Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] (538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.514
Cevap
227
Favori
1.475.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Verilsin ya meraktayız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    Beklenen mesajın sonunda gelmesi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Arik su batarya muhabbetine son verin ya da bu ekran surelerini nasil aldigini ne yaptiginizi tek tek yazin.. Herkesin kullanim sekli farkli, sen butun gun evde ya da is yerinde wifi bagli olursun parlakligi kisar tasarruf moduna alirsin 7-10 saat ekran suresi alirsin benim gibi baskalari butun gun 4g acik olur disarda oldugu icin oto parlaklik acik senkronizasyon hersey acik olur 3.30-4 saat ekran suresi alir. Malesef cogu insan buna dikkat etmiyor, sonra bu konu da vay efendim 4 saat ekran suresi aldim baskasi 7 saat almis benim cihazda sorun var iade edecem diyip duruyor
    +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: erditepe

Sonunda biri patladı
    Biri kalkar guncelleme gelmedi diye kafayi yiyecem yazar, sanirim guncelleme gelmeyince arkadasin maasina el koydular evine haciz geldi. Biri kalkar yok kalemin bas kismi sallaniyor iade edecem der.. Biri kalkar mobil veri kapali tum gun wifi de kullanip 10 saat ekran suresi aldim diye ekran goruntusu atar... Bil silkenin kendinize gelin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türbülans Havayolları A.Ş -- 2 Mayıs 2018; 9:53:31 >
    Sakin ol reyiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yavaş yavaş düşmeye başladı ama ücretli

http://www.romup.com/roms/20849

• Baybars2010 B kullanıcısına yanıt
    Gelmedi hocam, bekliyorum

• Buralara başladıysa düşmeye yakında sammobile düşer

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • herkese merhaba,bende geçen şubat ayında satıp yerine mate 10 pro ve mi note 3 kullanıp aynı zevki almadığım için tekrardan siyah renk note fe alarak dönüş yaptım cihaza,delta garantili bulunduğum il olan adıyaman dan tanıdık bi telefoncudan aldım.arap romu sanırım ama yapım yeri vietnam diye yazıyor phone info da.dün kontrol ettiğimde güncelleme yoktu ama bu sabah itibari ile oreo güncellemesi geldi,indirdim ama henüz yüklemedim.şimdi yükleyeceğim bakalım ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirsu -- 2 Mayıs 2018; 10:17:50 >
  • Evet 8.0 oreoyu yükledim kurdum %15 şarjım gitti toplamda ve 4g ile yaptım wi-fi olmadığı için sorun yok internetim sınırsız zate sanırım telefon hızlandı gibi şarj konusu daha belli olmaz bid3fa dolup boşalınca anca anlaşılır yarın paylaşırım görüntüleri ben bende hep 4g ve yoğun kullanırım bakalım yarın anlarız fark varmı yokmu.

• Güncelleme tekrardan gözüktü

https://store.donanimhaber.com/c9/67/1a/c9671a93394bd3ca9902349cef3fc1f6.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 2 Mayıs 2018; 11:11:26 >
  • Ben de ufak ufak tecrübelerimi yazmaya çalışayım. 2.5 gün gibi kısa bir süre de olsa sanki yazacak çok şeyim varmış gibi hissediyorum

Telefonu pazartesi akşamdan beri kullanıyorum. İlk Note çıktığından beri hayalimdi Note alabilmek ve sonunda aldım. Zenfone2'den geçtim. İlk defa bu düzeyde bir telefon kullanıyorum ve zevkten ölücem sanırım. Ekran, renkler falan mükemmel. İlk defa parmak izi kullanıyorum bu arada. Bi ara ekranı uyandırmak için home tuşuna tıkladığımda direkt olarak ana ekran açılınca parmak izinde sıkıntı var sanıyordum fakat çok hızlı çalıştığı için ana ekranı açıyormuş Ayrıca Zenfone2'de arka planda çok fazla uygulama açık kalınca telefon ağırlaşıyor ya da ekran titremeye başlıyordu. Bu telefonda son uygulamalara tıklamasam yığılan uygulamaları farketmeyecektim.

Cihazın ilk şarjıyla kurulum vs. yaptım biraz da kurcaladım. Daha sonra ilk %100 dolduktan sonra sosyal medya, internet ve uygulamaları test ettim , yeni uygulamalar yükledim ve tamamen WiFi ile yaklaşık 5 saat ekran süresi aldım. Daha sonra %80 civarı doldurdum şu an şarjım %20 kaldı ve ekran sürem 8 saat toplamda. Oyun oynamıyorum. Kamerayı da çok az kullandım. Eski telefon sonrası şu anlık çok memnunum. Telefona da çok hakim olmadığım için ilerleyen zamanlarda daha optimize bi batarya süresi elde edilir muhtemelen.

