Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S3 sahibi adam zaten bunu almaz. S3 her şartta 3-4 sene daha götürür.

S2 sahibi de bunu almaz. Onun da 2 yıl daha ömrü var.

Apple 4, 4S, 5 sahibi güruh da bunu almaz.

Açıkçası kim alır bilemiyorum.

Herhalde hava atma amacıyla, parası bol tipler bunu alır.
  • Walla amiral gemisine hala pentile koyuyor ya pes... Bence yıne note serısı beklenır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bazı benchmark sonuçları geliyor yavaştan şuan için bir liderlik yok tabi bechmark sonuçları ne kadar çok etkili oda var.

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s4-early-benchmark-scores-average-171336/
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

S3 sahibi adam zaten bunu almaz. S3 her şartta 3-4 sene daha götürür.

Ancak bukadar iyi nokta koyulabilir helal valla hocam çok doğru tespit
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

bazı benchmark sonuçları geliyor yavaştan şuan için bir liderlik yok tabi bechmark sonuçları ne kadar çok etkili oda var.

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s4-early-benchmark-scores-average-171336/

benchmark 1080p karegorisinde kaşılaştırılırsa en üst düzeyde olucağına eminim. Ama diğer cihazlarla karşılaştırıldığında benchmark biraz düşük olailir

• quote:

Yok yok kimse almaz.
    Samsung bu ürünü kesin geri çeker.
    Adamların hedefinde 100 milyon satmak var.
    Size katılıyorum parası olan 3-5 kişiden başka kimse almayacak. Yazık oldu bu kadar masraf ta yapmışlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Espa

quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Aktas

Valla S3 Malzeme Kalitesi olarak kötü olabilir fakat telefona gelen destek ve donanımı sayesinde S4e itecek birşey yok beni. Gpu su İphone ipad ve vita da bulunan sgx 544. Kac cekirdekli bilmiyorum ama Full Hdye ucu ucuna yetecegi acık. S3'e yakın performans verecektir çözünürlükten dolayı.

GPU, ipad3 de kullanılan GPU. İpad 3'ün 2048x1536 çözünürlüğüne bu GPU rahat yetiyorsa s4'te aynı GPU'nun 1920x1080 çözünürlüktee nasıl bir performans sergileyeceğini siz kıyaslayın

Ipad 3 teki 4 cekirdekli s4 te 3 cekirdekli ipad 3 e yetmiyordu o gpu ama suda var ben 1080p de cok rahat calisacagini dusunuyorum rakiplerindeki adreno 320 den cok daha iyi oldugu kesin zaten

Her şey uygulama optimizasyonuna bakar. O GPU iPad'te hic kasmıyor.

Sirf o gpu yetmedigi icin kisa surede ipad 4 tanitildi ama yetmemek derken bazi yerlerde fps dusmesi ve hafif lagdan fazlasi degil ama android de optimizasyon yine sprun olacagi icin iyi s3 ten daha fazlasini sunmaz oyun performansi olarak ama s4 un buyuk sansi adreno 320 olacak oyun firmalarina ayak bagi olucak cunku buda s4 ve 2012 cihazlarina yariycak bence

Millet donanıma bütün olarak bakmayı ne zaman öğrenecek?

O GPU'nun yanındaki CPU SGS2'den bile düşüktü. Bütün sorun oradaydı. iPad 4'te bile tam olarak çözülemedi.

Istedigin kadar bak cpu sinirlarina yanasamiyor bile oyunlar cpu da kotuydu evet ama sorun cikaran gpu idi.

İmzamdaki cihazların hepsini kullanıyorum. iPad 3 de kullandım. Uygulamaların geç açılması dışında bir sıkıntı olmadı. Bu da tamamen CPU'dandı. iPhonedo'nun karşılaştırmalı incelemelerinde de net olarak görebilirsiniz.

dediğim gibi cpu sıkıntı yaşatmaz sadece geç yükler o kadar oyunlar normal kullanımda sınırlarına ulaşamaz ama gpu yetmediği yerde sıkıntı yaratır infinity blade de yaratıyordu mesela ama 1920x1080 de daha yüksek frekans hızıyla iyi optimize edildiği sürece sorun çıkmaz. çıkarsa da adreno 320 li hiç bir cihaz birşey yapamaz 1080p de

Hocam Adreno 320 malum zaten. Millet tasarımı kıyak diye "SGS4 alacağıma Xperia Z alırım." diyor.

