Şimdi Ara

Samsung Galaxy S (GT-I9000) sorunları ve arızaları (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
3
Favori
157.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakanlevent

USB JİG denilen ufak bi sey var onunla halledersin sorun degil 3 tus

arkadaslar su cyongen nasıl kuruluyor bi yardım etseniz i9000 e

Çok teşekkür ederim dostum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Arkadaşlar Galaxy s alma arifesindeyim Sizce almak mantikli mi ? kime sorsam sorunlu telefon diyip duruyor.. bu dogru mu ? Telefonu alirsam romla yazilimla falanla filanla ugraşicak degilim.. Orjinal romda kullanirim zaten.. dkk başi rom degiştirecek degilim... sadece elimin altinda hizli bir tel olsun, internet performansi hizli olsun şarjida en az 2-3 gün falan gitsin yeter bana.. bide 1 2 tane oyun yüklerim o kadar.. Telefona çok ivir zivir yüklemeyi seven biri degilim..

Sizce Galaxy s almak mantikli mi şuan ki durumda... Yaa önerebileceginiz başka tel var mi ?

Hocam galaxy s sorunlu diyen cok fakat ben bir sorun yasamadim custom rom kullaniyorum performans istersen rom onerebilirim sarj meselesine gelince 2-3 gun gitmez sanmiyorum

• Arkadaşlar benimkindede ilginç bir sorun var, Trcell bayiden aldığım telefon. 3tuş olayını denedim orada bir sorun yok, ancak şöyle bir sorun oluştu, telefonu bilgisayara taktığımda şarj olmasına rağmen kies e göstermeyi başaramıyorum. Halbuki ilk zamanlarda normal tanıyor, dosya transferi vs yapabiliyordum.

İkinci sorun ise, telefonun sürekli kontör yiyor olması. Ne yaptığını anlayamadım. Üst bardaki E/H harfleri ile alakalı olabileceğini düşünüyorum, yani telefonun sürekli interneti kullanmaya çalıştığı ile ilgili bir sorun olabilir. Ancak internet bağlantısı kullanmadığım zaman dahilinde tamamen kapatma gibi bir ayarda bulamadım. Telefonda aldığım üzerinde kurulu olan 2.1 update 1 ECLAIR sürümü android bulunuyor.

Benzer sorunlar ile karşılaşmış olanlar ve çözüm bulabilmiş olanlar varmıdır?
  • Şu an Türkiye'de fiyatı ne kadar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fistan

Arkadaşlar benimkindede ilginç bir sorun var, Trcell bayiden aldığım telefon. 3tuş olayını denedim orada bir sorun yok, ancak şöyle bir sorun oluştu, telefonu bilgisayara taktığımda şarj olmasına rağmen kies e göstermeyi başaramıyorum. Halbuki ilk zamanlarda normal tanıyor, dosya transferi vs yapabiliyordum.

İkinci sorun ise, telefonun sürekli kontör yiyor olması. Ne yaptığını anlayamadım. Üst bardaki E/H harfleri ile alakalı olabileceğini düşünüyorum, yani telefonun sürekli interneti kullanmaya çalıştığı ile ilgili bir sorun olabilir. Ancak internet bağlantısı kullanmadığım zaman dahilinde tamamen kapatma gibi bir ayarda bulamadım. Telefonda aldığım üzerinde kurulu olan 2.1 update 1 ECLAIR sürümü android bulunuyor.

Benzer sorunlar ile karşılaşmış olanlar ve çözüm bulabilmiş olanlar varmıdır?

2.2 ve üstlerde 3g kapatılabiliyor.öncesinde yok diye biliyorum.belki 3rd party olarak yapılabilir.

kies sorunu ise ayarlarda kies modu seçili olmayabilir belki.

