Şimdi Ara

Samsung Galaxy S (GT-I9000) sorunları ve arızaları (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
3
Favori
157.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: Inv21

Arkadaşlar acil cevaba ihtiyacım var. Sahibinden sitesinden ikinci el S2 aldım. Kutusunun arkasında gördüğüm kadarıyla G modeli olduğu yazmıyordu. Yine de kesin olarak emin olmak için ürün bana geldiğinde ne yapmalıyım, G modeli olup olmadığını nasıl anlayabilirim kesin olarak? Bazen kutusunda başka, pilinde başka yazıyormuş galiba bir de.

Modelden önce *#06# ile IMEI'nin doğru olup olmadığını kontrol edin.
    Pili çıkarınca altta IMEI numarasının yazdığı etikette modeli de yazar.
    Cihaz açılınca da *#1234# ile Rom versiyonlarını görebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim, gerçekten çok saolun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hümanistürk

ürün bilgisi
    4.0.4
    ana bant:xxjvt
    CM9

Arkadaşlar romu yeni yükledim çok da memnunum fakat telefon kendine kendine kapanmaya başladı sorun nedir acaba başka bir roma mı geçmeliyim ? Bir de ölüm uykusu denen bir sorun varmış samsunglarda olabilir mi acaba? Kafayı yicem sürekli kapanıp duruyor

Telefon kendi kendine kapanmaya başladıysa demek ki Rom'dan memnun olmamanız gerekiyor.
    Şaka bir yana başka bir Rom denemeniz gerekir. Donanımsal olarak bu tip bir arıza pek duymadım.
    Ayrıca 2 senedir bu telefonu kullanıyorum ve ölüm uykusu diye bir sorun duymadım. Bu pili daha fazla kullanmaya yönelik bir özellik olarak bazı custom Rom'larda eklenebiliyor onu biliyorum.

chatin_62 hocam öncelikle teşekkür ediyorum ne zamn bir sorunumu yazsam sen cevaplıyorsun hakkın ödenmez Son olarak bana stabil bir rom önerebilir misin ?

• quote:

quote:

quote:

ürün bilgisi
    4.0.4
    CM9

Arkadaşlar romu yeni yükledim çok da memnunum fakat telefon kendine kendine kapanmaya başladı sorun nedir acaba başka bir roma mı geçmeliyim ? Bir de ölüm uykusu denen bir sorun varmış samsunglarda olabilir mi acaba? Kafayı yicem sürekli kapanıp duruyor

Telefon kendi kendine kapanmaya başladıysa demek ki Rom'dan memnun olmamanız gerekiyor.
    Şaka bir yana başka bir Rom denemeniz gerekir. Donanımsal olarak bu tip bir arıza pek duymadım.
    Ayrıca 2 senedir bu telefonu kullanıyorum ve ölüm uykusu diye bir sorun duymadım. Bu pili daha fazla kullanmaya yönelik bir özellik olarak bazı custom Rom'larda eklenebiliyor onu biliyorum.

chatin_62 hocam öncelikle teşekkür ediyorum ne zamn bir sorunumu yazsam sen cevaplıyorsun hakkın ödenmez Son olarak bana stabil bir rom önerebilir misin ?

Uzun zamandır Darky'nin ICS Rom'unu kullanıyorum. Wifi Tethering sorunlu çalışmıyor. Başka bir problemi yok. Tethering ile işiniz yoksa deneyebilirsiniz.

http://darkyrom.com/index.php?threads/darkyrom-v11-0-black-edition-android-4-0-4-ics.7941/

• quote:

quote:

quote:

quote:

ürün bilgisi
    4.0.4
    CM9

Uzun zamandır Darky'nin ICS Rom'unu kullanıyorum. Wifi Tethering sorunlu çalışmıyor. Başka bir problemi yok. Tethering ile işiniz yoksa deneyebilirsiniz.

http://darkyrom.com/index.php?threads/darkyrom-v11-0-black-edition-android-4-0-4-ics.7941/

hocam teşşekkürler ama ingilizce rom kullanamıyorum.

