Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.805
Cevap
134
Favori
1.312.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung Galaxy S2 kullanıcısıyım. Ancak Galaxy Note'yi görünce çok hoşuma gitti. Hem teknik olarak hem de estetik olarak daha iyi bir telefon.

Beyaz renk Note almak istiyorum, bulamadım. Yurt dışında saışa sunuldu ancak Türkiyede ne zaman satışa sunulacak veya satıldığı yeri bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: SİYAHSANCAKLI

arkadaşlar birde bende galaxy note ile nette gezinirken sayfa bitiminden sonra ileriye kaydırmaya çalıştığımda alt taraftan mavi renkli bir ışık çıkıyor acaba bu bir hatamıdır veya sayfanın bittiğini belirtir bir animasyonmudur..

Normaldir... Aynı efektler ayarlardaki menülerin sonunda veya başlarında da var...

aynen aslında efektler hoşuma gidiyordu zira..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06ensar -- 28 Kasım 2011; 15:34:13 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: matraxks

arkadaşlar sanalpazar da 1599 12 taksitli fiyat nasıl sizce daha önce alışveriş yapan var mı güvenilir mi site?

satan satıcı güvenilir ise,site kesinlikle güvenilir çünkü oradan hem aldım,hemde satış yaptım..

satanın aldığı yorumlar olumlu bu sitede gittigidiyor gibi bir sorun çıktığında üründe alıcı onayı bekletiliyor mu acaba ?
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar sanalpazar da 1599 12 taksitli fiyat nasıl sizce daha önce alışveriş yapan var mı güvenilir mi site?

satan satıcı güvenilir ise,site kesinlikle güvenilir çünkü oradan hem aldım,hemde satış yaptım..

satanın aldığı yorumlar olumlu bu sitede gittigidiyor gibi bir sorun çıktığında üründe alıcı onayı bekletiliyor mu acaba ?

evet herhangi bir sorun olduğunda onay vermeyip malı iade ediyorsun kargosunu siz karşılayarak.. o zamanda ödediğiniz ücret hesabınıza tekrar aktarılıyor..

• quote:

quote:

quote:

quote:

evet herhangi bir sorun olduğunda onay vermeyip malı iade ediyorsun kargosunu siz karşılayarak.. o zamanda ödediğiniz ücret hesabınıza tekrar aktarılıyor..

teşekkrler..

• Bu arada 2.3.6 güncellemesiyle mesaj kısmındaki yazılar büyüdüler :D İyi oldu vallaha, dev ekran,küçük yazılar :)
  • Arkadaslar İGO yerine ne kullanabiliriz.
    Bide scart girisi olan tvye nasil baglanti yapabilirim.
    (Ogretmen oldugum icin yaptigim cekimleri tv de ogrencilere sunmak istiyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizsadikli

Arkadaslar İGO yerine ne kullanabiliriz.
    Bide scart girisi olan tvye nasil baglanti yapabilirim.
    (Ogretmen oldugum icin yaptigim cekimleri tv de ogrencilere sunmak istiyorum)

Bende bu soruya cevap arıyorum ama şu anda tam ekran sorunsuz açılan ve çalışan SYGIC de ben alışamadım ne yalan diyim :)
    Scart TV çevirici işe yarar mı bilmiyorum ama bu konuda fazla teknik bir bilgim yok.

Saygılarımla...
  • Merhaba
    Xda developers sitesinde Note ile ilgili bir sorun yazıyordu
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1336187
    Siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı? Amerika'dan bir arkadasıma hafta sonuna aldırmayı düşünüyordum. Ama aklım karıştı. Böyle bir sorunla karşılaşırsam geri gönderme şansım olmayacak.
    Ayrıca aksesuarlarından da almayı düşünüyorum nereden bulabilirim?
  • AngelRom Rhapsody v1.00 ve ROMOW ROM KKA v1 cikti arkadaslar ilk mesaja eklenmistir. rom anlatimiyla beraber her ikiside denendi.
  • HDTV adapter ile Galaxy note HDMI kabloyla televizyona aktarabilirsiniz. S2 icin almistim note icinde kullaniliyor.

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun)

Kullandigim kilif

• HDTV adaptörü telefondaki altyazıları göstermiyor... Ayrıca alternatif tüm video playerlarda da denedim altyazı yok...

Ciddi bir rkdiklik gibi...

Ayrıca televizyona bağlandığımda telefonun keranı kapanmıyor... İlla açık olacak... Yani hem telefonda hem de HDMI üzerindne TV de görüntü ve ses aktarılması daha çok işlemci ve GPU yoracağı kesin gibi... Gerçi HDTV kalbosu güç kablosu ile aktiflendiğinde telefondaki ses susuyor bu iyi.
  • mkv player denedinmi en iyi alt yazi gosteren playerdir.

bu arada tabiki hdtv kablosuna bagliyken cihaz tus kilidine gecmez cunku veri aktarimi yapiyor :) bence kapanmamasi bir arti. ;)
  • Türkiye'de note için kılıf var mı yukarıdaki gibi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

Türkiye'de note için kılıf var mı yukarıdaki gibi :)

walla almanya ya bile yeni gelmeye basladi 35 euro aldiM harika bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: mckara09

quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

Türkiye'de note için kılıf var mı yukarıdaki gibi :)

walla almanya ya bile yeni gelmeye basladi 35 euro aldiM harika bence

Gelse de bende alsam ya :( Hayırlı olsun efendim..
  • O kılıf Samsung Galaxy Note ile bedava geliyor ...

