DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: drgrki13, Siigle Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
18.520
Cevap
292
Favori
825.991
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      404 Mesaj
      08 Nisan 2018 15:33:21

Weather clock hava durumu diye bi widget çok başarılı. Tema iphone teması Santana 2 olması lazım. Program nova launcher prime ücretli olanı. İkonlar da ücretli bi Türk programcının ve adını unuttuğum bi ikon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      taltun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      08 Nisan 2018 15:37:21
      quote:

Orijinalden alıntı: naak98

beyler bu telefondan kardeşime aldık iyi hoşta kulaklığı çok güzel ya bunun kulaklığından nerede bulabilirim ve fiyatı ne durumda bi bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.
      Kulaklığın sahtesi çok fazla dikkat etmenizi öneririm. Özellikle 100 200 lira diyenlere kesinlikle aldırış etmeyin. Samsungwa da kendi sitesinde fiyatı 399 TL.

|
      |

• Teğmen
      129 Mesaj
      08 Nisan 2018 15:51:34

İşin açıkçası ben oreo da nova prime kullanıyorum gayet başarılı. Deneyim paylaşımı için de ayrıca teşekkürler.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      hidden track kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      8582 Mesaj
      08 Nisan 2018 16:46:53 Konu Sahibi

Anladim. Bendeki Exynos lu Note8 icin ayarlarina girmeden fotograflari sorunsuz cekiyor ama ne zaman ayarlarina gitsen hicbirsey yapmasam dahil kamera durduruldu hatasi aliyorum ondna once kamera onizleme donuyor kamera gecislerinde de calismiyor. Bence Exynos lular icin olgunlasmamis sebebi kamera sensoru mu nedir bilemedim ... Pixel2 secili ayarlarinda ve bildindigi uzere Pixel 2 modellerinde Sony kamera sensoru var.

Snapdragon 835 li Note8 lerde hem islemci hem de ayni model Sony kamera sensoru olmasa da denkligi vardir ki onlarda sorun yok ( xda-developers taki kullanicilar )

4K video kaydi yok ne de on kamerasinda 2K kaydi da yok ...

Google Cemera arayuzu sade kullanisli olmasa da kalitesi optimizasyonu olarak her markadan kullicilar yuklemektedir tabiki uyumlu olanlarini .

2X optik zoom zaten temelinde destegi yok simdilik ... Android P ile cift on veya cift arka kamera sensor destegi Android P ile varsayilan dogal olarak desteklenecek belki de bu Pixel 3 modellerinde cift arka kamera temelleri midir diye de dusunuyorum.

Google kendi isletim sistemi dogal varsayilan olarak cift kamera IRIS tarayicisi destegi geldikce parmak izi sensorunde oldugu gibi daha da hizli sorunsuz bir cihaz Note vs her marka faydalanacaktir.

Bekleyip gorecegiz.
      |
      |
      Cudana kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      347 Mesaj
      08 Nisan 2018 17:02:48

Hocam tsf shell kullanan bir daha başka launcher zor kullanır açıkçası. Biraz kurcalamak gerek sadece.

Batarya performansın nasıl?

|
      |
      Le Chifre kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      129 Mesaj
      08 Nisan 2018 17:06:05

Biliyorum hocam tsf yi. Fazla jan janlı. Memnunum batarya performansından.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      hidden track kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2955 Mesaj
      08 Nisan 2018 19:11:17
      quote:

Orijinalden alıntı: apathetic

Weather clock hava durumu diye bi widget çok başarılı. Tema iphone teması Santana 2 olması lazım. Program nova launcher prime ücretli olanı. İkonlar da ücretli bi Türk programcının ve adını unuttuğum bi ikon.
      Weather clocku g2'de saydam diye kullandım uzun zaman. Hava durumuna göre arka planı güneş, bulut kaplaması hoşuma gitmiyordu diğerlerinin, tavsiye ederim herkese.

Sen Türk olduğunu unutsan da düşmanın asla unutmaz.
    • Yarbay
      7893 Mesaj
      08 Nisan 2018 19:25:57

Bu gözler maalesef tabelası ve içerideki ürünlerin hali ile sadece Samsung marka olduğu ama Apple ürünüde satan bayilerde gördü ;)

Maalesef yapacak bir şey yok.

