Şimdi Ara

***SAMSUNG GALAXY PRO B7510***dokunmatik,qwerty,android*** (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.147
Cevap
5
Favori
124.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • opera mini web browserla internet çok güzel kullanılıyor ya süper maşallah. bu arada telefonu satmaya karar verdim "sony ericsson neo v" almak istiyorum. aranızda ihtiyacı olan varsa sölesin :) şarjı 4 gün gidiyor pilim sağlam yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: istranca41
    Şarj süresinin uzaması için sanırım bir çözüm buldum. Tamamen tesadüf yoluyla bu sonuca vardım. Telefon rehberinde arkadaşlarımın doğum günlerini kayıt edemiyordum. PC ve internet kullanarak Bir G-Mail hesabı aldım. Orada "Rehber"e bütün telefon rehberimi kayıt ettim. Daha sonra Wi-Fi ile internete bağlıyken G-Mail hesabımı telefona tanıttım. Telefon rehberi ikonuna basarak açılan sayfada üstte yer alan "Aktiviteler"i seçtim. "Bir hesabı yapılandırmak için menüye basın ve Hesaplara dokunun" uyarısı geldi. Menü tuşuna basarak "Hesaplar" a tıkladım. Açılan sayfanın altında "Hesapları Yönet" alanında G-Mail (Senkronizasyon kapalı) seçeneği var. Onu seçerek "Senkr Rehber"e tıklayarak telefon rehberimi senkronize ettim. Daha sonra "Senkr G-Mail"e de tıklayarak yine senkronizasyonu sağladım. Bu işlemlerden sonra telefonun şarj süresi 2-3 kat uzadı. Fazla kullanan birisi olmadığım için 7.5 gün ile sanıyorum rekor kırdım. (Wi-Fi, 3G, ve araba kullandığım esnada bağlandığım kulaklık haricinde Bluetooth kapalı.) Bu yazdıklarımı deneyerek burada paylaşacak arkadaşlar varsa, şarj süremin bu işlemden dolayı uzadığını doğrulamış olurum. Ha unutmadan bir de "Juice Defender" kurulu ve aktif.

bu sebepten dolayı şarj süresinin uzama ihtimali %0 :) senkranizasyon dediğiniz şey rehberin ve maillerin google hesabınıza yedeklenmesi. yani olası bir geriyükleme veya ekran kartının bozulması sonucunda onları kolaylıkla oradan almanız için bir yöntem. bunun şarj ile bir alakası yok. eğer arama yapmıyorsanız ve mesaj atmıyorsanız wifi ve 3g de sürekli kapalı olduğu için şarjın bu kadar gitmesi normaldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: MmarSnan

quote:

Orijinalden alıntı: istranca41
    Şarj süresinin uzaması için sanırım bir çözüm buldum. Tamamen tesadüf yoluyla bu sonuca vardım. Telefon rehberinde arkadaşlarımın doğum günlerini kayıt edemiyordum. PC ve internet kullanarak Bir G-Mail hesabı aldım. Orada "Rehber"e bütün telefon rehberimi kayıt ettim. Daha sonra Wi-Fi ile internete bağlıyken G-Mail hesabımı telefona tanıttım. Telefon rehberi ikonuna basarak açılan sayfada üstte yer alan "Aktiviteler"i seçtim. "Bir hesabı yapılandırmak için menüye basın ve Hesaplara dokunun" uyarısı geldi. Menü tuşuna basarak "Hesaplar" a tıkladım. Açılan sayfanın altında "Hesapları Yönet" alanında G-Mail (Senkronizasyon kapalı) seçeneği var. Onu seçerek "Senkr Rehber"e tıklayarak telefon rehberimi senkronize ettim. Daha sonra "Senkr G-Mail"e de tıklayarak yine senkronizasyonu sağladım. Bu işlemlerden sonra telefonun şarj süresi 2-3 kat uzadı. Fazla kullanan birisi olmadığım için 7.5 gün ile sanıyorum rekor kırdım. (Wi-Fi, 3G, ve araba kullandığım esnada bağlandığım kulaklık haricinde Bluetooth kapalı.) Bu yazdıklarımı deneyerek burada paylaşacak arkadaşlar varsa, şarj süremin bu işlemden dolayı uzadığını doğrulamış olurum. Ha unutmadan bir de "Juice Defender" kurulu ve aktif.

bu sebepten dolayı şarj süresinin uzama ihtimali %0 :) senkranizasyon dediğiniz şey rehberin ve maillerin google hesabınıza yedeklenmesi. yani olası bir geriyükleme veya ekran kartının bozulması sonucunda onları kolaylıkla oradan almanız için bir yöntem. bunun şarj ile bir alakası yok. eğer arama yapmıyorsanız ve mesaj atmıyorsanız wifi ve 3g de sürekli kapalı olduğu için şarjın bu kadar gitmesi normaldir.

