Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] (1216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
25.514
Cevap
227
Favori
1.475.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12141215121612171218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scienceman01

Fön makinası ile önce arka kapak sökülüyor sonra ekran, ilgili video var internette izlemenizi tavsiye ederim. Telefon tamir setleri var yapışkanı da dahil olan 30 lira falan oda lazım tabi. Gerisi çok basit kırıp dökecek bi parçası yok bence.
    Bu su geçirmezlik özelliğini kaybetmemesi için sürülen bir sıvı varmı onu nerden buluruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorix kullanıcısına yanıt
    Maalesef bu işlem sonucu servis bile su geçirmezlik garantisi veremez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Maalesef bu işlem sonucu servis bile su geçirmezlik garantisi veremez.
    Ekranı değiştiririm sorun olmaz su geçirmezlik özelliğini kaybetmemesi için belki bir macun vardır dedim belki bilen vardır

• Bugün itibariyle 3 yıllık bir kullanım sonunda Note 10 Lite'a geçerek aranızdan ayrılıyorum.
    Sevgi ve saygılarımla..

• quote:

Ekranı ben aldım, kendim montajını yaptım çok da güzel oldu maaşallah, hocama ilgilendiği ve yardımları için buradan da teşekkür etmek istiyorum
    Rica ederim. Faydam olmuşsa mutlu olurum. Sağlıklı ve güzel günlerde kullanınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar acil yardım telefon aniden downloading..
    do not turn off target mavi ekran da kaldı ? ne yapacağım acil yardım tam çarşı ortasında eve döndüm
  • Güç tuşu ile ses kısma tuşuna aynı anda 10-15 saniye basılı tutmaya denediniz mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GPS problemi ! Uzun süredir android 8 kullanıyordum ve gps düzgün çalışmıyordu. Konumu açınca haritalarda anlık konumu buluyor ama takip yol tarifi hız algılama çalışmıyordu. Android 9 a temiz kurulum yaptım ama aynı sorun devam ediyor. Bu sorunu yaşayan var mı nasıl bir çözüm bulabiliriz? Kalibrasyonu yapıyorum ama sorun devam ediyor. Gps programları indirdim sorunu çözmüyor.

• doktoratik kullanıcısına yanıt
    Bende aynı sorunu yaşamıştım. Servis anakartı garantiden değiştirdi.

• maakman kullanıcısına yanıt
    kalem kullanıyor muydunuz hocam? işlemcisi itibariyle s10 lite daha iyi bir seçenek gibiydi sanki?
  • üstad, sizin pil işi ne oldu?

delta taktı mı yeni pil?
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Tabii ki
    Benim telefonlara bakış açım kalem ve fiyat..
    Note FE üstü alınabilecek alternatif yenileri de sayarsak 6 tane

Note 8 4
    Note 9 3
    Note 10 lite
    Note 10
    Note 10 +
    Note 20
    Note 20 +

Note 8, note FE'den iyi bir cihaz değil bence ihtimal dışı
    Note 10 ve üstünü saymıyorum bile en ucuzu 6500 ₺, bence bu paralar telefona verilmemeli..

Ben note 9 512 gb ve note 10 lite arasında kaldım.

N9 sonuçta 3. Yılına giriyor, yazılım desteği kalmıyor. Uygun bir ikinci el bulsam alacaktım ama onu da 4900 altına hiç göremedim. Ki kamera olarak geniş açı da ihtiyacımdı, o da note 9da bulunmuyor.
    Tam vazgeçecekken Note 10 lite ilanı ile karşılaştım letgo'da bir arkadaşın. 22 ay garantili cihaz için 3600 ₺'ye anlaştık.
    F/P düşününce bence en mantıklı karardı.

Şimdi bakıyorum da, FE'den sonra kaymak gibi...
    Klavyede yazı bile yazamıyordum. Şimdi yazdıkça yazasım geliyor.
    Tabi bu FE'nin suçu değil ben çok uygulama kullanıyorum ve telefonu yoruyorum.

Beni çekmiyordu artık.

He kalem derdim olmasa Samsung'un yüzüne bile bakmam..

Hem exynos ısrarı olsun, hem araba fiyatına telefon çıkarmalar olsun.

Kalemi var da ona tamah ediyorum...

Neyse anlatmış oldum 😅

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maakman -- 17 Ağustos 2020; 23:12:39 >

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam aynen power +home + volume down ile halloldu

• quote:

Orijinalden alıntı: maakman

Tabii ki
    Benim telefonlara bakış açım kalem ve fiyat..
    Note FE üstü alınabilecek alternatif yenileri de sayarsak 6 tane

Note 8 4
    Note 9 3
    Note 10 lite
    Note 10
    Note 10 +
    Note 20
    Note 20 +

Note 8, note FE'den iyi bir cihaz değil bence ihtimal dışı
    Note 10 ve üstünü saymıyorum bile en ucuzu 6500 ₺, bence bu paralar telefona verilmemeli..

Ben note 9 512 gb ve note 10 lite arasında kaldım.

