Şimdi Ara

Samsung Galaxy S (GT-I9000) sorunları ve arızaları (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
3
Favori
157.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: asistann

quote:

quote:

arkadaşlar çok acill yardıma ihtiyacım var. rehberle uğraşıyordum, rehberin ayarlarında sadece telefon hafızasında yer alan numaraları görüntüle seçeneği seçiliydi. dur dedim onu da kaldırıyım bakalım hiçbirşey göstermeyecek mi. zaten sim kart ve diğerlerini göstermeyi kapatmıştım. bunu yaptım, ancak şimdi rehbere giremiyorum. android.process.acore hatası veriyor. araştırdım ettim ama bu hatayı alacak birşey yapmadım ki, sadece telefondaki numaraları rehberde görüntüleme dedim. şimdi bunun için fabrika ayarlarına mı dönücem var mıdır bir kolay yolu? bu arada pek anlamıyorum bu telefon işinden, 2.3.3. rom var bende kies üzerinden yüklediğim, custom felan kullanmıyorum. bi yardım edin rehbere giremezsem kimseyi arayamam ki. haa bu arada mesela mesaj atacağım diyelim orada numaralar gözüküyor silinmemiş, kies e bağlandım orada da gözüküyor hepsi. ama hatadan dolayı rehbere giremiyorum dolayısıyla rehber ayarlarına da giremiyorum

Şu an stok rom yüklü olmadığı için tam yollarını yazamıyorum. Biraz karıştırın bulursunuz.
    KIES ile madem görebiliyorsunuz mutlaka yedeklerinizi alın. Ne olur ne olmaz. Ayrıca ana konuda olsun, mutlaka burada da bahsetmişimdir rehberinizi Gmail hesabınızda tutun. Böylece herhangi bir beklenmedik sorunda, fabrika ayarlarına döndüğünüzde yada yeni rom yüklediğinizde aynen geri gelir. Acil durumlarda herhangi bir yerden Gmail hesabınıza girerek bakmak ta cabası.

Gelelim sorunu çözmeye. Ama dediğim gibi önce yedekleriniz alın.
    Ayarlardan uygulamalara girin. Uygulamalar içerisinde Contact yada Rehber yada Kişiler yazan uygulamayı bulup açın. Gelen ekrandaki temizleme işlemlerini yapın. Yüksek ihtimalle FC hataları gidecektir. Eğer bu işlem rehberinizi de silerse aldığınız yedeği geri dönersiniz. Eğer sonuç alamazsanız Recovery'den wipe dalvik, wipe cache ve wipe data yapmanız gerekecek. Bu da herşeyi sıfırlayacak.

öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için ancak ayarlar uygulamalar-uygulamaları yönet girdim orada rehberi buldum 0 kb yazıyor. doğal olarak önbelliği sil tarzı işlemler yapamıyorum çünkü birşey gözükmüyor. sanki bana daha basit birşeymiş gibi geliyor. örneğin şu an bende kies 2.0.2 sürümü var, ben bir önceki sürümü yüklesem bilgisayara, oradan atıyorum 2.3.1 i yüklesem telefona sonra tekrardan 2.3.3 yüklesem düzelir gibi geliyor. ya da şöyle söyliyim 2.3.3. ü yeniden yükleme gibi birşey sözkonusu mu o zaman düzelecek diye düşünüyorum.

Downgrade yani versiyon düşürme yapamazsınız. KIES daima telefonda mevcut olan sürümden daha üst sürüm varsa yükleme yapar. Başka bir durumda rom yüklemez.

peki o zaman yapacak birşey yok demek ki. o zaman şu dediğiniz recovery olayını yapıyım ben. telefonu kapatıp mı o moda geçmem gerek? ayrıca sd karttaki bilgiler kaybolur mu?yani applicationları orada back up yaptım da ondan soruyorum. sanırım bunlar çok basic bilgiler ama bilmeyince sormak gerekiyor malesef

• bu arada recovery mod u açtım . apply sdcard, wipe data/factory reset, wipe cache partition diye 3 seçenek var wipe dalvik göremedim. öncelik var mı burada şunu önce wipe yap diye
  • quote:

bu arada recovery mod u açtım . apply sdcard, wipe data/factory reset, wipe cache partition diye 3 seçenek var wipe dalvik göremedim. öncelik var mı burada şunu önce wipe yap diye

Dalvik Cache, CWM Recovery varsa Advanced menüsündedir. Sanırım sizde Stok <2e> yada <3e> recovery var. Rom sürümünüzü yazmadığınız için bilemiyorum. Gerçi önemi yok. Stok recovery'de Wipe cache partition ve Wipe data/Factory reset yapacaksınız. Bir öncelik yok.
    apply sdcard dediğiniz sdkartta bulunan bir update.zip dosyasını yüklemek içindir. Genelde resmi küçük güncellemeler için kullanılır. Henüz Samsung hiç böyle bir güncelleme yapmadığı için kullanma imkanı olmadı. Resmi olmayanlarda da imza hatası verir. Bu yüzden imza hatası vermemesi ve custom romları yükleyebilmek için CWM Recovery kullanılır. İmzamdaki linklere bir göz atın. Burada paylaştığımız ve videolu, resimli anlatımlar yaptığımız mesajlar aralarda kaybolduğu için kurduğumuz androidturkiye org'a bakın. Çok faydalı bilgiler bulacaksınız.