Bu işlemleri yapmadan önce sadece 1.5 gün gidiyordu. Aradaki değişim farkı inanılmaz. Hemen kestirip olmaz diye atmayın. Denemekle bir şey kaybetmezsiniz. Şarj süresi sorunu olanlar deneyip izlenimlerini paylaşırsa memnun olurum.

• anladım fakat ben de başka birşey değişmiştir diyorum. senkronizasyonun bu tip bir etkide bulunması çok zor. hafıza kartını çıkartmışsınızdır belki farkında olmadan.
  • arkadaslar bu telefonun wifi cekım gucunu nasıl artırcagız modemimin üzerindeki 2dBi anteni ile tek cizgi cekiyordu modemle aramda tek oda vardı..buna ragmen cekmıyrdu anteni 8dBi aldım taktım ve hala bi oynama yok modemimde 150mbps yeni saglam modemlerden neden bu telefonun cekim guçü bukadr zayıf veri akış hızı güclü ama modem cekme cok zayıf...artık modemi cebimde gezdircem herhalde :D

anten link
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=bd100761&categoryId=2699

modem link
    http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-td-w8950nd-150mbps-wireless-adsl2-4-port-modem/productDetails.aspx?productId=bd100759&categoryId=3009801

• yazılım güncellemesi ne zaman gelecek arkadaşlar? bilen var mı aranızda?
  • aralıkta diye söylendi ama bizim telefona gelip gelmeyeceği belli değil zaten. fazla da heveslenmemek gerek. ama şu an beklemedeyim. ona göre telefonu satcam.
  • Telefonun şarjı 22 saat de bitti. bu esnada konusma, mesajlaşma, wi-fi, bluetooth, GPS vs hiçbirisi KULLANILMADI.

Olası Nedenler

1-Ucuz Araç Şarj Cihazının Pilin Kapasitesini Bozmuş Olması (Bana göre en olası neden bu görünüyor)
    2-Pilin yanlış şarj edilmesi ( bu olasılık aksam şarja baglanıp sabah alınmasından dolayı (Yaklasık 10 saatlik şarj süresi) yazılmıştır)
    3-Orjinal Şarj cihazının arızalanması
    4-Telefona yüklenen 3. parti yazılımların telefonun işlemcisini aşırı kullanması ve bu kullanımdan mütevellit Pilin hızlı deşarjı
    5-Lityum-iyon pillerin Nikel-Kadmiyum piller gibi şarjının tam bitirilip daha sonra şarj edilmesi (Lityum iyon pillerin şarjlarının % 20' nin altına düştüğünde şarj edilmesi öneriliyor. şarjın tamamen bitip yeniden şarj edilmesinin pilin ömrünü azalttığı söyleniyor)

Not:Bu sorun için Telefonu yetkili servis olan Başarı ya götüreceğim. Bakalım onlar ne diyecekler. Eğer hatalı şarjdan dolayı pilin işi bitmişse Iron'un sattığı 1350 Mah' lik Orjinal Pili alacağım galiba.

Not not: Telefonu Mayıs ayının son günlerinde almıştım. o günden bu yana yani bu haftaya kadar şarj süresi 3-4 gün idi. son 2-3 gündür hiçbir şey yapmadığım halde şarj süresi 24 saatten az gitmeye başladı.

Bu konuda fikri bilgisi olan arkadaşların da konuya katkıları olursa çok sevinirim.

• benimki konuşmalarla mesajlarla en az 2 gün gidiyor. ama şarjı en çok götüren şey uygulama çokluğu bence. sebep de şu; bu uygulamaların hepsi sürekli kendini açıyor rami dolduruyorlar. kapatsanız da yine açıyorlar. rami temizleyip duruyorum ama başa çıkılmıyo yani. o yüzden ne kadar az uygulama yüklü olursa o kadar iyidir.
  • saat 11de şarja takmıştım şimdi doldu.

4 saatte şarjının dolması çok sinirimi bozuyor ya her seferinde böyle prize takılı kalıyor telefon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vurdulu kırdılı film

ilk zaman şarj süresi tam 4 saatti bu sıralar 3 saati buluyor :)

En sinir oldğum şey tuş takımı ışıgının 5 snye kadar yanması.. Bu süreyi nasıl uzatılır bilen varmı ?? Karanlık ortamlarda tam bi sinir bozucu tuş takım ışığının hemen sönmesi

senin yine iyiymiş artık iki buçuk saatte şarj oluyor bir tek bende var sanıyordum bu sorun o zaman sıkıntı yok bir de battery dr. saver programını yükledim değişen birşey olmadı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: U.S.

quote:

En sinir oldğum şey tuş takımı ışıgının 5 snye kadar yanması.. Bu süreyi nasıl uzatılır bilen varmı ?? Karanlık ortamlarda tam bi sinir bozucu tuş takım ışığının hemen sönmesi

senin yine iyiymiş artık iki buçuk saatte şarj oluyor bir tek bende var sanıyordum bu sorun o zaman sıkıntı yok bir de battery dr. saver programını yükledim değişen birşey olmadı

bence uygulamalara gerek yok batarya için öyle. Ve ben hızlı şarj edilen telefonlara güvenmiyorum batarya ömrü konusunda. PDA olduğu için geç şarj edilme süresi nrml bence.