• arkadaşlar ben samsung galaxy i9000 s cihaz kullanıyorum yeni aldım bana geldiğinde dili japonca idi bende odinle flash attım şu an 2.3.6. kullanıyorum ama sanırım yüklemeden kaynaklı bir hata olmalı sim kartı usb bağlantısını görmüyor kamera çalışmıyor yardımcı olabilirmisiniz -download mod ta bile usb görmüyor hiç bir şekilde flash atamıyorum -wifi ile rom manager den yüklemek istedim root yapmamı istiyor -ama z4root ta işe yaramıyor en azından bir uygulama ile telefondan root yapabilirsem rom yükleyebilirim teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyyah_as

arkadaşlar ben samsung galaxy i9000 s cihaz kullanıyorum yeni aldım bana geldiğinde dili japonca idi bende odinle flash attım şu an 2.3.6. kullanıyorum ama sanırım yüklemeden kaynaklı bir hata olmalı sim kartı usb bağlantısını görmüyor kamera çalışmıyor yardımcı olabilirmisiniz -download mod ta bile usb görmüyor hiç bir şekilde flash atamıyorum -wifi ile rom manager den yüklemek istedim root yapmamı istiyor -ama z4root ta işe yaramıyor en azından bir uygulama ile telefondan root yapabilirsem rom yükleyebilirim teşekkürler

Sizin için önemli verilerinizi yedekleyip *2767*3855# ile fabrika formatı atın, düzelirse böyle kullanın. Olmazsa *#1234# ile yazılımınızın versiyonuna bakın. Bu versiyona uygun CF-Root dosyasını bulup eğer dowload mod açılıyorsa dowload moda alıp, driverların yüklenmesini sağlayıp cf-root dosyasını flaşlayın. Bu şekilde root yetkisi alırsınız. Bence sd kartı formatlayıp seçtiğiniz bir romu temiz olarak yeniden yükleyin.

• Merhabalar arkadaslar sizlere bi sorum olacakdi bi arkadas var galaxy s ini satiyor fakat telefonu kapattiginda acilmiyor . telefonu acmak icim sarji takip calistirinca sorun halloluyor ? bnce donanimsal bi sorun gibi geliyor ama ?? yani cihaz sarj takiliyken aciliyor sizce alinabilirmi bu cihaz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qitarist-_-cocuq

Merhabalar arkadaslar sizlere bi sorum olacakdi bi arkadas var galaxy s ini satiyor fakat telefonu kapattiginda acilmiyor . telefonu acmak icim sarji takip calistirinca sorun halloluyor ? bnce donanimsal bi sorun gibi geliyor ama ?? yani cihaz sarj takiliyken aciliyor sizce alinabilirmi bu cihaz ?

Açıkça görülüyor ki bu bir donanım arızasıdır. Sadece pil ile alakalı bir durum olup olmadığını tesbit ederek ve pil ile ilgili olduğunu teyit edebilirseniz alınabilir. Aksi durumda bu arızanın gittikçe ilerlemeyeceği ve anakart değişimine kadar gitmeyeceği ne malum?
  • hocam benim telefonumda büyük ihtimal fullbrick oldu ama ne 300k ohm yöntemi işe yaradı nede ses kısma+home tuşu+ usb pc bağlama yöntemi telefonum galaxy gt-i9000 sadece telefonu pc bağladığımda bi ses çıkıyor 4-5 sn sonra aygıt tekrar kayboluyor... telefonda hçbir tepki yok ne dowload modu nede recorvery modu ekran hiçbir şekilde hareketlenmiyor... bu konu üzerinde bana yardım edebilecek birisi varmı çok memun olurum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: slh.hipo

hocam benim telefonumda büyük ihtimal fullbrick oldu ama ne 300k ohm yöntemi işe yaradı nede ses kısma+home tuşu+ usb pc bağlama yöntemi telefonum galaxy gt-i9000 sadece telefonu pc bağladığımda bi ses çıkıyor 4-5 sn sonra aygıt tekrar kayboluyor... telefonda hçbir tepki yok ne dowload modu nede recorvery modu ekran hiçbir şekilde hareketlenmiyor... bu konu üzerinde bana yardım edebilecek birisi varmı çok memun olurum :(

