Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (2171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48.393
Cevap
279
Favori
1.683.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21692170217121722173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sonunda telefon alımı hakkında tam doğruyu yazan birini gördük.
  • 1haftayı doldurdum note 5 ile..bu cihaza iphone 6dan geçtim..genel bir değerlendirmem yapmam gerekirse ;

Boyut olarak acaba büyük mü olur diyordum iphone6ya göre ama hiçte öyle gelmedi gayet kompakt bir alet..kılıfsız şekilde cepte sıkıntı yaratmıyor..arka tarafın kıvrımlı olmasıda elde tutuşu güçlendirmiş..

En son güncelleme yüklü vaziyette yani hem 7.0 hemde ağustos güvenlik yaması yüklü..bu haliyle herhangi bir kasma,donma yavaşlama, ısınma vs görmedim..gta vice city daha önceden satın aldığım bir oyundu onu yükleyip açtığımda en yüksek grafik ayarlarına getirsem bile sıkıntısız oynattı..

Ekran çok iyi kesinlikle..hem çözünürlük hem parlaklık harika..hatta çok bile parlak diyebilirim..yüzde olarak parlaklık ayarlayabilen bir uygulama ile denedim..yüzde 45 parlaklık seviyesi hem kapalı hemde açık ortamda bana yetiyor..daha fazla açarsam kapalı ortamda gözlerimi yakıyor resmen..

Kalem harika..tek kelime ile akıllı telefon deyimini başka boyuta taşıyor..ihtiyaç olmasa bile bi işi kalemle yapasım geliyor..çok keyifli..

İlk çıktığında ram yönetimi iyi değilmiş sanırım youtubedeki testlerde hep söyleniyor ama son güncelleme ile durumu gayet iyi..ben gereksiz uygulamaları devre dışı bıraktım ki bu haliyle ekran 2kda ayarlı ikrn 1.8gb ekran full hd iken 2 gb civarı ve ekran hd ikende 2.2 gb civarı boşta ram kalıyor cihazda..bence gayet iyi..

Şarj süresi harika..iphone 6da 2.5 saatte filan şarj olurken bunda 75 dakikada filan oluyor..yüzde 10-20 arası iken takıyorum yani zaman tutmadım ama 1.5 saati bulmuyor gibi..

Pilin dayanma süresi kötü..aslında kötü değil ama iyide değil..yani şarjı iyi giden bir telefon almak istiyorum diyen adam bunu almasın..a7 2017 filan baksın..ama her halukarda günü kurtaran bir şarj süresi sunuyor..çok sıkışırsan güç tasarrufları vs derken yine yolda bırakmaz..

Genel fikirleri bu şekilde..güncelleme almasa dahi 7.0la iyi çalışıyor..temiz kullanan adama yıllarca hizmet eder..2000tl bandında kalacam diyen adama iyi bir cihaz..1 haftadır ne pc ne tablet ne tv gözüm görmüyor..Allah herkese gönlündekini versin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4CF12F62C -- 12 Eylül 2017; 15:48:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Resim cektikten sonra boyutu en az 1.7 mb oluyor bunu daha da dusurmenin yolu yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ayarlardan kapattim duzeldi hocam.
    Bu arada bildirim sorunlari yasamaya basladim. Tapatalk vs bildirim vermiyor. Neden olabilir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mavisu48 kullanıcısına yanıt
    Kamerayı 5 mpx'e ayarlayın.

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Karar sizin elbette. Ben Note9'u görmeden yüklü miktar ödeme yapmam şahsen.

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Hocam 1.5 yıldır çatlak ekranlı halde kullanıyorum.7 YE para yatıracağım gün satışı iptal oldu.Günde 3 sefer şarja takan adamım note 5 en sağlamı çıktı cam talihğizliği hariç ama artık daha büyük ekrana ihtiyacım var.

Note 5 i yaptırmayı düşünmedim bile zaten hakkıyla yapsalar da sonradan muhakkak bi şey çıkıyor.

5 şu anda 10 parmak hassaslık testlerinde sadece ekrana koyduğum 2 parmağı algılıyor.