Alsınlar tabii. 2-3 gün sonra ekran kalitesizliği ve GPU sıkıntısı nedeniyle SGS4 ile gelirler foruma.

Oyunlarla çok aram yok. Olsa da o kadar değil. Ufak-tefek oyunları tercih ediyorum telefonda. Daha büyükleri için tabletleri kullanıyorum.

Ekranının kalitesizliğini görmek için Xperia Z'yi elime alıp incelememe gerek yok. Telefonun ilk hands-on videolarında ben bunu fark edip ilgili başlıklarda yazmıştım. Bir dayak yemediğimiz kalmıştı.

DH incelemesinde de ne olduğu görüldü. Şimdi kimseden ses çıkmıyor. Xperia Z'nin tasarımından başka hiçbir şeyi yok.

O tasarım SGS4'te olsaydı şimdi burada, "1. belli 2. kim?" diye soruyorduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdamRtm

quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

bazı benchmark sonuçları geliyor yavaştan şuan için bir liderlik yok tabi bechmark sonuçları ne kadar çok etkili oda var.

benchmark 1080p karegorisinde kaşılaştırılırsa en üst düzeyde olucağına eminim. Ama diğer cihazlarla karşılaştırıldığında benchmark biraz düşük olailir

htc one ve xperia z full hd note 2 ise 720p

• quote:

Orijinalden alıntı: tahayasin1

quote:

Yok yok kimse almaz.
    Size katılıyorum parası olan 3-5 kişiden başka kimse almayacak. Yazık oldu bu kadar masraf ta yapmışlar.

Dünyada hava atma meraklısı, fazla paraya ve az akla sahip çok kişi var. Yoksa son model aldığı telefonu 6 ay sonra başka bir marka en kazık fiyattan çıkardı diye ona geçenler olmasa bu adamlar nasıl bu kadar çok zengin olsun.

Böyle bir telefon aldın mı zaten amaç en az 4 sene kullanmaktır. Mantıklı ve ekonomik yaklaşım budur. Yoksa her sene cihaz değiştir, hayatta kullanmayacağın 50 tane saçmalığa 2000 TL bayıl, sonra da orada burada hava atmaya uğraş. İki de bir cebinden telefonu çıkar, kilidi aç kapa, maksat en kazık telefonu ben kullanıyorum olsun.

Böyle tiplere satacaklar. Cihazı alan da kendini dünyanın en über insanı zannedecek işte.

• quote:

En akilane ve gerçekçi yorum sizinkisi olmuş.

Dediğiniz cihazlardan S4'e terfi, tamamiyle Teknoloji israfiyetidir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Valla S3 Malzeme Kalitesi olarak kötü olabilir fakat telefona gelen destek ve donanımı sayesinde S4e itecek birşey yok beni. Gpu su İphone ipad ve vita da bulunan sgx 544. Kac cekirdekli bilmiyorum ama Full Hdye ucu ucuna yetecegi acık. S3'e yakın performans verecektir çözünürlükten dolayı.

GPU, ipad3 de kullanılan GPU. İpad 3'ün 2048x1536 çözünürlüğüne bu GPU rahat yetiyorsa s4'te aynı GPU'nun 1920x1080 çözünürlüktee nasıl bir performans sergileyeceğini siz kıyaslayın

Ipad 3 teki 4 cekirdekli s4 te 3 cekirdekli ipad 3 e yetmiyordu o gpu ama suda var ben 1080p de cok rahat calisacagini dusunuyorum rakiplerindeki adreno 320 den cok daha iyi oldugu kesin zaten

Sirf o gpu yetmedigi icin kisa surede ipad 4 tanitildi ama yetmemek derken bazi yerlerde fps dusmesi ve hafif lagdan fazlasi degil ama android de optimizasyon yine sprun olacagi icin iyi s3 ten daha fazlasini sunmaz oyun performansi olarak ama s4 un buyuk sansi adreno 320 olacak oyun firmalarina ayak bagi olucak cunku buda s4 ve 2012 cihazlarina yariycak bence

O GPU'nun yanındaki CPU SGS2'den bile düşüktü. Bütün sorun oradaydı. iPad 4'te bile tam olarak çözülemedi.

