Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (815. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cok tesekkur ederim.

Evet Edge icin sag kenari kullanan biri olarak geri hareketi problem oluyordu ve ben de sol uste almistim. Ancak alisamiyordum. Bu bilgi cok iyi oldu.

45 derece aci ile yani sol alt koseye dogru cekince edge ekrani, duz sekilde yani sol uzun kenara dogru cekince geri hareketi calisiyor. Super...

Ama Almanya Romunda bir sıkıntı su: Ana ekrandan son uygulamalari acmaya calisirken bir takilma yaşanıyor.

Bir uygulama acikken son uygulamalara gecis yag gibi. Orda takilma yok. Ancak ana ekrandan geciste takilma var.

Belki cozemedigimiz bir incelik vardir. Yani ana ekrandan son uygulamalari acmanin yolu nedir? Atanmis tus ilr yaptigimidaki hali, simdi nasil karsimiza çıkacak? Bilenler yazarsa seviniriz...

Iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyefendi34 -- 14 Ocak 2020; 2:15:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyefendi34

Cok tesekkur ederim.

Evet Edge icin sag kenari kullanan biri olarak geri hareketi problem oluyordu ve ben de sol uste almistim. Ancak alisamiyordum. Bu bilgi cok iyi oldu.

45 derece aci ile yani sol alt koseye dogru cekince edge ekrani, duz sekilde yani sol uzun kenara dogru cekince geri hareketi calisiyor. Super...

Ama Almanya Romunda bir sıkıntı su: Ana ekrandan son uygulamalari acmaya calisirken bir takilma yaşanıyor.

Bir uygulama acikken son uygulamalara gecis yag gibi. Orda takilma yok. Ancak ana ekrandan geciste takilma var.

Belki cozemedigimiz bir incelik vardir. Yani ana ekrandan son uygulamalari acmanin yolu nedir? Atanmis tus ilr yaptigimidaki hali, simdi nasil karsimiza çıkacak? Bilenler yazarsa seviniriz...

Iyi forumlar...
    Hocam alttan yukariya açiyla surukleyip basili tutun son uygulamalar ekran gecisi gelecektir karsiniza eger basili tutmadan parmaginizi cekerseniz ana ekrana atar.

• onderkaan kullanıcısına yanıt
    Evet bu dediginiz durum, bir uygulamanin mesela internetin icindeyken oyle.

Ama benim kasdettigim takilma, ana ekranda iken ayni hareketi yaptigimizda, son uygulamalar ekranına gecerken oluyor.

Ancak benim takilma diye tarif ettigim sey galiba planli olan bir sey. Soyle ki;

ANA EKRANDA IKEN, ekranin tam alt ortasindan bas parmagi yukari goturup saga cekiyoruz. Yani ters L veya kucuk r sekli yapiyiruz. Sol kenardan yarim olarak son uygulamar çıkıyor. Burda bir efekt ile yumusakca o acik uygulamari ekrana saga dogru dizemiyoruz. Takilma dedigim bu. Ne oluyor peki? Parmagimizi ekrandan kaldirmamiz gerekiyor. Parmagi cektigimiz anda uygulamalar, eskiden tuşa basinca acildigi sekliyle aciliyor ve görerek secim yapbiliyorsunuz. Iste ios de bu gecis cok yumusak. Takilma hissi yok. One UI 2.0 da ise herhangi bir uygulama icindeyken cok guzel. Ancak ana ekranda takilma hissi yasatiyor....

:)))) Tek derdimiz bu olsun be insallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: beyefendi34

Evet bu dediginiz durum, bir uygulamanin mesela internetin icindeyken oyle.

Ama benim kasdettigim takilma, ana ekranda iken ayni hareketi yaptigimizda, son uygulamalar ekranına gecerken oluyor.

Ancak benim takilma diye tarif ettigim sey galiba planli olan bir sey. Soyle ki;

ANA EKRANDA IKEN, ekranin tam alt ortasindan bas parmagi yukari goturup saga cekiyoruz. Yani ters L veya kucuk r sekli yapiyiruz. Sol kenardan yarim olarak son uygulamar çıkıyor. Burda bir efekt ile yumusakca o acik uygulamari ekrana saga dogru dizemiyoruz. Takilma dedigim bu. Ne oluyor peki? Parmagimizi ekrandan kaldirmamiz gerekiyor. Parmagi cektigimiz anda uygulamalar, eskiden tuşa basinca acildigi sekliyle aciliyor ve görerek secim yapbiliyorsunuz. Iste ios de bu gecis cok yumusak. Takilma hissi yok. One UI 2.0 da ise herhangi bir uygulama icindeyken cok guzel. Ancak ana ekranda takilma hissi yasatiyor....