• quote:

quote:

bu arada recovery mod u açtım . apply sdcard, wipe data/factory reset, wipe cache partition diye 3 seçenek var wipe dalvik göremedim. öncelik var mı burada şunu önce wipe yap diye

Dalvik Cache, CWM Recovery varsa Advanced menüsündedir. Sanırım sizde Stok <2e> yada <3e> recovery var. Rom sürümünüzü yazmadığınız için bilemiyorum. Gerçi önemi yok. Stok recovery'de Wipe cache partition ve Wipe data/Factory reset yapacaksınız. Bir öncelik yok.
    apply sdcard dediğiniz sdkartta bulunan bir update.zip dosyasını yüklemek içindir. Genelde resmi küçük güncellemeler için kullanılır. Henüz Samsung hiç böyle bir güncelleme yapmadığı için kullanma imkanı olmadı. Resmi olmayanlarda da imza hatası verir. Bu yüzden imza hatası vermemesi ve custom romları yükleyebilmek için CWM Recovery kullanılır. İmzamdaki linklere bir göz atın. Burada paylaştığımız ve videolu, resimli anlatımlar yaptığımız mesajlar aralarda kaybolduğu için kurduğumuz androidturkiye org'a bakın. Çok faydalı bilgiler bulacaksınız.

çok teşekkür ederim herşey için chatin_62 . hallettim sorunu, şimdi şirket bi blackberry vercekmiş o zaman bu custom rom yükleme işlerine giricem şimdi güvenemiyorum telefonsuz kalırım diye. o zaman da gelip bilgilerinize danışırım sanırım, iyi çalışmalar dilerim.

• quote:

quote:

quote:

çok teşekkür ederim herşey için chatin_62 . hallettim sorunu, şimdi şirket bi blackberry vercekmiş o zaman bu custom rom yükleme işlerine giricem şimdi güvenemiyorum telefonsuz kalırım diye. o zaman da gelip bilgilerinize danışırım sanırım, iyi çalışmalar dilerim.

Kolay gelsin.

• Merhaba i9000 in en son surumu nedir¿ birde temasini s2 gibi yapma sansim varmi ikonlari falan kotu duruyorda simdiden tskler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar3467

Merhaba i9000 in en son surumu nedir¿ birde temasini s2 gibi yapma sansim varmi ikonlari falan kotu duruyorda simdiden tskler

Ana konuyu biraz takip edin lütfen. JVU
  • Guzel paylasimlar var.. Takipteyim
  • arkadaşlar iki saattir tüm sorunları okudum ancak benimkine benzer bir olayla karşılaşmadığım için soruyorum.
    Arkadaşlar aldığımda galaxy s in içinde face imei vardı bende gittim kendi imeisini pasaportuma işlettim sonra telefoncuya verip içine kendi imeisini atmasını istedim sonra adam yaptı cihazı iki gün kullandım birde baktım imei silinmiş imei kısmı boş! adama verip tekrar yaptırdım ama nafine imei kendiliğinden siliniyor. Bu durumu nasıl çözebilirim arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: kntrli

arkadaşlar iki saattir tüm sorunları okudum ancak benimkine benzer bir olayla karşılaşmadığım için soruyorum.
    Arkadaşlar aldığımda galaxy s in içinde face imei vardı bende gittim kendi imeisini pasaportuma işlettim sonra telefoncuya verip içine kendi imeisini atmasını istedim sonra adam yaptı cihazı iki gün kullandım birde baktım imei silinmiş imei kısmı boş! adama verip tekrar yaptırdım ama nafine imei kendiliğinden siliniyor. Bu durumu nasıl çözebilirim arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz

acil güncel

• quote:

quote:

arkadaşlar iki saattir tüm sorunları okudum ancak benimkine benzer bir olayla karşılaşmadığım için soruyorum.

acil güncel

Galaxy S ile ilgili konularda 2,5 seneyi geçkin bir süre zarfında IMEI değişimleri ile ilgili bir bilgiyi ben görmedim. Siz ne kadar acil yazarsanız yazın, telefonu yaptırdığınız yere müracaat etmeniz gerekecek. Bu iş sandığınız kadar basit şeyler değil (yasal anlamda). İnternette bilgi bulmanız zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 6 Mart 2012; 16:38:11 >

