Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (3790. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37883789379037913792
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: mrt20

Burası daha hareketli bu konuyada yazayım.

Beyler telefon az önce güncelleme var dedi bende güncelledim.
    4.0.4 yüklüydü 4.1.2 oldu.
    Şimdi ben bu 4.1.2 yi nasıl root edebilirim?
    Nette anabant sürümü xxlsj olanlar için root başlıkları var ama benim sürüm xxms2.
    Diğer sürüm için olan root dosyasını kursam root olurmu ki?

LSN uyumlu Philz kernel ile yapabilirsiniz.

Google'a,

Philz kernel i9100 XDA

yazın o sizi XDA forumunda ilgili başlığa götürür. Oradan 2. veya 3. mesajda linkleri bulup indirebilirsiniz.

Balık tutmayı öğretmek için link vermeyip, böyle yazdım.

Ama balik tutcak malzeme yoksa
    Benim ingilizcem yeterse sıkıntı yok hocam. Sabah pc ye geçince bi bakayım verdiğiniz linklere beceremezsem sizi rahatsız ederim yine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Burası daha hareketli bu konuyada yazayım.

Beyler telefon az önce güncelleme var dedi bende güncelledim.
    4.0.4 yüklüydü 4.1.2 oldu.
    Şimdi ben bu 4.1.2 yi nasıl root edebilirim?
    Nette anabant sürümü xxlsj olanlar için root başlıkları var ama benim sürüm xxms2.
    Diğer sürüm için olan root dosyasını kursam root olurmu ki?

LSN uyumlu Philz kernel ile yapabilirsiniz.

Google'a,

Philz kernel i9100 XDA

yazın o sizi XDA forumunda ilgili başlığa götürür. Oradan 2. veya 3. mesajda linkleri bulup indirebilirsiniz.

Balık tutmayı öğretmek için link vermeyip, böyle yazdım.

Ama balik tutcak malzeme yoksa
    Benim ingilizcem yeterse sıkıntı yok hocam. Sabah pc ye geçince bi bakayım verdiğiniz linklere beceremezsem sizi rahatsız ederim yine

Benim ingilizcemden daha iyi ingilizcen olduğunu düşünüyorum.
  • Dorimanx 9.13 - 8.13 çıkmış son kararlı sürüm olarak, büyük güncellemeler yapmış. 2-3 saatten beri test ediyorum wifi sorunun çözmüş basar basmaz açıp kapanıyor artık. Öncekine göre daha akıcı olmuş ama stock JB'lerde bazen lag yapıyordu önceki sürümler onlar şidmi nasıl oldu bilmiyorum custom romdayım ben. Deneyen varsa dinleriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espa -- 5 Nisan 2013; 11:34:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Dorimanx 6.13 çıkmış son kararlı sürüm olarak büyük, güncellemeler yapmış. 2-3 saatten beri test ediyorum wifi sorunun çözmüş basar basmaz açıp kapanıyor artık. Öncekine göre daha akıcı olmuş ama stock JB'lerde bazen lag yapıyordu önceki sürümler onlar şidmi nasıl oldu bilmiyorum custom romdayım ben. Deneyen varsa dinleriz

Yukleyeyim 8.13 bakayim bende.

• Arkadaşlar merhaba... Geçen gün Güncel Nordic Stock rom kurmuştum telefonuma.. Bugun uygulama yöneticisinden aşağidaki uygulamalari devre dişi biraktim.. Bu durumun bana Herhangi bir Yarari&Zarari olur mu ? Yarari olursa ne gibi bir yarari olur.

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★
  • quote:

Orijinalden alıntı: eto83

quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

quote:

rusya sürümündede wifi problemi cıktı bende yine.

Nasıl bi problem.

TEL WİFİ BAĞLI İKEN ARADAN BİRAZ ZAMAN GEÇİNCE PİNG 800 LERE CIKIYOR İNTERNET HIZIDA 50KB LARA DÜŞÜYÜR WİFİ ACIP KAPATIYORUM DÜZELİYOR.

Bu sorun bende de var bi çözüm bulabildin mi

• quote:

Orijinalden alıntı: ekler

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

quote:

rusya sürümündede wifi problemi cıktı bende yine.

Nasıl bi problem.