:)))) Tek derdimiz bu olsun be insallah...
    Ana ekranda da denedim uygulama acikken de denedim ayni bende. Sorun gormedim. Video cekebilirseniz deneyeyim bakayim hocam. Ben animasyonlari 1x ten 0.5x e indirdim belki ondan dolayi hizlanmis olabilir.

Video cektim ama yukleyemedim.

Video cektim ama yukleyemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem650

işte az daha sabredemiyorsunuz dini şu yazılımı güncellerken bekleyin daaa 3 gün daha bekleyin sonra şu çalışmıyor bu çalışmıyor durumuna girip ağlıyorsunuz.
    Sen bu forumdaki en saçma yorumları yapanlardan bir tanesisin. Almanya sürümü zaten full sürüm Türkiye'ye farklı bir sürüm çıkmayacak. Dediğin şeyle problemin hiç bir alakası yok.
  • Benim note 9 güncel sürüm. Sadece Samsung güncellemelerini aldım. Rom falan yüklemedim. İki tane sorum olacak;

- Oyun oynarken soldan navigasyon çubuğu çıkıyor ve ana ekrana geri gidebiliyorum. Ama navigasyon çubuğu aktif olmasa bile menü tuş yerine basınca yine ana ekrana çıkıyor. Kilit açılması bastırarak ayarlı bende. Ve o bölüme biraz sert basınca ana ekrana gidiyor. Çok sorun olmuyor ama ayarı varsa iyi olabilir. Bunun bi ayarı var mı?

Edit: Sol üstte oyun ayarlarından yaptım. Edge de engellenebiliyor.

- Ekran zaman aşımı süresini 2 dakikaya ayarlıyorum ama sürekli 30 sn oluyor. Her güç tasarruf moduna alıp ayarladım değişen bişey yok. 2 gün ayarladığım gibi kalsa bi bakıyorum 30 sn olmuş. Neden sabit kalmıyor? Sürekli Yüksek Performans Modunda kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andreoni -- 14 Ocak 2020; 9:28:18 >
  • OvB kullanıcısına yanıt
    Yazılım hakkında haklısınız aynısı gelecek Türkiye ye :(

Ama arkadaşa üslubun ve şahsına yaklaşımın da doğru değildir -.- .

Aramızda Samsung yazılımları yüzünden anlamsız şahsi tartışmalara ve tepkiye etkilere vesile olacak herşeyden sakınmalıyız...

Suçlu Samsung öyle yada böyle karşımızdaki cihaz sahibi değildir.

Elbette temiz kurulum vs tavsiyelerim de yapılmış sa ve sorunlar devam ediyorsa kimse kimseye birşey diyemez özellikle basit detaylarda.

• beyefendi34 B kullanıcısına yanıt
    Hocam tam anlayamadım

Sağ yukarıda benim edge çubuğu. Sola düz çekince edge açılıyor. Ama çubuğun o taraftan çapraz çekince de gene edge açılıyor. Çubuğun oradan nasıl çekersen çek edge açılıyor

Geri yapmak için çubuk aşağısında yapmam gerekiyor.

Bir de klavye açıkken çok saçma oluyor

Klavye üzerinden geri yapamıyorum. Klavye Yukarısında yapınca da edge açılıyor.

Klavye ve edge arasındaki boşluğu bulmam lazım

Bir de son uygulama fikri güzel ama keşke yukarı çekince sağa sola kayfırınca uygulamalar da kaysa süper olurdu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: striders

Hocam tam anlayamadım

Sağ yukarıda benim edge çubuğu. Sola düz çekince edge açılıyor. Ama çubuğun o taraftan çapraz çekince de gene edge açılıyor. Çubuğun oradan nasıl çekersen çek edge açılıyor

Geri yapmak için çubuk aşağısında yapmam gerekiyor.

Bir de klavye açıkken çok saçma oluyor

Klavye üzerinden geri yapamıyorum. Klavye Yukarısında yapınca da edge açılıyor.

Klavye ve edge arasındaki boşluğu bulmam lazım

Bir de son uygulama fikri güzel ama keşke yukarı çekince sağa sola kayfırınca uygulamalar da kaysa süper olurdu
    Akran ayarlarinda klavyede geri gelmeyi acik yapmaniz lazim
    Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• Avrupaya OrtaDoguya Afrikaya Android 10 geldi hepsine de Almanya ya gelen ile ayni! Bazi ulkelerin operator cihazlarina da gelmis! Yani o derecede Turkiye unutulmus...

