Şimdi Ara

***SAMSUNG GALAXY PRO B7510***dokunmatik,qwerty,android*** (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.147
Cevap
5
Favori
124.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • az evvel 2.3.6 yı kurdum bide hard reset attım cillop gibi oldu telefon. telefonun dokunmatiği daha hassas ve güzel olmuş geçişler falan hızlanmış. türkçe karakter sıkıntısı yok yalnız tr ye basınca değil o harfe basılı tutup oyle yazıyoruz türkçe karakterleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ste1n

az evvel 2.3.6 yı kurdum bide hard reset attım cillop gibi oldu telefon. telefonun dokunmatiği daha hassas ve güzel olmuş geçişler falan hızlanmış. türkçe karakter sıkıntısı yok yalnız tr ye basınca değil o harfe basılı tutup oyle yazıyoruz türkçe karakterleri.

Merhaba,
    Sammobile sitesindeki Europe yazan sürümü kurdunuz değil mi? Türkçe için özel birşey yapmak gerekiyor mu yoksa kurulduğu gibi çalıştı mı?
    İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarrega

quote:

Orijinalden alıntı: ste1n

az evvel 2.3.6 yı kurdum bide hard reset attım cillop gibi oldu telefon. telefonun dokunmatiği daha hassas ve güzel olmuş geçişler falan hızlanmış. türkçe karakter sıkıntısı yok yalnız tr ye basınca değil o harfe basılı tutup oyle yazıyoruz türkçe karakterleri.

Merhaba,
    Sammobile sitesindeki Europe yazan sürümü kurdunuz değil mi? Türkçe için özel birşey yapmak gerekiyor mu yoksa kurulduğu gibi çalıştı mı?
    İyi günler.

evet ordaki europe yazan sürümü indirdim boyutu 134mb dı galiba. türkce karakterler içinde ozel birşey yapmadım. harfe basılı tutunca çıkıyor türkçe karakterler.

• Ste1n kardeş
    Biz bu versiyon güncelleme olayını nereden ve nasıl yapabiliriz?
    Ayrıca bu 2.3.6 versiyonu cihazı garanti kapsamına çıkarıyor mu?
    Daha kullanışlı olmuş bahsettiğine göre bizde **** eğer yardımcı olabilirsen.
    Kusura bakma vaktini alıyoruz ama bir çok arkadaşın şuan senin cevabına ihtiyacı var.
  • biraz önce bende 2.3.6 yı yükledim ve eski sürüme göre çok daha iyi,hızlı,stabil olduğu ilk gözlemlerim olumlu yani türkçe karakter sorunuda yok
  • Musanpa kardeş merhaba nasıl yükleniyor bu 2.3.6?
    Garanti dışı kalıyor mu cihaz ?
    Bizde **** bir yardımcı olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolsweetboy

Musanpa kardeş merhaba nasıl yükleniyor bu 2.3.6?
    Garanti dışı kalıyor mu cihaz ?
    Bizde **** bir yardımcı olun.

resmi rom olduğu için garanti dışı kalacağını sanmam.yükleme ise çok kolay odin programını indirip kuruyorsun ops dosyasını ve rom dosyasını indiriyosun odin programında bu dosyaları gerekli yere yerleştirip 3 dk da kuruyorsun sonra.ayrıntılı anlatım için galaxy pro 2.3.6 yüklemek diye arat google da ilk linkte var zaten
  • quote:

Kiges kardeş
    Bu ''program monitörü widget'' dediğin şey bir android market uygulaması mıdır?
    Nereden bulabiliriz?
    Ben gün içerisinde defalarca proğram sonlandırmaktan sıkıldım. Bunun bir çaresi olmalı. Kendiliğinden açılıyor programlar deli olacağım
    Şaka gibi yav :)

Bu şekilde de yine kendin sonlandırıyorsun yalnız kendi monitörü var o yüzden içine girip bakman gerekmiyor açık filan var mı diye yani daha pratik . Bu widget telefonun kendi programı.
    Ekranda boş biryere basılı tut , açılan menuden widgetlara gir listeden program monitörünü seç, telefonunun ekranına atar otomatik olarak. En çok program açık kalma durumu internet kullanılırken olur, girdiğin programlarla işin bitince geri tuşu ile başa dönersen programalr açık kalmaz. internet sayfalarını da ya kapatacaksın ya da kendin sonlandıracaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarrega

quote:

Orijinalden alıntı: kiges

Bu telefonu ilk çıktığı hafta almıştım o zamandan beri kullanıyorum, memnunum ancak dokunmatik olmayan bir görüşmeyi sonlandırma tuşu sanırım yok, bu çok büyük bir eksiklik.

