Şimdi Ara

★★★ Samsung Galaxy Note7 Ana Konu ★★★ (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.657
Cevap
77
Favori
200.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Blue note 7 temasi cok hosuma gitti tavsiye ederim arkadaşlar.

Bu mesaja eklenen görseller:

★★★ Samsung Galaxy Note7 Ana Konu ★★★ ★★★ Samsung Galaxy Note7 Ana Konu ★★★ ★★★ Samsung Galaxy Note7 Ana Konu ★★★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Reason

Burada Note 7'nin sorunlarından bahsedilince bazı arkadaşlar endişeye kapılmış, bazıları almaktan vazgeçmiş vs.. Arkadaşlar cihaz gerçekten şu anda tüm dünyada piyasadaki alınabilecek en üst düzey akıllı telefon olarak kabul ediliyor. Hatta apple fanı inceleme sitelerinin çoğu bile bunu kabul ediyor.

Ben iphone 6s plus'dan geçtim. Emin olun apple'da da benzer sorunlar her zaman yaşanıyor. İphone 4 deki şebeke sorunu, iphone 5'lerin kutudan çizik ve yer yer boyası atık olarak çıkması, 6'ların ekran oynaması ve eğilme-bükülme sorunu, 6s'lerin ekranın içine mute tuşu kısmından toz alması ve son olarak iphone se'ler de çok büyük oranda ortaya çıkan sarı ekran sorunu vsvs. Seri üretim cihazlarda bunlar oluyor.

İphone 6s plus'dan geçtim demiştim. Şimdi bazı siteler note 7 ile 6s hız testi yapıp 6s'in fark attığını yazmışlar mesela. Gülüp geçiyorum. Birkere bu elma ile armutu kıyaslamak. Ios arka planda uygulama çalıştırmıyorken, android multitask iken, arka arkaya 30-40 tane uygulama açıp kapatmaya hız testi derseniz, taaaa palm zamanlarından, clie zamanlarından gelen, htc'nin i-mate zamanlarından beri akıllı cihazları kullanan, iphone'nun neredeyse tüm modellerini, Note serisinin ise tamamını kullanan ben güler geçerim.. Note 7 her yönden 6s'den de %99 ihtimalle yeni çıkacak iphone 7'den de iyi bir cihaz. Note 7 sahibi Herkes elindeki teknoloji harikası cihazın kıymetini bilsin derim.. Mesela küçük bir örnek. Bugün cihazı servise vermeye karar verdikten sonra, "fotoğrafları yedeklemiş miydim.." Diye düşünürken google photos'un zaten sessiz sedasız bu işi çoktan bitirdiğini yüzlerce foto-video'yu zaten upload ettiğini gördüm. İphone'da google photos dahi arka planda çalışamıyor. Sistem hemen durduruyor. Kendi yeteneksiz icloud'una, itunes'una mahkum ediyor. Ben her şeyi cloud'dan kullanıyorum. Ve bu konuda her türlü denemeyi tecrübeyi yaşamış biri olarak google'ın cloud sistemi de icloud'dan her türlü önde şu an diyorum. Yani apple donanım olarak zaten geride kaldığı gibi artık yazılım olarak da geri kalıyor. Ve elindeki son kozu da yavaş yavaş kaybediyor. Zaten bu sene düşen iphone satışları da bunu gösteriyor.

Dediklerinize sonuna kadar katiliyorum. Ama gelin bunu birde iphone fanlarina anlatin. Ya gercekten anlamiyorlar yada anlamak istemiyorlar. Bilemiyoruz artik.

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Tşk ederim hocam sizde güle güle kullanın buğun antremanda yaptığım test paylaşmak istiyorum hem gear iconx ve scosche rhythm+ (Spor yapanlara tavsiye edebilirim çok güzel nabız band) test ettim ilk olarak müzikleri 2 türlü dinleme imkanınız var birincisi telefondan ikincisi kulaklığın dahili hafızasından ben kulaklığın dahili hafızasından dinledim ve bu sırada antreman sırasında nabız ölçüm olayida hep aktif durumdaydı 30 dk cardio bisiklet ve ortalama 40 dk ağırlık antrenmanın sonunda şarj bitti kulaklık kulaktan düşme olayı imkansız gibi birşey ve çok sportif ve şık görenin fazlasıyla dikkatini çekiyor birde arkadaşlar burda açıklama yaptim ama eğer msj gereksiz görürseniz telefonla ilgili paylaşım yapıyoruz derseniz msj silebilirim

