Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (1108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.738
Cevap
188
Favori
1.591.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11061107110811091110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • N9500 modeli için pie güncellemesi alacak rom atma olaylarını baştan sona anlatıldığı bir yer var mı ama bu konularla hiç ilgilenmemiş birinin anlayacağı türden veya anlatabilecek birisi . Aydınlatırsanız bende rom atıp pie'a geçmek isterim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raif Ulutürk

Söylediğiniz şey cpu ile alakalı. Exynos ile snapdragon işlemcilerde özellikle uygulamaların optimizasyonu ile bir fark olduğu aşikar. Tabi arada dağlar kadar fark yok... Akıcı deneyim derken uygulamaları mı kastettiniz
    uygulamalar arası geçişler, kapanma açılma hızları menülerdeki efektlerin bazen saçmalaması vs..
    bir de tasarım olarak note 8'in arkası o kadar kayganki kılıfsız kullanmak imkansız, kılıfla da klavye gibi ince uzun şekilsiz bir şeye benziyor tasarım olarak aşırı derece dar ve ince uzun tasarımdan vazgeçilmesi lazım.
  • Bulgaristan sürümünü pie olarak telefona yukledim, telefon orjinal Türkiye garantili n950f , home csc ile yükleme yaptım normalde sıfırdan kurarım ama bunu deneme amaçlı kurdum geri dönmeyi düşünmüyorum oreoya Türkiye pie gelene kadar Bulgar sürümü devam gerçekten telefon değişti 4.5g volte vs sorunsuz,gece modu navigasyon ve animasyonlar çok iyi bildirim çubuğu aşırı hızlanmış ben çekmeden geliyor aşağı resmen ve oval kenarlı telefona oval tasarım harika kesinlikle bekledigimize değdi,aod çok gelişmiş,bildirimler yukarıdan oval şekilde çıkıyor şahsen Türkiye rom unu iyi ki beklemedim gelince sıfırdan kurulum yapıcam zaten

• MaDLoCK M kullanıcısına yanıt
    CSC ile pratiksel deneyimim hic olmadi. CSC olani secilirse dahili hafizasiniza da format atar hersey gider. VoLTE vs icin kesin birsey diyemem :/

Illa CSC li yapmaniza gerek yok ki. HOME_CSC ile yapip gerek olursa ilerde zaten fabrika ayarlarina da donus yapabilirsin.
  • hukukbey kullanıcısına yanıt
    Makedonya multi CSC in icinde guncelleme alir OTA dan. Samsung guncelleme politikalari uyum problemleri vs ile yeni birsey yumurtlamazlarsa sizde bir sorun olmayacak gibi .

Brezilya gibi Multi CSC de olmayan cihazlarda sorun olur demek istemistim...
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim hocam cevaplar için sağolun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Galeri içinde tanımlanan resimlerde isim değişikliği yaptım ve resimler karıştı. Tanımlı resimleri komple temizleyip yeniden tanımlamasını sağlayabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

HOME_CSC ile guncelleme alacaktir ulke Turkiye Note8 i olarak kalacaktir.

Note9 da da bu mesele biraz kafa karistirici :/ Gecen yil Note8 e ilk Android 8.0 Fransa ya gelmisti orada da izlenen yol gecen yil Ocak ayi idi Combination Firmware ile bir kod girilerek cihazin satista oldugu ulkenin ayari degistirilmekteydi ...

Samsung un OTA alma dayatmalari diyelim :/ Apple IOS gibi her ulkeye es zamanli ayni guncelleme gelse :/

Olaya donersek :

Bulgaristan onermemdeki kasit : Multi-CSC li yani Turkiye inkileri de barindirmakta olmasi sorun olmamasi VoLTE ViLTE sorunsuz aktif kalacaktir .

