Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (816. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
170
Favori
370.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 814815816817818
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağolasın hocam. Sıkıntımın bi kısmı halloldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • blacksss kullanıcısına yanıt
    Tam manasiyla calismasada vardir ama guncel Google Camera larda kimse ugrasmiyor artik! Ozellikle Exynos lu Samsung larda pratiksel olarak hicbirsey yoktur ...

Snapdragon ise sansiniz vardir ...

Aslinda bircok modlu G Cam vardir belirlenen model markalara ait olsa da bazen baska bir cihaz da bir sekilde calisabilir. Yani belirtilen disinda tek tek denemek gerekir :/ .
    https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/developers/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okan9455

Aynı şekilde bende muhtemelen başka markaya geçiş yapıcam.Yeni bir samsung alsak 2 sene sonra başına gelecekleri biliyoruz artık.

Alıntıları Göster
    Üzülerek bende zamanı sayıyorum artık, sene sonu kısmetse elveda diyeceğim. Eşim Samsung seviyor telefonumu ona verip onunkini takas makas bir şekilde okuturum muhtemelen. Çok üzücü aslında :(
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    NOte 1 den beri başka bir seri kullanmayan ben de keşke kalem özelliği olan farklı markalar olsa da direkt geçsem...

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 15 Ocak 2020; 17:24:4 >
  • Herkes samsungtan vazgeçecek,
    Herkes iphone mu kullanacak?
    Android dünyasında note tadı verecek başka
    marka model varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Google pixel 4 baktım acaba alsak getirtsek vs diye düşündüm. Onda da diyor ki 3 sene güncelleme alacaksınız.

1 sene için birbirimizi kırmayalım. Böyle söyleniyoruz ama android olarak ne kadar problem yaşasanırsa yaşansın samsung hep cezbedici bir seçenek olacaktır.

Kalem kullanmıyorum, çoğu zaman varlığını unutuyorum, kalemden vazgeçsem ne tavsiye edersiniz Türkiyeden alınacak cihaz olarak?

Ekran kalitesi, stereo ses kalitesi, batarya süresi kıstaslarım. Note 9 bu konularda çok iyi bir cihaz bence.
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    Galaxy S ( S1 ) S4 almis ama Note3 Note7 almamis biri olarak son gelismelere gore S20 lerin ekran ozelligi de Note10+ gibi olacagi kesinlesmesi ile Note20 ( 11 ) modellerinin de S20 lerin cizgisinde olacagi kesinlesmistir. Islemcisi de simdiden Snapdragon 865 ile bariz geride oldugu da kesinlesmistir. Malum SAmsung Exynos islemcileri artik cikmayacak bu karari gecen yil sonlarina dogru almisti Yani 2020 son Exynos islemcileri olu dogmus oldu . Snapdragon alanlar alacaklar bir nebze yasadi .

Note10+ da kalemin kendisi beklenen gelismeleri yok Note9 ile ayni sadece jiroskop eklemisler orkestra sefi sanip baskalari guldurmeye yarayacak komut ozellikleri disinda Note9 ile bariz bir ustunlugu yeniligi de yoktur. Malum 1 seyi ekliyor yeni diye ama 5 tanesini de cikartiyor Samsung ...

Note9 yedekte kalem islemleri icin kullanabilirim.

Microsoft'un urunlerini de merak ediyorum... Ozellike Windows 10x cikmasi ile yuksek ihtimalle N-trig li Microsoft cihazin yaninda baska firmalarin da portatif cft ekranli kalemli telefonlu cift ekranli tablet hibritlerini gorebiliriz..

Guncelleme yuzunden Pixel 5 XL dusunuyorum. Sahsen suan legal olarka hakkim var Pixel 4 XL bile alabilirim 2021 de saniyordum megerse 2020 ile musaitmisim ama yil olarak 2 yili doldurmus ikinci cihazim Pixel 2 XL guncel ve Android 11 i resmi olarak alacak yine guncel kalacaktir .

Bundan sonra suan icin Iphone 11 Pro Pixel 4 XL modelleri veya Note9 ilk garanti bitis donemi olan Agustos ayindan sonraki cihazlardan Iphone 12 Pro , Pixel 5 XL veya yakin zamanda cikacak tanitilacak OnePlus 8 oneririm ... Genelde uluorta tavsiye etmem ama bu cihazlar guncellemede ve donanimlilik acisinda cok iyiler ...

