Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.805
Cevap
134
Favori
1.312.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nfc konusu S2 dede ayniydi sadece kore icin üretilen sürümde vardi ndc kullanimi henüz avrupa icin uygun degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: mckara09

nfc konusu S2 dede ayniydi sadece kore icin üretilen sürümde vardi ndc kullanimi henüz avrupa icin uygun degil

Evet, öyle oldu :(

Bu arada

World of Goo full v1.0 for Android çıktı ve Note'De harika çalışıyor :) Geniş ekranda süper :)
  • benide ekleyin kardeşler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

benide ekleyin kardeşler :D

Hoşgeldinizzzz :)
  • İlginize teşekkür ederim. Demek ki ya o riske gireceğiz ya da Amerikadan ucuz diye almayacağız. :)
    Bir arkadaştan da anladığım telefon ile birlikte kılıf geliyor. Doğru mudur? Yoksa yeni bir kılıf almak zorunludur.
  • Benim kutudan kılıf çıkmadı.Satıcıma email attım.Bakalım ne cevap verecek?
  • benim ilk sorum şu :D telefonun nerede yapıldığını nasıl anlıyabiliriz bir sayfa önce polish germany muhabbetı vardı da :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatasgin

İlginize teşekkür ederim. Demek ki ya o riske gireceğiz ya da Amerikadan ucuz diye almayacağız. :)
    Bir arkadaştan da anladığım telefon ile birlikte kılıf geliyor. Doğru mudur? Yoksa yeni bir kılıf almak zorunludur.

Aslında ilk çıkan seri de yanın da kılıf yoktu.
    Bir arkadaşımızın da belirttiği gibi o da Almanya dan ilk çıkan seri den almışve yanında kılıf yokmuş.
    Şimdi haricen satışı başlamış ve 35 Euro imiş.

Ben de Almanya dan aldırdım ilk zamanlar da ve ben de kılıf yoktu.
    Sanırım yeni serilere ancak yetişti kılıf ve yanında hediye ediyorlar ki bazı uynaıklar var kılıfı iç edip ayrıca satıyorlar.
    Israrla istemek lazım.
    Hatta yok ise almıyorum demek lazım ki bu da büyük teknolojik marketlere değil de dükkan durumundakilere yapılabilir.
    Her dükkan da değil,dürüst esnafı tenzih ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Samsung Galaxy Note teknik özellikleri en ayrıntılısı bu adreste işte :

https://docs.google.com/document/d/1OSYgjDzPVaxzUIEOrc1RrPL2sWLJ5PziyEVt6Q7KeUs/edit?pli=1

Görüldüğü gibi telefonda "NFC" donanımsal olarak var... Ayrıca kullanılan NFC "NXP NFC controller PN544" 2. jenerasyon ....
    http://www.nxp.com/documents/leaflet/75016890.pdf

Sanırım ilerde güncellemeyle bu özellik aktiflenecektir ...

Ayrıca kaleminin bastırılmaya duyarlı da olduğu anlaşılıyor... Yani uygun uygulamalar ile daha çok basılmasında kalın yazma hafif basıldığında ince yazma desteği donanımsal olarak var olduğu kesinleşmiştir

Micru USB den HDMI dönüştüren kablo Samsung Galaxy S2 aksesuarı ile tam uyumlu bizzat denedim... HDMI kablosu üzerinde micro usb şarj girişinden telefonunuzu şarj ve gereken güç verecektir bunu yapmazsanız HDMI dönüştürücü aparat çalışmaz....

Micro USB OTG yani Micro USB den USB dişi ye dönüştüren kabloyuda almıştım ve harici usb bellek vs.. sorunsuz algılamaktadır...

Turkiye de resmi dağıtıcılarda satılan Samsung Galaxy Note lar Android 2.3.6 ya güncellendiğini de hatırlatırım... İşte Kies ile yaptığım güncelleme ekran görüntüsü ektedir.. İsteyen telefondan OTA ile de güncelleme yapabilir ama tavsiyem Kies tir...

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun)

GSM arenadan baktım, nfc için opsiyonel diyor. Sanırım "hepsinde" yok, bazı anlaşmalara göre konabiliyor bence. İçinde olsa "kutusunda" yazardı netice de "bu" bir satış etkileme yöntemidir, herkes nfc'ye geçerken "neden" bunu saklasın samsung. Bizimkilerde yok, opsiyonel olarak satılacak, 2. nesil Note'larda olacak..

Bu arada aldığım telefonda "yoktu" kılıf. :( Kutusunu bile ben açtım ama yok :( SAtıcı mı söktü ki acaba ?

Kılıfınız için satıcınız almıştır. Gidip orjiinalini isteyin... O kılıf en az 70 TL yapmasının yanında piyasa ORJİNAL KILIF hatta yan sanayi kılıf bile yok. Her açıdan üstünde durulması gerekir...

