Şimdi Ara

***SAMSUNG GALAXY PRO B7510***dokunmatik,qwerty,android*** (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.148
Cevap
5
Favori
124.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vurdulu kırdılı film

quote:

Orijinalden alıntı: omaTR

quote:

Orijinalden alıntı: mapuza

2.3.6 gingerbread surumunu yukleyip root olabilen var mi?

2.3.6 yı yükledim kullanıyorum ama root nasıl olacağım bilgim yok

Nasil guncelliyoruz telefonu kiese baglayiptami ?

ben öyle yapmadım oas mı aos mu ne öyle bir program vardı onu indirdim download moduna bağlayıp yükledim programla yenisini

güncelleme ile dokunmatiği daha iyi olmuş
    program olarak birşey fark etmedim zaten fazla olmadı alalı.

• 3G en fazla enerji harcayan uygulama , kapatmak için 2G ağlarını kullanın seçeneğinin işaretli olması gerekiyor. Başta internet kullanmazsam 3G pile dokunmaz diye düşünmüştüm ancak internet kullanmasanız da bataryayı yiyip bitiriyor haberiniz olsun.
    Arka planda çalışan programlar için özel bir uygulama kullanmıyorum yukardada söylediğim "program monitörü" widgetı bana yetiyor zaten direk olarak kaç tane program çalıştığını içine girmeden yeşil ekranında gösteriyor. Haricen killer programı da kullanabilirsiniz ama o killer programıda bataryadan götürür mü onu bilemem.

Bu telefonu ilk çıktığı hafta almıştım o zamandan beri kullanıyorum, memnunum ancak dokunmatik olmayan bir görüşmeyi sonlandırma tuşu sanırım yok, bu çok büyük bir eksiklik.
    Bir de navigasyonunu mobil ağlardan yararlanarak gayet iyi kullandım ancak bu telefonun GPS inden bişey anlamadım, GPS için özel bir ayar yapmak gerekiyor mu?

• 2.3.6 rootlama

telefonu usb den mount edip sdkart ana dizin içine aşağı linkteki dosyayı indirip atıyoruz

http://www.4shared.com/zip/DvWzI6Xy/gingerbred-236-root.html

telefonu kapatıyoruz

t tuşuna basılı olarak telefonu açma tuşuna basıyoruz (elimizi tuşlardan anroid system recovery gelene kadar çekmiyoruz)

gelen ekranda ses açıp kısma tuşları ile "apply update from sdcard"a gelip attığımız dosyayının üstüne geliyor ve home tuşuna basıyoruz

yükleme bitene kadar bekliyor ve bitince "reboot system now" seçeneğinin üstüne ses açma kapama tuşları yardımıyla gelip home tuşuna tekrar basıyoruz

telefon açılıp kapanınca rootlu olduğunu göreceksiniz

• eyvallah usb kablo bulur bulmaz deneyeceğim. garanti kapsamı dışına çıkıyor mu telefon rootlama işlemi sonrası
  • quote:

Orijinalden alıntı: gvtt

2.3.6 rootlama

telefonu usb den mount edip sdkart ana dizin içine aşağı linkteki dosyayı indirip atıyoruz

http://www.4shared.com/zip/DvWzI6Xy/gingerbred-236-root.html

telefonu kapatıyoruz

t tuşuna basılı olarak telefonu açma tuşuna basıyoruz (elimizi tuşlardan anroid system recovery gelene kadar çekmiyoruz)

gelen ekranda ses açıp kısma tuşları ile "apply update from sdcard"a gelip attığımız dosyayının üstüne geliyor ve home tuşuna basıyoruz

yükleme bitene kadar bekliyor ve bitince "reboot system now" seçeneğinin üstüne ses açma kapama tuşları yardımıyla gelip home tuşuna tekrar basıyoruz

telefon açılıp kapanınca rootlu olduğunu göreceksiniz

saol kanks :)

• Musanpa çok teşekkür ederim tavsiyen için. Forumu baştan sona okudum o yüzden not ettiklerimi bir bir yaptım.
    Sanırım her seferinde elle yöneticiden program sonlandırmanın henüz bir çözümü yok. Yanlış anlamamışım değil mi?