TEL WİFİ BAĞLI İKEN ARADAN BİRAZ ZAMAN GEÇİNCE PİNG 800 LERE CIKIYOR İNTERNET HIZIDA 50KB LARA DÜŞÜYÜR WİFİ ACIP KAPATIYORUM DÜZELİYOR.

Bu sorun bende de var bi çözüm bulabildin mi

yeni sürümlerde artık wifi sorunu yok.nordic romunu kurabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Arkadaşlar merhaba... Geçen gün Güncel Nordic Stock rom kurmuştum telefonuma.. Bugun uygulama yöneticisinden aşağidaki uygulamalari devre dişi biraktim.. Bu durumun bana Herhangi bir Yarari&Zarari olur mu ? Yarari olursa ne gibi bir yarari olur.

Polaris disindakiler sorun olmaz polaris de office ile ilgili şeyler acmayacaksan sorun olmaz pdf excel word doayalarini acmak icin lazim.

• son nordic sürümü için link verir misiniz..
  • @sedat

Root Explorer ile
    aşağıda ki listede ki uygulamaları kaldırabilirsin.
    Listede DLNA,Samsung Apps , dosyaları dahildir.
    95mb lık gereksiz uygulama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 5 Nisan 2013; 8:56:01 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -alikan-

Arkadaşlar kuzenime amerikadan galaxy s2 geldi fakat cihaz amerika versiyonu AT&T çıkışlı ve samsung sgh-i727 yazıyor arkasında.
    Cihaz geldiğinde rootlu geldi 6 aydır o şekilde kullanıyor. Şimdi istediği şey unroot yapıp official rom galaxy s2'nin kendi romunu kurup cihazı fabrika çıkışlı hale getirmek istiyoruz. Root filan kalmasın rom s2'nin kendi orjinal romu olsun istiyoruz. Bununla ilgili yol gösterecek arkadaşlara minnettar oluruz. Öncelikle bu işlemler için neler yapmak gerekli ve official s2 rom nasıl buluruz nerden buluruz nasıl yükleriz yol gösterirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

Sammobile.com'a üye olup Firmware bölümüne i727 yazın her versiyonu bulur ODIN'le yüklersiniz.

ODIN programı için link ve anlatım detayları bir sürü sitede ayrıntılı var.

Tşkrler kardeşim. Peki şunu öğrenebilir miyim ben biraz araştırdım normal s2'nin firmware'ini yükleyebilir miyiz. Örneğin Normal s2 ler için official yayınlanan en son sürüm ICS yada JB olanını indirip odinle flaşlasak olur mu, yoksa ille i727 mi olması gerekiyor. Birde genelde baktım 2.3.6 filan vardı onu kursak cihaza sonra güncellemeler gelir mi ICS sonra JB filan.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _lightning_

quote:

Orijinalden alıntı: tracy

quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Orijinalden alıntı: tracy

yeni samsung s2 aldım içinde 2.3.6 ile geldi..
    ayarlardan yazılım güncellemeye baktım, "KULLANILABILIR GÜNCELLEME YOK" yazdı.
    en azından 4.0.4 ü bulur diye bekliyordum.
    neyse
    ben şimdi buna odinle nordic countries 4.1.2 yüklesem, ayrıca kernel yüklemeye gerek olur mu?

İlla kernel yükleyeceksin diye bir şart yok

teşekkürler.
    peki kiesten sorgulasam güncelleme bulacak mı?

Kies'ten 4.0.3'e güncelleyebilirsiniz şu anda. Ama memnun kalır mısınız bilmem.

teşekkürler
    en iyisi rootlayıp 4.1.2 yi yüklemek sanırım.
    odinle modinle uğraşmak istemiyodum yine mecbur kaldık
  • Başka romda olanlar, her gün kiese bakanlar, S4 çıktı hala S2 stabil bir rom çıkmadı diyenler... mutlaka wanamlite 14.4 LSN yükleyip samsung uygulamaları dahil gereksiz uygulamaları kaldırsın, çok harika olmuş.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar kuzenime amerikadan galaxy s2 geldi fakat cihaz amerika versiyonu AT&T çıkışlı ve samsung sgh-i727 yazıyor arkasında.
    Cihaz geldiğinde rootlu geldi 6 aydır o şekilde kullanıyor. Şimdi istediği şey unroot yapıp official rom galaxy s2'nin kendi romunu kurup cihazı fabrika çıkışlı hale getirmek istiyoruz. Root filan kalmasın rom s2'nin kendi orjinal romu olsun istiyoruz. Bununla ilgili yol gösterecek arkadaşlara minnettar oluruz. Öncelikle bu işlemler için neler yapmak gerekli ve official s2 rom nasıl buluruz nerden buluruz nasıl yükleriz yol gösterirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

Sammobile.com'a üye olup Firmware bölümüne i727 yazın her versiyonu bulur ODIN'le yüklersiniz.