N9 sonuçta 3. Yılına giriyor, yazılım desteği kalmıyor. Uygun bir ikinci el bulsam alacaktım ama onu da 4900 altına hiç göremedim. Ki kamera olarak geniş açı da ihtiyacımdı, o da note 9da bulunmuyor.
    Tam vazgeçecekken Note 10 lite ilanı ile karşılaştım letgo'da bir arkadaşın. 22 ay garantili cihaz için 3600 ₺'ye anlaştık.
    F/P düşününce bence en mantıklı karardı.

Şimdi bakıyorum da, FE'den sonra kaymak gibi...
    Klavyede yazı bile yazamıyordum. Şimdi yazdıkça yazasım geliyor.
    Tabi bu FE'nin suçu değil ben çok uygulama kullanıyorum ve telefonu yoruyorum.

Beni çekmiyordu artık.

He kalem derdim olmasa Samsung'un yüzüne bile bakmam..

Hem exynos ısrarı olsun, hem araba fiyatına telefon çıkarmalar olsun.

Kalemi var da ona tamah ediyorum...

Neyse anlatmış oldum 😅
    Samsungunta bizi en çok çeken şey bence ekran kalitesi. Super Amoled ekrana alıştın mı diğer telefonların ekranı çamur gibi geliyor insana. Kalem olmasa dahi bu ekran bırakılamaz be hocam..

• quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

üstad, sizin pil işi ne oldu?

delta taktı mı yeni pil?
    Hala serviste hocam. Kargo süreci biraz sıkıntılı geçti. Açık adresi kargo paketi üzerinde belirtme zorunluluğu varmış.(Paketi açsa içerisindeki doldurmuş olduğum formda tüm bilgilerim ve açık adresim mevcut halbuki). Bu sebeple paketi teslim almamışlar, uzun bir süre bağlı bulunduğu MNG kargo bayisinde bekledi paket. Sonra paket teslim edilememekle iade geldi, paketi geri alabilmek için 12,5 TL gidiş geliş kargo ücreti çıktı bana. Bunların bu salakça prosüdürüne acayip sinirlerim bozuldu ve uzun bir süre bende paketi teslim almadım kargodan. Sonra başka çarem olmadığı için paketi alıp tekrar servise gönderdim. Şuan telefon serviste, bekliyorum. Keşke mümkün olsada şu leş firma ile muhattap olmak zorunda kalmasak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arph -- 18 Ağustos 2020; 14:4:33 >

• Arph kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgilendirmeler için...

Sizden haber bekliyoruz öyleyse...
    yok yok inanın günlük kullanımda farkettirmeyor bile..
    ki benim gözüm hassastır.
    sadece kasa olarak note 2ye dönmüşüm hissi var ama tam ekran işi çok değiştiriyor bambaşka birşey...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

Teşekkürler bilgilendirmeler için...

Sizden haber bekliyoruz öyleyse...
    Az önce servisten aradılar ve 3500 TL fiyat çıkardılar. Anakartta sıvı tespit edilmiş ve ekranda kırık varmış.. Şuna adım kadar eminim ki benim cihazımın ekranında kırık yoktu. Muhtemelen kasayı açarlarken kendileri kırdılar. Çünkü cihaz servise gittiğinde onarıma başlamadan önce telefon üzerinde yapılan keşifte ürünün fiziksel durumunu tek tek yazıyorlar. Benim cihazım için şunu yazmışlardı,
    ''Kasada darbe ve sim aparat noktasında deformasyon var.Ekran,arka pil kapağı ve kamerada çizikler var.Ürün farklı renk kalem ile geldi'' Bunların hepsi evet doğru. Peki benim ekranım kırık olmuş olsaydı eğer, zaten bu bölüme ''ekranda kırık mevcut'' diye yazmış olmaları gerekiyordu.

Bugün arandığımda ise ekranda kırık var ekranında değişmesi gerekiyor dediler ve sitelerinde ki arıza takip bölümüne ekranın kırık olduğu(daha doğrusu kırdıkları) bölümün fotoğrafını eklemişler.

Böyle adi firma olamaz diyecek birşey bulamıyorum. Ben bu konu karşısında ne yapabilirim arkadaşlar?

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]
    SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]

İlk fotoğraf cihaz servise ilk ulaştığında fiziksel durum tespiti yapılırken çekilen fotoğraf. Fotoğrafta da görüldüğü gibi sağ alt köşede ekranda kırık mevcut değil. Kendi kendilerini ele veriyorlar zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arph -- 18 Ağustos 2020; 17:2:4 >

telefonun sağ alt köşesindeki kırık siz gönderdiğinizde yoktu yani? onlar kırıp fotosunu mu çekmişler?
    Arıza tespit sayfası ile ilk durum tespit sayfası farklı mı?
    Bence komple siteyi ve fotoğrafları bilgisayarınıza kopyalayın silme ihtimallerine karşı.
    Eğer gerçekten söylediğiniz gibiyse ekranınızda birşey olmadığını söyleyip itiraz edin. Kendi fotoğraflarını da kaydettiğinizi ve gerekirse hakem heyetine gideceğinizi söyleyin.
    Kabul edeceklerini zannetmem, zorlu bir süreç sizi bekliyor. Kolay gelsin...

• 
Sayfa: önceki 12141215121612171218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.