Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (1107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
188
Favori
1.591.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11051106110711081109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Note 8 muhtemelen son samsung telefonum, en basitinden yarı gücündeki xiaomi mi max 3 çok daha akıcı bir deneyim sunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14 gün geç gelmesi çokta önemli değil ancak ben hala 1 marta sarkmayacağı ümidimi koruyorum, tabi samsung s10 tanitacakken eski tellere yeni arayüz vermeyip yeni tel aldırmaya yönelik politikasıysa o ayrı mesele , 21 Şubat'ta zaten tanıtım olacak , stabil sürüm bir kaç ülkede de yayımlandı, beta programı da kapandı belkide tepki cekmemek icim 1 mart yaptılar hani 15i geldi denilmemesi için görücez ancak 14 gün icin bu kadar laf etmeye gerek yok bence mart bile gayet iyi guvenlik güncellemesi alan telefona çokta laf edilmemesi lazim eninde sonunda gelecek zaten büyük güncellemeler

• SLaYeR KiNG kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz şey cpu ile alakalı. Exynos ile snapdragon işlemcilerde özellikle uygulamaların optimizasyonu ile bir fark olduğu aşikar. Tabi arada dağlar kadar fark yok... Akıcı deneyim derken uygulamaları mı kastettiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilindigi uzere Avrupa multu CSC ulkelerinde Bulgaristan a da Android 9 ve yeni One UI arayuz guncellemesi yayinlanmistir .

Odin ile yuklerken;

HOME_CSC li secilirse mevcut ne ayar ne de dahili depolamanizda vs hicbirsey silinmeyecektir.

samfirm uygulamasi ile BGL ile indirebilirsiniz.

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]

Turkiye ye gec gelmesinin tek sebebi anlasilacagi uzere Turkiye deki GSM operatorlerin gerekli testleri yavas yapmalarindan kaynakli olmasi :/

Tecrubelerimden oneri ile ifade ederim ki : Android 8.0 ve eski Samsung Experience arayuz ayarlarindan kalma hicbir yedegi geri yuklemeyin. Elle yedeklemelerinizi yapin. Oyun ve uygulamalarinizi da Playstore ve Samsung Magazalar dan kendiniz indirin.

Asiri pil tuketimi ve/ veya isinma ve/veya performans dusmeleri gibi sorunlar ile karsilasabilirsiniz.

Sorunlara karsilasma seviyesi niteliksel ve/veya niceliksel acidan az veya cok mumkundur.

Elbette wifi de olamama veya yedekleme yapma ile ugrasilamayacak mazeretlerimiz de olabilir lakin boyle onemli guncellemelerde musait bir zamanda gerekenleri yapmanizi israrla oneriyorum.

Klasik tavsiyelerim :

Guncelleme bittikten sonra fabrika ayarlarina donulerek dahili hafizanizdakiler de dahil herseyin silinmesi ( manuel yedeklemelerinizi yaptiginizi varsaymaktayim ) .

Ilk kurulum esnasinda klasik secme kutucuklari vardir onlar arasinda olmazsa olmaz olmayan Pazarlama Bilgileri vs secenekleri de secmeyin malum gereksiz reklamlar pop up heryerde cikabilecek uygulama oyun veya reklamlar sadece gorsel rahatsizlik degil junk olarak bilinen telefonunuzda da kirintilar ufak dahi olsa sisteminiz yavaslatacaktir ve haliyle de batarya ve isinma problemleri de durumunuza gore hafif veya agir yasayabilirsiniz.

Tum ayarlamalarinizi geri yuklemelerinizi bitirdiktne sonra cihaz bakimi ile artik guncelleme sonrasi bakiminizi tamamlamis olursunuz.

Smart Switch ve Samsung Cloud ( bulut ) yedeklemelerini alip yuklemeyi de her zaman ayni Andorid ve arayuz surumlude ise gonul rahatli ile yapabilirsiniz. Teknik olarak eskimis yedek ayarlarinizi ve yine yedeklenmis uygulama ve oyun yedeklemeleri geri yuklemesi mumkun olsa da pratik tecrubeler sahsimca ve baskalarinca ortak ifade edilen odur ki yukarda da dedigim gibi yedeklemelerinizi genel mantik : Ayni Android surum ve Arayuz ( One UI gibi ) da iken yedeklemelerinizi alip geri yuklemelerde genel olarak sorun cikartmayacagini hatirlatmak isterim.

