DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: enes5441, Girrffe Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
18.552
Cevap
293
Favori
828.409
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      757 Mesaj
      07 Nisan 2018 00:35:52
      quote:

Orijinalden alıntı: DearPassenger

Haklısın şans. Aslında bir telefona 4bin verilirde bu telefon markası samsung olunca insan vermek istemiyor. Samsungta teni bir model cıktı mı diğerlerinin fiyatı fahiş oranda düşüyor. Buda can sıkıyor. Iphone sevmem ama en azından fiyat tutarlılığı var. 2 yıl önceki cihaz max 700 800 düşmüştür.
      Evet iPhone ların fiyatları tutarlı fakat millet 2014 model 2015 model Cihaz kullanıyor, sırf iPhone diye. 2018 model iphone alacak bütçesi yok sonuçta. Fazla para verme meselesine gelince, ithalatçı firma garantili cihazlar resmen bu konuda biçilmiş kaftan. Sonuçta Note 8 in ölüsü 3000 TL eder. Distribütör garantili olanlar biraz pahalı Evet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
      17 Mesaj
      07 Nisan 2018 00:38:41

&#128514; Iphone konusunda haklısın. Benim iş grubumda. 12 kişiden 10 u Iphone. Ama yapcak bişi yok kafaya koydum Note8 almalıyım. Sence türkiye garantili alınır mı?4200 tl.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      Raif Ulutürk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      362 Mesaj
      07 Nisan 2018 01:32:06
      Aslında batarya konusunda önemli olan ekran süresi değil de bekleme süresi.

Telefonu elden hiç düşürmeden kullansak hemen hemen hepimiz 8 saat ortalamayı tuttururuz. Gece wifi'yi kapatıp yatarsam %2 şarj gidiyor. Kapatmadan yatarsam da %6 civarı düştüğü oluyor. Samsung uyku modundayken batarya kullanımı konusunda hep kötüydü.

Oreo'dan sonra bataryada benim açımdan değişen bir şey olmadı. Sanırım tek fark mobil veri açıkken biraz daha fazla şarj yiyor.

Genel olarak Oreo'dan memnunum.
      |
      |

• Çavuş
      92 Mesaj
      07 Nisan 2018 03:38:19

Guncellemeyle kismen kasma azalmis

|
      |
      enes5441 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      92 Mesaj
      07 Nisan 2018 03:42:46

Sadece twitter degil instagram veya whatsapp da bazen ses olmuyor bazen hic bildirim gelmiyor bazen titremiyor bi bakiyorum mesaj gelmis

|
      |
      Frank Slade kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      92 Mesaj
      07 Nisan 2018 03:55:35

Hocam bende de uygulamalarda hata verip atmaya basladi. 7.1.1 de hic olmamisti oreo da ardarda bile attigi oldu uygulamalardan

|
      |
      HazretiSamiDayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3313 Mesaj
      07 Nisan 2018 03:56:58
      Merhaba arkadaşlar birşey sorucam ne yaptıysam çözemedim whatsapp bildirimlerinde sorunmu var sürekli kapatmama rağmen bu aptal resimli açılır pencere popup çıkmakta?? Teşekkürler

• Yüzbaşı
      739 Mesaj
      07 Nisan 2018 05:04:47

whatsapp'te yaşamadım, instagram'ı pek aktif kullanmadığım için bilmiyorum fakat twitter'da zaman zaman bildirim uyarısı gelmiyor; güncellemeyle vs. düzeltirler umarım.
      |
      |
      enomania kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      258 Mesaj
      07 Nisan 2018 05:28:32
      quote:

Orijinalden alıntı: enomania

Hocam bende de uygulamalarda hata verip atmaya basladi. 7.1.1 de hic olmamisti oreo da ardarda bile attigi oldu uygulamalardan
      Ben hâlâ 7'deyim.

Snapdragonlu cihaz benimkisi. Henüz oreo gelmedi.

Sinir bozucu olmaya başladı bu donmalar.

Yeniden başlattıktan sonra henüz hiç olmadı gerçi.

Gözlemliyorum şimdilik.

|
      |

Eğer doğruyu söylediğiniz için kırıcı olduğunuzu düşünüyorlarsa durmayın, parçalayın!

H'iç
    • Yüzbaşı
      258 Mesaj
      07 Nisan 2018 05:29:16
      quote:

Orijinalden alıntı: Frank Slade

whatsapp'te yaşamadım, instagram'ı pek aktif kullanmadığım için bilmiyorum fakat twitter'da zaman zaman bildirim uyarısı gelmiyor; güncellemeyle vs. düzeltirler umarım.
      Twitter'daki bildirim uyarısı bana da gelmiyor bazen. Özellikle mesaj bildirimi bazen olmuyor. Uygulamayı açıp bakınca görüyorum.