Istedigin kadar bak cpu sinirlarina yanasamiyor bile oyunlar cpu da kotuydu evet ama sorun cikaran gpu idi.

İmzamdaki cihazların hepsini kullanıyorum. iPad 3 de kullandım. Uygulamaların geç açılması dışında bir sıkıntı olmadı. Bu da tamamen CPU'dandı. iPhonedo'nun karşılaştırmalı incelemelerinde de net olarak görebilirsiniz.

dediğim gibi cpu sıkıntı yaşatmaz sadece geç yükler o kadar oyunlar normal kullanımda sınırlarına ulaşamaz ama gpu yetmediği yerde sıkıntı yaratır infinity blade de yaratıyordu mesela ama 1920x1080 de daha yüksek frekans hızıyla iyi optimize edildiği sürece sorun çıkmaz. çıkarsa da adreno 320 li hiç bir cihaz birşey yapamaz 1080p de

Hocam Adreno 320 malum zaten. Millet tasarımı kıyak diye "SGS4 alacağıma Xperia Z alırım." diyor.

Alsınlar tabii. 2-3 gün sonra ekran kalitesizliği ve GPU sıkıntısı nedeniyle SGS4 ile gelirler foruma.

Oyunlarla çok aram yok. Olsa da o kadar değil. Ufak-tefek oyunları tercih ediyorum telefonda. Daha büyükleri için tabletleri kullanıyorum.

Ekranının kalitesizliğini görmek için Xperia Z'yi elime alıp incelememe gerek yok. Telefonun ilk hands-on videolarında ben bunu fark edip ilgili başlıklarda yazmıştım. Bir dayak yemediğimiz kalmıştı.

DH incelemesinde de ne olduğu görüldü. Şimdi kimseden ses çıkmıyor. Xperia Z'nin tasarımından başka hiçbir şeyi yok.

Tasarım her şey demek değildir sonucuna vardık Sammy ailesi olarak.

Tft ekran ve a320'nin yetersizliğini Sony başlığı altında iki üç kendini bilmeze anlattım lakin nuh diyorlar peygamber demiyorlar hocam.
    Neyse problem bu değil amoled ekranın tek eksiği yeteri kadar parlaklık değeri verememesi bana göre. Ama s3'te bulunan amoled'e göre baya bir oranı geliştirmişler bugün baktığıma göre.Siyah olan çok ilgimi çekiyor bu arada. Verge'nin paylaştığı fotoğraflar çok çok iyi olmuş.
    Sanırım s3 gibi İstanbul'da Türkiye özel tanıtımı olacaktır.
    1600 tl gibi fiyat sınırına geldiğinde alınıp bir ömür birlikte geçinmeli mümkünse

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tahayasin1

quote:

Yok yok kimse almaz.

Dünyada hava atma meraklısı, fazla paraya ve az akla sahip çok kişi var. Yoksa son model aldığı telefonu 6 ay sonra başka bir marka en kazık fiyattan çıkardı diye ona geçenler olmasa bu adamlar nasıl bu kadar çok zengin olsun.

Böyle bir telefon aldın mı zaten amaç en az 4 sene kullanmaktır. Mantıklı ve ekonomik yaklaşım budur. Yoksa her sene cihaz değiştir, hayatta kullanmayacağın 50 tane saçmalığa 2000 TL bayıl, sonra da orada burada hava atmaya uğraş. İki de bir cebinden telefonu çıkar, kilidi aç kapa, maksat en kazık telefonu ben kullanıyorum olsun.

Böyle tiplere satacaklar. Cihazı alan da kendini dünyanın en über insanı zannedecek işte.

zenginin malı züğürdün çenesini yorar hocam.Gerek yok böyle polemiklere.

