Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU] (276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.837
Cevap
118
Favori
817.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deren05

Güzel cevap tebrikler..benim size sorum ise şu : benim arka video boyutum şu an 16.9/1920x1080 (60 fps) ayarlı,siz hangi boyutta kullanıyorsunuz?Sadece manzara, günlük sosyal durumlar ve bende çoğunlukla çocuğumu çekiyorum.

Alıntıları Göster

Merhaba, Full HD çözünürlük yani 1920x1080p de 24fps veya 30fps çekim yapmanız yeterli olacaktır.

Türkiyedeki elektrik şebekesi 50hz olduğundan 24 fps (24.98 diye geçer yani 25 dir aslında) daha uygundur.

60fps sadece aksiyon çekimleri için ideal olabilir. Normal hayatta izlerken göz yormaktan başka bir işe yaramaz.

Ek bilgi olarak Hollywood filmleri 24 ve 30fps çekilmektedir. Dünyada sinema sektörü de yine bu rakamlari kullanır.Eğer internette 60fps çekilen filmler hangileridir diye aratırsanız çok çok az sinema filminin 60fps ile çekildiğini görürsünüz.

Yani ;

4k 60fps dayatması tüketim çılgınlığının ilerlediği noktayı dahada yukari taşımak içindir. Tıpkı 8k video gibi..

Misal ben size kameramla full hd 1080p öyle bir video çekerim ki başkasının çekeceği 8k videodan çok daha iyi gözükür.

Kısacasi ideal olan 1080p 24fps dir. Eğer amerikada iseniz 30fps uygundur. Elektrik şebekesi 60hz olduğundan.

4k 60fps de 8k 30fps de, 100x zoom nekadar gereksiz ise o kadar gereksiz özellikler. 8k video çekmek isteyen gider 50 bin dolar a Red kamera alır. 4k video çekmek isteyen keza Sony nin S serisi kameralarını alır. Cep telefonları için hem saklama alani hem kabiliyetler açısından en ideali 24/30fps 1080p dir.

Ekleme: Bizim samsung telefonlarda 24 fps sunulmamis sadece 30fps var o halde 30 fps idealdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 8 Kasım 2020; 12:23:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• RedPyro kullanıcısına yanıt
    En güzeli cam filmi uygulayan telefonculara gidip orada yaptırmak en iyisi... Ben öyle yaptım isimsiz bir cam koruyucu taktırdım kılıfla tam uyumlu... İnternetten alınanlar uyumsuz oluyor genelde...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • brave353 kullanıcısına yanıt
    Kirilmaz cam ama değil mi ? Jelatin değil yani?

Edge ekran olduğu için ben kalın jelatin nano arası bir koruyucu taktırdım bence çok başarılı... Çerçevesi siyah olanlardan...

Anladim hocam olmadi bi telefoncuya gideyim ben de. Bu kamera için de cam satılıyor taktırmak gerekiyor mu ona ? Bana gereksiz gibi geldi ?

Evet koruyucu cam takılıyor ama ben taktırmadım spigen kılıf oldukça yüksek kamera oyuntusuna sahip...

Anladım hocam sağolun .

Rica ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: FinalVerdict93

Kardeşim sen ne anlatıyorsun ? 1 yıldır iphone 11 pro max kullaniyorum. İphone u bana anlatma işlemci kalitesini çok iyi biliyorum. Verdiğin örnek çok abes. Kaç kişi 10 dk lık 4k video çekiyor cep telefonlarinda ? 20-30 bin tl lik profesyonel aynasız makineler bile alev topuna dönüyor 10 dakikadan sonra. Ben bu işle profesyonel ugraşıyorum Fujifilm Xt4 makinem var lensleriyle birlikte 25k lik makine. 4k 60fps video cekmeye calisayim 20.dk dan sonra makine kendini kapatiyor.

Yani demeye calistigim şu, cep telefonlarinin temel amaci 4k video cekmek degil. 4k video 8k video bunlar sadece kagit ustunde yazan gereksiz özellikler. Ben profesyonel makineyle cekmiyorum 10dk 4k video. Ceksem de parca parca cekerim ve post produksiyonda bunlari birleştiririm yani çok anlamsiz 10 dakika boyunca 4k video ya belgesel ya da Düğun filan çekmem lazim ozaman da zaten Cep telefonunun zoom ve ışık kabiliyetleri zayif oldugundan yine çok mantıksız bir hareket olur. Video cekmek isteyen video kamera alır. Bırak cep telefonunu profesyonel fotograf makinesi bile bunun içi yetersiz kalıyor.

Çünkü bununla ilgili yasal bir kısıtlama var zaten. Dünyanın en iyi fotograf makinesi/cep telefonu da olsa üstünde Snapdragon 999999 da olaa 25 dakikadan fazla 4k 60fps video cekemiyorsun. 25dk ustu istiyorsa git video kamera al diyor sana yasalar. Ister nikon d850 al ister fuji x4 ister canon r ister sony r7 m4 hic farketmez max 25 dk sonra shut down. Ve bu makineler 30-40 bin tl lik cihazlar.

Akılli telefonları birbiriyle kıyaslarken veya bir kıstas konusu haline getirirken 4k ve 8k video konulari, optik zoom yetenekleri bence en son konuşulacak şeyler. Ona bakarsak 2015 yılında sahip oldugum samsung s7 nin kamerasina erisebilen iphonelar daha 11 promax ile anca cıktı piyasaya.

