rahat guncelleme alir 4.2 sizinti romda 1 aydir piyasada zaten yakinda 4.2.1 gelir s3 smart scroll smart pause icinde vardi zaten samsung politikasini degistirdi artik guncelleme ile kullanici cektiginin farkina vardi s2 ye bile 4.2 vericegi soyleniyor

+1. S2, S4 geldiği halde güncelleme alıyor. Samsung yazılım desteğinin farkında.

Sunuda eklemek lazim amerikada 2gb ramli daha kotu islemci ile satildi ram yetmiyor guncelleme vermiyoruz deme ihtimalleri yok amerikaya ne diycekler islemci yetmiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gtr5000

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vires

İphone 4s in ekrani yetmemeye basladi artik bu cihaza gecmeyi dusunuyorum mantikli mi arkadaslar sizce yoksa samsung a hic bulasma mi dersiniz ?

sorman hata bende 4sten geçeceğim. Apple'dan daha telefon alırsam....

Sebep nedir?

İlk defa Apple'dan böyle yaka silken birini görüyorum da.

iOS.

Hocam zaten ya cihazla ya da yazılımla ilgilidir.

Ayrıntılı neden için sormuştum.

-Kisisellestirme yok.(jb yapinca gene kayda deger bir degisiklik olmuyor)
    -Uygulamalardan atma problemi.
    -Kilit ekraninin cok monoton olmasi.
    Daha da gider bu liste fazla uzatmak istemiyorum.
    Benim iphone:
    SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Bir suru tweak ve tema ile yaptim

Ayrica jb yapinca stock bir androidden daha kotu stabiliteye dusuyor eskiden ayni oluyor diyordum ama ios6 jb ile kesinlikle daha kotu ayrica yuklenen tweaklere bagli olarak islemcinin gucsuz kaldigini kesinlikle goruyorsun. Iphone hic bisey yapmadan stock halde kullanicak kisiyi memnun ediyor ama benim gibi 5 yil kullaninca cok monoton bir hal aliyor jb li halide androidden basarili diyemem ios benim icin sadece ipad artik telefonda kullanmayi dusunmuyorum bir daha

• quote:

-Kisisellestirme yok.(jb yapinca gene kayda deger bir degisiklik olmuyor)
    -Uygulamalardan atma problemi.
    -Kilit ekraninin cok monoton olmasi.
    Daha da gider bu liste fazla uzatmak istemiyorum.

O konuda sizinle hemfikirim. Uygulama ikonlarını yan yana dizme mecburiyeti bile başlı başına sıkıcı bir neden.

Ben iPad 4'te yarım gün uğraşıp bana göre kullanımı en kolay klasörleme sistemini ayarladım. Tekrar yapmaya kalksam daha önce alınmış ekran görünütülerine tek tek bakmadan yapamam. O halde bile 1 saat uğraşıyorum. Android'te Rom kurduktan veya telefonu fabrika ayarlarına aldıktan sonra uygulamaları eski halinde sıralamak en fazla 10 dakikamı, Launcher kullanılıyorsa ve yedekleme özelliği varsa birkaç saniyemi alır ve tüm bunlar için Root'a falan gerek yoktur. Hemen hemen her Android cihaz kutudan çıktığı anda bu işleme elverişlidir.

Ben telefon ve tabletimde yaptığım şu kişiselleştirmeyi iOS'te de yapabilmeliyim:

Samsung GALAXY S2

Google ASUS Nexus 7

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüzün Dram Keder

quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

bazı benchmark sonuçları geliyor yavaştan şuan için bir liderlik yok tabi bechmark sonuçları ne kadar çok etkili oda var.

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s4-early-benchmark-scores-average-171336/

Uzun süredir xperia z yi takip ediyordum. Tasarımına hayran kaldım , üstüne üstlük birde su geçirmezliği var.
    Fakat bu telefonlardan çok önce tanıtıldığından S4 ve HTCM7 yi bekleyip, donanımda çok fazla ezilmiyorsa Xperia Z alırım demiştim.

Eğer benchmarkta da durum buysa S4 ün hiçbir albenisi kalmamıştır benim için.

S4 de bana göre hiçbir yenilik yok . SIII ün görseline paintten siyah rengi seçip "doldur" yapmışlar gibi bişey olmuş.