Saygılarımla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      _EsmeR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      404 Mesaj
      08 Nisan 2018 19:51:52

O animasyonlar kapatılabiliyor. Şuan için en iyisi bence bu saat alarm ve takvime kısayol ataması da ayrıca kolaylık sunuyor

|
      |
      Marty.McFLY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      404 Mesaj
      08 Nisan 2018 20:30:57
      Arkadaşlar eski note serisi telefonlarımda dokunmatigi daha iyiydi bu note 8den tırnakla bile algılama vardı bunda sadece parmak ucunu algılıyor teni algılıyor. Dokunma hassasiyetini artırma seçeneği var mı ben bulamadım eldiven modu gibi mesela.

|
      |

• Yarbay
      8582 Mesaj
      08 Nisan 2018 20:47:30 Konu Sahibi

Bu sefer kameralar uzerinden Note8 ile ozellikle S9 ve S9 Plus incelemesi paylasmak istiyorum aman dikkat : Bu videoda ironik dumur detayli incelemesi var hak vereceksiniz :) : Adamlara SAmsung tan cihaz gelmis belli ki S9 ve S0 Plus i ovun diye . Cunku kendi gozunuz ile gordugnuz ile adamlarin tersi yonde ovmeyeleri komik ve cok siritiyor.

Bir kere dis ortamda telefonlarin ekranlari uzerinden onizleme modu ile ustelik disarda es zamanli su iyidir su kotudur dahi denilemez! Yani hangisi iyi veya hangisi kotu veya benzerdir filan hicbirseyi saglikli ifade edemezsiniz . Ne demek istedigimi disarda gunduz gunesli havalarda telefonunda kayit yaparken ayni anda acaba kalitesi nasil diye bakarsaniz anlayacaksiniz nelerden bahsettigimi

Yukardaki videonun yorumlarina goz atin insanlar kendisi cogu uzman filan olmasa gerek ama ortalama ezici bir cogunluk S9 ve S9 Plus un hayal kirikligindan geride kaldigindan bahsetmektedir.

Hep bahsedilen olgular : Beyazlari patlak gostermesi, keskinlik kaybi, renk tonlamalarindan kayma ozellikle sarimtirak cok bariz belli olmakta.

Ne hikmetse bu incelemedeki elemanlar tersini ifade etmekle resmen tuketiciyi yanlis bilgilendirmektedirler. Olay imkansizliklar gozden kacma filan degil ...

Bu tur dis mekanlarda cekimler kayitlar yapilir sonra PC de her biri ayri ayri veya yan yan yana kiyaslanir oyle bir inceleme analiz yapilir .

Burada anlayaacginiz Samsung Turkiye sanal medyaya yeni telefonlari S9 ve S9 Plus i ovun demisler ... Bunlar resmen acemi ve isin yordamini bilmiyorlar hem de inatla israrla gunesli ortamda telefonlarin o haldeki gunes alti ekrandaki gorselleri uzerinden incelemeleri dumur detayi olmustur. Dumurum daniskasi ...

Ironi misali sorarsiniz bu elemanlara youtube yorumlar kisminda : Hani kendilerine gore su iyi su geride kalmis diyorlar ya acaba her telefonun da ekran ayarlarini ayni yapmislarmi ?

Bir saniye S9 ve S9 Plus ekran kaliteleri gelistirilmis . Yoksa ekrani kaliteli olusu mu kamera videolarini guzel gosterdi diye pardon mu diyecekler ! O gunes altindaki onzilemeli cekimler esnasinda

https://youtu.be/ZOOKFRKH1vo

Sagduyulu ve insafli aklini kullanan yorumcular da varmis ... Onemli olan farkinda olmayanlarin bilinclenmesi ...

Polemik yapmayin. Varsa bir sorununuz Samsung Turkiye yeveya almayarak kararinizi verin derim.

Illa ne tavsiye ediyorum derseniz Samsung markasi icin Note8 en mantiklisi ... OIS daha basarili ...

