Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (2347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48.393
Cevap
280
Favori
1.683.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23452346234723482349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatihtahaertas

Merhaba, note 5 kullanıcılarına bir sorum olacak. Hepsiburadada ithalatçı garantili 2300 liraya satılıyor. Almayı düşünüyorum fiyatı normal mi sizce?
    O fiyata daha güncel daha iyi telefonlar bulabilirsiniz bence. Note 5 çok kaliteli telefon ancak artık ömrünü doldurdu.
  • Herkese merhaba. Bir sorum olacak. Yaklasik 3 senedir gold renk note 5 kullaniyorum. Pili iyice bitti. Yetkili Samsung smart serviste değiştirmek istiyorum pili. Taktiklari pil performansi nasil olur. Bir de ozellikle gold renklerde arka kapakta isi ile acma kapama islemi yaptiklari icin renk atma sorunu oluyor dediler. Ne yapsam bilemedim. Telefonumdan cok memnumum aslinda ama pili cidden tahammul sinirlarini zorluyor. Para ediyoken satip yeni bir sey alayim desem note 5 ayarinda cihazlar cok pahali. Fikrinizi pil degistirdiyseniz degisim sonrasi performans hakkinda yorumlarinizi yazarsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon google playdeki uygulamaları güncelledikçe resmen kasmaya başladı ufaktan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 yıl sonra telefon kasmaya başladı. Belli bir süre sonra şarjı çabuk gitmeye başladı, sürekli prizli yerlere oturmak zorunda kaldım.

Sonuç 2.5 sene gibi bir zaman diliminde telefon kısa devre yaparak yeni takılan bataryayı patlatıp telefona zarar verdi.. Şuanda ise telefon bakımda, açılmıyor. Anakart zarar görmüş ve yüksek ihtimalde veriler kurtarılmayacak. (1000 tl ye veri kurtarma merkezleri yapıyor)
  • trtunski T kullanıcısına yanıt
    Oppo alın, ben oppo aldım gayet memnunum. Telefon ısınma nedir bilmiyor.

Ayrıca başınıza gelecekleri ilk mesajımda belirttim. Telefon kısa devre yapabilir yeni batarya takarsanız. Bildiğin telefoncuda yangın çıktı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Archangel -- 14 Mart 2019; 5:46:48 >
  • Forumda birisi kalibrasyon yapin demis (*#0228#) onu denedim. Sabah sarj %100ken 7.20 de telefonu aldim su an hala %100. Normalde su an yuzde 80e dusmustu. Muhtemelen pil arka planda yine bitiyor ama gosterge dolu gosteriyor oglene pat diye kapatacak kendini 😂

• fatihtahaertas F kullanıcısına yanıt
    Hocam note almak istiyorsanız ikinci el fe ya da 8 bakın.
    O fiyata Poco F1 var bu cihaz eskidi artık 2 sürüm geride en basitinden.

• trtunski T kullanıcısına yanıt
    Hocam aldıktan 17 ay sonra pili değiştirmiş biri olarak bu sorunuza cevap vermek isterim. Dediğiniz her şey kelimesi kelimesine bir Note5 kullanıcısı olduğunuzu gösteriyor.
    İlk değiştirmem sonrası 7 saat 6 saat ekran süreleri aldım. Gayet iyiydi. 3 ay sonunda bu 4.30 saate düştü. Ondan sonra da asıl değeri olan 3 buçuk saate düştü. Güç tasarrufu modu kullanmam. Cihaz tam olarak dark mode da. Instagram'ı da o moda katabilsem çok rahat edeceğim de aslında. Aldığım ekran süresi 3 saati ucu ucuna geçiyor FHD güç tasarrufu olmadan. İki kere şarj ediyorum gün içinde sık kullanmadığım zamanlar.
    Tavsiyem pili iyi cihazlara geçmeniz yönünde olacak. Çünkü çok kısa sürelerde eski haline geliyor pil kendim yaşadım. Mesela Poco F1 gibi üst seviye cihazlar ya da Redmi Note7 gibi orta seviye cihazlardan bir tercih yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 14 Mart 2019; 8:40:41 >
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Android 8 kullanıyorsanız (ki varmı bu telefon için bilmiyorum), Swift Installer kullanabilirsiniz. Instagram i Black Mod a çeviriyor (ve birsürü uygulamayı) ben kullanıyorum gayet iyi bir uygulama, amoled ekranlar için birebir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • slmlar arkadaşlar kaliteli ekran koruyucu ariyorum ne tavsiye ederainiz tskler
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Note 5 i aktif olarak kullanıyorum en büyük problem şarz şu anda onun için yetkili servise de götürsem bataryasını değiştirmek için telefonun orjinal halinden çok şeyler götürecek benim gözümde .. o yüzden değiştirmek istiyorum.
    5000 tl ve üzerinde para vermek de istemiyorum. mantık sınırım 3000 tlden üste verme diyor.
    Kamerasını yerden yere vurmasalardı aklımda samsung a9 2018 vardı.hazır 2800 tl ye inmişken.
    çin orjinli telefonlara güvenli bulmuyorum.( sar degerleri nedense diğerlerine göre yüksek. ) Huawei nin yasaklanma ihtimali v.b. nedenler.
  • waterman kullanıcısına yanıt
    Hocam intel de amerikan bir üretici ama her şeyimizi paylaşan açıklarla dolu işlemcileri sattı yıllardır. Merak etmeyin o cihazın içindeki google uygulamaları da aynı görevi görmekte. Kimse ücretsiz işletim sistemi dağıtımı sunmaz eğer para vermiyorsanız (işletim sistemine) ücret sizin özelinizdir zaten. Başka bir açıklaması olamaz bunun.