Eğer doğruyu söylediğiniz için kırıcı olduğunuzu düşünüyorlarsa durmayın, parçalayın!

H'iç
    • Yarbay
      8601 Mesaj
      07 Nisan 2018 06:18:49 Konu Sahibi

Donanimsal olarak 4.5G yani LTE-A ( LTE- Advanced ) dir ...

Ayrica Turkiye de 4.5 G olmayan cihazlara yazilim guncellemesi ile 4.5G sembolu kozmetiksel olarak yani cakma varmis diye gelmisti yillar onceki General Mobile 4G cihazima helen de var yedek olarak ... General Mobile 4G TEK SIM modelidir. Islemcisi de Snapdragon 410 ve en yuksek sebeke hizi da 4G destekler ama Turkiye de yazilim guncellemesi ile 4.5 G diye bir kandirmaca var.

Gercek 4.5 yani LTE-A icin uyumlu LTE BAND kanallari olmalidir ... Olay sadece donanimsal olarak telefonda ne var gozu kapali kesin o hizi verecek diye bir kaide yoktur cunku ilgili band aktif olmasi gerekir telefonda ve sebekede de o band ( veya bandlar ) hizmet veriyor olmasi gerekir. Dolayisi ile bize gelen data sebeke hizi ayni olmayacaktir . Insanlar ayni hiz alamamayi sebeke sinyal tam degildire baglayacaktir cunku oyle bir yerlesik algi olusmustur malesef ...

http://www.wiki-zero.com/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvTFRFX0FkdmFuY2Vk

Telefon firmalarin ozellikle Turkiye yazilim ekibine emir mi verilmis neyse anlamis degilim 4G en yuksek hizi ama yazilimsal olarak sadece 4.5G ikonu koymalari da ilginc. Turkcell den ornek verirsek uyumlu listesi var ( Turkiye de resmi satilanlarin listesi yoksa Pixel gibi bircok markada 4.5 G destegi vardir ama listede olmasi pek mantikli degil cunku liste aslinda urun satis listesi ;) ) ...

Donanimhaber de soyle gercekler de var eskilerden olsa da o zamanlar da sorunlar var :

https://forum.donanimhaber.com/turkcell-band-1-lte--120419605

*#0011# tuslayarak hangi band ta olunduguna bakilabilir. Kac tane tasiyici birlestiriyor her an bakilabilir ...

Su da bir gercek bazi Note8 cihazlari 4.5 de HD SES ( her operator farkli adlandirma yapmakta ) uyumsuz oldugunu ifade eden operator uygulamalarina ait ekran goruntuleri de paylasilmisti! ... Note5 im root filan yok Turkcell i aradim Samsung u aradim defalarca heriki tarafta otekine topu atiyordu ortada kalan ben oldum.

Note8 de vardi Turkcell i aradim gecen ay Android 8.0 yuklu idi telefondaki operator ayalari aktif edilmemis ! dendi ! Aslinda aktiflenmesi icin hem tarafima gonderilen SMS ile aktifleme dahil bircok sey Note5 den beri denemistim telefonumun diger ucunde Turkcell teknik hizmetler ( adi neyse ) biriminde eleman bile cozememisti ) Ama ne hikmetse son aradigim da ayarlar aktiflenmemis denildi! Inanasim yok! Bence Turkcell kasitli olarak bu ayarlari aktiflemiyor . Altyapi yetersizligi veya bu hizlarda her uyumlu cihaza varsayilan olarak aktiflenmis olarak ta getirilmemesi bundan olsa gerek. Baska ulkelerde LTE-A ( Turkiye de 4.5 G ) Sim karti taktigim anda aktiflenmis olarak geliyor ama Turkiye de Turkcell bunu aktiflemis bir secenek olarak kendi insiyatiflerine birakilmis. Sim kart donanimsal olarak en gunceli idi ona ragmen Note5 vermediler taki gecen ay sonuna dogru ....

