Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (1009. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • I9100JPKJ2 ## CSC = OJP 2.3.5 Iran 2011 October DOWNLOAD
  • FULL RESET KODU nedir ne işe yarar sistemi formatlamak içinmi kullanılır???
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMREMETIN

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Orijinalden alıntı: EMREMETIN

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

DİKKAT
    Navigasyonun geç bağlanmasından şikayetci olanların dikkatine.
    Telefonunuz rootlu ise herhangibir dosya yöneticisi ile system-etc-gps conf dosyasının içine baktığınızda en başta nord america yazar buda navigasyonumuzu açtığımız zaman kuzey amerikaya yakın olan uyduya bağlanmaya çalışması demektir.
    ilk sıradaki NTP_SERVER=tr.pool.ntp.org
    şeklinde değiştirip telefonu kapatıp açınca çok daha kısa bir sürede uyduya bağlandığını göreceksiniz.Her ihtimale karşı gps conf isimli dosyayı root explorer ile hafıza kartına kopyalıyabilirsiniz.Bu türkiyeye en uygun olan şekli ama tr yerine
    Buradaki NTP_SERVER değerini europe.pool.ntp.org olarak değiştirirseniz tüm avrupaya uygun hale gelir.
    Ben az evvel denedim ve odanın pencere önünden hava yağmurlu olduğu halde(bulutlu havada çok geç bağlanır) 10 saniyede uyduya bağlandı.
    İsteyen deneyebilir.
    Ayrıca gps conf dosyasını burdan indirip zipten çıkarıp root explorer programı ile dediğim gibi eskisini hafıza kartına kopyaladıktan sonra bu dosyayı system-etc kısmından eskisini silip bunu yapıştırıp telefonu restart yaparak halledebilirsiniz.
    http://hotfile.com/dl/133104754/d1938a2/gps.rar.html

root explorer ile değiştiremiyorum dosya içeriğini. Nasıl değiştirebilirim ?

Edit: Buldum, pardon. Aşşağıda text editor varmış.

Anladığım kadarı ile deneme yapacaksın neticesini de yazarsan iyi olur.Ben bugün 15 dakika beklettim bağlanamamıştı bunu yapıp denedim 10 saniyede bağlandı.

Tak diye baglaniyor artik bu degisiklik ile. bu kadar iyi olacagini beklemiyordum. arti olarak evin icinde bile 3 uyduya ise yarayacak kadar baglanabiliyor. onceden hic baglanmiyordu.

Tesekkurler guzel abim. :-)

bu kadar uğraşmaya gerek yok uygulaması var

marketten;

FasterFix
  • Selamlar

Yeni bir Galaxy S 2 kullanıcısıyım. Telefondan gayet memnunum ancak telefon ile ilgili olarak bir sorun dikkatimi çekti.

Telefonun dokunmatik olmayan tek tuşu olan "Home" tuşunda üretim hatası olduğunu düşündüğüm çok ufak boşluklar var.

Şöyleki, karanlık ortamda telefon açıkken home tuşunun arasından çok az da olsa ışık sızdığını fark ettim.

Sizdeki telefonlarda da karanlıkta aynı durum sözkonusu mu?

Açıkçası bu sebepten telefonu garantiye vermek ve ürün değişimi için beklemek istemiyorum.

Bu durum forumdaki kullanıcıların Galaxy S 2 telefonlarının hepsinde mevcut mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XenonX -- 24 Ekim 2011; 0:24:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XenonX

Selamlar

Yeni bir Galaxy S 2 kullanıcısıyım. Telefondan gayet memnunum ancak telefon ile ilgili olarak bir sorun dikkatimi çekti.

Telefonun dokunmatik olmayan tek tuşu olan "Home" tuşunda üretim hatası olduğunu düşündüğüm çok ufak boşluklar var.

Şöyleki, karanlık ortamda telefon açıkken home tuşunun arasından çok az da olsa ışık sızdığını fark ettim.

