Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (3764. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37623763376437653766
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar, telefonuma jelly bean yüklemek istiyorum. Konuyu bayağı okudum ama hepsi okunmuyor takdir edersiniz ki Şimdi sizce hangi ülkenin romunu yüklemeliyim? İspanyanın rom iyiymiş anladığım kadarıyla. Custom rom yüklemeyi pek düşünmüyorum, ama nordic diye bi romdan bahsedildiğini çok gördüm, bu rom iyi midir? Genel olarak hangi rom şarj&stabilite konusunda en iyi? Romlar için link verebilirseniz çok memnun olurum arkadaşlar konuda çok link var ama hangisi nedir anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

Bir kac gundur cesitli 4.2.2 test ediyorum akicilik cok iyi.
    4.2.2 gelirse cok iyi olur.sizinti olsun 4.2.2 olsun

@pulstar
    Galaxy s3 e lumia 920 ciktiktan sonra hazirlanan Premium pack gibi buyuk bir degisiklik s4 ozellikleri birkaci gelirse
    S3 de kolay kolay eskimez.

Ozellik degilde su s2 nin kamerasina biraz ayar cekseler iyi olurdu hizli acilma gibi.

Bende yaklasik 2 gundur en stabil 4.2.2 ariyodum bugun buldum adi slim bean gerceken guzel yapmis gelistirici rom toplam 85 mb civari bisey ve tum 4.2.2lerde 1 2 bug yakaliyordum bunda 3 saattir kullaniyorum 1 tane bulamadim oneririm dori yi flashladim birde islemci frekanslarini biraz kistim baklim ne olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: macorono34

quote:

@pulstar
    Galaxy s3 e lumia 920 ciktiktan sonra hazirlanan Premium pack gibi buyuk bir degisiklik s4 ozellikleri birkaci gelirse

Ozellik degilde su s2 nin kamerasina biraz ayar cekseler iyi olurdu hizli acilma gibi.

Bende yaklasik 2 gundur en stabil 4.2.2 ariyodum bugun buldum adi slim bean gerceken guzel yapmis gelistirici rom toplam 85 mb civari bisey ve tum 4.2.2lerde 1 2 bug yakaliyordum bunda 3 saattir kullaniyorum 1 tane bulamadim oneririm dori yi flashladim birde islemci frekanslarini biraz kistim baklim ne olacak.

Renkli fasulye testini uygula

Ayarlar.cihaz hakkinda anderoid surumu ne 4 defa hizli hizli bas kirmizi fasulyeye basili tut.

Fasulyelerin buyuklerini yavasca kaydir takilmiyorsa fps dilusmuyorsa lag testinden gecmistir.

Vanilla rootbox da var mesela.

• Beyler odin download modda cihazi gormuyor. 4.1.2 nodrick kurmak istiyorum sistemim windows8. Sorun bundan kaynakli heralde. Pc acikken sorun yok odin portta cihazi goruyor ama download modda tik yok. Bu romu Cwm ile kurmanin bir yolu varmidir. Yardimci olursaniz cok sevinirim.
    Suanki rom 4.0.4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torenzi -- 31 Mart 2013; 0:00:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

quote:

Orijinalden alıntı: _lightning_

Arkadaşlar Jellybean'de iGo klasörünü telefon hafızasına mı atmak gerekiyor illa?

Evet. Ama Sys.txt dosyasında igo klasörünün yeri belirtiliyor. Orada adres olarak harici sd kart altında bir klasör belirtilirse olur mu bilmem. Ama sorun yaratacak kadar büyük bir boyutu olmuyor (içeriğe bağlı olarak 150-500mb arası), dahili hafızada sıkıntı yaratmıyor yani.

Tesekkurler cevap icin. Tasiyim o zaman dursun o zaman yer bol zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

quote:

Orijinalden alıntı: oqlahoma

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Çözunurluk sorun yaratmıyorsa oyunlarda s2 alıcam

Bana kalırsa bu saatten sonra S2 alma. Oyunlar Nexus'a göre sanırım daha akıcı çalışır ama şu saatten sonra alınmaz bu telefon.

Başka telefonlara yönel. 100 150 TL farkla daha üst seviye bir telefon alabilirsin.

Bütçe yetmiyo en fazla 750 tl var daha uste çıkamam

Ozaman anlamayın bence

"O zaman anlamayın bence" derken ?

Kötü bir niyetle söylemedim bu saatten sonra alınmaz anlamında

750 tl civarindaki en iyi telefonu bana soyle bende alayım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bana kalırsa bu saatten sonra S2 alma. Oyunlar Nexus'a göre sanırım daha akıcı çalışır ama şu saatten sonra alınmaz bu telefon.

Başka telefonlara yönel. 100 150 TL farkla daha üst seviye bir telefon alabilirsin.

Ozaman anlamayın bence

S2
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ozaman anlamayın bence

S2

Napacaz artık s2 yolu gözüktü :)

• Arkadaşlar 4.1.2 İtalya sürümünü indirdim Odin ile yükledim başka bişi yapmama gerek var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: terekeme_1903

Selam arkadaşlar, telefonuma jelly bean yüklemek istiyorum. Konuyu bayağı okudum ama hepsi okunmuyor takdir edersiniz ki Şimdi sizce hangi ülkenin romunu yüklemeliyim? İspanyanın rom iyiymiş anladığım kadarıyla. Custom rom yüklemeyi pek düşünmüyorum, ama nordic diye bi romdan bahsedildiğini çok gördüm, bu rom iyi midir? Genel olarak hangi rom şarj&stabilite konusunda en iyi? Romlar için link verebilirseniz çok memnun olurum arkadaşlar konuda çok link var ama hangisi nedir anlayamadım

