Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (3783. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37813782378337843785
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Marjinal01

quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

Tw frameworkü gerekli senin de belirttiğin gibi sadece TW de çalışır.

Olmadı o zaman, GoWeather ve BeautifulWidgets'a devam.

Hiç BeWeather Pro denedin mi hocam?

Denemediysen bir dene derim. TW harici Launcher kullanırken onu kullanıyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

quote:

Orijinalden alıntı: memti
    bu resimlerdeki gibi status yani üst barı şeffaf yapabilirmiyiz bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok makbule geçer

Olma mı be Memti Nasıl yapıldığını birkaç sayfa önce yine konuşmuştuk ama bir daha yazayım. Sen Wanam 14.4 ü kurdun değil mi? Şimdi aşağıdaki linki tıklıyor ve XDA foruma giriyorsun, o mesajda JellyBean Style 4.1.2 yazısının hemen altındaki Theme yazısına tıklıyor ve açılan linkteki dosyayı indiriyor ve CWM üzerinden kuruyorsun. Kurulum platformu Aroma, o yüzden çok basit, ek bir işleme gerek yok. Menü açılıyor oradan istediğin tüm özellikleri seçiyorsun. Transparan durum çubuğu için, bu resimlerdeki gibi tam şeffaf olsun istiyorsan %100 olanı seçeceksin. Tüm seçimlerini yaptıktan sonra ok deyip kurulumun bitmesini bekleyeceksin, bitince de reboot. Hepsi bu kadar hayırlı olsun. Başka yollar da var ama Wanam için denenmiş ve onaylanmış en kolay yol bu, ayrıca çok zengin bir tema özelliği seçim menüsü var. 23 düğmeli kısayol menüsü, şeffaf durum çubuğu, daire şeklinde % li batarya göstergesi, AOSP görünümlü (siyah beyaz) sistem menüsü, ripple efekt, ink efekt vs.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26640476&postcount=3

Bu theme'i yükleyince Rehber ve Arama Kaydı standart halinde mi kalıyor yoksa ICS/JB saf Android arayüzü mü oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkandanis

quote:

Orijinalden alıntı: ERTANE78

quote:

Bana sadece CWM'nin son versiyonunun linkini verebilecek olan var mı? Bir süre stock kernel kullanacağım için CWM ve Super SU'yu ayrı ayrı yükleyip rootlamak istiyorum.

buyur hocam , kendi rom'una uygun olanını bulup ".tar" uzantılı olanını odinden yüklersen stock kernel ile kalıp sadece cwm yüklemiş olursun

PhilZ Touch Recovery: enhanced clockworkmod 6 full touch based recovery
    Pure stock kernel (only ramdisk changes)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270

( indirme linkleri 3. mesajda )

Hocam eline sağlık ama sadece CWM lazım bana. Sanırım bu link PhilZ'in kendi konusu, oralarda bir yerde sadece CWM linki de vardır elbet ama şu an vakitsizlikten okuyamadım. Bana sadece CWM linkini verebilirsen duacı olurum sana.

hocam kernelin özellikleri şöyle

Patched kernel to avoid brick bug issues on ICS 4.0.4
    Can be flashed in Stock Recovery (root + no yellow triangle) or in Odin
    Init.d and customboot.sh support
    Introduced support for custom MULTI bootanimation (bin and zip)
    Dual USB mount in recovery support
    ADB root in recovery: just wait about a minute to activate
    .

3. madde pure stock kernel diyor . only ramdisk changes ne demek bilmiyorum ama kernel in stock kernel olduğu belirtilmiş . yükledikten sonra kerneliniz değişmeden sadece cwm yi kurmuş oluyorsunuz . Ben 4.1.2 nordic lsn kullanırken , nordic için uygun olanını indirip yüklemiştim , kernelim değişmemişti ve root lanmamıştı . Ama gene de karar size kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

quote:

quote:

kusura bakma hocam aynı anda yazmışız

son olarak birşey daha sorcam acaba stock romlarda da kullanabilirmiyiz son çıkaz nordiç sürümünde lsn olanda

teşekkürler bu arada....

wanamlite 14.4 de son çıkan lsn sürümü olabilir belki ama daha önce stock romda denedim ben çalışmadı nedense yada ben yapamamış olabilirim

bende daha önce stock için yapmıştım olmamıştı ama aynı dosyamıydı bilmiyorum neyse wanamı kurarım cuma akşamı o zaman yapcam

herşey için teşekkürler hocam.

önemli değil, bu arada forumun ikonları değişmiş gayet hoş olmuş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bodrum

status bar ı şefaf yapmayı anlatacak bir arkadaş onu bekliyoruz...

yok kilit ekranındaki kırılma olayını gideremedim, ekran görüntülerindeki gibi kulanıcam derseniz vereyim linkleri birde wanamlite 14.4 sürümünde denedim haberiniz olsun.

Disaster'de tamamen şeffaf oluyordu galiba.

