Şimdi Ara

***SAMSUNG GALAXY PRO B7510***dokunmatik,qwerty,android*** (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.148
Cevap
5
Favori
124.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet. Sürüm yükseltmeden önce paket veri kullan kısmındaki onay işaretini kaldırdığımda öyle kalıyordu. Ama şimdi işaret kendiliğinden tekrar aktif oluyor. Ayrıca arka plan verisi ve tarayıcı da kapalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearMachıne

quote:

Orijinalden alıntı: U.S.

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muco555555

Telefon muazam rahat ama kesinlikle ses gidis gelis ini duymadan almayin kronik ses boguklugu var dikkat edin.uzule uzule sattim :(keyfimi zorla bozdum hala aklimda o telefon

yoo 2 ay oldu alalı hiçbir öyle kötü huyunu görmedim telefonun

Telefonun bazı özellikleri ilginç insana kullandıkça bozulacakmış hissi veriyor ilk zamanlar olmayan şeyler gün geçtikçe artıyor böyle düşünen arkadaşlar var mı gerçekten merak ediyorum ????? 1) ses sorunu gün geçtikçe azalmaya başladı ( aldığım günden beri şarjını hiç yarım yapmadım muntazam kullanıyorum )........ 2) wi-fi özelliği düşmeye başladı eskisi gibi heryerden rahat çekmiyor artık .... 3) ilk günden beri hep aynı program ve uygulamalar yüklü bazen geçişlerde takılmalar olmaya başladı ve ekranda en son hangi uygulamada kaldıysam o uygulamanın arka planında mavi ekran beliriyor gerçekten ilginç .......

senin son sürüm mü hocam ?

son sürüm derken bir kaç aydır kies.le bağlanmıyorum yenisi çıktımı çıktıysa nerden yükleyebilirim şu an android 2.2

2.3 çıkalı baya oldu. Ben yükseltmedim daha telefonu çok karışık geldi ellemedim bende. 4-5 sayfa önce arkadaşların yazıları var nasıl yükseltilir diye bakabilirsin. Bu arada kiesle olmuyor sürüm yükseltmek. Bişy indiriyorsun onu kuruyorsun adımları takip ediyorsun fln fln ben anlamadım valla :D

Belki sendeki sıkıntılar sürüm yükseltince düzelir. Yükseltmeye zorladıkları içinidir sanıırm bu sıkıntılar

Haklısın hocam elektronik aletlerde zaten hep bilerek bi yerde noksan yaparlar ki onlara bağımlı kalalım parayı nasıl kazanacaklarını iyi biliyolar sağolasın bu arada
  • Android 2.2. froyo yüklü arkadaşlar sitede baktım fakat belkide ben göremedim en son güncel sürümü nasıl yükleyebilirim ve cihaz garanti dışı kalır mı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DarK-CasTLe

ekranı ilk kar yaışında çizildi benimkinde.
    sizde nasıl durumlar ?

piyasada şuan ekran filmi mevcut hertürlü şeffaf ve buğulu ( kir tutmayan ) ve kullanışlı tavsiye ederim kocaelinde olanlara tek bi yerde satılıyor burdan yardımcı olabilirim türkiyede 2 aydır piyasadaymış ...

telefonu zaten sattım çizildiğinden dolayı
    birde android güncellemeleri çıkmadı işime yaramaz dedim.
    şu an CHACHA var aldıktan 2 gün sonra 2.3.5 sürümüne güncellendi. hemde wifi üzerinden. rahat rahat.
    samsung iyi ama bazen ürünü sattım artık seni tanımam modundadır.
  • quote:

Android 2.2. froyo yüklü arkadaşlar sitede baktım fakat belkide ben göremedim en son güncel sürümü nasıl yükleyebilirim ve cihaz garanti dışı kalır mı ?