301K jıg yöntemi en son çaredir. Eğer JIG sağlamsa ve eğer o olmuyorsa telefonunuzun girişlerinde, anakartınızda v.s. problem vardır. Maalesef servislik görünüyor.
  • hocam giriş çıkışlarda problem lsaydı telefonu pc bağladığımda ses çıkmazdı birde jig'i ben kendim yaptım telefoncu ise box ile 50 tl istiyor :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: slh.hipo

hocam giriş çıkışlarda problem lsaydı telefonu pc bağladığımda ses çıkmazdı birde jig'i ben kendim yaptım telefoncu ise box ile 50 tl istiyor :/

Herhangi bir problem yoksa çalışması gerekmez mi? Madem çalışmıyor demek ki bir problem var. Sizin amacınız bu problemi çözmek olmalı.

Eğer JIG'in sağlam olduğuna, doğru uçlara doğru şekilde bağlanmış olduğuna eminseniz, kendi yaptığınız şeylerden eminseniz yani pili çıkartıp taktıktan sonra hiçbir düğmeye basmadan sadece JIG'i takıp birkaç saniye beklediğinize eminseniz geriye başka bir alternatif kalmıyor zaten. Küresel ısınma nedeniyle bu problemi yapacak bir hali yoktur diye düşünüyorum.

Bu arada bir hatırlatma yapayım. PC'ye bağladığımda ses çıkmazdı yazmışsınız. PC'ye bağlanan herşey ses çıkarıyor diye problemsiz olduğu manasına gelmez. Problem yoksa bilgisayarın, bağladığınız cihazı tanıması gerekir. Siz aygıt hemen kayboluyor diye yazmıştınız hatırlıyorum. Bu da bir problemdir.

• RAS CREATE PHONE FAİLED

merhaba arkadaşlar, laptopa format attıktan sonra kies cd sinden programı yeniden kurdum. İ9000 kullanıyorum. ilk kurduğumda laptoptan net bağlantısını kurdu. telefonu çıkarıp başka zaman tekrar girmek istediğimde bağlantı kurmuyor ve yukardaki yazı çıkıyor. her seferinde programı kaldırıp tekrar cd den kurmak zorunda kalıyorum böyle yapınca nete bağlanıyor laptoptan. önceden bu sorun yoktu. bana yardımcı olabilir misiniz?
  • Samsung Galaxy S alıcam yanlız bi sorum olacak. eskiden 3 tus sorunu varmıs acaba android 2.3 de hala aynı sorun varmı yoksa düzeltildimi ? Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The23lü

Samsung Galaxy S alıcam yanlız bi sorum olacak. eskiden 3 tus sorunu varmıs acaba android 2.3 de hala aynı sorun varmı yoksa düzeltildimi ? Şimdiden teşekkürler.

Bu sorun Turkcell'in ilk getirdiği telefonlarda Froyo versiyon yüklüyken vardı. Daha sonraki güncelleme ile bu sorun ortadan kalktı.
    Aslında bu sorun falan da değil. ODIN ile yazılım yüklenmesine engel olmak için yapılmış bir kısıtlama. Ama bunu özgürlük için bir sorun olarak görebiliriz.
  • Anladıgım kadarıyla android 2.3 de bu sorun yok. Cevap verdiginiz için çok teşekkür ederim. o zaman bu telefon normal kullanımda herangi bi sorun cıkarmasa gerek
  • arkadaslar ikici el i9000 aldım telefonumda 2.3.4 versiyonu yüklü bu telefona baska hangi versiyonu yükleyebiliriz en son güncelleme hangisi??
  • ya beyler benim telefon aptallasmaya basladı kendi kendine inter acıo mesajlara giremiyorum napabilirim biri yardım edebilirmi defalarca 0ladım telefonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: The23lü

Anladıgım kadarıyla android 2.3 de bu sorun yok. Cevap verdiginiz için çok teşekkür ederim. o zaman bu telefon normal kullanımda herangi bi sorun cıkarmasa gerek

Bu durumun zaten normal kullanımla bir ilgisi yok.
    Bizim manuel olarak download moduna almamıza engel olan bir durum. Bu da yalnızca ODIN ile Rom yükleyemememize sebep oluyor. ODIN 'de illegal bir uygulama olup, cihazın garantisini de sona erdiriyor.
  • bana adam akıll ıbir rom linki atarmısınız
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.