Pek selfie çeken birisi olmadığım için ön kamera kalitesine bir şey diyemiyorum.
    Arka kamera benim için mükemmel çünkü daha önce bunun yakınından geçebilecek bir telefon kullanmadım.
    Photoshop Sketch uygulamasında kurşun kalem hissiyatı çok güzel.
    Live Message da çok hoş bir uygulamaymış cidden. İlk başlarda ne diye bu kadar kasıyorlar yüklemek için diyordum.
    Instagram'da arkayı bulanık yapan çekim tarzı var ön kamera için ama ne kadar iyi bilmiyorum. Google Kamera ile beceremedim.

Telefonda Microsoft Launcher kullanıyorum. Uygulama menüsü ve kısayolları çok kullanışlı. Bir de önceki telefonda da kullandığım için alışkanlık var sanırım. Uygulama menüsü alfabetik sıralı ve harflere göre gruplu olunca aradığımı bulmak daha kolay geliyor. Diğer türlü hangi klasöre koyduğumu vs unutabiliyorum. Ana ekranı çok doldurmayı sevmediğim için bazı uygulamaları alttaki kısayola ekliyorum. Ulaşması hızlı oluyor. Bir de dahili çift tık kilidi var.

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]

IOS benzeri bi Assistive Touch kurdum. Home tuşuna sürekli basmayı sevmiyorum bide çok basarsam bozulurmuş gibi bir hissiyat var kıyamıyorum. Bu Assistive Touch'a çift tıklayınca yada menüsünde Home'a tıklayınca Ana Ekran'a kolayca ulaşabiliyorum. Ekran görüntüsü için de kısayolu mevcut. Üstte bildirimde gözükmüyor bildirim çubuğunu aşağı çekince ayarlarına ulaşılabiliyor. Normal kullanımda reklam yok sadece ayar yaparken reklam çıkıyor. Home ve Kilide basmak için telefonu iki elle tutmaktan daha pratik en azından.

Assistive Touch öncesinde home tuşunu dokunmatik kullanan bi uygulama bulmuştum ama parmak izi sensörünün verisiyle çalıştığı için güvenemedim. XDA'a kaynak kodları vs. açıktı, yorumlarda da olumsuz bir şey yoktu ama içim rahat etmedi.

Dediğim uygulamaların haricinde belki kullandığınız daha pratik şeyler de olabilir. Eşekten Ferrari'ye geçtim daha bu telefonun cahiliyim mazur görün. İnşallah aklıma gelipte yazmayı unuttuğum veya çok gereksiz şeyler yoktur :)

Edit: HB'den aldım. Arap romu varmış. Bana da güncelleme geldi az önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srenkenstein -- 2 Mayıs 2018; 11:0:3 >

• bartug55 kullanıcısına yanıt
    samsung 2017 sonrası telefonarında selfi kamerasına özen göstermeye başladı bizim elimizdeki note fe 5 megapixel geniş açı buda kenarların balık gözü olmasına sebep oluyor yani yamuk yumuk çıkıyor vesamsung bunun farkında ve telefona arka kamerayla selfi modu koymuş kamerayı kendinize doğru tutuyorsunuz yüzünüz belli bir karenin içine girince ses çıkıp geri sayım yapıyor ve selfiyi çekiyor başka yapcak bişey yok
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Cihazınızdaki rom arap csc li olan mi?

Volte ile ilgili csc yi telefona kurmuşmuydunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurs27 -- 2 Mayıs 2018; 10:57:45 >
    Bende anlamıyorum nasıl olduğunu ama şu volte zımbırtısını silip orjinal csc ye dönmek için telefonu recovery moddan sıfırladım 2 gündür şarjım mikemmel gitmeye başladı.

Yaklaşık 1 günlük kullanımda 4.5-5 saat ekran süresi alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurs27

Cihazınızdaki rom arap csc li olan mi?

Volte ile ilgili csc yi telefona kurmuşmuydunuz ?
    evet arap csc. daha önce de güncelleme gözükmüştü ama kaybolmuştu. volte ile ilgili bir işlem uygulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurs27

Bende anlamıyorum nasıl olduğunu ama şu volte zımbırtısını silip orjinal csc ye dönmek için telefonu recovery moddan sıfırladım 2 gündür şarjım mikemmel gitmeye başladı.

Yaklaşık 1 günlük kullanımda 4.5-5 saat ekran süresi alıyorum.
    Varmı çözüm

• bu cihazın iç ekranı lazım arkadaşlar nerden bulabilirim
  • Arkadaşlar sipariş için N11 mi hepsiburada mi.bır sıkıntı olup iade süreci yaşarsam hangi site daha iyi bu konuda

• Hb daha iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.