Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (3905. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 39033904390539063907
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ottoman984

teknolojinin sonu yok malesef. şu telefona 1700 tel vermiştik ki 2000 tl lerin arasında kvk garantili 1700 ü hava kaptık sandık. tam 5 sene oldu.

Bence fazlasıyla iş görür. oyun falan oynamak saçmalığın daniskası telefonda.. alın gtx 1080 ti açın en kral oyunu..tv ye mi verirsiniz monitöre mi rahat rahat oynayın..

Telefon a 5000 tl verince 2 sene sonra çöp...pc veya ps4-xbox dışında oyun oynamak bana göre değil.

Ben ise s4 ü bırakmayı düşünmüyorum. Bakalım orjinal denen batarya gelsin bir. inceleme yazacağım. ve editleyeceğim.
    Aynı fikirdeyim. Telefonum bozulsa bile yine 2. elden s4 almayı düşünüyorum. Fotoğraf ve video kalitesi iyi, Gps super, Ekran kalitesi süper, Ekran gövde oranı hala birçok telefondan iyi, telefon özellikleri iyi,bir çok üst segment telefonda bile olmayan sensörler mevcut(dahili termometre,barometre,nem ölçer), işlemci, ram abartmayanlar için gayet yeterli. Bir tek batarya sorunu var, o da bir şekilde yedek batarya filan hallediliyor.Bu durumda gidip te bu ayarda yeni bir telefona 2-3 bin lira vermek bana da pek anlamlı gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Emelek53 kullanıcısına yanıt
    evet. telefon değiştirenlere sorduğum soruya aldığım cevaplar aynı.. andorid 7 yok abi onda.. abey android 8 alacak telefon vs vs. kimse batarya demiyor. sanırım kitkat halen destek alıyor. lolipop en kötü 3-4 sene daha götürür diye düşünüyorum.

batarya bugün geliyor kısa bir inceleme yazacağım. yeni gelen bataryalar en dandiği bile olsa ilk başta göze güzel gelir bu yüzden 2-3 ayda 1 güncelleyeceğim. çinden 4 adet batarya almıştım. toplam 10 dolara. 2 kişiyiz. kelle başı 2 şer batarya ile 2 sene idare ettik. ama şu anda 3-4 saat beklemeyle bile şarj bitiyor. ekran süresi 30 dk. sonra kapanıyor. yeni bataryada umduğum süre 3 saat + ekran süresi. bir de yan sanayiler gibi 5 ay sonra ölmesin.
  • ottoman984 kullanıcısına yanıt
    Ben geçen yıl Ağustos ayında Ali express'ten 2 adet S4, 1 adet S3 için -Nephy-marka batarya almıştım. Bu firma her marka telefon için yeni batarya üretiyor. 10 Aydır telefonlarda kullanıyoruz hepsinden de memnunuz. Şimdiye kadar aldığım bataryaların içinde en iyisi.(Yapmış olduğum ölçümde gerçek kapasite 2300mAH çıktı. Bundan önce yine ali express dahil piyasadan aldığım bataryalarda gerçek değer 1200mAH'ı geçmemişti). Bundan şimdiye kadar bahsetmeyişimin sebebi, ben aldıktan hemen sonra firma Türkiye'ye mal gönderimini kapattı. Bugün baktığımda tekrar gönderim açılmış ama maalesef fiyatlar artmış. 5.18 usd almıştım şimdi 8 usd civarında görünüyor.

Eğer getirttiğiniz bataryadan istediğiniz sonucu alamazsanız -Nephy- tavsiye ederim.(https://tr.aliexpress.com/item/2017-Nephy-2600mAh-B600BC-S-4-Battery-For-Samsung-galaxy-S4-i9505-i9502-i9508-i959-g7106/32818393753.html?spm=2114.13010708.0.0.3a994c4dwyMA9v)

Not: Sipariş ederken özellikle 2018 üretimi olmasına dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emelek53 -- 7 Haziran 2018; 16:3:25 >

