Şimdi Ara

Samsung Galaxy S2 vs Iphone 4s

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
3.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu iki telefondan birini almayi dusunuroyrum , hangisini tavsiye edersiniz ?

Benim icin onemli olan, internet ve kamera. Telefonda oyun oynamam. Macbook Pro sahibi oldugum icin, uyumluluk bakimindan iphone 4s daha yakin bana ancak, samsung'un buyuk ekrani internette daha kolay gezinmemi saglayacak sanirim.

• bu soru için erken...4s bir kullanılmaya başlansın bakalım....
  • 4s'in 3D Mark puanlarını görmek lazım..
  • Samsung S2 gayet iyidir tavsiye de edilir ama tabii ki arkadaşların dediği gibi daha iPhone 4S hakkında çok bir gözlemle yapılamadı,yakında canlanır.Bu yüzden yönlendirmek biraz zor
  • bence 4s'i beklemelisin. 4s şu anda galaxy s2'den iyi gibi görünüyor ama tam olarak bir piyasaya çıksın bakalım nedir ne değildir anlayalım. ayrıca mcbook kullanıyorsan senin için büyük bir artı olur 4s.
  • Kullanım, uygulama, karizma, ikinci eli ile ben Iphone almanı tavsiye ederim. 4s in işlemci gücü de çok iyi görünüyor. Ben Iphone 4 mü Galaxy 2 mi desen bile Iphone 4 al derdim...
  • iphone alacağın belli imzandan...

ahanda buraya yazıyorum....
  • İnsanların yanılgıya düştükleri husus şu; Salt işlemci gücü açısından SII daha iyi. Çünkü aynı işlemcinin hemen hemen 400mhz hızlısını kullanıyor. 4S te Cortex A9 ~800mhz de , SII de 1200mhz de çalışıyor. Fakat grafik çipi karşılaştırılmayacak kadar iyi. Piyasadaki akıllı telefonlarda bulunan bütün grafik çiplerinden iyi olan PowerVr SGX543mp2 kullanıyor. Bu da Samsung un Mali400mp si ile karşılaştırılmayacak kadar iyi. Ekran kartı testlerinin yanında tarayıcı vb diğer sentetik testlerde elde ettiği yüksek skorları ise işletim sistemi olan iOS a borçlu. Aynı işlemcinin 800mhz lik versiyonuyla 1200mhz lik versiyonunu geride bırakabilmesi zaten sanal makine üzerinde çalışan Android in ne kadar verimsiz bir sistem olduğunun en açık göstergesidir. En açık diyorum, çünkü bundan önce bir çok yerde dile getirmemize rağmen insanlar anlamak istemiyordu.
  • Iphone 4s'i Amerikadan getirtme imkanim dogmustu, ancak artik yok o imkan. 4s muhtemelen 2500TL civari olur. O kadar para veremem. Bu yuzden, GS2'ye yoneldim. Tek sorun plastik olmasi. Teknolojik aletleri cok iyi kullandigimi soyleyemem, yere dusmeye karsi falan dayanikli olmasini istiyorum.

Ayrica HTC Sensation da seceneklerim arasina girdi. Ancak Vatanbilgisayar ve Teknosanin sitelerinde bulamadim. Online alisveris yapmak istemiyorum. Magazadan alacagim, bulabilecegim biryer onerebilir misiniz? Gidip gozlerimle gormek istiyorum. Resimler yaniltici olabiliyor.

HTC Sensation'in magaza fiyati hakkinda da bilgi verirseniz sevinirim.

Ayrica, 1700 TL ye kadar telefon onerilerinizi de bekliyorum. Benim icin onemli olan, kamera, internet ve hiz.
  • Gs2 alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirt

Gs2 alırdım.

Sebeplerini de soylersen sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

iphone alacağın belli imzandan...

ahanda buraya yazıyorum....

Malesef bütçem yeterli değil iphone için O yüzden çakmasını alacağım

Hiç takıntım yoktur bu konuda her markayı kullanırım, sadece bu gereksiz saldırganlığınıza cevap verdim. Sakin olun :)
  • 4s'in artıları

işlemci(ios5'un verimliliği sayesinde 1,4 ghz li android cihazlara kafa tutar)
    kamera
    oyun
    appstore
    malzeme kalitesi
    hava

stabillik(3310 kadar stabil emin ol)
  • Elin buyukse SGS2 Normalse kucukse 4S Normal bir elin SGS2 nin her yerine yetişmesi imkansız Kucukelin tutması imkansiz
  • 3 aydır GS2 kullanıcısıyım, son derece memnunum telefondan. 4S de muhakkak çok iyidir, ancak hafifliği, büyük boyutta oluşu ve inanılmaz internet hızıyla GS2 diyorum. Kamera yönünden 4S'in öyle çok çok üstün olduğunu da düşünmüyorum. Diyelim (yok ama) dağlar kadar fark olsun, aradaki 1000TL'ye çok kral bi fotoğraf makinası alırsın zaten ;) karar sizin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: memudy

3 aydır GS2 kullanıcısıyım, son derece memnunum telefondan. 4S de muhakkak çok iyidir, ancak hafifliği, büyük boyutta oluşu ve inanılmaz internet hızıyla GS2 diyorum. Kamera yönünden 4S'in öyle çok çok üstün olduğunu da düşünmüyorum. Diyelim (yok ama) dağlar kadar fark olsun, aradaki 1000TL'ye çok kral bi fotoğraf makinası alırsın zaten ;) karar sizin..

Hocam ben 2 yıldır Nokia N86 8MP kullanıyorum. Malum, kamerası çok iyiydi. 2009'da en iyi kameralı mobil cihaz seçilmişti. Alacağım telefonun kamerası en az onun kadar iyi olmalı GS2 de 8mp ama mercek kalitesi nasıldır acaba bıraz bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thriller89

quote:

3 aydır GS2 kullanıcısıyım, son derece memnunum telefondan. 4S de muhakkak çok iyidir, ancak hafifliği, büyük boyutta oluşu ve inanılmaz internet hızıyla GS2 diyorum. Kamera yönünden 4S'in öyle çok çok üstün olduğunu da düşünmüyorum. Diyelim (yok ama) dağlar kadar fark olsun, aradaki 1000TL'ye çok kral bi fotoğraf makinası alırsın zaten ;) karar sizin..

Hocam ben 2 yıldır Nokia N86 8MP kullanıyorum. Malum, kamerası çok iyiydi. 2009'da en iyi kameralı mobil cihaz seçilmişti. Alacağım telefonun kamerası en az onun kadar iyi olmalı GS2 de 8mp ama mercek kalitesi nasıldır acaba bıraz bilgi verebilir misiniz?

video kalitesi youtube örneklerinde çok iyi görünüyor.Hatta 4 s karşılaştırmasında renkler samsungda çok daha doğal görünüyor.FOTOĞRAF KALİTESİ TARTIŞILIR...

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

quote:

Orijinalden alıntı: thriller89

quote:

video kalitesi youtube örneklerinde çok iyi görünüyor.Hatta 4 s karşılaştırmasında renkler samsungda çok daha doğal görünüyor.FOTOĞRAF KALİTESİ TARTIŞILIR...

Fotograf kalitesi iyi olan hangi telefonu onerirsiniz iphone 4s disinda?

• Motorola Photon 4G.
  • Nokia N8 al hocam fotoğraf kalitesi istiyorsan...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.