Hayır var, Erişebilirlik Ayarlarında "Güç tuşu çağrı bitirir" diye bir yer var. Bunu ayarlarsanız yandaki açma kapama tuşuna basınca görüşme sonlanıyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: kiges

Bu telefonu ilk çıktığı hafta almıştım o zamandan beri kullanıyorum, memnunum ancak dokunmatik olmayan bir görüşmeyi sonlandırma tuşu sanırım yok, bu çok büyük bir eksiklik.

Hayır var, Erişebilirlik Ayarlarında "Güç tuşu çağrı bitirir" diye bir yer var. Bunu ayarlarsanız yandaki açma kapama tuşuna basınca görüşme sonlanıyor.

Alıntıları Göster

erişilebilirliğe girince içinde program olmadığı için izin vermiyodu ben de orayı kurcalamamıştım.
    Sağlasın cevabın için. program kurunca oluyor. Böyle çok daha pratik oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiges -- 14 Ocak 2012; 22:45:56 >

• bende kurdun şu an çok güzel oldu
  • Musanpa kardeş
    Bu odin android marketteki bir uygulama mı? Yoksa pc yazılımı mı?
    Yav ne zor işmiş bu teknoloji..
  • ODIN+OPS

http://hotfile.com/dl/134043580/cfab25e/...s.rar.html

USB sürücüleri ( kies yüklü ise otomatik olarak yüklüdür )

http://hotfile.com/dl/133929348/9107244/...0.zip.html

B7510 ROM dosyası ( odin one package şeklinde )

http://www.hotfile.com/dl/138472132/251d451/B7510XXKPB_B7510OXAKP4_XEU.zip.html

odin i kuruyorsun sol tarafta ki kutucuklarda "one pacgake" secenegini DE isaretliyorsunuz.

Sonra sag tarafta ki kutucuklara OPS yazan yere ''BENNETT_v1.0.ops'' dosyasini koyuyorsunuz.

ONE PACGAKE yazan yere de B7510XXKPB_B7510XXKP3_B7510XXOXAKP4_HOME.tar.md5 dosyasını koyuyorsunuz.

Gerisi bos kalacak, tabi bu islemler yapiliyorken samsung kies programi aciksa kapatınız.

Odin programı varsa pc telefonu otomatik olarak görür, usb ile bağlayıp görmeme gibi bir probleminiz varsa lütfen driverlerini yükleyin.

Sonra telefodan sim karti ve hafiza kartini cikar. Telefon kapaliyken ayni anda q ve acma-kapama tusuna bas.

Downloand mode yazacak ekranda kurek falan olacak o sekilde usb ile pc ye bagla.

Sonra odine geri gel herseyi kontrol et tekrar ve start tusuna bas islem bu kadar. Bittikten sonra usb yi cikar telefonin ayarlarinda dilini turkce yapiver bide

rar şifresi: samfirmware.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renji Abarai -- 15 Ocak 2012; 0:52:52 >

• Yarın gündüz gözüyle deneyeceğim kardeşim teşekkür ederim linkler ve açıklama için.
    Umarım hata yapmadan tertemiz şekilde yükleriz.
    Allah razı olsun.
  • Arkadaşlar 2.3 güncellemesi için indirilmesi gereken programların, rom un...vs linklerini verip konuyu özetliyebilir mi lütfen

Edit. mesajı yazarken sağolsun bir arkadaşımız gerekli paylaşımı yapmış zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Always0007 -- 14 Ocak 2012; 23:47:27 >
  • açıklama yukarda arkdaşlar linklerde problem olursa buraya yazın tekrar bi şekilde upload yapar paylaşıma devam ederim çok kolay ve kısa süren bi yükleme olayı var hiç bir şekilde yuklediğiniz ayarlarınız sıfırlanmıyor programlarınız silinmiyor mesajlarınız silinmiyor rehberiniz silinmiyor direk üste kuruluyor.