Biraz uzun gibi ama dikkatli okursaniz sonucta ciddi zaman kafa rahatligi ile seri sorunsuz yeni guncellemenizin keyfini cikartabilesiniz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 15 Şubat 2019; 13:51:11 >

• Pie betaya devam o zaman

• altunkeser kullanıcısına yanıt
    Hocam hindistanda kararlı sürüm çıktı xda ya bakın derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Bilindigi uzere Avrupa multu CSC ulkelerinde Bulgaristan a da Android 9 ve yeni One UI arayuz guncellemesi yayinlanmistir .

Odin ile yuklerken;

HOME_CSC li secilirse mevcut ne ayar ne de dahili depolamanizda vs hicbirsey silinmeyecektir.

Turkiye ye gec gelmesinin tek sebebi anlasilacagi uzere Turkiye deki GSM operatorlerin gerekli testleri yavas yapmalarindan kaynakli olmasi :/

Tecrubelerimden oneri ile ifade ederim ki : Android 8.0 ve eski Samsung Experience arayuz ayarlarindan kalma hicbir yedegi geri yuklemeyin. Elle yedeklemelerinizi yapin. Oyun ve uygulamalarinizi da Playstore ve Samsung Magazalar dan kendiniz indirin.

Asiri pil tuketimi ve/ veya isinma ve/veya performans dusmeleri gibi sorunlar ile karsilasabilirsiniz.

Sorunlara karsilasma seviyesi niteliksel ve/veya niceliksel acidan az veya cok mumkundur.

Elbette wifi de olamama veya yedekleme yapma ile ugrasilamayacak mazeretlerimiz de olabilir lakin boyle onemli guncellemelerde musait bir zamanda gerekenleri yapmanizi israrla oneriyorum.

Klasik tavsiyelerim :

Guncelleme bittikten sonra fabrika ayarlarina donulerek dahili hafizanizdakiler de dahil herseyin silinmesi ( manuel yedeklemelerinizi yaptiginizi varsaymaktayim ) .

Ilk kurulum esnasinda klasik secme kutucuklari vardir onlar arasinda olmazsa olmaz olmayan Pazarlama Bilgileri vs secenekleri de secmeyin malum gereksiz reklamlar pop up heryerde cikabilecek uygulama oyun veya reklamlar sadece gorsel rahatsizlik degil junk olarak bilinen telefonunuzda da kirintilar ufak dahi olsa sisteminiz yavaslatacaktir ve haliyle de batarya ve isinma problemleri de durumunuza gore hafif veya agir yasayabilirsiniz.

Tum ayarlamalarinizi geri yuklemelerinizi bitirdiktne sonra cihaz bakimi ile artik guncelleme sonrasi bakiminizi tamamlamis olursunuz.

Smart Switch ve Samsung Cloud ( bulut ) yedeklemelerini alip yuklemeyi de her zaman ayni Andorid ve arayuz surumlude ise gonul rahatli ile yapabilirsiniz. Teknik olarak eskimis yedek ayarlarinizi ve yine yedeklenmis uygulama ve oyun yedeklemeleri geri yuklemesi mumkun olsa da pratik tecrubeler sahsimca ve baskalarinca ortak ifade edilen odur ki yukarda da dedigim gibi yedeklemelerinizi genel mantik : Ayni Android surum ve Arayuz ( One UI gibi ) da iken yedeklemelerinizi alip geri yuklemelerde genel olarak sorun cikartmayacagini hatirlatmak isterim.

Biraz uzun gibi ama dikkatli okursaniz sonucta ciddi zaman kafa rahatligi ile seri sorunsuz yeni guncellemenizin keyfini cikartabilesiniz .
    Tavsiyelerinize katılıyorum temiz yükleme işlemi yapmak çok önemli yapmayan arkadaşlar sonrasında sistem oturmadığı için uyumsuzluk programları çıktığı için şarz hızlı bitiyor demeye başlıyor. =))

Size bir sorum olacak stabil sürüm diğer ülkelere yayınlandı anladığım kadarıyla söyleminizden. Bunu biz telefonumuza homecsc olarak yüklediğimizde türkiye güncellemelerini almaya devam edecekmiyiz normal olarak yoksa telefonumuz yüklediğimiz ülkedenin güncelemelerinimi almaya başlayacak.