Turkiye de zaten yurtdisina baglantilarda hiz dusmesi yurtdisi cikis hizlarin toplam veri band genisligi adsl fiber vdsl sebekeler vs hespi toplamda bir altyapi eksiligi var bu sebeple yillardir KOTA sistemi var. KOTA meselesi elbette ayri bir konu ama goruldugu gibi bircok sey birbiri ile ilintili . Turkiye ici veri transferlerinde zaten sorun olmaz ister mobil ister fiber altyapi neyse o hizda ama mesele yurtdisina baglanmalarda . Gercek hiz testleri yurticine gore degil yurtdisina gore referans alinmalidir.

https://www.mobileeurope.co.uk/news-analysis/turkcell-bets-on-lte-a-as-it-gets-ready-for-long-awaited-4g-race
      |
      |
      Raif Ulutürk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      07 Nisan 2018 09:03:12

Sizin yazınız bir cevap değil resmen analizi olmuş. Gerçekten tebrik ederim. Söylediklerinize katılmamam söz konusu değil zaten. Yani operatör frekanslarının hangi bantlarından faydalandığımı açıkça tespit etmiş değilim. Günlük sıradan bir kullanıcı olarak aldığım data hızını, ekranlarında 4.5 G logosu olan cihazlar ile karşılaştırdığımda ortaya çıkan sonuç beni bir önceki mesajımdaki açıklamayı yapmaya itmişti diyebilirim. Sonuca gelirsek, ekli ekran görüntüsünü hemen sıcağı sıcağına alıp buraya koyuyorum... Türkiye'deki data tarifesi ve paketlerini de gözönüne aldığımızda bence bu hızlar gayet yeterlidir diye düşünüyorum. Türkcell hattım yok, ondaki hız nedir açıkçası bilmiyorum.

Bu arada şebeke sağlayıcım Türk Telekom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raif Ulutürk -- 7 Nisan 2018; 12:12:53 >
      |
      |
      HazretiSamiDayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      142 Mesaj
      07 Nisan 2018 09:04:48
      Arkadaşlar note 8 alma arifesinbdeyim ama snaodragon mu yoksa exynos mu daha mantıklı olur

snapdragon
      volte gibi uzuz vadede sorunlar var(kapatıp açınca ayar gidiyor)
      uygulamalar daha çok destek veriyor
      1000 lira ucuz

exynos
      volte gibi sorunlar yok
      uygulamalar destek olmadığı için buram buram kastığını söylüyordu adam (instagram gibi dedi)
      1000lira pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi droguzask -- 7 Nisan 2018; 9:7:15 >

• Yarbay
      11909 Mesaj
      07 Nisan 2018 09:06:31
      quote:

Orijinalden alıntı: DearPassenger

Haklısın şans. Aslında bir telefona 4bin verilirde bu telefon markası samsung olunca insan vermek istemiyor. Samsungta teni bir model cıktı mı diğerlerinin fiyatı fahiş oranda düşüyor. Buda can sıkıyor. Iphone sevmem ama en azından fiyat tutarlılığı var. 2 yıl önceki cihaz max 700 800 düşmüştür.
      Ufak bir tavsiye vereyim, teknomarketlerin faizsiz ve dosya masrafsiz kredileri var. Benim teli almadan evvel epey arastirmistim. En oluru teknosanin ing bank ile anlasmali teknokredisi. Zira note 8 telin fiyatini 8e boluyor. Eger 2 yasinda bir telefonunuz da varsa bunu aliyor, size hediye ceki veriyorlar, onu note 8 fiyatindan dusuyorlar. Tabi siz teli sahibinden de satar, sonra krediyi alabilirsiniz. Eger teknosa celle taahut verirseniz, oradan da hediye ceki veriyor. Bu, sectiginiz tarifeye gore degisiyor ama 24 ay taahut vermek sacmalik. Cunku tarife fiyatlari pahali.

Vatan bilgisayarda 8 e boluyor, o da faizsiz ve masrafsiz. Ama fibabanka hem kredili mevduat hesabinim acilmasini istiyor hem de otomatik odeme talimati verilmesini sart koşuyor.

ing bank i ulke capinda daha fazla subesi oldugu icin guvenilir geldi. Ayrica kmh veya otomatik odeme talimati vermenize gerek yok. Nakit alacaktim ama baktim kosullar uygun, ing teknokredi ile almayi tercih ettim. Yalniz ingde taksiti 1 gun bile gecirseniz %30 faiz biniyor. Onu da bankanin size gonderdigi nakit karti kullanarak , hesabinizda taksit tutarını tuttugunuz surece kafaya takmaniza gerek yok. Odeme gunj, ing bank, hesaptan cekiyor taksiti.

Bu da bir yontem, arastirin isterseniz.

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      07 Nisan 2018 09:18:52

Snapdragon ve Exynos farkını PUBG de görseniz kesin snapdragonu seçersiniz. Bu sadece bir örnek. Sizde Instagram örneğini vermişsiniz. Volteyi ims ayarlarına girip birkaç ayarla açmak mümkün. Fakat uygulamalardaki optimizasyon sorununu herhangi bir ayar ile çözmek mümkün değil. Beni Snapdragon işlemcili cihazı almaya iten fiyatıydı açıkçası. Şimdi aynı fiyata bulsam bir tane daha alacağım eşime ama bulamıyorum maalesef.