Yok mu arkadaşlar bir fikir veren, bir yol gösteren
  • Beyler odin download modda cihazi gormuyor. 4.1.2 nodrick kurmak istiyorum sistemim windows8. Sorun bundan kaynakli heralde. Pc acikken sorun yok odin portta cihazi goruyor ama download modda tik yok. Bu romu Cwm ile kurmanin bir yolu varmidir. Yardimci olursaniz cok sevinirim. Suanki rom 4.0.4

• arkadaşlar. telefonuma jb 4.1.2 yükledim. hersey güzel ama bişey dikkatimi çekti. ayarlar>telefon hakkında'ya girdiğimde imei numarası yazıyodu önceden, şimdi yazmıyo bu normal mi yoksa yanlış bişey mi yaptım ben?
  • quote:

Orijinalden alıntı: utku35c

arkadaşlar. telefonuma jb 4.1.2 yükledim. hersey güzel ama bişey dikkatimi çekti. ayarlar>telefon hakkında'ya girdiğimde imei numarası yazıyodu önceden, şimdi yazmıyo bu normal mi yoksa yanlış bişey mi yaptım ben?

Selam
    Ayarlar/cihaz hakkında/+"durum" kısmında yoksa sıkıntı var.
    Birde oraya bakın hocam.
    Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: torenzi

Beyler odin download modda cihazi gormuyor. 4.1.2 nodrick kurmak istiyorum sistemim windows8. Sorun bundan kaynakli heralde. Pc acikken sorun yok odin portta cihazi goruyor ama download modda tik yok. Bu romu Cwm ile kurmanin bir yolu varmidir. Yardimci olursaniz cok sevinirim. Suanki rom 4.0.4 

Download kısmında 5. Sıradaki.
    ancak rom'larla alakalı aciklamada root edilmiş yazıyor buda CWM uyumlu olduğunu gösteriyor.
    Ben indirip kurmadığım için emin değilim.
    Saygilar...
    :) edit link

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139353
    Bir edit daha
    CWM yada ODIN 4.0.4'ten Sonra 4.1.2 geçiş için Wipe'lar şart aksi takdirde sorun çıkabilir şikayetçi olursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahayasin1 -- 31 Mart 2013; 1:44:08 >
  • quote:

quote:

Selam arkadaşlar, telefonuma jelly bean yüklemek istiyorum. Konuyu bayağı okudum ama hepsi okunmuyor takdir edersiniz ki Şimdi sizce hangi ülkenin romunu yüklemeliyim? İspanyanın rom iyiymiş anladığım kadarıyla. Custom rom yüklemeyi pek düşünmüyorum, ama nordic diye bi romdan bahsedildiğini çok gördüm, bu rom iyi midir? Genel olarak hangi rom şarj&stabilite konusunda en iyi? Romlar için link verebilirseniz çok memnun olurum arkadaşlar konuda çok link var ama hangisi nedir anlayamadım

Bir üst mesajimla yola devam

• quote:

@pulstar

Hocam Nexus 7'de de 4.2.2'den sonra batarya performansı düzeldi.

Ondan önceki JB versiyonlarında hep batarya sıkıntısı vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gun Expert

Arkadaşlar 4.1.2 İtalya sürümünü indirdim Odin ile yükledim başka bişi yapmama gerek var mıdır ?

Normalde birşey yapmalı değilsiniz. Yada ne yapmak istiyorsanız yazın fikir yol gösteren çıkar elbet

• quote:

Orijinalden alıntı: tahayasin1

quote:

quote:

Bir üst mesajimla yola devam

Yani?
  • quote:

quote:

Terekemeden terekemeye cevap geliyor.

Başka bir sitede yazdığım yükleme yöntemi:http://www.itusozluk.com/goster.php/samsung+galaxy+s2/@9581678

Stock Nordic Countries JB linki:http://www.hotfile.com/dl/198306106/26e7704/I9100XWLSJ_I9100OXXLS7_NEE.zip.html

Yöntemlerde yazdığım sade Wipe Data Factory Reset işlemini yaparsan önceki uygulamaların silinir.

Sadece Wipe Cache yaparsan silinmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 31 Mart 2013; 1:53:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaza

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaş yeni s2 güncellemesini yaptım ancak bu seferde bellek dolu hatası alıyorum
    kurulu programlar 200 mg 2 gb cihaz belleği dolu nedeniyle cihaz aktif kullanamıyorum
    dataları boşaltım programları kaldırdım genede sorun devam ediyor yardımcı olabilecek varmı

Wipe işlemlerini yaptın mı?

Android system uzerinde
    wipe cache partition
    apply update from cache
    seceneklerini yaptım

Wipe Cache ile boşalmaz.

Wipe Data Factory yapman gerek.

11.50 GB'lık bellekte durum nedir?

cihaz bellegi 1.97 gb
    uygulamalar 223 mb
    kullanılabilir alan 23 mb

usb bellek
    toplam 11,50 gb
    kullanılabilir alan 9,63 gb

seklinde

Cihaz Belleğinde bir sıkıntı var. USB Bellek normal görünüyor.

Rehber, mesaj vs yedeğini alıp her iki Wipe işlemini yapman yararına olacaktır.

her iki wipe ??
    wipe data/factory reset
    wipe cache partition

yeterlimi olcak fabrika ayarlarına doncek sonra herseyi bastan yapılcak sanırım

Aynen hocam.

Bir dene. Olmazsa fblikral'ın dediği gibi yeniden Rom yüklemen gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 31 Mart 2013; 1:58:56 >
  • 
Sayfa: önceki 37623763376437653766
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.