Samsung S-pen ine ikame rakip birsey koyamiyoruz ve Samsung bunu kesfetti Snapdragon lu S-Pen li modellerini cikartti sanirim . Ama Samsung sadece donanimla bu isi kotaramaz! Yazilim guncellemesini cabuk yapmali gecikmeden Android major surum guncellemelerini vermeli ek olarak aksatilmayacak aylik guncellemeleri de. Bir de Turkiye gibi ulkelere 4. dunya ulkeleri muamelesi yapilmasin . Gerci bircok Orta Afrika ulkesi bile bizden daha once aliyor ama ...

AMOLED/OLED furyasi da bitecek birkac yili kaldi ... Mini LED ve sonrasi Micro LED ler ile saglam ekran kalitesindeki cihazlar cikacaktir...

Samsung u Symbian ve akilli olmayan bircok telefonlarini da kullanan biri olarak Samsung yaklasimi soyledir : Rakiplerinden ustun donanimlarla gelir bunu da vurgulatir reklamlari vs ile ama is guncelleme oldumu en kotusudur. Bu yazilim guncellemesinde vasatligi Symbian dan beri boyle Android te de boyle oldu ...

Samsung un AKILLI telefonlari donanimsal ozellikleri ile beni en az 11 yil ( cezbetti ) AMOELD pek sarmiyor ve S-Pen hatrina Note9 da kaldim Note10+ da gecmedim malum gerekceler .

Bunca yildir eskimislerde Windows Mobile den tutun Symbian Windows 10 Mobile gibi bircok farkli mobil platformlari da kullandim kullanmaktayim ...

Ipad PRo 10.5 ile memnumum kalemi de var . Cok akici eskimis olsa da . Apple ve Google cok yakin. Microsoft platformlari ve benzer yeni urunler icin ARALIK donemine kadar beklemede olacagim .

• Son üç ay kullandığım telefonlar one plus 5t (2seneye yakın)
    One plus 6t mclaren edition ,huawei p20 pro iphone 8 plus ve şimdi note 9. Zaten çoğunda forumda bulundum. Çok uzun uzun yazarım ama kıstaslarınız yada ne için aldiysaniz onceliklikleriniz telefon alırken önemli rol oynar.ben iş ve pil ömrü islevsellik için note 9 serisine geçtim. One plus serisi hariç geriye kalan telefonlarda kesin bir şey eksik oluyordu. Birinde kisitli kullanım yavaş şarj ( hizkibsarj için extra para işlevsellik kisitli) p20 pro kamera ve hızlı şarj hariç menüde ufak bug yoğun tempoda takılma. One plus 6t ve sonrasında resmi tr garantisi olmadığından yüksek sar değeri yüzünden vermek zorunda kaldım.yoksa güncelleme ve stabilite performans acısından çok iyiydi ama note serisinin yaptiklari ve tr garantili olması her zaman tercih sebebi oldu .tek kafamı kurcalayan on camını nasıl korurum .samsung hayranı olmadım ama note serisi gerçekten rakibi olmadığından çoğu kişinin tercih sebebi.yoksa güncelleme servis konusunda hala sorunlu.

• tugsay T kullanıcısına yanıt
    Google 3 YIL resmi guncelleme veriyor ama Gayriresmi en az 6 yil gider :) veyta daha fazla da ... Kisinin sabrina kalmistir :) .

Az once onerdim. Bircok acidan Iphone 11 Pro ( 11 PRo MAX ekranlari kalitesiz SARI sorunu var ozellikle Turkiye resmi cihazlarinda belki de yurtdisindakilerde de az veya cok olabilir ) ...

Pixel 4 XL oneririm ekran kalitesi olaral Pixel 4 vasattir bataryasi da dusuk ama ekrani da orantili dusuk cozunurlukte olsa da bekleme sureleri BABINDA buyuk batarya her zmaan daha idealdir.

OnePlus 8 cikacak onu bekleyin derim ...

Note9 sahipleri en az bu yilin sonuna kadar bekleyebilir guncel kalacaklardir . ELbette Note20 Aralik sonlarinda Android 11 almasi ile Note9 teknik acidan tam manasiyla eskimis olacaktir iste o zamana kadar gonul rahatligi ile mevcut Note9 lar kullanilabilir.

Daha onceden de ifade ettigim gibi SAmsung kagit ustunde bircok yonden cok ustun ve donanimli urunleri vardir bilhassa Note9 da ama is hakkini vermek olunca on kamerasina gece modu verilmemesi S10 Note10+ lara ciddi fark atacak ve o dandik diyafram degerli kameralarin SIRITMASINI da akli sira unutturacaklarini saniyor Samsung ...