• quote:

Bilindigi uzere Avrupa multu CSC ulkelerinde Bulgaristan a da Android 9 ve yeni One UI arayuz guncellemesi yayinlanmistir .

Odin ile yuklerken;

Klasik tavsiyelerim :

yedekleyeleyim o zaman telefonu da, güncelleme yayınlanınca tekkar bakayım buraya. teşekkürler.

• https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/

Burda slovakya ve bulgar sürümleri var samfirmden de indirilebilir ve odinle kurulum yapılabilir, yani sonuç olarak pie yayınlanmış ancak Türkiye'de operatörler ve Samsung Türkiye kaynaklı gecikme var

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Sayın hocam anladığım kadarıyla güncelleme yapmadan cihazı sıfırlayıp kurduktan sonra mı güncellemeyi yapmamız gerekir ?

• hukukbey kullanıcısına yanıt
    Aksine güncellemeden sonra sıfırlamak en sağlıklısı
  • Limonski L kullanıcısına yanıt
    HOME_CSC ile guncelleme alacaktir ulke Turkiye Note8 i olarak kalacaktir.

Note9 da da bu mesele biraz kafa karistirici :/ Gecen yil Note8 e ilk Android 8.0 Fransa ya gelmisti orada da izlenen yol gecen yil Ocak ayi idi Combination Firmware ile bir kod girilerek cihazin satista oldugu ulkenin ayari degistirilmekteydi ...

Samsung un OTA alma dayatmalari diyelim :/ Apple IOS gibi her ulkeye es zamanli ayni guncelleme gelse :/

Olaya donersek :

Bulgaristan onermemdeki kasit : Multi-CSC li yani Turkiye inkileri de barindirmakta olmasi sorun olmamasi VoLTE ViLTE sorunsuz aktif kalacaktir .

Baska ulkenin urun kodu ( sadece CSC lisi ile Odin le yazilim atsaniz bile olmaz ) ile yani Combination Firmware ile istenen ulkenin CSC si degistirilerek sanki o ulkede satisa cikmis cihaz gibi OTA dan guncelleme alacaktir. Lakin SIM karti baska ulkenin ise OTA guncellemesi almayacaktir yani bunu biraz daha acarsak : Diyelim ki Note8 i Bulgaristan da aldin hicbirsey yapmadin cihazi ilk acarken kurulum yaparken SIM karti takili ise OTA dan guncellemesi Bulgaristan daki Bulgaristan SIM kartlilar gibi OTA telefondan guncelleme alamayacaktir! Bu yuzden baska bir ulkeden alip Turkiye de kullanalar ( ozellikle SIM karti takili iken kurulum yapilmissa ) bir de cihaz kurulumunu da Turkiye SIM karti ile yapmissa bile guncelleme alamaz. Ayni durum Turkiye den alinan ama baska ulkedeki SIM karti takip cihazi kurulum ile acilirsa SIM karttan gelen uyumlu CSC si yuklenecektir. Bu ayarlarin degismesi elbette mumkundur ama resetlemek gerekir.

Uzunca bir sure yurtdisinda veya baska ulkenin SIM karti kullanilacaksa o ulkenin urun kodu ve CSC si Combination Firmware ile degistirilmesi akillica olacaktir.

En dorusu soyle : Odin Bulgaristan Note8 Android 9 firmware i yuklemek HOME_CSC ile . Yine ilerde cikarsa Turkiye firmware i icin indirilip tekrardan HOME_CSC ile ile yola devam etmek.

• hukukbey kullanıcısına yanıt
    @ilker_kiran in dedigi gibi guncellemeler bittikten sonra sifirlama yapmak en idealidir. Guncelleme oncesi de yapilabilir ama gereksizdir yine de su ihtimal olabilir son cevabimda da belirtmistim gerci : Diyelim ki baska ulkenin SIM karti takili yani cihazin resmi satis ulkesi ile SIM kart ayni ulke degilse ve multi-csc li degilse bir de son haldeki cihaz SIM kart takili iken ilk kurulum yapilmissa OTA guncellemesi alamayacaktir o duruma ozel SIM karti cikartip fabrika ayarlarina donup hicbirsey kurmadan direk WIFI den guncelleme OTA sini kontrol etmek gerekecektir.