• quote:

Orijinalden alıntı: gtr5000

quote:

Orijinalden alıntı: vires

İphone 4s in ekrani yetmemeye basladi artik bu cihaza gecmeyi dusunuyorum mantikli mi arkadaslar sizce yoksa samsung a hic bulasma mi dersiniz ?

sorman hata bende 4sten geçeceğim. Apple'dan daha telefon alırsam....

Sebep nedir?

İlk defa Apple'dan böyle yaka silken birini görüyorum da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamsuq

Özelliklerin büyük kısmı yazılımsal s3 e de gelecektir.Resmi olarak gelmesede mutlaka custom romlarla gelecektir.s3 ten geçmek için en ufak bir sebep göremedim yanılıyor muyum?

Satışları baltalamamak için tam ölçüde bir güncelleme vermezler.

Birkaç özelliği verirler o kadar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gtr5000

quote:

Orijinalden alıntı: vires

İphone 4s in ekrani yetmemeye basladi artik bu cihaza gecmeyi dusunuyorum mantikli mi arkadaslar sizce yoksa samsung a hic bulasma mi dersiniz ?

sorman hata bende 4sten geçeceğim. Apple'dan daha telefon alırsam....

Sebep nedir?

İlk defa Apple'dan böyle yaka silken birini görüyorum da.

iphone 4ü 3,5 yıl önce alan biri olarak malzeme kalitesi hızı olarak en tepedeydi bir daha apple alırsam flan asla demem adamlar yapmış gayet iyi telefon ben iostan sıkıldım oyüzden ya s4 yada htc one gecicem.htc daha ağır basıyor bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: shallipushthebutton?

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tasarım her şey demek değildir sonucuna vardık Sammy ailesi olarak.

Tft ekran ve a320'nin yetersizliğini Sony başlığı altında iki üç kendini bilmeze anlattım lakin nuh diyorlar peygamber demiyorlar hocam.
    Neyse problem bu değil amoled ekranın tek eksiği yeteri kadar parlaklık değeri verememesi bana göre. Ama s3'te bulunan amoled'e göre baya bir oranı geliştirmişler bugün baktığıma göre.Siyah olan çok ilgimi çekiyor bu arada. Verge'nin paylaştığı fotoğraflar çok çok iyi olmuş.
    Sanırım s3 gibi İstanbul'da Türkiye özel tanıtımı olacaktır.
    1600 tl gibi fiyat sınırına geldiğinde alınıp bir ömür birlikte geçinmeli mümkünse

Hocam 11. sayfada yazdığım gibi The Verge'in fotoğrafları benim de fikrimi değiştirdi.

Artık ciddi düşünmeye başladım. SGS3 kullansaydım büyük olasılıkla düşünmezdim. Ancak SGS2 kullandığımdan düşünmeye başladım. Çünkü telefon son güncellemesini aldı. Bundan sonra CM10 benzeri Rom'lar gelir ancak ben de saf Android arayüzünü sevmiyorum. Sevsem bunlarla uğraşmam bir Nexus 4 alır keyfime bakardım. SGS4'ün menü renklerinin değişmesi bile bana almak için bir neden gibi görünüyor.

Samsung Türkiye garantili istiyorsan 1.600 TL'ye düşmesi uzun sürer. İthalatçı firmalar ancak o fiyattan satabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: GökŞah

quote:

quote:

quote:

quote:

sırf bu tel için s3 almayı beklettim.Ekranı bu kadar büyük istesem gider note serisinden alırdım zaten telefonu.Demek ki s3 alacağım.

boyut olarak s3 le aynı sadece ekran büyük zararı olmaz sana

hocam ben zaten o kadar büyük ekran istemiyorum 5 inch nedir yav.

4.8 ve 5.0 ekran ve aynı boydalar hiç birşey hissetmeyeceksin. fiyat önemli değilse her açıdan s4 daha iyi s3 yerine s4 almalısın

şuanda s3 piyasa 1200-1400 arasında değişiyor.2 inch yani yaklaşık 5 cm büyüklük için samsung gelirde 2000 tl fiyat biçerse almam ben.Mantıksız mıyım hocam ?

1.200-1.400 TL ithalatçı firma fiyatı.