Gerci suan bile selfie fotograflari vasat Note10+ S10 2019 cihazlarinda ... S20 ve Note20 lerde de buna inatla devam edecegi kesinlesmistir. O yuzden kamera olarak olarak uzak durulmalidir...

Ekran kalitesi OLED/AMOLED hayrani olmasam da yine de kotunun iyisi olarak Galaxy S8 en iyisidir. Sonra guncel olanlardan ise S10 dur . Sonra S10 Plus sonra Note10+ S10e ve Note10 dur ... En kotusu Note10 biraz daha iyi ama en kotulerinden Note10+ dir... Samsung yazilimsal oynamalarla Dinamik AMOLED diye bir pazarlama dili ile elmas piksel diziliminde esasli bir degisiklik yenilik olmamasi ile parlaklik artirilmasi icin odaklanilmis ama baska kalite kriterlerinde de odun verilerek bir oyalama yili yasadik!

Sony Xperia 1 ise 4K HDR FRC li olsa da 10 bit OLED panel ile geliyor ... PPI yuksek piksel yogunluguna ek olarak color banding black crash emaresi neredeyse yok olan Sony in Japan Display ortak urunu ekrani ilk kullanan Sony Xperia 1 resmi olarak Turkiye de olmasa da fena degildir gecen yilin cihazidir ... Apple zaten Japon Display i satin alma adimlarina basladi ... Boylece Mini LED Micro LED surecine kadar kaliteli Japan Display in OLED panelleri Samsunng yerine Apple urunlerinde gorebilecegiz ...

Konumuz Note9 konu disi gibi olsa da baglantili cevaplarimi verdim baska da onerim burada olmayacaktir.

Note9 konumuza geri donelim :) . Baska uygun yerlerde elbette bahsedilir ...

Uzun uzun anlatmissiniz ama özetle Turkiyede resmi olarak satışta olan sadece iphone 11 pro var ve o da note 10 plus'tan bile neredeyse 2bin lira daha pahali.

Yani android ile calisan google pixel gibi veya one plus vs gibi cihazlar ülkemize gelmiyor bile. One plus 6 var hala satista 7 bile yok. Yani samsung guncellmeyi gec veriyor falan tamam ama hic degilse alinabiliyor. Ayrica, ön kameraya gece modu vermemesi de sinir edici ama ticari bir karar.
    Dolar euro bu kadar degerli.olmasa yani Türk.lirasi böylesine değer kaybetmemis olsa, en iyi cihazlar bile 2500 3000tl civarinda olacakti ve su anda eskiyen telefonumun ön kamerasi neden gece cekimi yapmiyor demeye de gerek kalmayacakti.

Iphone ile de ciddi servis sıkıntıları yaşanıyor, cihazlar sacmalayabiliyor, çok da güzel bozuluyorlar hatta.

Teknoloji ile ilgili yorum yapılması, değerlendirilmesi kısmında çok.keyif alarak okuyorum, inceliyorum ama yiğidi de öldürüp hakkını da yememek lazım. Türkiyede faailyet gösteriyorlar hiç değilse. Bir zahmet google'da getirsin satsın cihazlarini.
    One plus 7 de satılsın.

Yoklar çunku pazar o kadar genis degil, ucuz cihazlarda geniş ama yüksek modellerde kimse o riske girmek istemez diye getirmiyorlar.

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Note 2 den beri her çıkan seriyi kullandım, 10 hariç... kalem özelliği olmasa bir dakika bile android ve/veya Samsung kullanmam diyordum ama Note 9 son android ve samsung cihazım olacak. Yeni aldığım passat aracımda android auto 4 aydır beni hala wolfsburg da VW merkezinde gösteriyor... komik ötesi... kızımın iphone 6 sında, eşimin 8 plus'ında sıkıntı yok ama :)))))

Saygılar...

• tugsay T kullanıcısına yanıt
    Diger Iphone 11 ve 11 PRo Max resmi satisi yok mu diyorsunuz ? Yanlisiniz olmasin ?
    https://www.apple.com/tr/shop/buy-iphone/iphone-11-pro

Pahala demeniz iicn icindeki donanim ve guncelleme destegi ile esit olmasi gerek. Note10+ kalemi var tamam ama o kadar da pahali bir parca ozellik degildir .
    Apple kamerasi bariz onde . 4 Kamerasi on ve arkasindaki 3 lu es zamanli 4K 60 FPS video islemektedir. Yani her birindne sonra veya es zamanli mudahaleler yapilabiliyor! SAmsung buna yaklasma bile yok ...