• merhabalar arkadaşlar. benim galaxy s ekran tamamen gitti galiba değişmesi lazım ekranın yarısından aşağıda hiç bişe yok , yukarıda ise ilkin normal görüntü vardı ama sonradan kızarmaya başladı şimdi ise çok hafif bi kızarık görüntü var, Ama telefon işlem yapıyor. ekran görüntüsünde sorun. almanyada telefoncu 130 euro istiyor değişmeye acaba türkiyede kaça yapılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 25musti

merhabalar arkadaşlar. benim galaxy s ekran tamamen gitti galiba değişmesi lazım ekranın yarısından aşağıda hiç bişe yok , yukarıda ise ilkin normal görüntü vardı ama sonradan kızarmaya başladı şimdi ise çok hafif bi kızarık görüntü var, Ama telefon işlem yapıyor. ekran görüntüsünde sorun. almanyada telefoncu 130 euro istiyor değişmeye acaba türkiyede kaça yapılıyor?

Ekranı Ebay'den 100 ila 130$ arası bir fiyata alarak kendiniz de değiştirebilirsiniz. Youtube'ta yüzlerce videosu da var. Ancak sorun ekrandan değil anakarttan da kaynaklı olabilir ve aldığınız ekran boşa gidebilir.
    Servise gönderdiğiniz takdirde de 250-350TL arası bir fiyata yapıyorlardı diye hatırlıyorum. En net cevabı servisi arayarak öğrenebilirsiniz.
    Ama tekrar ediyorum. Anakartınızda da bir sorun olabilir. Emin olmadan sadece ekranı değiştirtmek riskli bir iş.

• Teşekkürler, chatin_62 , ana kartında bişey olmadığını düşünüyorum çünkü işlem yapıyor ekran renginde bi sorun var.
  • telefonum kendi kendine uçak moduna geçiyor cözümünü bilen arkadaslar varsa yardımcı olabilir mi
  • arkadaşlar merhaba telefonu ortalama 1 seneye yakın kullanıyorum ve telefonu aldığımdan beri herhangi bir rom yükleme işlemine girmedim sadece telefonumu kies üzerinden yükleme yaptım şuan için telefonda
    sürüm 2,3,3
    bant sürüm JV6
    yapım numarası jvjv9

telefonun sorunu telefon normal dururken ekran ışığı kendi kendine bir kaç kez arka arkaya yanıp sönüyor ne yaptıysam bir türlü cözümünü bulamadım
  • acil yardım ederseniz sevinirim..telefondan wifi kullanmadan internete girmek istiyorum ama olmuyor..bugün internet paketi de aldım ama açamıyorum hala..hattım avea..ne yapmalıyım?
  • ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN
    Telefon sürüm bilgileri PDA İ9000 XXJVT
    PHONE İ9000XXJVT
    CSC İ9000 OXAJVT
    ANDROİD SÜRÜMÜ 2.3.5
    Arkadaşlar sorun şu.Biz telefon sürümünü 2.3.6 ya yükseltmek isterken galiba beceremedik.Telefonun önceki sürümü de 2.3.5 ti ama biz yüklemeleri yaptıktan sonra telefonun yazılım değişti ve telefon şimdi ara sıra kapanıyor ve reset atıyor bazende telefon açık ama ekran tamamen karartılmış şekilde açılmıyor , karşıdan telefon geldiği zaman telefon çalıyor ama açamıyoruz.Bu durumda telefonu komple kapatıp tekrar açıyorum ama bir kaç saat sonra tekrar aynı hatayı veriyor.Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz herkese şimdiden çok teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: explat

arkadaşlar merhaba telefonu ortalama 1 seneye yakın kullanıyorum ve telefonu aldığımdan beri herhangi bir rom yükleme işlemine girmedim sadece telefonumu kies üzerinden yükleme yaptım şuan için telefonda
    sürüm 2,3,3
    bant sürüm JV6
    yapım numarası jvjv9

telefonun sorunu telefon normal dururken ekran ışığı kendi kendine bir kaç kez arka arkaya yanıp sönüyor ne yaptıysam bir türlü cözümünü bulamadım

arkadaşlar yok mu bu sorunuma cevap verecek olan
  • Arkadaşlar samsung galaxy s2 1080p HD video çekerken böyle kasma oluyor fps düşüyor ağır hareket ediyor.Acaba bunun nedeni ne olabilir.Birde kiesde güncelledim telefonu en son sürümü yaptım.Birde kiesde şöyle birşey cıkıyor müzik yerinde bunları silsem sorun olur mu ?Telefonu son sürüm yapınca böle oldu bunlarda cıkıyor ne yapmam lazım yardım edin.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.