2.000 TL Samsung Türkiye fiyatı. Aynı Samsung Türkiye SGS3'ü 1.500-1.600 TL'ye satıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tolgá

gpu hariç güzel telefon.ipad 4 gpusundan daha iyi bir gpu beklerdim

onun içinde ipad gibi 11500 lük bir pil lazım... gpu da yine piyasanın en iyisi ipad 4 dışında

O pil ve GPU bile Real Racing 3'te cihazı günde 2 defa şarj ettiriyor.

Normalde iPad 4'ü haftada bir şarj ederdim.
  • şu an s3 kullanıyorum yeni telefon alacak olsam htc one alırım. mesut çevikte twitter dan yazdı zaten, performans olarak s4, malzeme ve ekran olarak htc one. kimse bana amoled ekranı savunmasin. 4+4 işlemci olayı pil olarak gerçekten mantıklı zaten s4 pil olarak gerçekten tatmin edici olacak gibi. Öte yandan işlemcinin performans olarak çok büyük farklar yaratacigini düşünmüyorum. Sonuçta bu işlemcilerin ne kadarını kullanıyoruz. istatistiklerine bakın cpu değerlerine çoğu zaman üst düzeye ulasmaz. beni htc one da düşündüren olay gpu ve pil performansı. onları göz ardı edersek muhteşem bir tasarımı ve boomsound olayı insanın gönlünü cezbediyor. plastik kasa harbiden sıktı artık. Samsung niye degistirmedi bilmiyorum ama benim gibi s3 sahipleri sevindi biraz :).

• Valla beklentim çok yüksek olduğu için biraz hayal kırıklığı yaşamıştım ama bence gayet iyi olmuş telefon. Donanım olarak zaten Galaxy serisi üstün oluyor çıktığında. Telefona güzel özellikler eklemişler. Bataryayı sağlam koymuşlar, ciddi fark yaratacaktır. Ramdde ddr3 kullanmaları da hız sağlayacaktır. Arka kısmın tasarımını beğenmedim. Daha iyi olabilirdi. Onun dışında telefon büyütmeden ekranı 5" yapıp,üstüne yanları aliminyum yapmasına rağmen daha hafif daha ince bir telefon yapması samsungun bu konuda iyi çalıştığını gösteriyor. Bu oval tasarımı seviyorum S2 sahibi olarak hem de.
    Çünkü bu büyüklükte ki bir cihaz köşeli bir yapıya sahip olsaydı kullanımı daha zor olacağı kesin. Baş parmak daha fazla ileri gidebilir bu tasarımla. Hem daha zarif ve ufak gözteriyor. xperia z çok iri gözüyor bu yüzden.

S2'yi çok fazla bayan kullanmazken, S3 oval tasarımı sayesinde her bayanın elinde , S3 mini de anı şekilde. Peynir ekmek gibi satılıyor S3'ler. Şimdi satışları ortada, kendini ispatlamş bir tasarım varken ortada ,sadece samsung değil hiç bir firma radikal değişiklik yapmaz. Belli bir tasarım anlayışını korumak istiyor Samsung bu belli.

Ben büyük ihtimal S2'den S4'e geçebilirim. Alternatifleri arasında Xperia Z'yi ekranın kötü oluşundan eledim.Hiç yakışmadı o telefona.Güncelleme,root,rom olarak samsung daha önde. S2 sahibi olarak köşeli dizayndan sıkılmam da etken.5" gibi boyutlarda çok büyük oluyor bu tarz telefonlar ki Xperia z gerçekten çok daha iri köşeleri yüzünden. HTC One ise bilmiyorum ama eskiden beri batarya problem HTC'lerde, rom olayları daha az ve meşakatli sanırım. Ekranı daha ufak, batarya daha az,HTC blinkfeed'i beğenmedim. Aliminyum kasa his olarak güzel olsada düştüğünde yamulup çizilmesi feci can sıkar. Telefonu sık düşüren birisi değilim ama düşüyor meret işte. S2 bu konuda mükemmel. Kapak çizilse bile değiştirirsiniz.HTC'de maalesef.
    S4 şu an için bence en iyi telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Formel -- 16 Mart 2013; 0:56:05 >

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.