Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (2326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
79.383
Cevap
390
Favori
2.804.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23242325232623272328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah 8 de şarjdan çıkardım, 1:45 ekran sürem var, son 4-5 saattir mobil veriyi de wifi'yi de kapalı tutuyorum Google Hizmetleri ve Android OS şarj yiyiyor diye!

5.0.1 TR yüklüyken böyle sıkıntım yoktu. Odin öncesi (4 parçalı) ve sonrası wipe cache ve wipe factory yaptım, tertemiz bi kurulum oldu hiç sıkıntı yok bunun haricinde. 3 gündür şarj sıkıntısı çekiyorum ve telefonu 10 dakika kullanayım hemen ısınıyor. Bi yardım edin lütfen. Root bi çıksa alayını donduracam da o da çıkmadı hala. O da işe yarayacak mı onu da bilmiyorum bu görüntüyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freddy Krueger -- 1 Eylül 2015; 20:35:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Smart Switch Mobile yoksa PC olanımı soruyorsun?

Mobile için;
    1. Uygulamayı aç.
    2. Sağ üstte yer alan DAHA FAZLA seç.
    3. SD kartla aktar seç.
    4. YEDEKLE veya YENİLE seçeneklerinden uygun olanı seç.
    Not: YENİLE içinde çıkmazsa "Diğer cihazdan uygulama" seçeneği var, oradan da uygulamaları geri yükleyebiliyorsun.

PC için;

1. Uygulamayı aç.
    2. Yedekle veya Geri Yükle seçeneklerinden uygun olanı seç.

kolay gelsin.
  • Dün sabah sipariş ettiğim Note 4 ü Hepsiburada.com halen ulaştıramadı (İstanbul içi merkezi semt!) siz siz olun kanıpta aynı gün teslimat diye boşuna sevinmeyin.Durumu bildirdik vb diyip duruyorlar da..siparişi iptal etsem şimdi 2000TL vermek istemiyorum , cihaz gelmeden soğudum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KinqElessar

quote:

Orijinalden alıntı: ertugmry

https://mega.nz/#F!3g8QgLiK!Pm25sRe3V8TTneb8urh4AQ
    Isteyenler icin bizzat kendim kiesten romu alip kendim upload ettim Türkiye 5.0.1 lolipop surumu 4 parcalidir

Bu Turkcell uygulamalarının olduğu n910cq romu mu?

Hayir normal Türkiye romu bizzat kendim kies romu indirirken aldim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugmry -- 1 Eylül 2015; 18:32:36 >

• quote:

quote:

quote:

Isteyenler icin bizzat kendim kiesten romu alip kendim upload ettim Türkiye 5.0.1 lolipop surumu 4 parcalidir

Turkcelli var mı hocam? Elimin altında bulunsun istiyorum. Belki lazım olur garanti için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dR.ElessaR -- 1 Eylül 2015; 18:47:28 >

• Diophantus kullanıcısına yanıt
    Rica ederim...

Eğer KitKat nasılmış bir bakıp denemek istiyorum derseniz TR 4.4.4 KitKat sürümüne (4 parça olan) dönebilirsiniz.
    5.0.1 Lollipop sürümünden memnun kalmadığım için ben geri döndüm ve yaklaşık 1,5-2 ay Kitkat kullandım. Genel anlamda stabil fakat ağır bir sistem.
    Sorunları yokmu elbette vardı. En azından 5.0.1 den daha iyidi benim için.

Şuan Polonya 5.1.1 Kullanıyorum ve son derece memnunum açıkcası. Karar size kalmış. Her halukarda Trcell uygulamalı 5.0.1 den kurtulacaksınız.

5.1.1 oldukça seri ve hızlı bir sistem olmuş. bir çok sorunun giderildiği, ufak tefek hala hataların olduğu ama kesinlikle çok stabil bir sistem şuan.

Kolay gelsin..
  • Freddy Krueger kullanıcısına yanıt
    bu sorunun 5.1.1 ile ne alakası var anlamıyorum. bende aynı sürümü kullanıyorum. şuana kadar 5.1.1 kadar akıcı sürüm kullandınız mı rotsuz olarak.
    Sorun Google play hizmetleri ile alakalı. Google bununla alakalı bir güncelleme çıkarır sorun giderilir.

Aynısı bende de var şuan. hatta bende instagram da sürekli pil yiyen uygulamalar listesinde. Açıp baktığım bile yok ama çalışıyor.
    Bununda 5.1.1 ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Twitter da var whatsapp da ama bunlar kullanmadığım zaman pil harcamıyor.

Arkadaşlar şunu unutmayın, şuan Polonya harici 5.1.1 lollipop verilmiş ve bizim cihazlarda çalışan rom yok. çıkmadı farkındasınız değil mi?
    Şuan Note 4 5.1.1 Lollipop ile uyumsuz çalışan belkide farkında olmadığımız bir çok uygulama vardır. Bunlardan biri sanırım instagram.

Biraz sabredip keyfini çıkarmaya çalışın. daha iyi sürüm var ise söyleyin bizde geçelim. çıkacak bir iki uygulama ve hatta 5.1.1 güncellemesi ile sorun çözülür.
    Cihazın genel işleyişi ve kullanımı biraz da sizlere bağlı unutmayın. KitKat ile 3 saati zor görebilirdim şuanki kullanımımda. şuan 4 buçuk saati rahat geçiyorum.