Burada gecen yil Brezilya gibi Latin Amerika da yasayan bir Turk guncelleme niye gelmiyor demisti de aklima geldi .

Yani SIM karti ile cihazin resmi satis ulkesi ayni ulkede ise OTA cikmissa size de gelecektir .
  • ilker_kiran kullanıcısına yanıt
    Turkiye de satilan Gear S3 Frontier ve digeri ( Sport tu adi galiba ) GSM ozelligi olmadigi icin GSM operator testleri yapilmasina gerek yoktur! Anladigim kadariyla Samsung'un Turkiye yazilim ekibi ciddi yavas!

Cogunlukla dikkat ederim genelde Cuma yayinlanirken bu sefer Turkiye es gecilmesi tuhaf!

Samsung gostermelik sadece Turkiye ye ozel pek bir islevi olmayan guncelmiyiz.com ile Turkiye ile resmen dalga gecilmektedir yani bakiniz iste Turkiye ye gec geliyor diger ulkelerde guncelmiyiz.com a gerek kalmadan icraatlerini gosteriyorlar oralara guncelleme geliyor ama ! ...

guncelmiyiz.com kaldirilsin onun yerine daha hizli guncelleme verilsin derim ...

Velhasil sonuclar ortada :/

Onemli bir detay :

Guncelleme ile Boot loader Version 5 N950FXXU5DSB2 yani degismemis ve Andorid 8.0 li son cikan Turkiye firmware i ile ayni .

Bu ne demek oluyor : Tum tavsiye ve dikkatlere ragmen guncelleme sonrasi cihazinizdaki olasi performansinda memnun olmayanlar ( gerek batarya gerek arayuz akicilik vs .. ) SORUNSUZ Odin ile Android 8.0 a geri donus imkaniniz vardir! .

• Memleketin tek derdi güncellemeymiş meğersem. Demek GP partisi kursam kesin iktidar olurum. Kimse fikrimi çalmasın ilk ben buldum :)
    Şimdi linç edecekler beni kaçtım

Katılıyorum, zaten orada yazılı planlanan tarihleri çoğu zaman tutturamıyorlar, bekleyenleri de boşuna heveslendiriyorlar.
  • ilker_kiran kullanıcısına yanıt
    Bence 1 Mart dan en az 1 hafta oncesi cikar :) Note9 da da oyle olmustu . Tahminim 1 hafta icinde Turkiye ye cikacagi gonunde beklentim vardir .

Bekleyip gorecegiz.
    Hocam öncelikle açıklamalarınız için minnettarım sağolun .
    Şimdi başka bir konu hakkında sormuştum ama cevabınız içersinde Başka ülkeden alınıp hat takılıp Türkiyede kullanılıyorsa OTA alamazsınız demişsiniz . Ben çok hakim değilim şimdiden kusuruma bakmayınız..
    Öncelikle :
    Telefonumu Makedonyadan aldım ve oradaki sim kartı kullandım( T-MOBİLE) daha sonrasında Türkiyeye gelip Türkcell hat ile kullandım anlayacağınız . Bu durumda ben güncelleme alamayacakmıyım ?
    Diğer bir konuda herhangi bir sorunu teşkil eder mi benim telefonumun Makedonya çıkışlı olması ve pasaporta kayıtlı halde olması ? Aydınlatırsanız sevinirim . Saygılar..

• quote:

Bence 1 Mart dan en az 1 hafta oncesi cikar :) Note9 da da oyle olmustu . Tahminim 1 hafta icinde Turkiye ye cikacagi gonunde beklentim vardir .

Bekleyip gorecegiz.
    Şimdi ben söylediğiniz sürümü yüklesem ama homecsc değilde diğerini seçsem bir sorun olurmu 4.5 g volte vs. Sorun yaşarmıyım?

• Bundan sonra Samsung telefon aldırmayın aldırtmayın dalga geçiyorlar

• 
Sayfa: önceki 11051106110711081109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.