Sizdeki telefonlarda da karanlıkta aynı durum sözkonusu mu?

Açıkçası bu sebepten telefonu garantiye vermek ve ürün değişimi için beklemek istemiyorum.

Bu durum forumdaki kullanıcıların Galaxy S 2 telefonlarının hepsinde mevcut mu?

benim telefonumda öyle bir sorun yok. tuş ışıklarını açtım öyle baktım normalde kapalı kullanıyorum. böylesi daha estetik bence
  • Gürol abi faydası oldu gerçekten teşekkürler.
    Bir de şu wifi bağlantısı çekim zayıflığına bir çare bulsak ya :)
  • bu cihazi bende kullaniyorum...cihaz muthis ama kullanimi en azindan benim gibi fazla vakti olmayanlara yada fazla bilgisi olmayanlara zor....bu gps i ayarlama bilgisi cok faydali mesela;gecenlerde yakin cekimle ilgili bulanik icin cekim modunu text secin diyodu...sayfalari mobil kullanimda acmaktan kurtulmanin nen pratik yolu dolphin browser gibi..kullanimla llgili bazi konular ve ayarlar bir araya toplansa cok guzel olacak..root konusu zatan cok yerde islenmis durumda(yesilcin sagolsun...)...339 sayfaya gelinmis aranan bir meseleyi bu baslik altinda bulmak cok zor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 24 Ekim 2011; 1:48:53 >
  • ARKADAŞLAR "root" vs yapmayan telefonu fabrika çıkışlı kullananlara KG1 yükseltme konusunda yardım etmiyormusunuz sadece root vs yapan her hafta hatta hergün birşeyler yükleyip silenler mi yardımlaşmakta sadece?
    Kies ile bir türlü güncelleme yapamadım. güncel FW var diyor ama ya servise bağlantı kuramıyor yada telefon MODELİ nedense tanınamadı veya algılanamadı diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 24 Ekim 2011; 2:20:47 >
  • Yardımın rootlu rootsuzla alakası yok, Kies ile alakası var, çünkü Kies e yapılabilecek birsey yok. Gördü gördü, görmedi görmesini bekleyeceksin. Zaten sorunlu bir programdır.
    Ya da sen de diğerleri gibi kendin istediğin sürüme yükselteceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmasdag -- 24 Ekim 2011; 2:21:10 >
  • bu güncelleme için gereken dosyalar kies tarafından kaç saatte iner tahmini?

neyse çok sürmüyormuş son hali bu oldu. öncekine göre neler değişmiştir? bilgi verebilir misiniz. arayüz falan aynı gibi.

bu mesajdan sonra "onayla " dediğimde otomatik olarak reset attı. şimdilik gözüme çarpan bir değişiklik yok.

Hala 2.3.3 sanırım versiyon. bu ice cream mi oluyor şimdi?
    2.3.5 sürümü olduğunu okumuştum ona neden yükselmedi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 24 Ekim 2011; 2:50:10 >
  • @nohackmove Türkiye için Kies'te en son 2.3.3 var. 2.3.5 için Odin adlı programla yükleme yapman gerek. yesilcin.com sitesinde mevcut dosyalar, anlatımı vs. orayı bir incele
  • quote:

Orijinalden alıntı: laprachon

FULL RESET KODU nedir ne işe yarar sistemi formatlamak içinmi kullanılır???

Arkadaşlar kolay gelsin yukardada sormuştum ama cevap alamadım arada kaynadı sanırım ilk sayfada
    FULL RESET KODU :

*2767*3855#
    diye bir kod var bu kod ne işe yarar bilgi verebilirseniz memnun kalırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esperana

@nohackmove Türkiye için Kies'te en son 2.3.3 var. 2.3.5 için Odin adlı programla yükleme yapman gerek. yesilcin.com sitesinde mevcut dosyalar, anlatımı vs. orayı bir incele

odin ile yapinca da guvenli mi oluyor garanti disina cikmak istemiyorum
  • quote:

quote:

FULL RESET KODU nedir ne işe yarar sistemi formatlamak içinmi kullanılır???