Telefonun sürümüne baktım şuan 2.2.2 froyo yazıyor acaba biz yeni kullanıcılar için sürüm yükseltmenin nasıl yapıldığını bahsedebilir misiniz? Mountlama ne demek onu bile bilmiyoruz.

Yukarıda arkadaşlar ''2.3.6 rootlama'' demiş acaba bunu uygulayınca cihaz garanti dışı kalır mı?

Ben şuanki sürümünden de memnunum ancak Wi-fi'nin error verdiğini farkettim aldığım ilk gün biraz wi-fisini kurcalayınca ve ayrıca belki yeni sürümle şu program kapatma olayı bir nebze olsun çözülmüş olabilir diye düşünüyorum veya arayüzde değişmiştir.
  • link2sd çalışmıyor 2.3.6 da maalesef
  • arkadaslar daha oncede yazmistim benim cihazda siyah android(menu,home,geri,arama) tuslarinda boya atmasi oldu.yani o yuslarin alti boya atmasindan dolayi seffaflasti ve isik sizmasi yapiyor varmi ayni problemi yasayan acaba?artik pek umursamasamda kronik bir sorun olup olmadigini merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kiges kardeş
    Bu ''program monitörü widget'' dediğin şey bir android market uygulaması mıdır?
    Nereden bulabiliriz?
    Ben gün içerisinde defalarca proğram sonlandırmaktan sıkıldım. Bunun bir çaresi olmalı. Kendiliğinden açılıyor programlar deli olacağım
    Şaka gibi yav :)
  • bu sürüm güncellemesi yapınca telefondaki kurulu programlar siliniyor mu?

birde *2767*3855# şu şekilde telefona hard reset atınca telefonda neler siliniyor yani sadece rehberle mesajlar siliniyor programlar kalıyormu yoksa herşeyi siliyor telefonu ilk gün alınan şekilemi getiriyor (ilk aldığımızda içindeki programlar duruyormu gps google talk haberler ve hava durumu latitude vs)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ste1n -- 13 Ocak 2012; 18:24:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolsweetboy

Kiges kardeş
    Bu ''program monitörü widget'' dediğin şey bir android market uygulaması mıdır?
    Nereden bulabiliriz?
    Ben gün içerisinde defalarca proğram sonlandırmaktan sıkıldım. Bunun bir çaresi olmalı. Kendiliğinden açılıyor programlar deli olacağım
    Şaka gibi yav :)

arkadaşım android in yapısı o yani programı açacaksa açar kendini. yani task killerla sürekli program kapatmak androide ters zaten uğraşamazsında sürekli. 1 dk da 1 task killerla programmı kapatıcan. kendin açtığın programları menü tuşuna basmadan geri yaparak kapat yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiges

Bu telefonu ilk çıktığı hafta almıştım o zamandan beri kullanıyorum, memnunum ancak dokunmatik olmayan bir görüşmeyi sonlandırma tuşu sanırım yok, bu çok büyük bir eksiklik.

Hayır var, Erişebilirlik Ayarlarında "Güç tuşu çağrı bitirir" diye bir yer var. Bunu ayarlarsanız yandaki açma kapama tuşuna basınca görüşme sonlanıyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: kiges

Hayır var, Erişebilirlik Ayarlarında "Güç tuşu çağrı bitirir" diye bir yer var. Bunu ayarlarsanız yandaki açma kapama tuşuna basınca görüşme sonlanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: musanpa

arkadaslar daha oncede yazmistim benim cihazda siyah android(menu,home,geri,arama) tuslarinda boya atmasi oldu.yani o yuslarin alti boya atmasindan dolayi seffaflasti ve isik sizmasi yapiyor varmi ayni problemi yasayan acaba?artik pek umursamasamda kronik bir sorun olup olmadigini merak ettim