Lg marka telefon sahibi olan arkadaşım telefonunu güncellemek için lg yi arıyor ve lg deki yetkili kişi telefonu pcye bağlayın size kod vereceğim şu şu siteye girin kodu yazın ve bana bırakın diyor. Lg yetkilisi arkadaşın pc sine giriyor gereknleri yapıyor ve işlemi bitiyor. Teknolojiye bakın :)

Acaba samsung u arasak ne derler
  • Herkese merhabalar. Benim telefonda bir problemim var. Her güncelleştirmeden sonra telefonun hafıza kartı (application güncelleştirmeleri otomatik yapılıyor) SD kart hafızam gitgide dolmaya başladı ve bunun önüne geçemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim
  • arkadaşlar telefonu sattım da android marketten kaldıramadım bir çözümü varmıdır bunun?
    satmadan önce fabrika ayarlarına falan aldıydım teli.
  • arkadaslar facebook da bıldırımler tam zamanında gelmıyor ve 5 bıldırım varsa bırı cıkıyor ekranda acaba sızde de aynı sorun var mı
  • yeni çıkan B7510DXKP8 firmware sadece Singapore (Singtel) e özel mi? deneyen varsa paylaşabilirmi?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muco555555

Telefon muazam rahat ama kesinlikle ses gidis gelis ini duymadan almayin kronik ses boguklugu var dikkat edin.uzule uzule sattim :(keyfimi zorla bozdum hala aklimda o telefon

yoo 2 ay oldu alalı hiçbir öyle kötü huyunu görmedim telefonun

Telefonun bazı özellikleri ilginç insana kullandıkça bozulacakmış hissi veriyor ilk zamanlar olmayan şeyler gün geçtikçe artıyor böyle düşünen arkadaşlar var mı gerçekten merak ediyorum ????? 1) ses sorunu gün geçtikçe azalmaya başladı ( aldığım günden beri şarjını hiç yarım yapmadım muntazam kullanıyorum )........ 2) wi-fi özelliği düşmeye başladı eskisi gibi heryerden rahat çekmiyor artık .... 3) ilk günden beri hep aynı program ve uygulamalar yüklü bazen geçişlerde takılmalar olmaya başladı ve ekranda en son hangi uygulamada kaldıysam o uygulamanın arka planında mavi ekran beliriyor gerçekten ilginç .......

senin son sürüm mü hocam ?

son sürüm derken bir kaç aydır kies.le bağlanmıyorum yenisi çıktımı çıktıysa nerden yükleyebilirim şu an android 2.2

Aslında sürüm yükseltmek karmaşık gibi görünse de oldukça kolay. KIES yüklü bir bilgisayardan yapılıyor.(KIES ile telefonun sürücüleri yüklendiği için tanıma sorunu olmadığından). Bir de benim Win7 64 Bit'lik bilgisayarımda sorun yaşadım. 32'lik Vista olan bir Notebook'um vardı onda sorunsuca yükledim. Konunun önceki aşamalarında nasıl yükseltileceği etraflıca anlatılıyor. Ama yükseltmek istersen ben yine de yardımcı olmaya hazırım.
  • Sizden habersiz aktif olan programlarla başedemiyorsanız JuiceDefender'i kurun. Ben de gereksiz program olmadığı için Balanced (dengeli) bana yetiyor. Baktınız olmuyor, Agresive olarak kullanırsanız bu prgramların hiçbirinin açılmasına müsaade etmez. En azından ben böyle çözdüm. Gelişmeleri bildirirseniz farklı çözümler de arayabiliriz.
  • Bu gün U.S. arkadaşımızın tavsiyesi ve tarifiyle İzmit'te bulunan "Nano Tech GSM Market"i ziyaret ettim. Piyasada bulunan her marka-model telefona ait aksesuar cennetine düşmüş gibi oldum.

Aldığım günden beri gözüm gibi baktığım, çizilecek diye pamuklara sarıp taşıdığım telefonuma nihayet bir ekran filmi kaplattım. Artık gönül rahatlığıyla tırsmadan kullanabiliyorum. Markette görevli arkadaşın tavsiyesiyle mat film tercih ettim. Parlak filmlerin, aynı telefon ekranı gibi üzerinde iz bıraktığından bahsetti. Şu anda kullanılmasına rağmen ekranı gayet temiz duruyor. Filmi 5 TL.ye bizzat kendi uyguladı. (U.S. arkadaşımıza 7 TL.ye satmışlardı.) Bu indirimde Donanım Haber forumda marketlerinin adının geçip o vasıtayla kendilerini bulduğumu ve dokunmatik ekranlı fotoğraf makineme de film uygulanması için bir kez daha geleceğimi belirtmemin faydası olmuş mudur bilemem.