Apple da guclu islemci guclu GPU guclu yapay zeka birimi ve 5 yil net IOS surum guncellemesi almasi ile o fiyat farkini fazlasiyla hak ediyor ...

MEsele Diviz kurlari ise Android Apple vs hepsi icin gecerlidir :/ . Olaya isterseniz bir Amerikan VAtandasi gozuyle ele alin tercih nedir denilirse insanlar Apple alir guncelleme guclu akici sistem islemci oyun performansi 5 yil IOS surum guncellemesi ve guvenlik guncellemeleri ile Apple her turlu tercih edilir...

On kamerasi ticari karar diye normal diyorsaniz ben de derim ki musteri olarak tuketici karari olarak Samsung u bundan sonra kimseye de onermem :) . Sahsi olumsuz yasadiklarim vs degil. Elle tutulur gerekcelerle . SAmsung bu ticari karar ini en az 10 yildir yapiyor! Sybmian li akilli telefonlardan beri ki donanimhaberde bunu ifade de etmisimdir ilk uyelik yillarimdan beri ... Delikli ekrana sigdirmak icin gece dusuk isik performasi vasat kamera diyaframlisii tercih etmeleri ve bircok onemli sensorun delikli ekran ugruna kaldirilmasi bildirim LED isi ile artik ekrandan bildirim alinacak sarj oldu veya baska seylerde ama ekranda da bu sefer ekrna yanigi ve OLED/AMOLED teknolojisini dezavantaji lan kullandikca ekranin kalitesi dusmesi yuzunden yani hicbir zaman hic bir AMOLED/OLED ekran ilk gunki gibi kalitesinde olmayacagi icin insanlari rahat rahat cihazlarini kullanamayacaktir...

Google kendisi getiremiyorsa bence paralel ithalat yani sirket garantili urunler de pekala satabilirler ... O tur firmalar nedense bilindik markalarin populer cihazlarini paralel ithalatli garantisi ile olarak satiyorlar...

Pazari Cinliler istila ediyor! Cinlilerin SAR degeri vs de berbat riskli kotu .

Apple serviste cok iyi . Ipad PRo 10.6 LTE 256 GB modeli ve Apple PEncil kullaniyorum garantisi de bitti her acidan cok iyi akici ...

Bozulma vs kronik bir durum yoktur ozellikle son cikan Apple 11 PRo larda . Ama 11 Pro Max Turkiye cihazlarinda ekrani SARI tonlu olmasi yani LG OLED panel kullanmasi ile kalitesi parlakligi vs 11 Pro dan bariz dusuktur. Onun disinda Apple 11 lerde bir problem yoktur. Bozulma isinde Turkiye kullanicilarin kendi hatalarini da nedennse gozardi ederler kotu kullanici kotu tuketici olayi turkiye de yaygin sanirim.

Samsung servisinden o kadar memnunsa kisiler . Egerki servislik bir durum oldu beklendigi gibi onarilmasi veya hatali olarak gorulmedi diyelim. SAmsung un musterilerine sundugu Musteri MEmmuniyeti HAKKI ile bir kereye mahsus cihaz degisimi hakkimiz da vardir. Bakalim herkese her seferinde yapacaklar mi ?

Kullandigimiz cihazlar gercek manada maliyeti soyle hesaplarini : Kendi giderleri reklam kar payi vs ek olarak bir de serviste cihaz degisim bedeli yani 2 tane almis oliyoruz 2 yil boyuncaki garanti surecinde . Servise gidip magdur olan her biri Musteri Memmuniyeti HAkkimizi kullanmak istiyoruz diyebilir ... Ama bu hakkimizi da vermeyeceklerdir. KEndi paramizla rezil oluyoruz.

Tekrar ifade edeyim : Note9 odakli cevaplar olsun :)

Ama servis vs kiyaslama babinda cevaplayarak Note9 SAmsung uzerinden de ortak paydalarda kalitede neler sunuyorlar Apple Samsung bilmek te sart...

Sonucta SAmsung calisani veya birsekilde direk veya dolayli maddi vs nemalanmiyorum sizi de bilmiyorum yani son kullanici tuketiciyim. OZgurcene de sahip oldugumuz cihazi ve firmayi elestirme ifade etme ozgurlugumuz de vardir. Kurumlar yapici elestirden ders cikartmalilar.

