Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (2169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.683.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21672168216921702171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arka camı kırılmış, ithalatçı garantili bir note 5'in ikinci el piyasası ortalama ne kadar bilen var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akkolmurat

Arkadaşlar şarj olayı illallah ettirdi bana. Ne yapıp ettiysem 3 saatin üzerinde ekran süresi alamıyorum.

Size fikir danışmak için yazdım. Aklımda Lenovo P2 ile takas var.

Sizce ne kadar mantıklı. Kameraya önem veriyorum. Öyle sık foto video çekmiyorum ama çekince de kaliteli olsun istiyorum. Zaten kamerası için katlanıyorum şarj olayına.

Çok araştırdım ama bir de kullanan kişilerden öğrenmek istiyorum.

P2'nin kamerası bizim telefonu aratır mı?

Hocam bende note 5 var kuzenime p2 aldık, ekranı hoparlörü (bazı ucuz telefonlarda ses çok kötü olur ya hiç bas hissedilmez) kamerası güzel şarjıda iyi kocaman şarj aleti var koca bataryayı çatır çatır dolduruyor şarjı zaten mükemmel gidiyor. Onun telefonu benimkinden kesinlikle daha iyi çekiyor 4g'den bahsediyorum (zaten bildiğim kadarıyla onun sar değeri yüksek baya bu yönden kötü). Ama onda şöyle bir sorun gördüm telefonla konuşurken ilk baş ses çok güzel sonradan onun sesi bulanık geliyor ciddi fark edilir derecede düşüyor kalite artık onun telefona özel bir sorun mudur bilmem. Ekranı açmadan parmak iziyle telefonu açma özelliğide çok güzel. Ama bizim telefonun ekranı daha iyi tasarımı ona göre mükemmel. Gene en iyisi marketlerde inceleyin kamerasını 3 aşağı 5 yukarı karşılaştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şekilsiniz ya -- 11 Eylül 2017; 3:50:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhangöktürk

(Ankarada oturuyorum telefonum ithalatçı garantili idi mecburen Istanbula özel şişme ambalaj ile gönderdim.)Delta servise Telefonun birden kapanıp kesinlikle açılamaması sebebiyle göndermek zorunda kaldım. Arka kapak orjinal olmayan bir kapakla değişmiş geldi. Alüminyum çerçeve iki kağıdın rahat girebileceği şekilde açıklıkla gönderilmişti. Bildiğiniz çift taraflı bantla arka kapağı tutturmuşlar. Arka kapakta cam olduğu için soğuk ortamdan sıcak ortama girildiğinde bant yerleri ısı farkından dolayı belli oluyordu. Pili değişti büyük ihtimalle ama arka kapağı doğru düzgün kapatamıyorlar. Allahtan bu işlemi 30 iş günü içinde yapamadıkları için tüketici hakem heyetine başvurdum ve hepsiburadadan paramı geri aldım. Akıllandım mı hayır gene gittim iade aldığım parayla Ankamaal Migrostan yılsonu stokları bitiriyoruz kampanyasından 1999 TL fiyatla Ankara servisi olan ithalaçı garantisiyle gene note 5 aldım. Buda 9 aylık cihaz pil %10 da iken birden kapanıyor. Pil sıfıra düşüyor. Şarja takıyorum doluyor %84 iken açıp kapayıncaya pil %65 e düşüyor. Ne yapacağız bilemiyorum. Şu kalemini o kadar sevmesem çekilecek şarj kahrı yok bu telefonun birde kamerası gerçekten iyi. Ama samsung C7 pro da güzel telefon 64 gb tape c şarj soketi ve deli gidem sarjı ile kalemsiz telefon kullanacaklara tam bir fiyat ferformans ürünü 100-150 daha ucuz olsun 32 gb işimi görür diyenlere C7 de olur. Sarjları süper gidiyor amoled ekran 2K olmadığından mıdır bilmem ama ben aynı kullanımın yarısında iki kez şarja takıyorum.

