Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1639. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.692
Cevap
318
Favori
1.713.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16371638163916401641
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thementalist57

Arkadaşlar merhaba. Biraz konuşulmuş ama tam anlayamadığım için bir tavsiyeye ihtiyacım var. Veri(Fotoğraf, video vs.)yedekleme için hdd mi sd kart mı tavsiye edersiniz? Hem hız, hem güvenlik için.

Usb 3.0 özellikli bir hdd alsam veri kopyalarken hızla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım?

Tak çıkar yaparken telefona veya hddye zarar verir miyim?

Telefonuna zaman zaman hdd bağlayan var mı problem yaşanan bir durum mu?

Çok çok önceden sd kart kullanmıştım kendi kendine içinden bazı verilerim silinmişti. Bundan dolayı midem bulanıp o günden bugüne sd kart kullanmadım. Şu an ne kadar gelişti ne durumda bilmiyorum ama.

Merhaba, daha önce adaptörlü 3.5inç harici hdd kullanmadığım için bilmiyorum ancak kutudan çıkan otg aparatıyla 2.5inç usb 3.0 wd 1tb diski bağladığımda sadece diskin lambası yanıp sönüyordu yani uykun modundaydı ve bu moddan çıkmıyordu.. sanırım telefon yeterli gücü veremiyor ya da bendeki hdd de problem vardı bilmiyorum..

Sd karttan çekiniyorsanız kingston un type c soketli usb belleğini önerebilirim, o cihaz sorunsuz çalışıyor..

Veriniz 5 10 gb yi gecmiyorsa google drive gibi bulut hizmetleri de kullanabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• S10e var bende. İçinden çıkan typec-usb dönüştürücü ile bir çok hdd kullandım. Sorun yaşamadım. Tek sıkıntı veri transfer hızının 40 MB/s civarında olması. Hatta bir ara hub bağladım ve iki hdd ile bir usb belleği aynı anda bağlayıp bir de şarj ettim (hub pili içiyor netekim). Yine sorun yaşamadım.

Hafiza karti olarak 256 gb samsung evo+ 90/100 takılı. Ancak onda da veri transferinde 40 MB/s civarında değerler aldım. Telefona UHS-II kart bile taksanız 104 MB/s den daha yüksek veri transfer hızına ulaşamazsınız (bu değer UHS-I U3 ün veri yolu tasarımıyla belirlenmiş üst sınırdır).

Bu kriterlere göre bir karar verebilirsiniz. Yalnız hdd ile veri transferinde hızın düşük olma sebebi kutu içinden çıkan typec-usb dönüştürücünün usb 2.0 olması olabilir. Netekim kutu içinden çıkan kablonun veri transferinde usb 2.0 olduğu iddiaları nette çok konuşuldu. Ben hiç test etmedim.

Düzeltme: typo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 10 Aralık 2020; 20:47:42 >

• Google drive ve one drive kullanıyorum ikisininde ücretsiz kısmını fulledim 🙈

Usb belleklerin sağlamlığı nasıl oluyo hocam yani veri yedekleyip çıkarıp kenara koydum mesela.

Düşürüp zarar vermediğim sürece telefonun hafızasından bir yerden bir yere veri kopyalama taşıma gibi performans alabilir miyim?
  • sallami kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam yani bir hdd ile sd kart arasında benim için pek birşey değişmeyecek o zaman

Hdd sadece biraz daha bağla çıkar yorucu olacak.

Bu bahsettiğiniz hız çok mu yavaş? Yani telefonda bir klasörden bir klasöre veri taşırkenki hızın ne kadar altında olur?
  • Buyuk miktarda veri transferinde batarya sorunu olabilir. Ama 10 gb 30 gb sıkıntı olmaz. Ben 2,5" 5
    TB western digital harici hdd kullanıyorum. Sıklıkla 10-20 gb veri kopyalama yapıp çıkarıyorum. Sıkıntı olmuyor.
  • Arkadaslar merhaba icinizde s10 Türkiye Aralık sürümünde iken Android 11 betaya gecen var mı

• Telefon içinde bir klasörden diğerine veri taşıma anlık işlemdir. Veri once okunup sonra yazılmaz sadece yeri değiştirilir. Ayni şey değil yani... ayrıca dahili hafıza okuma hızı 380 MB/s üzerinde...
  • Hdd gibi mekanik olmadığı ve metal tabakalar yerine çipe kaydettiği için usb bellek daha güvenilir ama küçük olması sebebiyle unutulma , kaybolma ihtimali olabiliyor 😊

Gerçi şimdi harici ssd lerde çıkmış durumda ancak fiyat /fayda oranı tartışılır. Cuzdanınıza uyarsa bu da bir seçenek.

Yukarda bir arkadaş kutudan çikan dönüştürücünün usb 2.0 olduğu söylemiş, haliyle veri aktarımı düşük olacaktır ama usb 3.0 type c dönüştürücülerde piyasada mevcut onlardan biriyle kombine edilebilir 😉😊

• Teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok yardımcı oldunuz 😊
  • Aralık güncellemesi ni lütfedip vermişler s10 plus a.

• Evet çok şükür geldi. Bakalım şarja olan etkisini göreceğiz. Gerçi ben artık kendimi tamamen 11 güncellemesine odakladım. S20 kullanıcıları şarj tüketiminin çok iyi olduğunu söylüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: erditepe

Evet çok şükür geldi. Bakalım şarja olan etkisini göreceğiz. Gerçi ben artık kendimi tamamen 11 güncellemesine odakladım. S20 kullanıcıları şarj tüketiminin çok iyi olduğunu söylüyor.

11 güncellemesi ne zaman gelir tarih var mı s10+

• the__executioner__ kullanıcısına yanıt

İyi ihtimal Ocak ayı içerisinde gelir. Şubat a da sarkabilir

• erditepe E kullanıcısına yanıt

aralık güncellemesini yaptım geceden sabaha şarj yüzde 15 azalmış

• kozgel K kullanıcısına yanıt

Fazla yemiş bence arka planda yoksa bişey. Bakalım bu gece görecez ne olacak

• S.a arkadaşlar s10 plus telefon aldım 2 ay önce çok çok memnunum ancak son 3 gündür sarj su gibi gidiyor. Sarj yüzde yüz iken 14 15 saat gösteriyor kalan sureye optimist moda. Yeni uygulama yüklemedim. Tum özellikleri kapattım ama nafile . Varmi fikri olan. Yardımcı olsanız. Aralık güncellemesini yaptim

• S10+ 'ın tüm güzel özelliklerini anlatan bir yer var mı? Bende telefon var ama çok düz kullanıyorum kamera,uygulama özelliği gibi bilinmeyen güzel özellikleri anlatan bir dokuman,video vs var mı?

• erditepe E kullanıcısına yanıt

olabilir. az önce android 11 yükledim bakalım bunda şarj nasıl.

• kozgel K kullanıcısına yanıt

Beta olduğu için şarj dengeli olmaz bence. Tam sürüm önemli.

• 
Sayfa: önceki 16371638163916401641
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.