5 ay once aldım telefonu iğne ucu kadar bile bir beyazlama veya herhangi bir renk değişimi yok.kronik olsaydı daha fazla sikayet olurdu zaten konuda, sizinki biraz şanssızlık olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelenbevili172hhc

quote:

Orijinalden alıntı: musanpa

arkadaslar daha oncede yazmistim benim cihazda siyah android(menu,home,geri,arama) tuslarinda boya atmasi oldu.yani o yuslarin alti boya atmasindan dolayi seffaflasti ve isik sizmasi yapiyor varmi ayni problemi yasayan acaba?artik pek umursamasamda kronik bir sorun olup olmadigini merak ettim

5 ay once aldım telefonu iğne ucu kadar bile bir beyazlama veya herhangi bir renk değişimi yok.kronik olsaydı daha fazla sikayet olurdu zaten konuda, sizinki biraz şanssızlık olmuş.

anladim oyle oldu artik napalim kismet:-)
  • ste1n

Güzel demişsinde ram kullanımı 87de mi olması daha iyi yoksa 145lerde mi olması daha iyi şarj açıısndan?
    Bu olay bana ters geliyor. O yüzden sordum.
    Hep geri tuşuyla çıkıyorum o konuda bir sorun yok ama kendi kendine saçma sapan proğramlar aktif olması beni delirtiyor.
    Sen hangi programı kullanıorsun?
    Juice defender, Enable ve Balance ayarlarında mı?
    Ben juice defender programının yanına easy battery saver ve task kiler uygulamasını da yükledim acaba bu proğramlar birbiriyle çakıştığı içn mi bu kadar fazla ram kullanıyor bu telefon
  • Bir haftadır telefonu kullanıyorum,

beni rahatsız eden sorunlar şu şekilde;

*bazı programlar yan ekran olarak çalışıyor, telefonu yan çevirmek gerekiyor ekranı düzleştirmek için. bu sorunu çözmenin yolu yok mu?

*hekresin sıkıntısı pil sorunu bende de var, ne yazık kı önlem almama rağmen bir günü zor tamamlıyorum
  • quote:

ste1n

Güzel demişsinde ram kullanımı 87de mi olması daha iyi yoksa 145lerde mi olması daha iyi şarj açıısndan?
    Bu olay bana ters geliyor. O yüzden sordum.
    Hep geri tuşuyla çıkıyorum o konuda bir sorun yok ama kendi kendine saçma sapan proğramlar aktif olması beni delirtiyor.
    Sen hangi programı kullanıorsun?
    Juice defender, Enable ve Balance ayarlarında mı?
    Ben juice defender programının yanına easy battery saver ve task kiler uygulamasını da yükledim acaba bu proğramlar birbiriyle çakıştığı içn mi bu kadar fazla ram kullanıyor bu telefon

şu an telefonumda 184mb ram kullanımda hafıza temizlemeyle uğraşmıyorum bile zaten çünkü 2 dk sonra tekrar aynı olacak senin açıpda kapatmadığın programlar aktif uygulamalar tarafında gozukur varsa eger yani alış android boyle birşey. program olarak telefonda sadece bende whatsup, juice defender ve seslisozluk kurulu başka progream kullanmıyorum. juicde defenderda enabled ve balanced da kullanıyorum.

• ste1n
    Alışkanlık oldu görev yöneticisine girip en az 1 kere sonlandırmak
    Şuan şarjın ne kadar gidiyor?
    Çünkü ram kullanım oranın çok yüksek bence
  • quote:

ste1n

2g de kullaniyorum wifi cogunlukla acik 2,5 gun falan gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ste1n

quote:

ste1n

2g de kullaniyorum wifi cogunlukla acik 2,5 gun falan gidiyor

aynı şekilde kullanıyorum 1.5 günü geçmiyor

ve görev yöneticisinden herşeyi kapatıyorum her seferinde ancak yine aynı yine aynı

mesajlaşma var gerçi birkaç konuşmada var ama yinede çok az en azından 2 günü çıkartsaydı bari

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.