• Emelek53 kullanıcısına yanıt
    tamamdır hocam olmadı bunları yedek olarak alabiliriz. önceki aldıklarımı da aliexpressten almıştım. dock + 2 batarya 8 dolar şaka gibi ama 3 saat ekran süresi veriyordu. 5-6 ay böyle gitti sonrasında cortladı ama 6 ay sonra tekrar aynı siparişten verdim. 16 dolara toplamda 2 sene iyi gittik diyelim. eşimle bende eski bataryalarla beraber 3 er bataryamız vardı. 3 bataryayı fulleyince 2-3 gün arkamıza bakmazdık. fakat 5 senelik orj bataryam halen 1-1,5 saat ekran veriyor. çakmalar düştü 30 dk altına

Herşeyi bir yana bıraktım bu 4 batarya şişmeye başladı. balon gidi olmadı ama düz zeminde çevirince topaç gibi dönüyorlar. Bir de okuduğum haberlerde, orj olmayan bataryaların içerisinde ısı algılayıcı sensörü yokmuş. Bu yüzden derece hep 25 gösterirmiş. Bu da acil durumlarda telefonu kapatamıyor ve batarya patlamaya hazır hale geliyor.

Bu yüzden amacım mümkün olduğu kadar orjinale yönelmek. ama öyle bir anlatıyorsunuz ki, insan; al yaa yedekte dursun diyor

ha bir de, yedek batarya gibisi yok. şarj %2 falan olunca şakk takardım bataryayı % 100. saniyesinde yeni can almışsın gibi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoman984 -- 7 Haziran 2018; 19:44:44 >

• ottoman984 kullanıcısına yanıt
    Evet yedek batarya resmen cankurtaran. Telefonun pili ne kadar iyi olursa olsun aniden dışarı gerektiğinde, bitmek üzere olan pili şarja takacak zamanınız olmayabilir.Ama yedek bataryanızı alıp fırlayabilirsiniz.

Batarya kapasitesini ölçmenin en sağlıklı yolu yine Ali Express'te satılan usb tester cihazlarıdır. Bu cihazlar pilin ne kadar sürede şarj olduğunu ve kaç mAH kapasitede olduğunu çok sağliklı bir şekilde gösteriyor. Çok trajik ki piyasada orjinal diye satılan bataryaların çoğu 2600maH yerine 500-600maH çıkıyor. Bir iki ay sonrada %30-35'lerde küt diye kapanıyor. Sizin 8 dolara şarj cihazı ile birlikte aldığınız bataryalar ise yine kötünün iyisi olup gerçek değer 1200-1300mAh civarında , en azından 6-8 ay dayanıyor.

Bataryanın şişmesi olayı da maalesef orjinallerde de aynı.Benim 3 telefonun orj.bataryaları da 3.yıl civarında şişti(2ad s4,1ad S3)

Belki alırsınız diye usb tester cihazının linkini aşağıda gönderiyorum.

https://www.aliexpress.com/item/Black-Digital-Micro-USB-LCD-USB-Mini-Current-and-Voltage-Detector-Mobile-Power-USB-Charger-Tester/32809366739.html?scm=1007.13338.98644.000000000000000&scm_id=1007.13338.98644.000000000000000&scm-url=1007.13338.98644.000000000000000&pvid=81e8f842-d499-4ef9-8e6f-0d287d7da9aa&_t=pvid:81e8f842-d499-4ef9-8e6f-0d287d7da9aa,scm-url:1007.13338.98644.000000000000000

• Arkadaşlar s4'ten G4'e geçiş yapmıştım. G4 mükemmeldi taki anakart yanana kadar :D Kendi s4'ümü albe95 note 5 romu yükleyip anneme vermiştim.( uzun süredir (1.5 sene) sorunsuz kullanıyor. Ben de bir s4 buldum şuan kullanıyorum. Evde ki 2 s4'e deji batarya da aldım. Ama Stock lolipop kasıyor ve galeride resimler bulanık.
    SİZCE HANGİ ROM'U YÜKLEYEYİM SORUNSUZ STABİL OLMASI LAZIM. NOUGAT ROMLAR NASIL? VEYA NOTE 7 S8 ROMLAR FALAN VAR HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ? (MALUM 1.5 SENE CİHAZDAN UZAK KALDIM.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Ya o değilde halen s4 kullanan kaldımı?
    ben hala kullanıyorum sıfır almıştım pili bile orjinal az konuştuğumdan 1 gün şarj gidiyor nerdeyse
  • 4 senedir s4 kullanıyorum. Ocak ayında telefonda çekmeme sorunu oldu. Servise verdim 150 tlye icindeki anteni (sanirim anteni) degistirdiler bir de format attılar. Düzeldi. Yine bu ayın (temmuz) başında aynı sorun oldu. Telefon çekmiyor. Sizde de aynı sorun oldu mu? Sizce ne yapmalıyım?