Cift diyafram pazarlamasi insan gozu gibi diye abartilar insan gozu 2 degerden ibaret degil kademeleri sonsuz bir ufaklik bolgei icindedir ve epey dinamik ve duyarlidir. Bu teknoloji ayrica Samsung ilk defa gecmistir am yillar once baska firmalar da denemisti suan 2 degerli olarak kullanan bir yeni urunler yok ...
      Aman dikkat .

Kisacasi Note8 sahip olanlarin S9 Plus ( S9 kamera ozelligi olarak zaten geride tek arka kamerali ... ) a sadece kamerasi icin gecmek isteyenlere uzucu haberi kendiniz gordunuz . Bircok yabanci sitelerde de S9 Plus ozellikle kamerasi abartili lanse edilmistir.

Elbette hizi vs daha iyidir ama ondan da sorunlu ozellikle Exynos lu varyantli olani bataryasi hayal kirikligi .

Samsung cift diayfram ( f1.5 f2.4 ) isine yeni girmesi sebebiyle donanimsal olarak epey acemi anlasilan . Kamera sensoru de ciddi bir yenilik yok. 960 FPS olayi da sadece gercek zamanin 0.2 saniyelik kismini kayit edebilmektedir saniyenin 5 te biri o sekilde 960 FPS basariis elde ediyor. Ayrica 960 FPS sadece 720P dusuk cozunurluktedir bu nedense es geciliyor... Sony 1080p de 960 FPS kaydi yapmakdadir.

Bu cevabim ozellikle Note8 den veya Note8 ile S9 Plus arasinda kararsiz kalanlarin ozellikle kamerasi belirleyici ise ve tasarimsal olarak ta kasasi neredeyse ayni olusuna da umursamayanlar icin anlamlidir .

• Çavuş
      90 Mesaj
      08 Nisan 2018 20:51:09
      İse yarar mı bilemiyorum ancak oreo'da batarya problemi yaşayan arkadaşlar şunları deneyebilir;

1) ayarlar- uygulamalar - sağ üstteki üç nokta - uygulama tercihlerini sıfırla. (akabinde uygulamalar sizden yeniden izin isteyecek, kullanmadığınız uygulamalara konum servisi gibi şarj yiyen izinler vermemeye çalışın)

2) ayarlar- cihaz bakımı-pil- batarya kullanımi- android sistemi yazan 2 adet başlık göreceksiniz. Bir tanesinde arka planda çalış seçeneği mevcut onu kapatıyorsunuz eğer açıksa

Ayrica gece şarja takarken hızlı şarjı kapatiyorum ve accubattery kullanıyorum. 1 saat boyunca yüksek oranda grafik işlemci gucu gerektiren oyun oynamama rağmen 5 saat civari ekran süresi alıyorum. Fena sayılmaz diye düşünüyorum.

İlaveten, Exynos üzerinde google cami video dışında tüm fonksiyonları ile kullanıyorum ve son derece memnunum. Stock kamerayı açmıyorum bile.

• Yarbay
      2357 Mesaj
      08 Nisan 2018 20:57:23

|
      |
      smart1978 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5964 Mesaj
      08 Nisan 2018 21:37:28

Peki oreoda ki çağrı, mesaj ve diğer bildirimlerin 4-5sn geç gelmesi olayını nasıl çözeceksiniz? Mesela arama geldiğinde saatimde aramayı görüyorum ama telefon maşallah masada simsiyah ekranla duruyor sonrasında arama görünüyor. Yada mesajların bildirimleri saate geldikten 4-5sn sonra telefonda görünüyor. Oreo kötü değil ama hataları çok fazla.

|
      |
      Prewett kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tüm fanboylar... Yazın fan niyetine kullanmak lazım sizi :D
    • Yarbay
      8582 Mesaj
      08 Nisan 2018 23:13:32 Konu Sahibi
      Odin ile yazilim yukleyecekler Android 8.0 ile yeni SIKISTIRMA algoritmasi sebebiyle guncel olani kullanmalisiniz eski olanlar ile yazilim atma basarisiz olacaktir.