Evet hatalar yokmu var. zaten Note 4 yazılım noktasında belini bir türlü doğrultamadı, gerekli önemin verilmediğini hepimiz biliyoruz.
    Kötünün iyisini kullanıcaksak şuan düzgün yüklenmiş 5.1.1 den daha iyi sürüm yok..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Turkcelli var mı hocam? Elimin altında bulunsun istiyorum. Belki lazım olur garanti için

Elimde turkcel cihazı olsaydi ayni sekilde romu alabilirdim ancak benm cihazim aldigimda turkcell degildi kieste s/n numarasina gore yazilimi indiriyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Elimde turkcel cihazı olsaydi ayni sekilde romu alabilirdim ancak benm cihazim aldigimda turkcell degildi kieste s/n numarasina gore yazilimi indiriyor

Forumda paylaşan oldu mu hiç?

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    aslında asıl sorun Google Hizmetleri doğrudur. 31 Ağustos google play guncellemesi olan 8.0.1 sürümüne güncellemiştim Odin sonrası, ilk iki gün baktım şarj yiyiyor fabrika sürumü olan 7.5. sürümüne düşürdüm o da bugün aynı oranfa şarj yedi. Peki Android OS'un bu kadar şarj yemesi normal mi google hizmetleri kadar? Android OS'a kullanım oranlarına girdiğimde bi ton servis yazıyor alt alta sayamadım bile. Onun cözümü de rootlayıp çoğu gereksiz servisi dondurmak bunu biliyorum ve rootu bekliyorum. Dediğin gibi aslında sorunsuz diyebileceğimiz bi sürüm 5.1.1. Ben çok bilgili olmadığım için buna yordum galiba, hemen roma çamur attım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Freddy Krueger

aslında asıl sorun Google Hizmetleri doğrudur. 31 Ağustos google play guncellemesi olan 8.0.1 sürümüne güncellemiştim Odin sonrası, ilk iki gün baktım şarj yiyiyor fabrika sürumü olan 7.5. sürümüne düşürdüm o da bugün aynı oranfa şarj yedi. Peki Android OS'un bu kadar şarj yemesi normal mi google hizmetleri kadar? Android OS'a kullanım oranlarına girdiğimde bi ton servis yazıyor alt alta sayamadım bile. Onun cözümü de rootlayıp çoğu gereksiz servisi dondurmak bunu biliyorum ve rootu bekliyorum. Dediğin gibi aslında sorunsuz diyebileceğimiz bi sürüm 5.1.1. Ben çok bilgili olmadığım için buna yordum galiba, hemen roma çamur attım :)

root yapınca o hizmetleri nasıl durduracağız hocam

• Freddy Krueger kullanıcısına yanıt
    Hayır söyledikleriniz de haklı olduğunuz noktalar var yok değil.

Bir kere en baştan ele alacak olursak, sorunun kaynağı Google Lollipop sürümü. Öyle etyiler böyle yaptılar bir türlü toparlanmadı ne yazıkki. Bunu şuan Samsung kullandığım için söylüyorum. Diğer cihazlarda ve markalarda durum nedir bilemem.

Şimdi sorunlu bir ham sürümün üzerine yine yazılım verme konusunda özürlü olan Samsung yazılım ekibini de eklersen herşey hatalı diye düşünmemiz gerekir ki, bunuda söylemekten hiç çekiniyorum.

Yukarıda da dediğim gibi, kullandığımız Note 4 cihazına verilen kötünün iyisidir 5.1.1 sürümü. Biz kurduk kullaniyoruz ama sadece polonyaya verilmiş durumda. Resmi olarak daha birçok kişi kullanamıyor.

Şuan bu satırları yazarken bile %2 pil gitti.

• 1200gs kullanıcısına yanıt
    pil kullanımında Android sistemi' ne gir bak kardeşim, tek tek yazamayacağım maalesef. Orafa gördüğun çoğu servis gereksiz ve alayını donduruyorum rootlayınca. Çoğu da ilk sayfafa yazıyor zaten :)

• Bazı arkadaşlarımız 7-8-9 saat ekran süreleri aldığını iddia ediyorlardı ya hah işte onlara cevabımı Note 5 Ana Konusunda verdim.Merak eden varsa ordan okuyabilir.Nasıl bir yalan söyledikleri böylece ortaya çıkmış oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Bazı arkadaşlarımız 7-8-9 saat ekran süreleri aldığını iddia ediyorlardı ya hah işte onlara cevabımı Note 5 Ana Konusunda verdim.Merak eden varsa ordan okuyabilir.Nasıl bir yalan söyledikleri böylece ortaya çıkmış oldu.

gördüm hocam hanımda note 5 olduğu için 2 topiği de takip ediyorum
  • ALBAY kullanıcısına yanıt
    Albayım ne kapak yapmışsın yahu çocuğa helal olsun valla

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

quote:

Orijinalden alıntı: tugares

Bu da benden gelsin beyler :)

Müthiş yakalamışsın :)

Eyvallah azizim

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Bazı arkadaşlarımız 7-8-9 saat ekran süreleri aldığını iddia ediyorlardı ya hah işte onlara cevabımı Note 5 Ana Konusunda verdim.Merak eden varsa ordan okuyabilir.Nasıl bir yalan söyledikleri böylece ortaya çıkmış oldu.

Güzel kapak.
  • kapak mesajın linkini verin bizde bakalım :)
  • Bugün cihaz hızlı sarj olmamaya başladı nedeni nedir bunun ? Normal şarj oluyor

• 
Sayfa: önceki 23242325232623272328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.