• arkadaşlar benim galaxy s te yazılar piksel piksel görünüyor.bir internet sayfasında yada mesaj yazarken yazılar hiç keskin değil.acaba bunun çözümü var mı ?yada tüm galaxy s lerde böyle mi ?
  • http://blog.xvidivx.com/2011/02/19/samsung-galaxy-s-i9000-3-tus-sorunu-cozumu/#comment-99

bu linkten 3 tuş sorunumu çözüp telefonumu tekrar açabildim 3 tuş sorunum kalmadı herkese teşekürler.
  • merhaba arkadaslar
    telefonun arka planda yuklediginiz programlar calisiyor demektir...ayarlar / veri yoneticisi / veri gonderimi / ARKA plan veri ,veri dolasimi ,veri etkin kutucugunda isaretli degerleri kaldirin...ayrica ayniyerde bulunan veri tasarruf etkinlesme kutucugunu kaldirin...
    ayrica arkadaslar tam brick olmus cihazlari oyle rastgele telefonculara vermeyin..cogunlukla geri donusumu olmayan yere yollluyorlar...bu işin yeri ve merkezi SİRKECİ dir..benim basima geldi.... tranzon servise gonderdim adamlar yapamadi.. ankara unlu bir yere gonderdim yapamadilar...umudi kesmistim... artik oylesine gonderiyordum...taki sirkeci REMGMS (dis ticarete gonderenene kadar..) bunu reklam için yazmiyorum... yazik trabzon servise gonderipte yapilamayan cihazi burasi yapti....hele ankaraya gonderdigim cihazin adam arka vidalarini takmamiş..geldiginde cihazi tanımadim..yazik yanii..., 1 ay forumlarda cihazi nereye gondereyim
    nasil yaptiririm diye yerler ararken...unutmadan..kesinlikle rom yuklerken eski laptop ve bilgisayar kullanmamaya bakin..bir kac yerde okumustum...rom yuklerken bir yerde takilip kaliyorlardi.... benim telefonda
    eski bir laptop ta tambrick olmustu..arkadaslar yardimci olurum.. banada burdaki bir arkadas yardim etmisti...remgms yeri soyleyerek...tesekkurrler

• arkadasim kim diyor telefon sorunlu didye...
    diger telefonlarla kiyaslamiyorsunuz herhalde...ben simdiye kadar bu kadar destek hiç bir telefonda gormedim..
    hergun nerdeyse yeni rom cikiyor..ayni emsal bir telefon için hala 2.3 rom bekliyorum.(.2 aydir)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanlevent

USB JİG denilen ufak bi sey var onunla halledersin sorun degil 3 tus

arkadaslar su cyongen nasıl kuruluyor bi yardım etseniz i9000 e

Ben yardim ederim mesaj at bana birde arkadaslar haporlor den durduk yere sarki acinca cizirti vermeye basladi yere dusme gibi hic birsey olmafi nee yapmam lazim. garantjm yok.
  • hocam ıyı aksamlar cevap yazacakmısnız bılmıyorum ama telefonumda sorun olustu 2.3.6 yuklerken hata verdı power tusuna basıyorum galaxy s logosu gelıoo acılıp acılıp kapanıyor ne mode menusune gırebılıyorum nede oburune ne yapmam lazım lutfen acıl cvp yazın yardımcı olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kedi275

hocam ıyı aksamlar cevap yazacakmısnız bılmıyorum ama telefonumda sorun olustu 2.3.6 yuklerken hata verdı power tusuna basıyorum galaxy s logosu gelıoo acılıp acılıp kapanıyor ne mode menusune gırebılıyorum nede oburune ne yapmam lazım lutfen acıl cvp yazın yardımcı olun

download moda girmiyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardacan100

quote:

hocam ıyı aksamlar cevap yazacakmısnız bılmıyorum ama telefonumda sorun olustu 2.3.6 yuklerken hata verdı power tusuna basıyorum galaxy s logosu gelıoo acılıp acılıp kapanıyor ne mode menusune gırebılıyorum nede oburune ne yapmam lazım lutfen acıl cvp yazın yardımcı olun

download moda girmiyormu ?

