Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (2480. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
79.383
Cevap
390
Favori
2.804.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24782479248024812482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tnrskr

Ben 2 senedir 5s ve i6 ile iostaydım öncesi android kullanımım oldu ve tabiri caizse almanyadan kesin dönüş yaptım.İnanın bu cihaz iphona göre mercedes kalemi tek başına olaymış.Ben hep küçümser oyuncak diye bakardım note serisine ama çok iyiymiş.Ama note 5 in hem tipini beğenmedim hemde hafızasının ve pilinin iphone daki saçmalıklara uyup sınırlanmasını sevmedim.Sony xperi ve htc de aklımda vardı ama bence yinede androidin hakkını samsung veriyor.Samsungunda androide pek hoş bakmadığını ve kendi işletim sistemi tizenin üstünde çalıştığını biliyorum.Ama bu iş zor 3. parti uygulama yaygınlığı falan gibi handikapları var.Bu arada mesela lg nin tableti var gpad v500 daha halen 4,4 de güncelleme bekliyoz.O da 1 yıllık cihaz.

Samsung alacaksan sadece note alacaksın... hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Brky

Bugun note 4 aldim. Ve sunu soyleyebilirim ki, bu telefon sacma sekilde isiniyor. Guncelledim, sonra wipe yaptim yok. Tarayicida biraz dolasinca isiniyor. Onceki telefonum g2 de hic boyle bir sorun yoktu. Aldigima pisman oldum diyebilirim.

arkadaş bu cihazları ısıtmayı nası başarıyosunuz ? Çoklu pencerenin bir tarafında 1440 p video açtım diğer tarafda tarayıcıdan 5 sekme açtım normal bi ılıklık oluştu ... iphone 6 da tarayıcıya girdiğimde 5 dakika sonra bariz ısı oluşuyordu . xperia serisi desen öyle . bi cihaz daha ne yapabilir anlamıyorum ki beklentiniz ne yani

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi rom bu. Türkiye mi turkcell mi . Mobilde bu süre almanız çok iyi bence. Herhangi bir devre disi bıraktıginız programlar var mı .

Ben 3 saati zor buluyor mobil ağda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutfansa33 -- 8 Ekim 2015; 22:32:30 >
  • İyi akşamlar iphone5 den note 4 é geçtim gayet memnunum fakat telefonun hem kilit ekranında hemde Widget olan kısımda hava durumunu göremiyorum gps de açık ankara seçtiğim bağlantı basarisiz hatası veriyor sürekli kendi kendine böyle oldu dün çalışıyordu bugün çalışmadı ama bunu nasıl duzeltebilirim acaba yardimci olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: torku42

note 4 ile diğer telefonların wifi kalitesini ve çekim gücünü karşılaştıran bir test yada site mevcut mu günlük şartlarda yapılmış.

Video çok komik yalnız. Speedtestte farklı lokasyon seçerseniz çok düşük sonuçlar almanız çok normal. Biri baden wuttenberg diyor diğeri duebendorf diyor.

Bu arada cihazda ısınma sıkıntısı yok. Wipe yaptıktan bir süre sonra biraz ısınıyor sonra geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: alexturner

quote:

Orijinalden alıntı: Brky

Bugun note 4 aldim. Ve sunu soyleyebilirim ki, bu telefon sacma sekilde isiniyor. Guncelledim, sonra wipe yaptim yok. Tarayicida biraz dolasinca isiniyor. Onceki telefonum g2 de hic boyle bir sorun yoktu. Aldigima pisman oldum diyebilirim.

arkadaş bu cihazları ısıtmayı nası başarıyosunuz ? Çoklu pencerenin bir tarafında 1440 p video açtım diğer tarafda tarayıcıdan 5 sekme açtım normal bi ılıklık oluştu ... iphone 6 da tarayıcıya girdiğimde 5 dakika sonra bariz ısı oluşuyordu . xperia serisi desen öyle . bi cihaz daha ne yapabilir anlamıyorum ki beklentiniz ne yani

Sakin olsana sen ya. Yeni aldim ve hemen isindigini farkettim, rahatsiz oldum ve soyledim. Yok 1440 p carttana curttana... Sende isinmiyor, bende isiniyor. Ne deyim, isinmiyor mu deyim. Belki donanimsal bir sey bilmiyorum. Sacma sapan atar gider yapicaginiza, yol gostermeye calisin.

• Bende de note 4 var bazen hem indirme yapıyorum hemde facede takılıyorum wifi çekiyor alış veriş var ama ne inter ete giriyor ne faceye hatta hava durumunu bile güncellemiyor bunu nasıl çözebilirim wifi yi açıp kapasram sorun çözülür ama 15 dk sonra tekrar aynısı oluyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Facebooku kaldırsan en az yarım saat farkeder. Messenger da varsa 1 saati bulur fark. Bu hali çokta iyi değil.