Indirme icin :

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75703449&postcount=276
      |
      |

• Yarbay
      8582 Mesaj
      08 Nisan 2018 23:46:51 Konu Sahibi

Emin misin bu surumde yukleyemedigine ?
      |
      |
      Bahsedilenler: 1200gs

• Yarbay
      2781 Mesaj
      08 Nisan 2018 23:51:25

Bu sürüm müş. 3.12 yi son sürüm sanıyordum 3.13.1 de vardı. 3.11 olarak gördüm onu nedense. Bir de eski sürüm deneyeyim diyerek yaptım. Silmiştim zaten mesajımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 8 Nisan 2018; 23:52:21 >
      |
      |
      smart1978 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

★★★ Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black (SM-N950F) ★★★
      AMD Ryzen 7 1800X 3.6 GHZ// NZXT Kraken X62// ASUS C6H/ ASUS ROG GeForce GTX 1080 STRIX-A8G-GAMING// GSKILL 32GB (4x8GB) TRIDENT Z DDR4 3600MHz CL16 1.35V Dual kit RGB LED Ram//Samsung 960 PRO NVMe 512GB // NZXT Source S340 Elite - Mini tower ATX// ASUS 27" MX279H Full HD HDMI IPS Monitör// 8tb seagate// 4 gb WD// 2 gb wd (Sabertooth x79 , i74930K, 8x4gb ddr3 )
    • Teğmen
      164 Mesaj
      08 Nisan 2018 23:51:43
      Kasım ayında Sivas Vatan bilgisayardan aldığım telefonumu kasa açıklığı sebebiyle yarın Kayseri Özfedakâr Elektronik'e göndereceğim.Bakalım sonuç ne olacak?Kasa ile ekran arasına A4 kâğıdı rahatlıkla giriyor hem de her tarafından.Detaylı bir not yazıp değişim talep ettim.Hayırlısı bakalım.

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      09 Nisan 2018 00:55:59
      quote:

Orijinalden alıntı: Türk58

Kasım ayında Sivas Vatan bilgisayardan aldığım telefonumu kasa açıklığı sebebiyle yarın Kayseri Özfedakâr Elektronik'e göndereceğim.Bakalım sonuç ne olacak?Kasa ile ekran arasına A4 kâğıdı rahatlıkla giriyor hem de her tarafından.Detaylı bir not yazıp değişim talep ettim.Hayırlısı bakalım.
      Ekran ile kasa arasındaki İzolasyon, ekran kıvrımlarının hemen ardından başlıyor. Daha önceki cihazım s7 edgeydi. Onunda ekran kenarlarına kağıt ucu girebiliyordu. Şimdi şöyle izah edeyim cihazlarımızın ekranlarının 4 bir tarafında da hem kasa ile bütünleşmeyi sağlayan hemde cihazın su geçirmesini engelleyen conta gorevide gören bir bant var. Bu bant diyebileceğimiz malzeme ekranlarımızın kıvrımlı kısımlarından geçerken biraz daha iç tarafta kalır. Kısacası kağıt ucu giriyor diye ekran açıklığı veya su geçirdiğini düşünmek doğru değil. Bu bir tasarım dili diyebiliriz. Yani cihazınız sağlam aslında. Bakalım servis ne diyecek. Bu arada cihazınızdaki barometre ile su geçirmezlik testi yapın... Ne demek istediğimi anlayacaksınız. *#0*# ile test ekranına girin...SENSOR kısmına gelerek BAROMETER kısmını bulun... Ekranın tam ortasına baş parmağınız ile baskı uygulayın. BAROMETER SENSOR deki değerlerde yukarı yönlü sapmalar olacak... Bu cihazınızın içindeki basıncın arttığını gösterir. Kasa açıklığı olan cihazlarda bu sapma asla olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raif Ulutürk -- 9 Nisan 2018; 1:6:55 >

• Yüzbaşı
      921 Mesaj
      09 Nisan 2018 02:20:51
      Ula bu ne biz 3300e aldık hepsiburadadan, arkadaşa bir tane daha alalım dedik 3800 olmuş siyah rengi nedir bunun sebebi neredeyse türkiye garantili fiyatına yaklaşmış ne zaman düşer bu?

|
      |

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.