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note9/firmware/#SM-N960F

Bir Turkiye kaldi ...

Bu kadar gec gelecek ama ayni olmasin guncel guvenlikte olsun :) . Ama belli ... Almanya ya gelen ile ayni olacak :) .
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Valla tam bunu yazmak için girmiştim hocam. Şaşırmadım klasik bu durum yıllardır :)
  • sCrew41 kullanıcısına yanıt
    Note8 Turkiye icin de durum ayni :/ Olay Turkiye'ye ozel ilgilenen yok!

Note8 ARALIK guncellemesini dahi almamisken baska ulkeler aldi gecen ay! ... Turkiye'ye ozel Samsung hizmet anlayisi!

Note10+ S10+ lar falan hepsinin Turkiye kaderi ayni olacak. Samsung genel manada zaten vasatti Turkiye misli ile berbat guncelleme vermede ...

Galaxy S9 Android 10 Beta sinda kamerasina guncelleme gelmis bence Note9 Exynos lularin kamerasina bir sonraki Subat ayinda esasli buyuk boyutlu bir guncelleme bekleyebiliriz .

Elbette Kamera surum bilgileri S9 Plus ile Note9 farklidir ama ayni donanimda sayilirlar ozellikle kameralari birebir ayni . Samsung kameraya esasli odaklanma isini S9 Beta surecine birakmis ...

Sammsung on kamerasinda gece modu tekrar getir mi ayrica merak ediyorum. Samsung tukrudugunu yalayabilir . Bence sorun yok .Cihazim Samsung olsa da yeterki cihazdaki potansiyelleri Note10+ vs baltalanma endisesi vs icinde olmasinlar :) ...
    https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-s9-and-s9-plus-get-another-android-10-beta-update/

• PDF dosyaları hakkında bir sorunum var, mailde ekki pdf dosyasına tıklayınca "bu dosyayı açacak uygulamanız yok" diyor. Farklı bir program kurmama rağmen sorun aynı, yandex mail uygulaması kullanıyorum, samsung mailde de sorun aynı

• fsagcan F kullanıcısına yanıt
    pdf okuyucu kurman lazım adobe reader oxxo reader v.b.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Note8 Turkiye icin de durum ayni :/ Olay Turkiye'ye ozel ilgilenen yok!

Note8 ARALIK guncellemesini dahi almamisken baska ulkeler aldi gecen ay! ... Turkiye'ye ozel Samsung hizmet anlayisi!

Note10+ S10+ lar falan hepsinin Turkiye kaderi ayni olacak. Samsung genel manada zaten vasatti Turkiye misli ile berbat guncelleme vermede ...

Galaxy S9 Android 10 Beta sinda kamerasina guncelleme gelmis bence Note9 Exynos lularin kamerasina bir sonraki Subat ayinda esasli buyuk boyutlu bir guncelleme bekleyebiliriz .

Elbette Kamera surum bilgileri S9 Plus ile Note9 farklidir ama ayni donanimda sayilirlar ozellikle kameralari birebir ayni . Samsung kameraya esasli odaklanma isini S9 Beta surecine birakmis ...

Sammsung on kamerasinda gece modu tekrar getir mi ayrica merak ediyorum. Samsung tukrudugunu yalayabilir . Bence sorun yok .Cihazim Samsung olsa da yeterki cihazdaki potansiyelleri Note10+ vs baltalanma endisesi vs icinde olmasinlar :) ...
    https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-s9-and-s9-plus-get-another-android-10-beta-update/
    Ben s9 plusa beta 6 yı yükledim aynı tas aynı hamam.Sadece kamera sürümü güncellenmiş ama kalitede bir değişiklik yok.Kamera konusunda android 9 belirgin derecede daha iyiydi.Muhtemelen note 9 un kamerasınıda bozmuşlardır S11 geliyor sonuçta.Ön kameraya ve telefoto kameraya gece modu gelmez artık boşuna beklememek lazım.Gelecek olsa betada kaldırılmış olsa bile final sürümüne geri koyarlardı.

• Okan9455 kullanıcısına yanıt
    Yuksek ihtimalle gelmeyecek :/ . Zaten Samsung defterini kapadim yani yeni cihazlarim SAmsung harici olacak.
  • Merhaba arkadaşlar note 9 için uyumlu G Cam varmıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Yuksek ihtimalle gelmeyecek :/ . Zaten Samsung defterini kapadim yani yeni cihazlarim SAmsung harici olacak.
    Aynı şekilde bende muhtemelen başka markaya geçiş yapıcam.Yeni bir samsung alsak 2 sene sonra başına gelecekleri biliyoruz artık.

• 
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.