Gear iconx shealt ile test ettim scosche rhythm+ ise icardio diye kapsamli bir programla test ettim

Bu arada bu msj note 7 ile yazdım işte bu yüzden bu telefonu seviyorum pc gerek kalmıyor

★★★ Samsung Galaxy Note7 Ana Konu ★★★

• quote:

Orijinalden alıntı: enes5441

Note 7 Vr kampanyası 24 eylüle kadar uzatılacakmış Samsung tr müdürünün açıklaması aceleye gerek yok bence yavaş yavaş fiyatlarda esner inşaallah alırız.

Siz alin vr'yi. Gule gule kullanin. Benim fatura kurumsal oldugu icin alamiyorum. Ama yine de sms gonderdim. Belki aciyip gonderirler bir tane.

• Reason kullanıcısına yanıt
    hocam cihazınız hayırlı olsun fakat anlamadığım belirttiğiniz gibi sağlamsa neden servise verdiniz? onu merak ettim
    evet her marka/ modelin daha fabrikasyon işleminde kullanıcılarla paylaşılmayan hatalı üretim % verileri bulunuyor. Satın almadan önceki beklentinizi (f/p kapsamında) satın aldıktan sonra karşılanmış hissediyorsanız zaten detaylara takılmamak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karargahx

Hocam herşeyi anladım eywallah note 7 gerçekten kral cihaz benim icin şuan tek sıkıntısı android yüzünden hala uygulamaların 2 k ekrana uyarlanmamis olması. Sen fi tarihinden beri iphone kullanan birisisiin aylik 2 tlydi sanirim 50gb cloud kiralayip gece wifi acik hâlde şarka taktiginda telefonu otomatik olarak yedekledigini bilmiyorsun sanırım. Google fotoyu hiç kullanmadım ams icloudun nesi yeteneksiz inan anlayamadım???

Cloud sistemlerinin hepsini kullanıyorum. Şu anda 1tb google drive, 200gb icloud, premium evernote ve adobe creative cloud'a para ödüyorum, 1tb onedrive'da işyeri tarafından karşılanıyor.

Emin olun, bu üçünün arasında (icloud, onedrive, google drive) en güvenilmez, en unstabil, en yavaşı icloud. Apple'ın iphone haricinde de tüm ürünlerini kullanıyorum (macbook pro, ipad pro, apple tv) Bu yüzden icloud'u da kullanmak zorundayım. Ve inanın kullandığım tüm apple ürünleri arasında iphone kendi kardeşlerinin en kötüsü. Macbook pro'yu hiçbir laptopa değişmem, ipad dünyanın en iyi tabletidir, tartışmasız. Zaten ara ara iphone kullanmamın tek sebebi de bu ekosistem. Ama Note.... Bambaşka.

• Kendime siyah bir tema toparladım. Siyah telefona siyah tema gider.

• Arkadaşlar arabaya binince otomatik bluetooth açılsın istiyorum bunu nasıl yapabiliriz? Telefonun kendi içinde yada özel bir program var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

hocam cihazınız hayırlı olsun fakat anlamadığım belirttiğiniz gibi sağlamsa neden servise verdiniz? onu merak ettim
    evet her marka/ modelin daha fabrikasyon işleminde kullanıcılarla paylaşılmayan hatalı üretim % verileri bulunuyor. Satın almadan önceki beklentinizi (f/p kapsamında) satın aldıktan sonra karşılanmış hissediyorsanız zaten detaylara takılmamak lazım.

Sağolun teşekkürler.