Baska ulkenin urun kodu ( sadece CSC lisi ile Odin le yazilim atsaniz bile olmaz ) ile yani Combination Firmware ile istenen ulkenin CSC si degistirilerek sanki o ulkede satisa cikmis cihaz gibi OTA dan guncelleme alacaktir. Lakin SIM karti baska ulkenin ise OTA guncellemesi almayacaktir yani bunu biraz daha acarsak : Diyelim ki Note8 i Bulgaristan da aldin hicbirsey yapmadin cihazi ilk acarken kurulum yaparken SIM karti takili ise OTA dan guncellemesi Bulgaristan daki Bulgaristan SIM kartlilar gibi OTA telefondan guncelleme alamayacaktir! Bu yuzden baska bir ulkeden alip Turkiye de kullanalar ( ozellikle SIM karti takili iken kurulum yapilmissa ) bir de cihaz kurulumunu da Turkiye SIM karti ile yapmissa bile guncelleme alamaz. Ayni durum Turkiye den alinan ama baska ulkedeki SIM karti takip cihazi kurulum ile acilirsa SIM karttan gelen uyumlu CSC si yuklenecektir. Bu ayarlarin degismesi elbette mumkundur ama resetlemek gerekir.

Uzunca bir sure yurtdisinda veya baska ulkenin SIM karti kullanilacaksa o ulkenin urun kodu ve CSC si Combination Firmware ile degistirilmesi akillica olacaktir.

En dorusu soyle : Odin Bulgaristan Note8 Android 9 firmware i yuklemek HOME_CSC ile . Yine ilerde cikarsa Turkiye firmware i icin indirilip tekrardan HOME_CSC ile ile yola devam etmek.
    Cevap için teşekkür ederim peki sammobileden başka hangi siteden indirebiliriz indirme hızı çok yavaşta

• Samfirm programınından indir

https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3803841

Otomatik mod yapip ilk kutuya model neyse sm-n950f sonrakine hangi bolgeyse tur yada bgl gibi yazip download de yukarda program goruntuleri paylasti zaten bir kac post once

• Limonski L kullanıcısına yanıt
    Hızlı indirmek için linkteki uygulamayı kullanın.
    Link:https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647/amp/

• https://downloadmirror.co/2CXy/N950FXXU5DSB2_N950FOXM5DSB2_ORX.zip

Bulgaristan Android 9 Pie Rom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydındoruk -- 15 Şubat 2019; 22:32:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydındoruk

https://downloadmirror.co/2CXy/N950FXXU5DSB2_N950FOXM5DSB2_ORX.zip

Bulgaristan Android 9 Pie Rom
    beta değil dimi? bu sürüm? knox'u arttırmasın ?

bir de bulgaristan samsung çıkarabilirken türkiye'de niye erteleniyor anlamıyorum.
  • Samfirm programıyla hallettim şuanda indiriyorum hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim

• Csc yi de bulgaristanınkini atsak sonrasında türkiye rom çıkınca onu atsak garantide veya herhangi bir durumda sorun yaşarmıyız

• quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

beta değil dimi? bu sürüm? knox'u arttırmasın ?

bir de bulgaristan samsung çıkarabilirken türkiye'de niye erteleniyor anlamıyorum.

Alıntıları Göster
    Stabil sürüm

Bulgaristan romunu 1 saat kadar oldu yükleyeli. Anlatımlar için çok teşekkür ederim. Home csc ile yükledim. Türkiye cihazı herşey aktif csc bilgisinde tur olarak görünmekte. Çok hoş olmuş 9.0 gayet akıcı ve güzel. Tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Luttarte

Bulgaristan romunu 1 saat kadar oldu yükleyeli. Anlatımlar için çok teşekkür ederim. Home csc ile yükledim. Türkiye cihazı herşey aktif csc bilgisinde tur olarak görünmekte. Çok hoş olmuş 9.0 gayet akıcı ve güzel. Tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Bende hemen deniyeceğim bu gece =))

Kesinlikle denemelisiniz kaldırınca uyandırma tamamen gizlenen alt bar ve hızlanmış yüz tanıma gibi nice keşfedilecek güncelleştirme mevcut :)

• Luttarte kullanıcısına yanıt
    İris ve yüz tanıma aynı anda çalışıyormu acaba.

• 
Sayfa: önceki 11061107110811091110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.