ODIN programı için link ve anlatım detayları bir sürü sitede ayrıntılı var.

Tşkrler kardeşim. Peki şunu öğrenebilir miyim ben biraz araştırdım normal s2'nin firmware'ini yükleyebilir miyiz. Örneğin Normal s2 ler için official yayınlanan en son sürüm ICS yada JB olanını indirip odinle flaşlasak olur mu, yoksa ille i727 mi olması gerekiyor. Birde genelde baktım 2.3.6 filan vardı onu kursak cihaza sonra güncellemeler gelir mi ICS sonra JB filan.?

i727 olması şart.

2.3.6 versiyonunu kurduğun ülkeye güncelleme gelirse sen de güncelleme alırsın.
  • Wanam 14.4 üzerinde, ses kalitesini yükseltmek adına, ClearAudio+ olsun BeatsAudio olsun, herhangi bir mod deneyip başarılı olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Wanam 14.4 üzerinde, ses kalitesini yükseltmek adına, ClearAudio+ olsun BeatsAudio olsun, herhangi bir mod deneyip başarılı olan var mı?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2039716

ARadığınız program bu. CWM'ye vs gerek yok, oradan apk dosyasını indirin markette uyumsuz gözüküyor. Ayalarıda mesajın sonunda vermiş

▼ SETUP AS DEFAULT FILTER (reboot when necessary)
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    Settings > Sound > Music Effects > Choose “Noozxoide EIZO-rewire™ PRO Series”

▼ ADVANCED MODELING for MUSIC
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    TURN ON Noozxoide Balanced X-EQ™, Choose “UNIQUE III” from Digital Presets.
    TURN ON Noozxoide LogicSurround ES™, set your VSUR room size “Focus/Studio”.

▼ ADVANCED MODELING for MOVIE/GAME
    TURN ON Noozxoide Psychoacoustic™ II, set the effect strength “Large”.
    TURN ON Noozxoide Balanced X-EQ™, Choose “Cinema/Game” from Digital Presets.
    TURN ON Noozxoide LogicSurround ES™, set your VSUR room size “Focus/LIVE I/II”.

Advanced Modeling For Music ayarlrını yapın line out kısmından çok güzel ses veriyor bunu kullanıyorum ben
  • Dori 9.13 guzel olmus gercekten stabil calisiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Wanam 14.4 üzerinde, ses kalitesini yükseltmek adına, ClearAudio+ olsun BeatsAudio olsun, herhangi bir mod deneyip başarılı olan var mı?

hocam ben ClearAudio+ için xda daki walkman i flashlamaya çalıştım , cwm den tarif edildiği gibi flashladım ama walkman player yüklenmedi . Bu ClearAudio yu gerçekten çok övüyolar , nasıl yükleneceğini bi tarif edebilir misin ? veya link verebilir misin ?
  • Arkadaşlar artık aylardan beri beklemekten bıktım usandım. Odinle güncelleme yapmaya karar verdim. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Sormak istediklerim

-Güncellemeden sonra veri kaybı yaşar mıyım (rehber, uygulamalar, resimler), yaşarsam ne yapmam gerekiyor
    -Odinle güncelleme yapmak için telefonun rootlu olması mı gerekiyor. Ki öyleyse benim telefon aldığım gibi hiç bişey yapmadım, nasıl yapabilirim veya öğrenmek için nereye bakmalıyım.
    -Odinle yüklemeyi hiç bilmeyen biri için en iyi bilgiyi nerede bulabilirim.
  • 4.0.4 ün üstüne stok tabanlı no wipe 4.1.2 custom rom kurarsak prg lar çalışır mı acaba bi arkadaş soruyo da
  • 
Sayfa: önceki 37883789379037913792
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.