• azygo85 kullanıcısına yanıt
    Bence anakart değişmesi lazım
    Bildiğin tamirci varsa ona yaptır.
    Benim tamircimin yapamadığ iş yok gibi. Hoby olarak yapıyor dükkanı yok.2 - 3 günde hallediyor tanıdık vasıtasıyla gelenlere
    Bende de arada sırada reset atıyor ve S4 açılış ekranında kalıyor. rec modunda açabiliyorum ancak

Muhtemelen power tuşu sıkıntıılı, bugun akşam vereceğim değiştirsin,
  • Dün 250 tlye anakartı değiştirttim format atıldı. Şimdilik çalışıyor, bakalım düzen tutucak mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozy59

http://www.mediafire.com/download/3oae47bmy21uc22/CWM-Modem-I9500ZCUJOH2.zip

bu modem hiç sorun çıkarmadı şimdiye kadar stock romda nasılsa o şekilde güzel ve net konuşmalar..

rus romundan direk Auroraya geçmişsen birde son tr stock yükleyip ondan geçiş yapıp bir denermisin sonrasında bu modemi flaşlayıp. ben s6fmp v4 deyim problemsiz.
    3 yıl geçmiş paylaşalı bugün benim de çok işime yaradı teşekkürler
    Konu sahibi lütfen bu linki ilk mesaja eklesin 2 gündür modem arıyorum hepsini denedim sadece bu uyumlu Türkiyede. Bir çok insan bunu arıyor bulamıyor

• Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    hala kullanıyorum batarya değiştirdim 2 kere :/
  • Asphalt 9: Legends desteklenmiyor. Heralde artık miadı dolmuş. Hala kullanıyoruz oysa :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: İbnulCevzi

Asphalt 9: Legends desteklenmiyor. Heralde artık miadı dolmuş. Hala kullanıyoruz oysa :/
    Hocam internetten apk ile indirip geçin bu sorun bu şekilde çözülür ama kasma donma sorunları yaşarsınız.

• ağustos 2018 itibariyle tam 5 sene doldu s4 le en son hepsiburadada orjinal pil aldım 6 ay önce. Orjinal batarya harici başınızı ağrıtır. Android 5 ile arada donmalar hariç tüm işlerimi görüyor. Artık gittiği yere kadar :)
  • Eski telefonum be. Zamanında en ince çerçeveli telefondu. Kasmasa, hafıza ve batarya sorunu olmasa mükemmeldi.

• Orjinal 2A şarj cihazı ile s4 1200mah ile şarj olurken kablosuz 640 mah ile şarj oluyor sebebi s4 arka kapak tan dolayı çıkış 650 mah yazıyor kapakta. pedin çıkışı 1 A destekliyor diye biliyorum resim de eklerim. S4 wireless şarj Pedi hk. da öğrendiklerimi paylaşayım dedim. N11 den 34 tl ye arka kapak ve şarj Pedi beraber satılıyor. Orjinal ürün olabilir kutular ve kullanma kılavuzu na bakınca. Saygılar.. SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaslar servisten sıfır batarya aldım (75₺) orjinal rus room 5.0.1 yüklü bataryayi gene su gibi iciyor.. eski bataryasi 4-5 yil gitti ama son zamanlarda tak diye sifira dusuyordu. Sizce yazılımsal mı yoksa donanımsal bir sıkıntı mı var tamir mi gerekli yani

• Stock rom ile dene bence
    Donanımdan da olabilir
    Bulursan bildiğin bir tamirciye ver
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Var mi tavsiye edebileceginiz rom ya da 4.4.2 ye donsem orjinal

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 39033904390539063907
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.