1080p'nin dediği gibi Disaster çıkarırsa iyi olur.

Disaster'in tek renk status bar ikonları ve sadece yazıyla yüzdeli pil göstergesi çok güzel.
  • quote:

quote:

quote:

hocam link verecektiniz bekliyoruz

verdim mübarek az sabır

kusura bakma hocam aynı anda yazmışız

son olarak birşey daha sorcam acaba stock romlarda da kullanabilirmiyiz son çıkaz nordiç sürümünde lsn olanda

teşekkürler bu arada....

Stock Rom'lar ODEXED Rom olduğu için çalışmaz.

DEODEXED olması lazım.

Bu arada forumda mesaj ikonları güzelleşmiş; PM, Alın, Değiştir falan.
  • Allshare ozelligini Samsung c650 televizyonum ile denemek istedim. "cihaz bulunamadi" diyor.

N'apmam lazim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WanamLite LSN V14.4 Android 4.1.2 Aroma Installer & Smooth & Rock Stable

http://ul.to/5zlr677e Hızlı indirmek isteyen olursa ekledim.
    664 MB zipli açıldığında 960MB

PACMAN Paranoid Android 4.2.2 ise açıldığında 326MB.
    -----------------
    DH ye de MOD yapmışlar sanırım
     ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 3 Nisan 2013; 19:05:49 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bana sadece CWM'nin son versiyonunun linkini verebilecek olan var mı? Bir süre stock kernel kullanacağım için CWM ve Super SU'yu ayrı ayrı yükleyip rootlamak istiyorum.

buyur hocam , kendi rom'una uygun olanını bulup ".tar" uzantılı olanını odinden yüklersen stock kernel ile kalıp sadece cwm yüklemiş olursun

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270

( indirme linkleri 3. mesajda )

Hocam eline sağlık ama sadece CWM lazım bana. Sanırım bu link PhilZ'in kendi konusu, oralarda bir yerde sadece CWM linki de vardır elbet ama şu an vakitsizlikten okuyamadım. Bana sadece CWM linkini verebilirsen duacı olurum sana.

hocam kernelin özellikleri şöyle

Patched kernel to avoid brick bug issues on ICS 4.0.4
    Can be flashed in Stock Recovery (root + no yellow triangle) or in Odin
    Init.d and customboot.sh support
    Introduced support for custom MULTI bootanimation (bin and zip)
    Dual USB mount in recovery support
    ADB root in recovery: just wait about a minute to activate
    .

3. madde pure stock kernel diyor . only ramdisk changes ne demek bilmiyorum ama kernel in stock kernel olduğu belirtilmiş . yükledikten sonra kerneliniz değişmeden sadece cwm yi kurmuş oluyorsunuz . Ben 4.1.2 nordic lsn kullanırken , nordic için uygun olanını indirip yüklemiştim , kernelim değişmemişti ve root lanmamıştı . Ama gene de karar size kalmış

Aynen dediğiniz gibi stock kernelin rootlanmış hali ama aklıma başka bir şey gelmişti o yüzden sadece CWM istemiştim. Zaten SD kart olmadan da CWM + Superuser yüklenemiyormuş onu öğrendim. Saol hocam ilgin için, mecbur yine Philz yükledim.
  • quote:

önemli değil hocam kolay gelsin
  • quote:

WanamLite LSN V14.4 Android 4.1.2 Aroma Installer & Smooth & Rock Stable

http://ul.to/5zlr677e Hızlı indirmek isteyen olursa ekledim.
    664 MB zipli açıldığında 960MB

PACMAN Paranoid Android 4.2.2 ise açıldığında 326MB.
    -----------------
    DH ye de MOD yapmışlar sanırım
     ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

Gayet normal.

İçeriğinde her şey var; Samsung ve Google Apps dahil. Aroma Installer olduğu için istediklerini seçiyorsun.

PACMAN'i bilmiyorum da düz ParanoidAndroid'te Google Apps yok. Onun boyutu Rom'dan da büyük oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 3 Nisan 2013; 19:41:15 >
  • Telefonumun imei numarası kayıtlı olduğu halde daha önce İspanya XWLS8 ve İskandinav XWLSD sürümlerinde tuş kilidinin gelmemesi, şebeke ve pin sorunları yaşamıştım. Şu an Rusya XWLSE yükledim ve böyle bir problemle karşılaşmadım.
  • Stock JB kullananların anabant sürümü nedir acaba? Uzun süredir 4.0.4 modemi olan LQ6 kullanıyorum güncellemek lazım artık
  • Arkadaşlar merhaba

Ben de S2 kullanıcısıyım ama bir problemim var. Kamerayı çalıştırdığımda arka kamera çevresinde bir titreşim ve ekranda dalgalanma oluyor. Bu titreşim kamerayı kapatana kadar devam ediyor. Fotoğraf odak modunu "makro" yaptığımda titreşim kesiliyor ama "otomatik odağa" döndüğümde tekrar geliyor. Kameranın objektifinde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Benzer sorun yaşayan veya bu konu hakkında bilgisi olan arkadaş varsa yardımını bekliyorum. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep Dream

quote:

Orijinalden alıntı: tonisıtark

Arkadaşlar artık aranızdan ayrılıyorum. S2 mi satıp HTC One X aldım... Yardımcı olan herkese teşekkürler.. S2 her zaman efsanedir.. İyi forumlar...