yok hocam down mode gırmıyor oburunede gırmıyor ogle kendı kendıne acılıo kapanıoo yardım edbılırmsıınız :(
  • bilemiycem o zaman
  • quote:

bilemiycem o zaman

hocam ben sorunu cozdum tek bı sorun var bakın odinden yukledım hersey guzel gıttı telefon reset cektı acıldı pin kodu ıstedı gırdım ama sebeke yok androıd 2.3.6 yuklemıstım 2.3.5 dusurdum gene duzelmedı hattımı okuyor pın kodu ıstıyor ama sebeke yok cozumu varmı yardım edın
  • arkadaşlar çok acill yardıma ihtiyacım var. rehberle uğraşıyordum, rehberin ayarlarında sadece telefon hafızasında yer alan numaraları görüntüle seçeneği seçiliydi. dur dedim onu da kaldırıyım bakalım hiçbirşey göstermeyecek mi. zaten sim kart ve diğerlerini göstermeyi kapatmıştım. bunu yaptım, ancak şimdi rehbere giremiyorum. android.process.acore hatası veriyor. araştırdım ettim ama bu hatayı alacak birşey yapmadım ki, sadece telefondaki numaraları rehberde görüntüleme dedim. şimdi bunun için fabrika ayarlarına mı dönücem var mıdır bir kolay yolu? bu arada pek anlamıyorum bu telefon işinden, 2.3.3. rom var bende kies üzerinden yüklediğim, custom felan kullanmıyorum. bi yardım edin rehbere giremezsem kimseyi arayamam ki. haa bu arada mesela mesaj atacağım diyelim orada numaralar gözüküyor silinmemiş, kies e bağlandım orada da gözüküyor hepsi. ama hatadan dolayı rehbere giremiyorum dolayısıyla rehber ayarlarına da giremiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: asistann

arkadaşlar çok acill yardıma ihtiyacım var. rehberle uğraşıyordum, rehberin ayarlarında sadece telefon hafızasında yer alan numaraları görüntüle seçeneği seçiliydi. dur dedim onu da kaldırıyım bakalım hiçbirşey göstermeyecek mi. zaten sim kart ve diğerlerini göstermeyi kapatmıştım. bunu yaptım, ancak şimdi rehbere giremiyorum. android.process.acore hatası veriyor. araştırdım ettim ama bu hatayı alacak birşey yapmadım ki, sadece telefondaki numaraları rehberde görüntüleme dedim. şimdi bunun için fabrika ayarlarına mı dönücem var mıdır bir kolay yolu? bu arada pek anlamıyorum bu telefon işinden, 2.3.3. rom var bende kies üzerinden yüklediğim, custom felan kullanmıyorum. bi yardım edin rehbere giremezsem kimseyi arayamam ki. haa bu arada mesela mesaj atacağım diyelim orada numaralar gözüküyor silinmemiş, kies e bağlandım orada da gözüküyor hepsi. ama hatadan dolayı rehbere giremiyorum dolayısıyla rehber ayarlarına da giremiyorum

Şu an stok rom yüklü olmadığı için tam yollarını yazamıyorum. Biraz karıştırın bulursunuz.
    KIES ile madem görebiliyorsunuz mutlaka yedeklerinizi alın. Ne olur ne olmaz. Ayrıca ana konuda olsun, mutlaka burada da bahsetmişimdir rehberinizi Gmail hesabınızda tutun. Böylece herhangi bir beklenmedik sorunda, fabrika ayarlarına döndüğünüzde yada yeni rom yüklediğinizde aynen geri gelir. Acil durumlarda herhangi bir yerden Gmail hesabınıza girerek bakmak ta cabası.

Gelelim sorunu çözmeye. Ama dediğim gibi önce yedekleriniz alın.
    Ayarlardan uygulamalara girin. Uygulamalar içerisinde Contact yada Rehber yada Kişiler yazan uygulamayı bulup açın. Gelen ekrandaki temizleme işlemlerini yapın. Yüksek ihtimalle FC hataları gidecektir. Eğer bu işlem rehberinizi de silerse aldığınız yedeği geri dönersiniz. Eğer sonuç alamazsanız Recovery'den wipe dalvik, wipe cache ve wipe data yapmanız gerekecek. Bu da herşeyi sıfırlayacak.