Çok da iyi değil dediğin sürekli mobil veri kullanımda ve wifi hiç yok dikkatini çekeyim. Ayrıca yer yer kötü şebeke kalitesi olan dağda kullanım mevcut. Senkronizasyon sürekli açık, biraz rr3 oynadım biraz da candy crash saga. Aynı kullanım şartlarında z3 belki 20-30 dk daha fazla kullanım sunuyordu. Bu durumda bence oldukça iyi. Bu cihazdan ne bekliyorsunuz anlamıyorum? Video izleme yok bu arada, yani video izlesem buna 1 saat daha eklenebilirdi. Ayrıca facebooku oldukça fazla kullandım bugün. Isınma sıfır, donma sıfır, performans çok iyi. Daha fazlasını arayan kendi kendine dert arıyor demektir benim gözümde ki çok farklı cihazlar kullandım.
    Bu arada an itibariyle 4 saat 55 dk oldu. Bitenw kadar kullanırsam 5 saat ortalama.
    Not: gün içerisinde parlaklık otomatik ortanın iki tık altındaydı. Hava kararınca ortomatikten kaldırıp %20 gibi yaptım.

Ss lerden sürekli mobil datada kullanıldığı anlaşılmıyor. Ben ona göre yorum yapmıştım. Eğer full 3gde kullanımsa sonuç normal. Görüp göreceği bu zaten. Fakat yeterli değil. Tabi benim için. İstediğim note 2 deki 7-7.5 saat ekran süreleriydi ama artık imkansız olduğunu anladım.

• quote:

quote:

quote:

Facebooku kaldırsan en az yarım saat farkeder. Messenger da varsa 1 saati bulur fark. Bu hali çokta iyi değil.

Çok da iyi değil dediğin sürekli mobil veri kullanımda ve wifi hiç yok dikkatini çekeyim. Ayrıca yer yer kötü şebeke kalitesi olan dağda kullanım mevcut. Senkronizasyon sürekli açık, biraz rr3 oynadım biraz da candy crash saga. Aynı kullanım şartlarında z3 belki 20-30 dk daha fazla kullanım sunuyordu. Bu durumda bence oldukça iyi. Bu cihazdan ne bekliyorsunuz anlamıyorum? Video izleme yok bu arada, yani video izlesem buna 1 saat daha eklenebilirdi. Ayrıca facebooku oldukça fazla kullandım bugün. Isınma sıfır, donma sıfır, performans çok iyi. Daha fazlasını arayan kendi kendine dert arıyor demektir benim gözümde ki çok farklı cihazlar kullandım.
    Bu arada an itibariyle 4 saat 55 dk oldu. Bitenw kadar kullanırsam 5 saat ortalama.
    Not: gün içerisinde parlaklık otomatik ortanın iki tık altındaydı. Hava kararınca ortomatikten kaldırıp %20 gibi yaptım.

Ss lerden sürekli mobil datada kullanıldığı anlaşılmıyor. Ben ona göre yorum yapmıştım. Eğer full 3gde kullanımsa sonuç normal. Görüp göreceği bu zaten. Fakat yeterli değil. Tabi benim için. İstediğim note 2 deki 7-7.5 saat ekran süreleriydi ama artık imkansız olduğunu anladım.

Baya geç anlamışsınız yalnız note 2 deki donanımla note 4 deki birmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kral-ytn

İyi akşamlar iphone5 den note 4 é geçtim gayet memnunum fakat telefonun hem kilit ekranında hemde Widget olan kısımda hava durumunu göremiyorum gps de açık ankara seçtiğim bağlantı basarisiz hatası veriyor sürekli kendi kendine böyle oldu dün çalışıyordu bugün çalışmadı ama bunu nasıl duzeltebilirim acaba yardimci olursanız sevinirim

Arkadaşlar yardimci olabilecek varmi

• quote:

quote:

İyi akşamlar iphone5 den note 4 é geçtim gayet memnunum fakat telefonun hem kilit ekranında hemde Widget olan kısımda hava durumunu göremiyorum gps de açık ankara seçtiğim bağlantı basarisiz hatası veriyor sürekli kendi kendine böyle oldu dün çalışıyordu bugün çalışmadı ama bunu nasıl duzeltebilirim acaba yardimci olursanız sevinirim

Arkadaşlar yardimci olabilecek varmi

Ayarlar-Uygulama Yöneticisi-Hepsi-Hava bunların bulun Veri ve Önbellekleri silin konumu açık kalsın senkronizasyon da açık kalsın öyle deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsaSOgLaNN -- 8 Ekim 2015; 23:43:57 >
  • full 3g açık 1 saat internette gezinme 20 dk konuşma 3 video çekimi ( 2 si 4k ) toplam 1.5 dk 5 foto çekimi normal whatsup kullanımı.Facebook messenger devredışı hiç oyun oynamadım toplam 4 saat ekran süresi aldım. Arka planda google hizmetleri yüzde 31 kullanım yapmış ve devre dışı bırakılmıyor.Pil kullanımı kötüye gidiyor malesef.İlk güncellediğimde daha iyidi sanki.Ahize sesi sorunu devam ediyor.Video oynatırken takılmalar yaşadım.Ekran döndürme sapıtmaya başladı.Başka sorun yok.Çekim gücü sorunu yok.Eski sürüme göre çok çok iyi.Akıcılık süper.
    Ufak sıkıntılara ragmen 5.1.1 en iyi sürüm bence.Tabii ki bir İos değil bunu da kabul etmek lazım.4 yıl iphone kullanıp döndüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hulux

quote:

quote:

quote:

Baya geç anlamışsınız yalnız note 2 deki donanımla note 4 deki birmi.