Bugün elamana aldığım redmi note 4x in 5 inçlik elranında yazı yazmak benim note 5 ten çok daha keyifli geldi resmen normal ekranı özlemişim silmeden düzeltmeden girdiğim cümle yok 1.5 yıldır.

Oneplus 5 veya Mİ6 ile de iş görülür hocam fazlasıyla. Benim en çok hoşuma giden cihazlardan biri Xiaomi Mi5s Plus oldu. Note8'e biraz ön yargım var ekran formatı bir tuhaf geliyor bana.

redmi note 4 x de spen mi var
  • Garantisi bitmis faturasi olmayan cihaza 1350 lira verilir mi arkadaslar ne dersiniz. Piyasa fiyati ne civarlarda su an ikinci ellerin.

• 1200gs kullanıcısına yanıt
    Hayır yok.

Ben elemanıma hb den getirttim.Baya bi oynadım bugün çok hoşuma gitti.Ekran küçük olmasına rağmen bendeki çatlak ekranlı note 5 ten daha iyi algılayan ekran klavyesi beni mest etti.

Menü geçişleri de çok seri.

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Kalem aktif kullanıyorum.Yoksa alternatif çok.Mi mix2 dahi beklediğim telefonlar arasında ama kalem benim ön şartım.

Xiaomi den 1 kalemli telefon atağı bekliyorum 1 gelse çok daha ucuza.Işte ozaman note serisinin bir anlamı kalmaz benim için.

• Moloss kullanıcısına yanıt
    Verilebilecek max. Fiyat 1300 gibi.

• Son guncellemede fark goren oldu mu? Sadece guvenlik guncellemesi midir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: turbetfur2

Parmak dokundurip açmak istiyorsanız gravity screen adlı uygulamayı kurun . Ben yıllardır öyle yapıyorum . Ayarlarını iyi yapın . Teli elinize alınca cihaz uyanıyor zaten aynı iphonlardaki gibi.

Üstat gravity screen ayarlarını acaba paylaşabilirmisin? Ben sanırım beceremiyorum olmuyor çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: excitee

quote:

Orijinalden alıntı: turbetfur2

Parmak dokundurip açmak istiyorsanız gravity screen adlı uygulamayı kurun . Ben yıllardır öyle yapıyorum . Ayarlarını iyi yapın . Teli elinize alınca cihaz uyanıyor zaten aynı iphonlardaki gibi.

Üstat gravity screen ayarlarını acaba paylaşabilirmisin? Ben sanırım beceremiyorum olmuyor çünkü.

O zaten hazır ayarlanmış geliyor sadece" ekranı hareket yoluyla açın" aylarındaki tiki kaldırın bu az da olsa sarji tüketir onun için kaldırıyoruz . Ekran kapalı iken elinizi üsteki sensorun üzerinden geçirince ekran uyanır . Böylece parmağınızı home tuşuna dokundurarak cihazı açabilirsiniz . Eğer yine olmuyorsa kurulumda bazı izinler istiyor onları vermemissiniz demektir.

• Beyler mx player üzerinden h265 10 bit videolarda doanımsal çözücü çalışmıyor custom codec yüklü sebebi nedir bilen varmı.
  • Arkadaşlar noguat 7 de son durum nedir, düzelme varmı. Ben 7 den 6.01 e dönen mağdurlardanım.

Eğer fix güncellemeler ile düzeldi ise 7 e dönmeyi düşünüyorum. Bilgi verirmisiniz.lütfen

• gkndmr55 kullanıcısına yanıt
    Ben hiç sorun yaşamadım, tüm güncellemeleri de zamanında aldım. Sorun yok şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkndmr55

Arkadaşlar noguat 7 de son durum nedir, düzelme varmı. Ben 7 den 6.01 e dönen mağdurlardanım.

Eğer fix güncellemeler ile düzeldi ise 7 e dönmeyi düşünüyorum. Bilgi verirmisiniz.lütfen

Simdilik yasadigim bir sorun yok

• 
Sayfa: önceki 21692170217121722173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.