Bu da yurdum insanının dükkanında mısır unu (pardon misır uni) reklamı.

Uzun zamandır gitmediğim İzmit çarşısında güzel havanın da etkisiyle zevkli ve verimli bir gün geçirdim. U.S. arkadaşımıza yönlendirmeleri ve verdiği bilgiler için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Serdar K. -- 2 Nisan 2012; 22:00:58 >
  • Eklediğim resimler görünmüyor ne hikmetse. Bir sorun olabilir.
    Yurdum insanını bu mesajıma eklemeye çalışayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Serdar K. -- 2 Nisan 2012; 21:57:53 >
  • Arkadaşlar telefonumda hiç doğru dürüst resim, müzik uygulama falan yok ama 2gb'lık hafıza doldu. Sebebi ne olabilir, internet geçmişini de siliyorum ama hala dolu. Toplasanız 6-7 tane uygulama yüklü, onlar da herkesin kullandığı facebook, twitter, youtube, angry birds falan. Sebebi ne olabilir, nasıl temizleyebilirim?
  • arkadaşlar 2.3.6 gingerbread B7510JPKP6 middle east firmware çıktı ama türkçe seçeneği yok bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gvtt -- 4 Nisan 2012; 20:35:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afacan!

Arkadaşlar telefonumda hiç doğru dürüst resim, müzik uygulama falan yok ama 2gb'lık hafıza doldu. Sebebi ne olabilir, internet geçmişini de siliyorum ama hala dolu. Toplasanız 6-7 tane uygulama yüklü, onlar da herkesin kullandığı facebook, twitter, youtube, angry birds falan. Sebebi ne olabilir, nasıl temizleyebilirim?

Senin kullandığın programların birisi veya birkaçında problem olabilir. Dediğin gibiyse bu kadar hafıza alanı kullanmaması lazım. Örneğin bende bir kaç program yüklü. Telefonun hafızasında 131 Mb. boşluk var. SD kart ise 1.79 Gb.. Aklıma virüs girmiş olabileceği geliyor ama. Hafıza kartında ki programlardan ücretli olan yoksa, programları bir yere not et. Bas formatı gitsin. Sonra programları her gün bir tane yükleyecek şekilde sıraya koy. Hangisi gece çalışıp hafızandan yiyorsa, sen de onu ye. Yalnız bunları yapmadan önce "Download" "DCIM" gibi Fotoğraf, Video klasörleri ile Müzik dosyalarının olduğu klasörlerin kapladıkları alanı toplayıp kontrol etmende fayda var. Ivır zıvır toplanınca muazzam hafıza büyüklüklerine ulaşabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hitit Güneşi

quote:

Arkadaşlar telefonumda hiç doğru dürüst resim, müzik uygulama falan yok ama 2gb'lık hafıza doldu. Sebebi ne olabilir, internet geçmişini de siliyorum ama hala dolu. Toplasanız 6-7 tane uygulama yüklü, onlar da herkesin kullandığı facebook, twitter, youtube, angry birds falan. Sebebi ne olabilir, nasıl temizleyebilirim?

Senin kullandığın programların birisi veya birkaçında problem olabilir. Dediğin gibiyse bu kadar hafıza alanı kullanmaması lazım. Örneğin bende bir kaç program yüklü. Telefonun hafızasında 131 Mb. boşluk var. SD kart ise 1.79 Gb.. Aklıma virüs girmiş olabileceği geliyor ama. Hafıza kartında ki programlardan ücretli olan yoksa, programları bir yere not et. Bas formatı gitsin. Sonra programları her gün bir tane yükleyecek şekilde sıraya koy. Hangisi gece çalışıp hafızandan yiyorsa, sen de onu ye. Yalnız bunları yapmadan önce "Download" "DCIM" gibi Fotoğraf, Video klasörleri ile Müzik dosyalarının olduğu klasörlerin kapladıkları alanı toplayıp kontrol etmende fayda var. Ivır zıvır toplanınca muazzam hafıza büyüklüklerine ulaşabiliyor.