kısaca yenilikler

Liste sonlarında, başlarında, sağ ve sol bitişlerde gitmek için zorlayınca ekranın yanları mavileşiyor. Ana ekranda dijital saat daha bi yuvarlak hat almış, tıpkı galaxy tab'ta ki gibi. Bildirim alanında ki simgeler değişmiş çok hoş olmuş. Ana ekranda son sayfadan ilk sayfaya geçiş özelliği eklenmiş. Not uygulamasının simgesi T olarak değişmiş. Müzik uygulamasında, şimdi yürütülüyor başlığı değişmiş. Albüm kapağından tutup sola-sağa atarak şarkı değişme özelliği eklenmiş. Ayarlar münüsüne Güvenlik duvarı eklenmiş.
    Yine ayarlarda, telefon hakkındaya girince; Yazılım güncelleme eklenmiş. Aynı yerde pil kullanımına tıkladıyıp yukarıda ki grafiğe tıkladığınızda pil kullanımı detaylı bilgilendiriyor.
    Menüye indirilenler uygulaması eklenmiş, Samsung e-posta uygulaması ve google maps ugulamması yenilenmiş. Cihaz hızlanmış ve kasmalar en aza indirilmiş. Menü arası geçişler uygulama geçişleri, internet sayfalarında kayma ve gezinme çok hoş olmuş yağ gibi kayıyorsunuz. Arama yaparken menü tuşuna bastığınızda, bildirim alanı yemyesil oluyor

• Ben de bu sabah 2.3.6 ya geçtim. Rehber oldukça hızlanmış. Diğer yerlerde de bariz hızlanma farkediliyor. Sürüm yükselteceklere bir tavsiye, 3. dakikadan sonra telefon açılıyor ve işlem bitti gibi algılanıyor ama usb kablosunu ayırmayın, ekranda Mavi bir zeminde PASS yazısı çıkana kadar bekleyin bence, ne olur ne olmaz. 5:45 de çıktı bende PASS yazısı.
  • Arkadaşlar cihazı kiese bağlayınca bu cihaz kies ile güncellenemez yazıyor, daha dün fabrika ayarlarına döndürdüm telefonu şimdi ne yapmam gerekiyor kısa ve net bi şekilde yazarmısınız
  • Bilmeyenler arayanlar için bilgilendirme

bildiğiniz üzere fiziksel bir arama sonlandırma tuşumuz yok onun için

Ayarlar > erişebilirlik > güç tuşu çağrı bitirir aktif yapıyoruz

konuşma sırasında ekran kilit tuşuna basınca çağrı kapanıyor otomatik olarak , ekran kilit ekranına geçmiyor sadece çağrı kapama işini görüyor.
  • Yeni 2.3.6 yı yükleyen arkadaşlar, memnun musunuz ne gibi farklılıklar var?
  • quote:

Yeni 2.3.6 yı yükleyen arkadaşlar, memnun musunuz ne gibi farklılıklar var?

iste sonlarında, başlarında, sağ ve sol bitişlerde gitmek için zorlayınca ekranın yanları mavileşiyor. Ana ekranda dijital saat daha bi yuvarlak hat almış, tıpkı galaxy tab'ta ki gibi. Bildirim alanında ki simgeler değişmiş çok hoş olmuş. Ana ekranda son sayfadan ilk sayfaya geçiş özelliği eklenmiş. Not uygulamasının simgesi T olarak değişmiş. Müzik uygulamasında, şimdi yürütülüyor başlığı değişmiş. Albüm kapağından tutup sola-sağa atarak şarkı değişme özelliği eklenmiş. Ayarlar münüsüne Güvenlik duvarı eklenmiş.
    Yine ayarlarda, telefon hakkındaya girince; Yazılım güncelleme eklenmiş. Aynı yerde pil kullanımına tıkladıyıp yukarıda ki grafiğe tıkladığınızda pil kullanımı detaylı bilgilendiriyor.
    Menüye indirilenler uygulaması eklenmiş, Samsung e-posta uygulaması ve google maps ugulamması yenilenmiş. Cihaz hızlanmış ve kasmalar en aza indirilmiş. Menü arası geçişler uygulama geçişleri, internet sayfalarında kayma ve gezinme çok hoş olmuş yağ gibi kayıyorsunuz. Arama yaparken menü tuşuna bastığınızda, bildirim alanı yemyesil oluyor

güzel kardeşim yazmışım ya değişiklikleri farklılıkları memnunum ben

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.