Emin olun ki SAmsung bunlari cok iyi biliyor :) . Kimse de AAAA yeni fark ettik. Apple oyle miymis Google Pixel oyle miymis filan naif naif olmasin .

SAmsung Turkiye ye kronik olan sorunlari bile sahsen iletiyoruz soruyorum : Bu sorunla karsilasan baskalari da var midir ? YOk diyorlar siz ilksiniz . Ama forumlar internet vs ile biliyoruz ki ilk degiliz :) ... Samsung hizmet yani satis sonrasi cok vasat yalan bilgiler ile tuketicileri yaniltmaktadir. Bizzat yasadiklarim da boldur. Iftira filan da degildir.

Ek olarak bundna birkac yil once Samsung Turkiye resmi garantili bir cihazin urun bilgisi urun satin alma sayfasindaki ile urun tanitimindaki ve kutusunun uzerindeki islemci bilgileri PAZARLAMA kandirmacasi ile gizlenmistir hatta internette farkli bilgiler gostermislerdir... Bunu yazili sozlu defalarca uyardim tuketici kandiriyorsunuz diye hic orali olmadilar! Donanimhaber den Burak Solt incelemesini yapmisti lakin yayinlamasi kalmisit onu da yapmadi ... Yetmedi o fiyata o dandik islemcisi ile bircok acidan kandirmaca idi ! PAhali olarak ta satildi. Cihaz neden pahali diyorum segmenti farkli orta gibi gosterdiler lakin giris seviyesi idi ve islemncisi de modern degildi eski giris seviyelerindendi! ...

SAmsung Turkiye son yillarda ciddi kan kaybediyor kalitesinde de vasat . SAmsung Turkiye de yillardir Franchising sistemine gecmistir. Yani Samsung kendisi yoktur. Sirketlerle anlasma saglaniyor lisans veriliyor ama Franchising sistemi mobil iste Turkiye de tutmadi yozlasmistir. Bircok servisi de sikayetlere ragmen yillar sonra anca kapatiliyor. Bunlardan bazilari da bizzat sahit oldum magdur da oldum. Orada calisan personellerden de biliyorum . Bazilari baska daha duzgun servise transfer olmusalr ayni bolgede o yeni servise gittigimde hatirladik biribirimiz . Ayakustu muhabbette ayrica itiraf etmisti. ... Bazi SAmsung servisleri kendi icinde iyi olanlari vardir ama agirlikli olarak Franchising sistemi ile hepsi er yada gec yozlasacaktir. Denetleniyormuslar servisler SAmsung IStanbul MErkezince ama nereye kadar ... Denetleyen ekiplere de denk geldim yaklasik 2 yil once . Bazen de onlarin insiyatifiyle de isim serviste cozulmekte .

TELPA yillarindaki SAmsung ile son yillardaki SAmsung arasinda kalite olarak bariz gerile fark var... Eskiden cihaz DOA ilk 30 gun olusan arizalarda seri birkac gunde en gec iade veya para degisimi cikarken artik servisten merkez servise sunum onay raporu gonderiliyor sonra o merkezden onay verilirse DOA olarak islem yapiliyor...

Kisacasi servis noktalari yeli sirketlerindir uzerinde SAmsung Yetkili Servisi ibaresi olsa da ... Franchising sistem ile de maliyet hesabi da yapiliyor... Sanirim aylik kotalar var asilmasi halinde kullanici hatasi veya sorun yoktur diye geri cevirmekteler! ...

O yuzden bir servise gidilecekse her ayin ilk gunu sabahin korunde ilk giden olmaya bakin derim ...

• Neredeyse bütün ülkelerin android 10 sürümleri yayınlanmış Türkiye hala yok şaka gibi Sanırım benim de son Samsung'um Note 9 olacak.
  • Bende kamerası için xiaomi note 10 pro ya geçmeyi düşünüyorum. İşlemci olarak biraz vasat kalsada kamera olayını çok kullanıyorum. Birde farklılık olsun istiyorum artık Note 4 den beri 9 a kadar neredeyse butun serilerini kullandım patlayıp piyasadan çekilenler hariç. Tek sıkıntım kalem olayına çok alısıkınım işim gereği bol not tutuyorum alışabilirmiyim bilmiyorum.
  • Telefonu yedeklemek için bilgisayara bağladığımda SMART SWITCH üzerinden Türkiye için Android 10 geldi 5133MB OTA üzerinde hala birşey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asnote -- 16 Ocak 2020; 11:49:43 >