Bu arada tekrar belirteyim optimizasyon farkı aman aman bir fark değil Fakat ben küçük fps düşüşlerinden bile hoşlanmıyorum. Ki bu optimizasyon farkları her uygulamada geçerli değil. Bazı uygulamalarda bu fark var çoğu uygulamada bu fark yok. Exynos kötüdür denemez kısacası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raif Ulutürk -- 7 Nisan 2018; 9:21:43 >
      |
      |
      droguzask kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      17 Mesaj
      07 Nisan 2018 09:44:04

Hocam fikrin için teşekkürler. Banka calısanıyım, cok sükür o parada var ama benim sıkıntım o para verilir mi kısmında, hele o teknosa yada vatandan alınca fiyatı 5000 olcak. Hepsiburada 4200. İthalatcı düşünüyorum acıkcası. Cok fark yokmuş

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      nightsoldier kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      11909 Mesaj
      07 Nisan 2018 09:57:53

Bir kez alayim, yillarca kullanayim derseniz alin gecin derim. Zira note sadece bir telefon değil. Kalemi oldugu icin not defteri, dex istasyonu alisaniz mini pc, 360 vr gozluk alirsaniz eglence ussu, saglam kulaklim ile yuksek cozunurluklu muzikcalar, ekrani sayesinde ipad pro, kamerasi ust düzeyoldugu icin compact kamera. Paket olarak muthiz bir cihaz. Zira, butun bu saydigim cihazlari ayrı ayrı alirsaniz yaklasik 10.000 tl gibi bir masraf yapmaniz gerekur. Bu acidan bakildiginda, bunyesinde bulundurduğu ozellikler dusunuldugunde globalde fiyati makul. Ama tabi bu bir telefon ve vergiler de hesaba katildiginda ülkemizde astronomik oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsoldier -- 7 Nisan 2018; 9:59:15 >
      |
      |
      DearPassenger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      86 Mesaj
      07 Nisan 2018 10:42:59
      quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Bir kez alayim, yillarca kullanayim derseniz alin gecin derim. Zira note sadece bir telefon değil. Kalemi oldugu icin not defteri, dex istasyonu alisaniz mini pc, 360 vr gozluk alirsaniz eglence ussu, saglam kulaklim ile yuksek cozunurluklu muzikcalar, ekrani sayesinde ipad pro, kamerasi ust düzeyoldugu icin compact kamera. Paket olarak muthiz bir cihaz. Zira, butun bu saydigim cihazlari ayrı ayrı alirsaniz yaklasik 10.000 tl gibi bir masraf yapmaniz gerekur. Bu acidan bakildiginda, bunyesinde bulundurduğu ozellikler dusunuldugunde globalde fiyati makul. Ama tabi bu bir telefon ve vergiler de hesaba katildiginda ülkemizde astronomik oluyor.
      6 sene 1 fiil Efsane samsung Galaxy s2 kullanmış birisi olarak bu telefonu da dediğiniz şekilde inşallah kullanırım. Telefon 1 defa alınır &#128513;

• Yarbay
      11909 Mesaj
      07 Nisan 2018 11:34:15

İş yoğunluğum dolayısıyla, mesajlarıma alıntı yapan arkadaşlara ancak haftasonları belli bir süre ile dönebiliyorum. Ama fırsat buldukça forumu takip ederim.
      Kesinlikle haklısınız. Her seneyi bırakın her 6 ayda bir cihazını güncelleyen üyeler de mevcut bu forumda. Kendi tercihleri saygım sonsuz ama bana ters geliyor. Daha 1 yılını doldurmamış cihazı sat, üzerini tamamla, yenisini al. Baktığın zaman cebinden yenisi için 300 - 600 arası bir para veriyorsun. BU parayı daha değişik şeylerde kullanmak daha mantıklı geliyor bana.

Elbette herkesin kendi tercihi ama uzun süreli kullanım için alacaklar, gönül rahatlığı ile tercih edebilirler zira içerisindeki donanım uzun yıllar - güncelleme desteği bitse bile- götürecektir.
      |
      |
      cellim96 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      551 Mesaj
      07 Nisan 2018 11:54:08
      Hocam s2 den direkt note8 mi geçiyorsunuz.

Huawei Mate 9 Kullanıcıları Kulübü
      2.4 GHz Quad-core ARM Cortex-A73 İşlemci | Hisilicon Kirin 960 | 4 GB Ram | 64 GB Dahili Hafıza | Android 7.0 Nougat | 4000 Mah Battery |
      |Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.9 Inc | 20 + 12 Mp Leica Kamera | 8 Mp Ön Kamera | 2160p 4K Ultra HD Video Kamera | Dual Sim |

Reklamlar
modasor
SEO
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,436
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.