Hayırlı olsun hocam. Kaça satıp kaça aldınız acaba mümkünse?

Sağol dostum... Yurt Dışı Kayıtlı S2 mi 700'e sattım 900'e 16 Ay KVK garantili HTC One X aldım...
  • Arkadaşla Samsug Türkiye Twitter hesabından S2 için güncellemenin yayınlandığını söylüyor ama hiçbirimize gelmedi güncelleme. Bu bilgi karmaşası hakkında bilgisi olan var mı?

Bize göre güncelleme yayınlanmadı, onlara göre yayınlandı..

• Birde arkadaşlar telefonu ICS'ye ilk güncellediğimden buyana Galery'de .avi uzantılı filimler görünmüyor. Telefona serviste 4.0.4'te yüklendi ama yinede düzelmedi.

Aynı sorunu yaşayan varmı? Yada bu sorunla ilgili bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: MacSercan

Arkadaşla Samsug Türkiye Twitter hesabından S2 için güncellemenin yayınlandığını söylüyor ama hiçbirimize gelmedi güncelleme. Bu bilgi karmaşası hakkında bilgisi olan var mı?

Bize göre güncelleme yayınlanmadı, onlara göre yayınlandı..

Kies'e vermemişler güya. Servisler yüklüyormuş sadece.
  • @Pulstar

326mb a Gapps Google Uygulamaları dahil açılmış toplamı, Belirtmeyi unuttum.
    960 MB ile 326 mb arasında çok fark var.
    Samsung stock driver &cm10 driver farkı olsun 175 mb 500MB.
    460MB Samsung Apps ve servisleri olsa yine çok.

Bir sızıntı 4.2.2 çıksa çok iyiydi bak ilk sızıntıyla bir sürü bug olmasına rağmen kaç ay idare ettik.

Tabi Galaxy S3 e , Note 2 ye 4.2.2 gelmeden sızıntı sürüm bile hayal.
    İlk önce Galaxy S4 ler 4.2 ile gelecek ardından yaz gibi S3 ve Note 2 ye ve sene sonuna doğru biz gariplere.

Android 5 Stable sürüm S2 ye çıkar biz yükleriz 4.2.2 ondan sonra çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 3 Nisan 2013; 20:41:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

quote:

LSN de bayağı bir değişiklik var;

XWLSN vs XWLSD

Changelist 1069234 vs 889555

Framework
    Animation of the startup window of apps
    Bouncycastle - removed a few old Hmac algorithms and added 2 more blacklisted public keys
    Core - correction in ZipFile to detect duplicate filenames
    Framework - extra validation in xml structure when loading accounts; more robust read and write permissions check when opening files in content provider
    power_profile.xml (looks like the ratios for overall power consumption estimate) updated; it appears to be better - at least the battery capacity matches the stock 1650
    Services - revised code for installation of user PKeys (Enterprise); small correction in PackageParser path scanning for some packages

Apps
    BluetoothTest - limit execution of factory tests to FactoryMode
    CSC - Some additional exceptions for sim profile of sales codes SPR, BST, XAS, VMU
    FmmDM/DS/syncmlDM (Remote control) - small change in the SSL communications authentication and fota transfers
    Launcher - small change in folder animations when dragging
    SMS/MMS - spam message converted to lowercase
    Phone - Emergency dialer excluded from the recent activities list
    SamsungIME - additional accented letters (such as umlauts) when long pressing some keys
    SecBrowser - protected changing homepage and adding bookmarks (permission now required)
    SecContacts - changed number formatting for languages ar, he, iw, ur, fa; additional logic when screen is turned off
    SecContactsProvider - small change in the aggregation of contacts
    SecEmail/Exchange - support duplicate accounts with different protocols
    SPlannerAppWidget - changed the selection of colors based on the calendar where each event is stored

Kernel
    A string analysis on the code itself only shows that this CM correction was applied (MMC failure handling for the VTU00M chip). Didn't find any other relevant differences in the kernel image.
    ExFat driver was also changed, apparently related with unmounting drivers. All other driver modules are the same (including WiFi).
    sbin/cbd updated - probably related with the modem/radio

CSC (OXXLS8 vs OXXLS6)
    Added Irish (Gaelic) and Icelandic language data
    Small changes in the CSC configuration for sales codes DNF, NEE, ORS and XSK (examples: starting day of week, mms message size, predefined bookmarks editable, ring volumes, camera shutter sound, additional networks for NEE)
    Removed sales code XEZ

AKrdeş link alabilirmiyim

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38775074&postcount=10905
  • 
Sayfa: önceki 37813782378337843785
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.