4+4 çekirdek ilgimi çekmişti , birtek bu yararlı olabilir . Hem pil boyutu büyüdü hemde 4 tane ezik çekirdek konulmuş .Eğer teknik olarak sorunlar yaşanmazsa en büyük getirisi pil ömrü olacaktır.

Fakat benim için yeterli değil artık geriye HTC One ve Xperia Z kaldı.

Bu testlerin telefon daha tanıtılmadan yapıldığını üstteki tarihlere bakarsanız görürsünüz.
    Gereksiz bir test.Ve gerçekliği pek mümkün değil.
    S4'ün saf a15 işlemcisi testlerde qualcomm falan bırakmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: shallipushthebutton?

quote:

quote:

bazı benchmark sonuçları geliyor yavaştan şuan için bir liderlik yok tabi bechmark sonuçları ne kadar çok etkili oda var.

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s4-early-benchmark-scores-average-171336/

Uzun süredir xperia z yi takip ediyordum. Tasarımına hayran kaldım , üstüne üstlük birde su geçirmezliği var.
    Fakat bu telefonlardan çok önce tanıtıldığından S4 ve HTCM7 yi bekleyip, donanımda çok fazla ezilmiyorsa Xperia Z alırım demiştim.

S4 de bana göre hiçbir yenilik yok . SIII ün görseline paintten siyah rengi seçip "doldur" yapmışlar gibi bişey olmuş.

4+4 çekirdek ilgimi çekmişti , birtek bu yararlı olabilir . Hem pil boyutu büyüdü hemde 4 tane ezik çekirdek konulmuş .Eğer teknik olarak sorunlar yaşanmazsa en büyük getirisi pil ömrü olacaktır.

Bu testlerin telefon daha tanıtılmadan yapıldığını üstteki tarihlere bakarsanız görürsünüz.

Testler 600 lu islemciyle hep zaten octa islemci gecikicek diyorlar gecikmesi htc one a yarar ama yetistirmeye calisicaklardir test cihazi bile yokmus galiba lansmanda 8 cekirdekli

• Androide karşıydım ama iPhone sonrası telefonum s4 olacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

quote:

quote:

Testler 600 lu islemciyle hep zaten octa islemci gecikicek diyorlar gecikmesi htc one a yarar ama yetistirmeye calisicaklardir test cihazi bile yokmus galiba lansmanda 8 cekirdekli

Evet lte versiyonu var testte.
    Bizi ilgilendirmediği için pek octa olana bakmak lazım.Yanılmıyorsam haber vardı exynos octa hacimli üretime başlayacak diye zaten Nisan sonuna satışa çıkacağı için Samsung için problem olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

S3 sahibi adam zaten bunu almaz. S3 her şartta 3-4 sene daha götürür.

S2 sahibi de bunu almaz. Onun da 2 yıl daha ömrü var.

Apple 4, 4S, 5 sahibi güruh da bunu almaz.

Açıkçası kim alır bilemiyorum.

Herhalde hava atma amacıyla, parası bol tipler bunu alır.

En akilane ve gerçekçi yorum sizinkisi olmuş.

Dediğiniz cihazlardan S4'e terfi, tamamiyle Teknoloji israfiyetidir.

Aynen katılıyorum. Bu teknoloji işinin iyice çivisi çıktı.

5-6 ayda bir telefon değişitirip bu adamları zengin eden kitleler ortaya çıktı.

• ülkemize hangi gpu işlemci ile gelcek ? hangisi daha iyi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İzmir.li

ülkemize hangi gpu işlemci ile gelcek ? hangisi daha iyi ?

Tabi ki lte çözümü ile gelmeyecek.
    Uluslararası versiyon Exynos octa ile gelecek. İyi olanda bu zaten
    PowerVR gpu ile gelecek buda.
  • 6 senedir w810 kullanmaktan sıkıldım artık, haziranda fiyatları biraz olsun toparlar diye düşünüyorum o zaman alırım artık. Siz ne diyorsunuz s2 ve s3 çıktıktan ne kadar sonra düşmeye başlamıştı fiyatı ?
  • quote:

quote:

sevindim kaç aydır telefonu beklıyordum nisanda denmiş satışa başlanıcak nisan sonu değilmiydi.
  • quote:

quote:

quote:

sevindim kaç aydır telefonu beklıyordum nisanda denmiş satışa başlanıcak nisan sonu değilmiydi.