Grey satanlar vs... uyanıklık yapıp kılıfı kolaycana söküp ayrıca satıyorlar aman dikkat ...

Yani Samsung Galaxy Note satışları ORJİNAL SAMSUNG KILIFI ile yapılıyor ona göre dikkatli olun... Uyduruk kılıf orjianldir filan bile diyen çıkabilir...
  • quote:

O kılıf Samsung Galaxy Note ile bedava geliyor ...

Grey satanlar vs... uyanıklık yapıp kılıfı kolaycana söküp ayrıca satıyorlar aman dikkat ...

Yani Samsung Galaxy Note satışları ORJİNAL SAMSUNG KILIFI ile yapılıyor ona göre dikkatli olun... Uyduruk kılıf orjianldir filan bile diyen çıkabilir...

evet ustunde not for sale yaziyordu. aldim :) ama almanyada ki (mediamarktta calisiyorum ) garantili olsa bile icinden bu kilif cikmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatasgin

Merhaba
    Xda developers sitesinde Note ile ilgili bir sorun yazıyordu
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1336187
    Siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı? Amerika'dan bir arkadasıma hafta sonuna aldırmayı düşünüyordum. Ama aklım karıştı. Böyle bir sorunla karşılaşırsam geri gönderme şansım olmayacak.
    Ayrıca aksesuarlarından da almayı düşünüyorum nereden bulabilirim?

Her üründe fabrika çıkışı hatalar olur...

Bendeki Galaxy Note böyle bir sorun yok...

Genel test için şunları tavsiye ederim :

*#0*# ile LCD TEST açılacak.. Burda sensörler dokunmatik ve kalem tuş takımları hoperlör kameralar test ediliyor...

Ekranı sorunlular için garantili ise yetkili servislerde ücretsiz değişim yapılıyor...

Kısacası GARANTİLİ almak en doğrusu ...

Bu tip arızalar düşükte olsa denk gelebilir...

En doğrusu telefonu satın alırken hemen açıp *#0*# ile test edilmesidir... Böylece satın alırken çıkan arıza DOA kapsamında hemen değişim hatta para iadesi bile yapılır...

Dikkat edilmesi gereken Servise gidilecekse ONARILMAYI kabul etmeyin... Sizden onaysız parça değişimi yapılabilir ama ürün tesliminde bunu kabul etmeyin onun yerine DOA ürün arızası yüzünden cihaz değişimi talep eedin...

• quote:

Samsung Galaxy Note teknik özellikleri en ayrıntılısı bu adreste işte :

https://docs.google.com/document/d/1OSYgjDzPVaxzUIEOrc1RrPL2sWLJ5PziyEVt6Q7KeUs/edit?pli=1

Görüldüğü gibi telefonda "NFC" donanımsal olarak var... Ayrıca kullanılan NFC "NXP NFC controller PN544" 2. jenerasyon ....
    http://www.nxp.com/documents/leaflet/75016890.pdf

Sanırım ilerde güncellemeyle bu özellik aktiflenecektir ...

Ayrıca kaleminin bastırılmaya duyarlı da olduğu anlaşılıyor... Yani uygun uygulamalar ile daha çok basılmasında kalın yazma hafif basıldığında ince yazma desteği donanımsal olarak var olduğu kesinleşmiştir

Micru USB den HDMI dönüştüren kablo Samsung Galaxy S2 aksesuarı ile tam uyumlu bizzat denedim... HDMI kablosu üzerinde micro usb şarj girişinden telefonunuzu şarj ve gereken güç verecektir bunu yapmazsanız HDMI dönüştürücü aparat çalışmaz....

Micro USB OTG yani Micro USB den USB dişi ye dönüştüren kabloyuda almıştım ve harici usb bellek vs.. sorunsuz algılamaktadır...

Turkiye de resmi dağıtıcılarda satılan Samsung Galaxy Note lar Android 2.3.6 ya güncellendiğini de hatırlatırım... İşte Kies ile yaptığım güncelleme ekran görüntüsü ektedir.. İsteyen telefondan OTA ile de güncelleme yapabilir ama tavsiyem Kies tir...

GSM arenadan baktım, nfc için opsiyonel diyor. Sanırım "hepsinde" yok, bazı anlaşmalara göre konabiliyor bence. İçinde olsa "kutusunda" yazardı netice de "bu" bir satış etkileme yöntemidir, herkes nfc'ye geçerken "neden" bunu saklasın samsung. Bizimkilerde yok, opsiyonel olarak satılacak, 2. nesil Note'larda olacak..

Bu arada aldığım telefonda "yoktu" kılıf. :( Kutusunu bile ben açtım ama yok :( SAtıcı mı söktü ki acaba ?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.