Evet haklısınız gerçekten.

• Ya on kamerada asiri kumlama mevcut az osikli ortamlarda normal saniyordum kuzenin de almis note 4 karsilastirdim cok net cekiyor kumlanma yok benimkinde hem kumlanma hem de renk daha sariya caliyor simdi garantiyle kim ugrasacak ya

• quote:

Orijinalden alıntı: mutfansa33

Hocam hangi rom bu. Türkiye mi turkcell mi . Mobilde bu süre almanız çok iyi bence. Herhangi bir devre disi bıraktıginız programlar var mı .

Ben 3 saati zor buluyor mobil ağda.

Hocam ilk önce polonyaya çıktığı için 5.1.1 resmi polonya sürümü ve güncelleme almış hali. İlk sayfaya bakarak kendimce kullanmadığım uygulamaları olduğu gibi durdurup bildirimlerini bile kapattım ve devre dışı bıraktım. Ben şahsen çok memnunum son güncellemeden. İnsan ister elbet daha uzun süreler almak ama bu süreler kötü pil süreleri değil. Ayrıca akıcılık gerçekten de çok iyi bu sürüm ile. 5.0.1'de bir yavaşlık ve hantallık vardı kitkata göre ama bu hali gayet iyi. Belki 6.0 ile pilde bir miktar daha iyileşme olur optimizasyon yapılırsa. Bence şu anki pil sürelerinin düşmesi daha çok lolipop'un biraz sorunlar barındırmasından kaynaklanıyor. Mesela anlamsız bir şekilde uygulamalar arka planda çalışmaya decam ediyor falan gibi. Oysa ki kitkat'ta böyle sorunlar yoktu ki bu sorun sadece samsung cihazlara has bir sorun değil. Bir çok android cihazda olan bir sorun. Evet samsung güncelleme konusunda biraz yavaş ve ayak sürüyor. Fakat Türkiye güncellemelerinin geç gelmesi samsung türkiye'nin de biraz işi ağırdan almasından kaynaklanıyor. Heriflerin daha 5.1.1 sürümünün dağıtılmaya başladığından bile haberleri olmuyor en basit örnekle. Dakat samsung alınacaksa bu ilk çıltığında efsane s2 idi şimdilerde de note serisidir bana göre. Biraz da s5 iyiydi bana göre ki o cihazın hakkını yiyor bana göre samsung. Tek handikapı kasa kalitesinin vasat kalması yoksa gayet performanslı makineydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norton772 -- 9 Ekim 2015; 1:10:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eguk

Ya on kamerada asiri kumlama mevcut az osikli ortamlarda normal saniyordum kuzenin de almis note 4 karsilastirdim cok net cekiyor kumlanma yok benimkinde hem kumlanma hem de renk daha sariya caliyor simdi garantiyle kim ugrasacak ya

Aynı sorun bendede var ve etraf zifiri karanlık olunca ön kamerada kırmızı sarı kumlama oluyor ayrıca note 4 te pil kalibrasyonu nasıl yapilir

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam . Teşekkürler zamn ayırıp yazdığınız için.

Polonya 5.1.1 bana göre Türkiye ve turkcell romandan daha stabil gibi geldi bana. Ya da ben öle görüyorum.

Şuan turkcell 5.1.1 romu kullanıyorum. İlerde polonyaya geçebilirim. Tekrardan teşekkür ederim

• Lg g2'de GREEIFY'ı kullanırdım. belirlediğim uygulamalar dışında yüklü olan diğer uygulamalar kapalı olurdu. N4e de yükledim, 5.1.1 gelene kadar çalışıyordu ama şimdi güncellemeyle gelen SMART MANAGER GREENIFYdab daha stabil çalışmakta.

Örneğin Facebook ve Instagram arka planda açıkken Greenifyda "şimdi uyut" diyorum, uyutulacak uygulama yok diyor. Smart managera giriyorum hem bu iki uygulama hem de arkada açık kalmış ama Greenifyın bulamadığı diğer programları kapatıyor.

Greenifyı silme vakti geldimi?

• İos da dosyaları içiçe getirme özelliği gelmiş ne büyük gelişme.Teknoloji bloglarında haber oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: canakkaleli17

quote:

Orijinalden alıntı: eguk

Ya on kamerada asiri kumlama mevcut az osikli ortamlarda normal saniyordum kuzenin de almis note 4 karsilastirdim cok net cekiyor kumlanma yok benimkinde hem kumlanma hem de renk daha sariya caliyor simdi garantiyle kim ugrasacak ya

Aynı sorun bendede var ve etraf zifiri karanlık olunca ön kamerada kırmızı sarı kumlama oluyor ayrıca note 4 te pil kalibrasyonu nasıl yapilir

Pili doldur *#0228# tuşla.

• 
Sayfa: önceki 24782479248024812482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.