Hakkını ara...

NFC konusunda ise yazılım ile donanımsal modül kapatılabilir... Tıpkı HTC lerde donanımsal radyo modülüü var iken sırf daha az vergi ödemek için yazılımsal olarak kapılması gibi...

Bekleyip göreceğiz...

• quote:

benim ilk sorum şu :D telefonun nerede yapıldığını nasıl anlıyabiliriz bir sayfa önce polish germany muhabbetı vardı da :D

hocam bataryanin altinda yaziyordur nerde yapildigi hocam bu arada hayirli olsun listeye ekledim.
  • çok teşşekür ederim muazzam bir cihaz ...sorularımla biraz sizleri uğraştırırsam affola çünkü androidde yeniyim
  • quote:

çok teşşekür ederim muazzam bir cihaz ...sorularımla biraz sizleri uğraştırırsam affola çünkü androidde yeniyim

Nedemek hocam amacimiz bilgi paylasmak burda hic birimize para vermiyorlar :) o yüzden birbirimize yardim etmek icin burdayiz.
  • Harika bir telefon
  • bendeki versiyon 2.3.5 2.3.6 yapmak için kies kurdum ama ordada güncelleştir diye bir bölüm yok peki bunu orjinal program olan kies üstünden yapamıcakmıyız ?
  • Arkadaşlar şu kılıf mevzusuna bi değineyim Hongkong dan bu cihazı aldım sunion Telekom satıyor paralel ithalat yaoarak sunion un sattığı telefonlar 5480 hongkong doları (711 usd) kutusu tam yanlız kılıf çıkmıyor 16gm micro sd kart hediyeli şirket 1.5 yıl garanti veriyor fatura kesiyor . Diğer yandan samsung un sattığı ve orjinal garantili dediği galaxy note lar 1 yıl resmi garantili olup yanında orjinal kılıfı ile geliyor. Fiyatı da 5998 hongkong doları (779 usd). Yanında 16gb kart hediye edilmiyor. Ben ilk yazdığımı satın aldım bugün iyişallah kayıt ettirmeye gideceğim. Telefon galaxy s2 den sonra beni şoka uğrattı performansı ses kalitesi kolay kullanımı zor eğer araba kullanıyorsanız ve araç kitiniz yoksa kaza yapmanız garanti mutlaka telefonu 2 elle açıp kapayınız ve kılıf edininiz telefon kaygan olduğu için elinizden düşmesi olası. Ben şimdilerde kılıf arıyorum yüksek ihtimal ebay dan satın alacağım.
  • ben ebaydan aşağıdaki kılıfı sipariş verdim kemere takılan harika bir kılıfa benziyor hakiki deri..
    http://www.ebay.com/itm/D2-EASECASE-Custom-Made-Leather-case-Samsung-Galaxy-Note-/370555527158?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item5646d49ff6#ht_6154wt_905
  • Beni de ekleyebilirmisiniz bende dün aldım 2249 tl ye Satürn taksimden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SİYAHSANCAKLI

ben ebaydan aşağıdaki kılıfı sipariş verdim kemere takılan harika bir kılıfa benziyor hakiki deri..
    http://www.ebay.com/itm/D2-EASECASE-Custom-Made-Leather-case-Samsung-Galaxy-Note-/370555527158?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item5646d49ff6#ht_6154wt_905

dostum kusura bakma ama ağır kazık yemişsin (çinli kazığı) :) bu kılıf çinde tezgahta türk parasıyla 20 tl ye satılıyor evet biliyorum deri değil diyeceksin hayır deri çin de deri işlemecilik sanayii mükemmeldir hem de ucuz bütün ünlü markalara saatlere hep çinden gider deri kılıf kordon aksesuarları. 4 gün önce çinden geldim hongkong da deri kılıf pahalı ancak senin aldığın fiyata hongkongdan orjinal kılıfını alabilirdin. Neyse hayırlı olsun ama kimseye tavsiye etme bizim burada bu ürünün aynından yapılması ve tezgahlara düşmesi uzun sürmez hem daha ucuza.... Geçmiş olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanbaba

Beni de ekleyebilirmisiniz bende dün aldım 2249 tl ye Satürn taksimden

Dostum sen deli misin garanti uğruna bir telefona 2 misline yakın para verilmez keşke spot alsaydın şu sıralar hac mevsimi ve kayıt ettirecek pasaport da bol yazık olmuş 800-900 liranıza en azından spot alsaydınız 1600 tl ye pasaport dahil maledebilirdiniz garantisini de yerdiniz zaten root yapacaksınız size de geçmiş olsun. :)
  • Bunu Aldım Bende Koruyucu Olarak. Bana vermediler, aldığım ürünün ülkesinde verilmiyormuş case.. Napalım :(
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.