Nisan da satışa başlayacaklar. Paralel ithalat ile bizede Nisan ortasına en geç gelir.
    Resmi olarak nisan sonuna doğru gelmiş olur Samsung aracılığıyla bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: michael j fox

6 senedir w810 kullanmaktan sıkıldım artık, haziranda fiyatları biraz olsun toparlar diye düşünüyorum o zaman alırım artık. Siz ne diyorsunuz s2 ve s3 çıktıktan ne kadar sonra düşmeye başlamıştı fiyatı ?

Hocam 4-5 ay gibi bir süre sonunda oturuyor fiyat. En azından s3'te böyle olmuştu.
    S3 şuan 1299 hepsiburada'da en basitinden. Paralel ithalat yoluyla ucuza alınabiliyor.Resmi olarak hala 1600 seviyesinde yanılmıyorsam.
    Aslında bağlantınız varsa yurt dışından ''tax free'' olayı ile ucuza alabilirsiniz.
  • quote:

quote:

6 senedir w810 kullanmaktan sıkıldım artık, haziranda fiyatları biraz olsun toparlar diye düşünüyorum o zaman alırım artık. Siz ne diyorsunuz s2 ve s3 çıktıktan ne kadar sonra düşmeye başlamıştı fiyatı ?

Hocam 4-5 ay gibi bir süre sonunda oturuyor fiyat. En azından s3'te böyle olmuştu.
    S3 şuan 1299 hepsiburada'da en basitinden. Paralel ithalat yoluyla ucuza alınabiliyor.Resmi olarak hala 1600 seviyesinde yanılmıyorsam.
    Aslında bağlantınız varsa yurt dışından ''tax free'' olayı ile ucuza alabilirsiniz.

Amerika'dan getirtme şansım olabilir de ordaki versiyon farklı olacak galiba.
    Bir de garantisini burda kullanamamak var.

• quote:

quote:

quote:

Oradaki versiyon farklı hocam yanılmıyorsam diğer versiyonu bulunabilir ama.
    Uluslararası 1 yıl garantili oluyor o şekilde getirtirseniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Oradaki versiyon farklı hocam yanılmıyorsam diğer versiyonu bulunabilir ama.
    Uluslararası 1 yıl garantili oluyor o şekilde getirtirseniz.

Teşekkürler hocam
    Haziran-temmuz gibi karar veririm artık, Amerika'dan diğer versiyonunu bulursam iyi olur.

• Bu telefonu görünce Galaxy S 3'ümü daha çok sevdim...
    Çakma S3 gibi olmuş.
    Ayrıca S3 ün arka yüzünde ki flaş, kamera ve ses bölümü daha güzel.
    S4 te ses çıkış yerini alta alıp basit plastikten iki delik açıp bırakmışlar.

S3 te kullanmadığım olmasada olur dediğim onlarca özellik vardı. S4 te bunların üstüne yeni ıvır zıvır şeyler eklenmiş
    ekran ufacık büyümüş, kamera ram vs... iyileştirilmiş.

İyi de S3 zaten yetiyordu...

Şimdi hiç bir işime yaramayacak iyileştirmelere ne diye para veriyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miller57

Bu telefonu görünce Galaxy S 3'ümü daha çok sevdim...
    Çakma S3 gibi olmuş.
    Ayrıca S3 ün arka yüzünde ki flaş, kamera ve ses bölümü daha güzel.
    S4 te ses çıkış yerini alta alıp basit plastikten iki delik açıp bırakmışlar.

S3 te kullanmadığım olmasada olur dediğim onlarca özellik vardı. S4 te bunların üstüne yeni ıvır zıvır şeyler eklenmiş
    ekran ufacık büyümüş, kamera ram vs... iyileştirilmiş.

İyi de S3 zaten yetiyordu...

Şimdi hiç bir işime yaramayacak iyileştirmelere ne diye para veriyim.

Tasarım bence daha iyi s4 gördüğümüz kadarıyla.
    Ekran ufacık büyüdü dediğiniz yeni bir ekran teknolojisi Full hd ve ppi değerleri s3'e göre daha yüksek.
    Kamera daha iyi olacak bariz.

Yine de s3'ten s4'e geçmeye gerek yok tabi ki. Kişisel zevkler. Bana hediye gelmişti s3 bunu satıp s4'e geçerim bir daha da zor telefon değiştiririm artık.

• Telefon çok iyi olmuş. Nexus 4 düşünüyordum ama fikrimi değiştirdim.

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.