Zaten bugün benim attığım ekran sorunu mesajı biraz ortamı ateşlediği için bu mesajı attım. Cihazda belki de 100 insana gösterseniz 95'nin anlayamayacağı bir ekran sorunundan dolayı verdim. Tabi servisteki arkadaş görür görmez anladı. Aslında servise gittim görüştüm de vermedim.. Akşam plan değişti. Bir de Ekran konusunda OCD olan kişilerin ancak anlayacağı kadar az bir şey. Ekranın üst ve sol yan kısımlarında beyaz arkaplanda ancak görünen hafif bir pembelik. Amoledlerde çoğu zaman normal kabul ediliyor. Ama benim kullandığım note 5 halen evdeyken ve ekranına baktığımda "0" hatalı mükemmel bir amoled ekran görüyorken neden 3600 lira saydığımız cihazın ekranındaki minimal de olsa hataya razı olalım dedik. Hayırlısı olsun diyelim. İnşallah gelecek cihaz sorunsuz olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: zbahadir

Kendime siyah bir tema toparladım. Siyah telefona siyah tema gider.

Ayni wp'ı kullanıyoruz.

• Hocam kurumsaldan kastınız benim şahsıma dükkanım var faturayı dükkan adına kestirdim kdv kullanmak için şimdi vr kampanyasına girmiyormu gerçi gönderdim ama

• quote:

Orijinalden alıntı: badcrow

Hocam kurumsaldan kastınız benim şahsıma dükkanım var faturayı dükkan adına kestirdim kdv kullanmak için şimdi vr kampanyasına girmiyormu gerçi gönderdim ama

Yok kampamyaya girmez. Şahıs adına olmasi lazim faturanin. Benimki de sirket uzerine. O yuzden bende yararlanamiyorum. Ama ben yine de yolladim sansimi denemek icin.

• Valla cihazı geçenlerde inceledim çok beğendim. Ekran ve kasa çok başarılı olmuş şahsi görüşüm. Gelgelelim 3500-3600 lerden bahsediliyor. 2 ay sonra Amerikadan gelicek arkadaşıma iphone 7 siparişi verdim. Şu telefon 2500-2600 bandında olsa doğrudan yonelebilirdim ama fiyat uçuk geldi bakalım

• https://www.youtube.com/watch?v=3-61FFoJFy0

• arkadas kebap ve künefe de ısmarlayacaksın diyor:)

şaka bir yana imkan var da değer mi diye düsünüyorum N9005 im var sıfır sorun 2 yıldır kullanıyorum

en azından 6 gb ram isterdim başka bir arkadas da 1-2 aya çine gidecek oradan 6gb lısını mı beklesem diyorum ama 128 gb bellek de olaca mıs fiyatı tr deki note 7 gibi olur sanırım
  • Reason kullanıcısına yanıt
    Ilginç ilk defa iclouddan memnun olmayan birisini gördüm.. :) note serisini bende seviyorum ama hala ayar olduğum bazı seyler yukardada belirttim yazılımsal olarak hala uygulamalar ekran çözünürlüğüne uyarlanmış değil bence cok kötü görüntüsü var cihaza yakışmıyor samsung teknoloji de öncü giden bi firma bunu kimse inkar edemez ama yazılımsal olarak hala eksiklikler var. Benim kiz arkadaşımda j7 vardı android 5.0.1 varken cihaz yağ gibi akıyordu 6.0.1 geldi yükledik geçirmeler yaşanmaya başladı hani üst sürüme geciyoruz bi hardreset atalım dedik bana mısın demedi tabi bu ufak bi örnek note serisiyle kıyaslaması bile yapılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

https://www.youtube.com/watch?v=3-61FFoJFy0

Hocam 720p ekranlı bi telefonla 2k ekranlı telefon hız testi yapılmasını doğru bulmuyorum .. Ayrıca android ram canavarı bi ışletim sistemi tekrar yükleme yapmasına şaşırmamak lazım bu hız testindekileri hangimiz yapıyoruz tartışılır..

• Karargahx kullanıcısına yanıt
    Bu video ios bölümünde note 7 den dalga geçmek için konulmuştu. Note 7 konusuna neden konuldu?
    Söylediklerinize katılıyorum. 720p ekranlı ve gpusu güçlü olan ayrıca ios işletim sistemine sahip bir cihazla 2k ekranlı, 5.7" ekrana sahip bir cihazla hangi mantıkla ve akılla kıyaslanır anlamış değilim.

• Kaynak var mı hocam ?

Lansman da soylenmiş hocam tamamdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charliee -- 24 Ağustos 2016; 2:21:22 >
  • Rigor Mortis kullanıcısına yanıt
    Dalgamı geçiyorsun

• 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.