Teşekür ederim, deneyeceğim.
  • quote:

quote:

Telefona format atınca serviste herhangi bir problem çıkıyor mu ya da başka firmware yüklenince
    Aynı sorun bende de var. Telefona format attım sorun devam ediyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 4 Nisan 2012; 22:47:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse
    Telefona format atınca serviste herhangi bir problem çıkıyor mu ya da başka firmware yüklenince

Görkem arkadaşım seni araba testlerinden tanıyorum zaten. Aynı telefonu kullanmamız hoş bir tesadüf olmuş. Telefon hafızasına hiç format atmadım. Bahse konu arkadaş 2 Gb.lık Hafıza Kartında boş yer kalmamasından şikayetçi. O yüzden SD kartı formatla demiştim. Sürüm yükseltmeye gelince, ben şu an Gingerbread kullanıyorum. Önceki sayfalarda nasıl geçileceğine dair anlatılar var. Yasal sürüm olduğu için, Türkiye'yi ve dilimizi kapsamasa da yeni sürümü yüklemek cihazlarımızı garanti dışı bırakmaz. Daha önce bir program vasıtasıyla (Yine bu forumda geçmişti adını hatırlamıyorum şimdi.) Telefon hafızasında kurulu programları hafıza kartına atarak yer açıyordu. Ben de bu işlemi uyguladım. Evet yer açıyordu ama, bu programları kullanırken batarya ömrü yarıyarıya düşmüştü. Aynı gün 2 defa şarj ettiğimi bilirim. Bu programları tekrar telefon hafızasına kaydırıp eskiye dönünce sorun çözüldü. Zaten 3-5 bişey vardı onlarda varsın o kadar yer kaplasın dedim. Garanti dışı bırakan uygulama Root işlemidir. Belki onu hatırlıyorsundur garanti konusunda. Root etmek ise telefon ve SD kartı tek bir hafızaymış gibi cihaza tanıtmak diye biliyorum. Yani işlemciyi kandırıyorsunuz. Ama dediğim gibi riskli bir iş. Geri dönüşü olmayabilir. Düzelttirmek için servise vereceğiniz paraların cüzdana geri dönmeyeceği gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Serdar K. -- 5 Nisan 2012; 11:17:14 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Görkem arkadaşım seni araba testlerinden tanıyorum zaten. Aynı telefonu kullanmamız hoş bir tesadüf olmuş. Telefon hafızasına hiç format atmadım. Bahse konu arkadaş 2 Gb.lık Hafıza Kartında boş yer kalmamasından şikayetçi. O yüzden SD kartı formatla demiştim. Sürüm yükseltmeye gelince, ben şu an Gingerbread kullanıyorum. Önceki sayfalarda nasıl geçileceğine dair anlatılar var. Yasal sürüm olduğu için, Türkiye'yi ve dilimizi kapsamasa da yeni sürümü yüklemek cihazlarımızı garanti dışı bırakmaz. Daha önce bir program vasıtasıyla (Yine bu forumda geçmişti adını hatırlamıyorum şimdi.) Telefon hafızasında kurulu programları hafıza kartına atarak yer açıyordu. Ben de bu işlemi uyguladım. Evet yer açıyordu ama, bu programları kullanırken batarya ömrü yarıyarıya düşmüştü. Aynı gün 2 defa şarj ettiğimi bilirim. Bu programları tekrar telefon hafızasına kaydırıp eskiye dönünce sorun çözüldü. Zaten 3-5 bişey vardı onlarda varsın o kadar yer kaplasın dedim. Garanti dışı bırakan uygulama Root işlemidir. Belki onu hatırlıyorsundur garanti konusunda. Root etmek ise telefon ve SD kartı tek bir hafızaymış gibi cihaza tanıtmak diye biliyorum. Yani işlemciyi kandırıyorsunuz. Ama dediğim gibi riskli bir iş. Geri dönüşü olmayabilir. Düzelttirmek için servise vereceğiniz paraların cüzdana geri dönmeyeceği gibi.

Merhabalar, Gingerbread işini araştırayım da halledeyim. Ben dün hard reset attım fakat sorun devam etti en sonunda SD karta format çektim. Sanırım herkesin kullandığı bir uygulama (face youtube gibi) bu tatsızlığa yol açıyor..

Root düşünmüyorum nitekim telefon 1 yıl sonra zaten iyice piyasaya göre eskiyecek yenisini alana kadar garantil dursun.

Yardımlarınız için çok teşekkürler, Allah razı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.