• Sizin cıhaz da arada 2 g ye düşüyor mu yukarda E işareti çıkıyor kapatıp açınca düzeliyor.

• Arkadaşlar merhaba,
    Hal-i hazırda Note 4 kullanıcısıyım. Bizim telefonlar Android 6 da kaldı. Kendi telefonum + üstüne biraz fark verip Note 5'e geçmeyi düşünüyorum. Note5'ler Android 7 'yi resmi olarak aldı mı? Sizce Note4'den Note5'e terfi etmeye değer mi? Değerli fikir ve yorumlarınız ile beni aydınlatırsanız sevinirim.
  • crossfire C kullanıcısına yanıt
    Android 7 aldı ve orda kaldı. Donanım ve hissiyat olarak daha güzel cihaz. Çok ciddi miktarlar değilse geçilebilir. Ama artık güncelleme almıyor ve microsd girişi yok aklınızda olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: waterman

Note 5 i aktif olarak kullanıyorum en büyük problem şarz şu anda onun için yetkili servise de götürsem bataryasını değiştirmek için telefonun orjinal halinden çok şeyler götürecek benim gözümde .. o yüzden değiştirmek istiyorum.
    5000 tl ve üzerinde para vermek de istemiyorum. mantık sınırım 3000 tlden üste verme diyor.
    Kamerasını yerden yere vurmasalardı aklımda samsung a9 2018 vardı.hazır 2800 tl ye inmişken.
    çin orjinli telefonlara güvenli bulmuyorum.( sar degerleri nedense diğerlerine göre yüksek. ) Huawei nin yasaklanma ihtimali v.b. nedenler.
    10000 mah taşınabilir hızlı şarj cihazı aldım samsungun kendi ürününü. Tüm sıkıntım bitti

• Nasıl olmuş dostlar ??
    SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hsyncmlbl -- 21 Mart 2019; 16:24:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hsyncmlbl

Nasıl olmuş dostlar ??
    Gayet başarılı
  • Çok kısa bir şey yazıp çıkacağım. Seninle yaklaşık 3 yıl 2 aydır beraberiz.. Yakında yollarımız ayrılacak ancak bu sürede 1 kere mi hata vermezsin, 1 kere mi ben bozuldum demezsin, 1 kere mi o kadar düşüp ekranını kırmazsın arkadaş ne muhteşem bir telefondun ya..

Ne yavaşladı ne kastı sadece artık uygulamalar fazlasını istediği için 1 saniyede açacağına 2 saniyede açıyor, kamerası kötü kalıyor.. onun haricinde hala 10 numara telefon..

1 kere bile pişman olmadığım olmam..
  • Xda'da yazılım geliştiricisi ananjaser1211, Note 5 için Android 9 Pie inşa etmeye çalışıyor. Şu sıralar tam da satmayı düşünürken güzel bir haber oldu gibi. Bekleyip görelim...

https://youtu.be/T6XtwxRaVhY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infocaner -- 25 Mart 2019; 21:12:14 >
  • 
Sayfa: önceki 23452346234723482349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.