• quote:

quote:

bilemiycem o zaman

hocam ben sorunu cozdum tek bı sorun var bakın odinden yukledım hersey guzel gıttı telefon reset cektı acıldı pin kodu ıstedı gırdım ama sebeke yok androıd 2.3.6 yuklemıstım 2.3.5 dusurdum gene duzelmedı hattımı okuyor pın kodu ıstıyor ama sebeke yok cozumu varmı yardım edın

Bunca zamandır sanırım sorunu çözmüşsünüzdür. IMEI numaranız gitmiş görünüyor. EFS ile ilgili mesajlara bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

arkadaşlar çok acill yardıma ihtiyacım var. rehberle uğraşıyordum, rehberin ayarlarında sadece telefon hafızasında yer alan numaraları görüntüle seçeneği seçiliydi. dur dedim onu da kaldırıyım bakalım hiçbirşey göstermeyecek mi. zaten sim kart ve diğerlerini göstermeyi kapatmıştım. bunu yaptım, ancak şimdi rehbere giremiyorum. android.process.acore hatası veriyor. araştırdım ettim ama bu hatayı alacak birşey yapmadım ki, sadece telefondaki numaraları rehberde görüntüleme dedim. şimdi bunun için fabrika ayarlarına mı dönücem var mıdır bir kolay yolu? bu arada pek anlamıyorum bu telefon işinden, 2.3.3. rom var bende kies üzerinden yüklediğim, custom felan kullanmıyorum. bi yardım edin rehbere giremezsem kimseyi arayamam ki. haa bu arada mesela mesaj atacağım diyelim orada numaralar gözüküyor silinmemiş, kies e bağlandım orada da gözüküyor hepsi. ama hatadan dolayı rehbere giremiyorum dolayısıyla rehber ayarlarına da giremiyorum

Şu an stok rom yüklü olmadığı için tam yollarını yazamıyorum. Biraz karıştırın bulursunuz.
    KIES ile madem görebiliyorsunuz mutlaka yedeklerinizi alın. Ne olur ne olmaz. Ayrıca ana konuda olsun, mutlaka burada da bahsetmişimdir rehberinizi Gmail hesabınızda tutun. Böylece herhangi bir beklenmedik sorunda, fabrika ayarlarına döndüğünüzde yada yeni rom yüklediğinizde aynen geri gelir. Acil durumlarda herhangi bir yerden Gmail hesabınıza girerek bakmak ta cabası.

Ayarlardan uygulamalara girin. Uygulamalar içerisinde Contact yada Rehber yada Kişiler yazan uygulamayı bulup açın. Gelen ekrandaki temizleme işlemlerini yapın. Yüksek ihtimalle FC hataları gidecektir. Eğer bu işlem rehberinizi de silerse aldığınız yedeği geri dönersiniz. Eğer sonuç alamazsanız Recovery'den wipe dalvik, wipe cache ve wipe data yapmanız gerekecek. Bu da herşeyi sıfırlayacak.

öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için ancak ayarlar uygulamalar-uygulamaları yönet girdim orada rehberi buldum 0 kb yazıyor. doğal olarak önbelliği sil tarzı işlemler yapamıyorum çünkü birşey gözükmüyor. sanki bana daha basit birşeymiş gibi geliyor. örneğin şu an bende kies 2.0.2 sürümü var, ben bir önceki sürümü yüklesem bilgisayara, oradan atıyorum 2.3.1 i yüklesem telefona sonra tekrardan 2.3.3 yüklesem düzelir gibi geliyor. ya da şöyle söyliyim 2.3.3. ü yeniden yükleme gibi birşey sözkonusu mu o zaman düzelecek diye düşünüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için ancak ayarlar uygulamalar-uygulamaları yönet girdim orada rehberi buldum 0 kb yazıyor. doğal olarak önbelliği sil tarzı işlemler yapamıyorum çünkü birşey gözükmüyor. sanki bana daha basit birşeymiş gibi geliyor. örneğin şu an bende kies 2.0.2 sürümü var, ben bir önceki sürümü yüklesem bilgisayara, oradan atıyorum 2.3.1 i yüklesem telefona sonra tekrardan 2.3.3 yüklesem düzelir gibi geliyor. ya da şöyle söyliyim 2.3.3. ü yeniden yükleme gibi birşey sözkonusu mu o zaman düzelecek diye düşünüyorum.

Downgrade yani versiyon düşürme yapamazsınız. KIES daima telefonda mevcut olan sürümden daha üst sürüm varsa yükleme yapar. Başka bir durumda rom yüklemez.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.