şimdi özelliklerine baktım C7 pro gerçekten güzelmiş. peki bu C7 pronun modemi bizim Note 5 kadar hızlı veri aktarımı yapıyor mu?

• Arkadaslar selamlar.
    Hic bir alarm kurulu olmamasina ragmen alarm simgesi surekli ust barda duruyor. Cozemedim bir turlu. Basina gelen var mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

Arkadaslar selamlar.
    Hic bir alarm kurulu olmamasina ragmen alarm simgesi surekli ust barda duruyor. Cozemedim bir turlu. Basina gelen var mi?

Alarm simgesi olduğundan emin misiniz? Bence normal bi alarm kurup tekrar kaldırın deneyin. Bugda kalmış olabilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Cihazı yeni aldım, işletim sistemi Android 6.0.1 ile geldi. Sizce Android 7 Nougat yüklemeli miyim ? Tavsiye eder misiniz ?
  • Arkadaşlar soruma cevap verirseniz çok sevinirim

1~Bundan sonra güncelleme gelmeyecek olmasi ne gibi sıkıntılari beraberinde getirir

2~NOte 8 in gekmesiyle birlikte fiyatlarda düşme bekleniyor mu

3~Şu anki telefonum lg g flex ve 3500 mah,note 5 3000 mah yogun kullanima bagli olarak 1 günü çıkarır mı

4~s7 edge düşünüyorumdum ama edge olmasindan dolayı düşerse ele tam oturmuyor gibi,s7 edge ile ekran kalitesi arasinda fark var mı

5~note 7 kalemi alip spen in işlevini arttirabilir miyim

6~Internette gordum en cok kullanilan fonksiyonları kullanma gibi edge ozelligi kazandirma var milyon

7~defarmasyon,ghost screeb vb kronik sorunu var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

Arkadaslar selamlar.

Kurulu ezan programı var mı

• Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abluka1990

iyi forumlar arkadaslar. note 5 telefonumda son zamanlarda bir sorunla karsilastim yardimlarinizi bekliyorum. bir arama yaparken telefon otomatikman hoparlore geciyor. bunun bir cozumu var midir? (fabrika ayarlarina donmek haricinde)

güncel

• Merhaba arkadaşlar. Note 5 te annem telefona desen kilidi koymuş sonra unutmuş. Ama hem parmak izi hemde desen kilidi var. Parmak izi ile telefona girilebiliyor. Ama deseni kaldırmak için illede eski deseni çizmemizi istiyor. Başka bir yol göstermiyor. Format dışında ne yapip kaldirabilirim?

• atsuma kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz ne kadar? Kronik sorun vs yok, güncelleme gelmeyecek olması pek mühim değil güvenlik yamalarını alacak.

• maymum M kullanıcısına yanıt
    Sadece format maalesef.

• quote:

quote:

iyi forumlar arkadaslar. note 5 telefonumda son zamanlarda bir sorunla karsilastim yardimlarinizi bekliyorum. bir arama yaparken telefon otomatikman hoparlore geciyor. bunun bir cozumu var midir? (fabrika ayarlarina donmek haricinde)

güncel

Hocam telefon uygulamasının verilerini silip denerseniz belki düzelebilir.

• Butcem 2800 en fazla 3200

• Hocam tesekkurler.
    Dediginiz gibiymis. Ezan programi yeni surume gecerken bir seyler degismis sanirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bu aralıkta Oneplus 5, S7 Edge, G6, XZ gibi cihazlar daha mantıklı.

• Peki neden

Note 5 e kanim kaynıyor,tasarımı halen guzel,ekran kaltesi s7 edge kadar kalitel8 değil mi

3200 e kadar çıkabilecekseniz, bir kaç ay bekleyin o fiyata note 8 alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chengineer

3200 e kadar çıkabilecekseniz, bir kaç ay bekleyin o fiyata note 8 alırsınız.

Xiaomi mi mix 2 de fiyasko çıktı
  • 
Sayfa: önceki 21672168216921702171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.