Iphone un video kabiliyetleri ve kameralar arasi gecis yetenekleri çok iyi ancak burada önemli olan günde kaç defa kamerayi acip nekadar süre ne amaçla kullandiginiz..Ben şahsen çocugumun videolarini fotograflarini cekmek disinda bir amacla kullanmiyorum. Sosyal medyam yok. Vlogger degilim.. eger sosyal medyayla ugrasiyor olsam iphone alirdim. Instagram daki paylaşım kabiliyetleri iphone un daha iyi. Ama arada uçurum fark hicbir zaman yok.

Sonuç olarak benim yukarıda bahsettiğim şey şuydu ben 2019 Ekim ayında Iphone 11 pro max i dubaiden aldim. Ozaman ki fiyatla 7000 tl ye geldi ve çok mantikliydi. Son 1 yildir da yurtdisinda yasadigim icin kayit ettirmeme gerek kalmadi. Şimdi Türkiyedeyim ve cihazi eşim istedi ona verdim. Kendime gidip tekrar iphone alabilirdim. Ama 13 bin tl ona vermektense 7000 tl ye s20 plus cok daha mantikli geldi ve 1 aydir kullaniyorum memnunum. Birbirlerine göre tabiki + ve - leri var onlari ayri bir mesajda yazarim ama arada 6 bin tl lik bir fark olmadigini rahatlikla söylerim.

Sonuç olarak Snapdragon tabiki daha iyi ancak SD lu s20 ler Turkiyede satilmaya baslasa arada şuanki kur ile minimum 3 bin tl fark eder. Ve ben o 3 bin tl yi SD ye vermem. Bir çok kişi de vermez.. gider saat+kulaklik alir o paraya. Bu benim gorusum..

Alıntıları Göster

30 yıllık aile fotoğrafçısıyız. Mesleğin nedir yaşın nedir bilmiyorum ama millet bilgisayarı bomba zannederken ilk photoshop kullanan adobe bilen insanlardanız. Canon, nikon fotoğrafçılık işinin üstadı. Şu an bebelerin çoğu götünde don ile dolaşırıken profesyonel kamera ve dış çekim yapardık. Yalnış anlama baba mesleği bu. Benim asıl mesleğim farklı.

4k video işlemci örneğimdi. İşlemci stabilliği adına konuştuklarımdı. Kaldı ki 8k çekiyor artık yeni nediller. Bu hiç önemli değil. Çünkü kullanamadıktan sonra önemi yok.

• Selam arkadaşlar 11.11 kampanyasını bekliyorum N11 in. Gönlüm note 10 plus da idi kalem olayı pek önemli değil. Açıkçası. S20 plus ile pek fiyat farkı yok gibi ne dersiniz note10 plus ile s20 plus arasında seçim için

• İsimler,meslekler yada yaşlar önemli değil arkadaşlar burası insanların satın aldığı veya almayı düşündüğü cihazların kullanımı,sorunları ve kolaylık sağlayan imkanların paylaşıldığı platform. Lütfen bırakın kişiselleştirme yapmayı,hepiniz bir bakıma haklısınız ama gerçekten işin cılkı çıktı; herkes elindeki cihazın ne işe yaradığını yada yapamadığını çok iyi biliyor. Biri suya dayanıklı diye telefonunu havuzda dener,biri çok para verdim!!! diye telefon ile saatlerce oyun oynayıp pili bitmesin ister,sabahtan akşama telefon elinden düşmez ısınmasın ister v.s. beyler sonuçta bu telefon keyfinize bakın birbirinizle bilgi/deneyim paylaşın...

• Arkadaşlarsurekli bu hatayı alıyorum sebebi nedir? Ekranda cam filmi yok ve ekranın temiz olduğundan eminim.

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU]

• krki K kullanıcısına yanıt
    Ekran kiri gibi birşeyle alakası yok aksine yanlış dokunmaya karşı korumayı aktif ettiğinizden dolayı korumaya alıyor diye biliyorum kilit işaretini sürüklediğinizde açılır

İstersen bu özelliği kapatabilirsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

30 yıllık aile fotoğrafçısıyız. Mesleğin nedir yaşın nedir bilmiyorum ama millet bilgisayarı bomba zannederken ilk photoshop kullanan adobe bilen insanlardanız. Canon, nikon fotoğrafçılık işinin üstadı. Şu an bebelerin çoğu götünde don ile dolaşırıken profesyonel kamera ve dış çekim yapardık. Yalnış anlama baba mesleği bu. Benim asıl mesleğim farklı.

4k video işlemci örneğimdi. İşlemci stabilliği adına konuştuklarımdı. Kaldı ki 8k çekiyor artık yeni nediller. Bu hiç önemli değil. Çünkü kullanamadıktan sonra önemi yok.

Alıntıları Göster

Şuanki gerçekler bunlar..kimse telefonunu cebinden cikartip cocugunun gülümsemesini veya evinin manzarasını 8k çekmiyor.. Burdaki kullanıcıların 99% u amatör. Profesyonel olan gider video kamera alır zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 8 Kasım 2020; 15:49:16 >

• S20+ one ui 3 beta 1 almanya sürümünü yükledim fakat hiç bir yerde beta 2 yok beta 2 yükleyemeyince 3-4 te yükleyemedim kaldık beta 1 de

Nerden kapatılıyor hocam?

• mk41 kullanıcısına yanıt

İndirip yüklerken home-csc mi yaptiniz?

• Tebrik ederim. Ne güzel anlatmışsınız. Hala saçma sapan kullanamadıkları özellikler için aylardır ürünleri yerin dibine batıranlara iyi kapak olmuş. Artık elim yandı telefon değil soba diye konuşmazlar umarım.

Setting > Accidental touch protection dan kapatabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.