akşam yemeğinde şarja tak yatarken al

programlar bazen yararlı olabiliyor şöyle birşey daha var... belki biliyosunuzdur ayarlar_hesaplar ve senkronizasyon_arka plan seçeneğini kaldırırsanız (işlemci gereksiz yere çalışmıyor ve tasarruf sağlıyor)ve buna paralel juice defender uygulamasını yüklediğinizde şarj konusu şu an en iyi bu şekilde uzuyormuş diye galax s kullanan bir arkadaşımdan duydum 2 kat verim alıyormuş deniycem sonuçları paylaşırım bakalım ne olucak

• quote:

quote:

quote:

quote:

bence uygulamalara gerek yok batarya için öyle. Ve ben hızlı şarj edilen telefonlara güvenmiyorum batarya ömrü konusunda. PDA olduğu için geç şarj edilme süresi nrml bence.

programlar bazen yararlı olabiliyor şöyle birşey daha var... belki biliyosunuzdur ayarlar_hesaplar ve senkronizasyon_arka plan seçeneğini kaldırırsanız (işlemci gereksiz yere çalışmıyor ve tasarruf sağlıyor)ve buna paralel juice defender uygulamasını yüklediğinizde şarj konusu şu an en iyi bu şekilde uzuyormuş diye galax s kullanan bir arkadaşımdan duydum 2 kat verim alıyormuş deniycem sonuçları paylaşırım bakalım ne olucak

hmm teşekkürler bu bilgi için. o sürekli açılanları muhtemelen bu şekilde engellemiş olcaz. o zaman şarj süresi de daha da artacak. muhtemelen 1 hafta gider benim şarjım ama yine de 4 saatte dolması çok sinir bozucu :D

• quote:

Orijinalden alıntı: MmarSnan

quote:

quote:

quote:

quote:

hmm teşekkürler bu bilgi için. o sürekli açılanları muhtemelen bu şekilde engellemiş olcaz. o zaman şarj süresi de daha da artacak. muhtemelen 1 hafta gider benim şarjım ama yine de 4 saatte dolması çok sinir bozucu :D

valla ne yalan söyliyeyim şarjım en fazla 2 gün gittiği günleri gördüm ilk aldığım günlerdi ilk 10 saat şarj yaptım hiç program yüklü değildi falan filan ama şimdi performans düşük.... o 5 -6 gün diyenlere imreniyorum bu sistemdeki bir telefonda gerçekten öyleyse harby çok şanslısınız!!! sıkıntı yazılımda hepimiz biliyoruz bunu hepimizinde fabrika çıkışı aynı olduğuna göre işlemci bu yüzden çok çalışıyor ve şarj bitiyor bizede manuel olarak önlem almak kalıyor yardımcı olduysam ne mutlu çünkü telefon gayet başarılı bir parça ve tüm özellklerini kullandıkça dahada zevki çıkıyor

• Öğleden önce cihazı Başarı Teknik Servise Verdim. Problemi belirttim. Kağıda Şarjı bir günden az gidiyor diye yazdı. sonuçlanınca paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagacity

Öğleden önce cihazı Başarı Teknik Servise Verdim. Problemi belirttim. Kağıda Şarjı bir günden az gidiyor diye yazdı. sonuçlanınca paylaşacağım.

yapılacak işlem tahminen güncel yazılım yüklendi pil test edildi falan olur servsler genelde böyle yapıyolar umarım olumlu sonuç alırsınız
  • juice defender ultimate ile 1 gun dayanan sarjimi 2,5 gune cikardim..1 gun giderken nasil kullandiysam oyle kulllandim hicbirseyden kasmadim.gercekten ise yariyor bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratald

juice defender ultimate ile 1 gun dayanan sarjimi 2,5 gune cikardim..1 gun giderken nasil kullandiysam oyle kulllandim hicbirseyden kasmadim.gercekten ise yariyor bence.

peki juice defender da herhangi bir ayar yaptınızmı yoksa direk enable deyip kullanmaya mı başladınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bsliali
    quote:

Orijinalden alıntı: sagacity Öğleden önce cihazı Başarı Teknik Servise Verdim. Problemi belirttim. Kağıda Şarjı bir günden az gidiyor diye yazdı. sonuçlanınca paylaşacağım.
    yapılacak işlem tahminen güncel yazılım yüklendi pil test edildi falan olur servsler genelde böyle yapıyolar umarım olumlu sonuç alırsınız

Bugün telefonu servisten aldım. sadece yazılım yüklenmiş. telefona yuklediğim onca programların hepsi gitti haliyle. bugun tekrar şarja bağlayıp deneyeceğim eger 3-5 gün giderse sorun yazılımsal cıkacak yok eger eskisi gibi olursa tekrar servise götüreceğim.

• arkadslar b7510 galaxy pro samsung tel yıne samsung galaxy tab wifi takas yapmak osteyen arkadaslar varmı
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.