• Saçma anti Samsung propagandası gelmiş yine , ve bir çoğu da epeydir Samsung "SAmsung" telefon almış
    Samsung'un güncelleme politikası yıllardır zaten böyle S S2 S3 S4 olsun Note Note 2 Note 3 Note 4 olsun değişmedi. Şu telefonu alan adam zaten bunları bilerek göz önüne alarak almış olmalıyken yeni öğrendiği bir durummuş gibi alıyor. Anlamsız ve saçma olan mantıklı şeyi söyleyim , Samsung'un hala UI ile Android sistem güncellemesini bir tutmaya çalışması, bunu yapmıyor olsaydı tıpkı Xiaomi cihazları gibi düzenli arayüz güncellemeleri alıp Android 10 alamayan S8 Note 8 sahiplerine ONE UI 2.0 verip gönlünü alabilirdi...
    Bunun dışında malum hala bölgelere özel güncelleme dağılımı bu zaten yılların saçmalığı ancak dediğim gibi bir çoğunun önceden de Samsung kullandığı bu konu başlığı altında saçma sapan argümanlar ile mızmızlanması saçmalık.

• Güncelleme gelmiş arkadaslar

• Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• Ben beta sürümde olduğum için ne ota dan ne de smart switch ten güncellemeyi göremedim Samfirm aracı ile baktım TUR kodlu firmware gözüküyordu şuan download ediyorum indirip odin ile kuracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyuunal

Saçma anti Samsung propagandası gelmiş yine , ve bir çoğu da epeydir Samsung "SAmsung" telefon almış
    Samsung'un güncelleme politikası yıllardır zaten böyle S S2 S3 S4 olsun Note Note 2 Note 3 Note 4 olsun değişmedi. Şu telefonu alan adam zaten bunları bilerek göz önüne alarak almış olmalıyken yeni öğrendiği bir durummuş gibi alıyor. Anlamsız ve saçma olan mantıklı şeyi söyleyim , Samsung'un hala UI ile Android sistem güncellemesini bir tutmaya çalışması, bunu yapmıyor olsaydı tıpkı Xiaomi cihazları gibi düzenli arayüz güncellemeleri alıp Android 10 alamayan S8 Note 8 sahiplerine ONE UI 2.0 verip gönlünü alabilirdi...
    Bunun dışında malum hala bölgelere özel güncelleme dağılımı bu zaten yılların saçmalığı ancak dediğim gibi bir çoğunun önceden de Samsung kullandığı bu konu başlığı altında saçma sapan argümanlar ile mızmızlanması saçmalık.
    Samsung'un güncelleme politikasını eleştiren ve başka markaya geçiş yapacağını söyleyenlerden biri benim, o yüzden üzerime alınarak yazıyorum.

Samsung önceki yıllarda kendini Apple kadar "premium" saymadığı veya piyasada böyle algılanmadığı için veya şöyle diyelim amiral gemi sınıfında daha uygun fiyatlı ve güçlü cihazlar sattığı için bu durum göz ardı edilebiliyordu. Fakat artık fiyat olarak iPhonelara rahmet okuttuğu için güncelleme mantığını değiştirmesi daha doğru, en azından beyhude bile olsa beklenti bu.

Diğer tarafta rakibiniz cihazlarına en az 4 sene güncelleme veriyorken (farklı işletim sistemi olsa bile) Samsung'un neredeyse onunla aynı fiyatlara satılan amiral gemilerini hala iki güncelleme sonunda unutuyor olması herhalde kimseye mantıklı gelmiyordur. Eski cihazlar daha uygun fiyatlı f/p cihazı iken artık güncel cihazlar zaten ucuz değil, bari güncelleme ile cihazı daha uzun süre hayatta tut. Ama bunu yapmaz Samsung, yapamaz. Çünkü mobil tarafta tek ve en büyük gelir kalemi yeni cihaz satışları ve biraz da aksesuar satış gelirleri, hepsi bu. Servis ve içerik geliri yok, yani cihaz satmadan değirmen dönmez. İşte bu durum artık değişse keşke diyoruz ama umut yok.

Son olarak elbette fikir tartışmak serbest ama üslubunuz hoş olmadı, saçmalamak / mızmızlanmak yada insanlarla alay edip emojilerle sözüm ona laf sokmak çok olgun bir davranış olmadı.

• 
Sayfa: önceki 814815816817818
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.