Arkadaşlar kolay gelsin yukardada sormuştum ama cevap alamadım arada kaynadı sanırım ilk sayfada
    FULL RESET KODU :

*2767*3855#
    diye bir kod var bu kod ne işe yarar bilgi verebilirseniz memnun kalırım

Bu kod telefonu aldiginiz bicime goturur.Fakat hafiza karti ve dahili bellek bicimlendirilir,yani size ait veri kalmaz.
  • Gürol abi ,
    senin olayı denedim ve bence de işe yaradı... yanlız kendi navigasyonunda bariz fark ediyor ama igo'da ne yazık ki eskisi kadar yavaş ....bunun da bir yolu var mı acaba???
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonelyshadow

teknosadan fiyatlar çok uçuk sanalreyonum.com dan almayı düşünüyorum kapıda ödeme ile sizce site güvenilir mi ?

Bende teknosa,vatan,bimeks,darty,ereyon,hepsiburada vb siteleri yakın takipteyim fakat fiyatlar 1700+ olduğundan dolayı beklemedeyim. Bu sanalreyonum'a baktım da 1300-1400 gibi fiyat verilmiş. Ordan almamızın bir sakıncası olur mu bilemedim hiç duymamıştım bu siteyi çalışma yerinin resimlerini falan koymuşlar iyi görünüyor kapıda ödeme falan ama bilen tecrübesi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. Orada satılan telefonda herhangi bir eksik mi var anlamadım..

-------------------

Kendi cevabımı kendim buldum biraz araştırma ile okuduğum yorumların %80i sanalreyonumdan uzak durun diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dncr29 -- 24 Ekim 2011; 9:28:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

quote:

Orijinalden alıntı: Esperana

@nohackmove Türkiye için Kies'te en son 2.3.3 var. 2.3.5 için Odin adlı programla yükleme yapman gerek. yesilcin.com sitesinde mevcut dosyalar, anlatımı vs. orayı bir incele

odin ile yapinca da guvenli mi oluyor garanti disina cikmak istemiyorum

Odin de kies gibi rom güncellemesi yaptığımız bir program sadece,eğer root yapmaya kalkarsan garantiyle alakalı sıkıntı olur;ki onunda çözümü var usb jig ile..yani rahatca odini kullan istediğin güncellemeyi yap.
  • bi kaç sorum olucak.

1. ekranı yan çevirdiğimde hemen dönmüyor bi 7-8 saniye bekletiyor bu normalmi... bazı ekranlarda ise hiç dönmüyor.

2. üstünde ince film war ekranın algılaması çok azaldı dokunuşu sizdede böylemi

3. daha 1 haftalık telefon ve kitlenmeye başladı hızlı geçiş yapınca programlar arası.. mesela video kaydetmedi hata verdi kaydedilemedi dedi.. ve bi kaç app arası geçişte takılma oldu

4. telin ustune 2 kez burduğumda açılmıyor voice olayı ne yapmam gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EternitY.Y

bi kaç sorum olucak.

1. ekranı yan çevirdiğimde hemen dönmüyor bi 7-8 saniye bekletiyor bu normalmi... bazı ekranlarda ise hiç dönmüyor.

2. üstünde ince film war ekranın algılaması çok azaldı dokunuşu sizdede böylemi

3. daha 1 haftalık telefon ve kitlenmeye başladı hızlı geçiş yapınca programlar arası.. mesela video kaydetmedi hata verdi kaydedilemedi dedi.. ve bi kaç app arası geçişte takılma oldu

4. telin ustune 2 kez burduğumda açılmıyor voice olayı ne yapmam gerek.

Acik ve net: telefonun arizali.

Birak 7 saniyeyi yarim saniyede dinuyor dediklerinin hicbiri normal degil
  • 
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.