Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (3117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62.819
Cevap
343
Favori
2.534.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31153116311731183119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    netten root apk olarak ararsanız birçok alternativ prog. çıkar
    ben galaxy telfonum için (şuan tam modelini hatırlayamadım) netten
    bulup kurup rootlamıştım,

telefoa "blackmart.apk" yi bulup kurarsanız googgle play tarzı
    marketiniz olur ve üstelik google'da bulamayacağınız birçok
    uygulama veya oyunu da bulabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avci26 -- 28 Ocak 2018; 4:18:22 >
  • ALINIK Note 3 N9005 arıyorum daha önce tamir görmemiş olması ve siyah renk olmasını istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 3 (n900 - n9000q) için (arama ekranı - ayarlar menusu - dosya yöneticisi dahil)
    tamamıyla koyu temalı pil dostu Mashmallow Rom önerecek biri varmı?

xda'da birkaç tane (marshmallow rom)buldum ama temaların
    hepsi pil ve göz düşmanı açık renk temalı
  • Arkadaşlar telefonda torrent indirme olarak flud programını kullanıyorum.Fakat torrente başlayıp telefonun kapağını kapattığımda 20-25 dk sonra tekrar açıyorum noldu diye indirmeyi durdurmuş programı kapatmış oluyor.Android sürümü 5.0 lollipop,güç tasarrufu ve uygulama optimizasyonu kapalı antivirüs programı devredışı fakat yinede banamısın demiyor.Sizce sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.Telefona son zamanlarda yaptığım tek değişiklik yeni batarya aldım geriye kalan herşey aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORKUN///M -- 29 Ocak 2018; 4:38:14 >
  • Bir Ömürlük Misafir B kullanıcısına yanıt
    Bende orjinal pil alacağım.Pilin üretim tarihi neresinde yazıyor alırken kontrol edeyim
  • Merhaba arkadaşlar. Kardeşim kendisine yeni telefon aldı ve bana note 3 telefonunu verdi. bu telefonun wireles şarj desteği olduğu ancak bu özelliğin aktifleşebilmesi için bir alıcı bağlanması gerektiğini öğrendim. ofis ortamında çalıştığım için bana çok kullanışlı görünen bir özellik ama bu şekilde işlem yapan bir kullanıcı var mı? olumsuz bir durumla karşılaşma durumu olur mu, tecrübelerini paylaşanlara şimdiden teşekkürler..
  • kvardar77 kullanıcısına yanıt
    Pilin üstünde net bir şekilde yazıyor.

• ORKUN///M O kullanıcısına yanıt
    pek emin değilim ama torrent programı ayarlarında "uykuya geçme" veya "uyku modunda devam et" gibi bir ayar varmı?
    birde bazı programların tam işlevli çalışması için telefonun rootlu olması ve root haklarına sahip olması da gerekebilir

• avci26 kullanıcısına yanıt
    Denemediğim kalmadı hiç biri pc olmadan root yapmıyor

• tanercskn kullanıcısına yanıt
    note3 3'ü pc olmada rootu denemedim, ama pc ile rootlamak için rootlamak
    çok basit alttaki açıklama işinize yarayabilir BU N900 ve N9000q için geçerlidir

quote:

Note 3 N9000q telefonumu nasıl rootlayıp TWRP 3.1.1 yükledim
    gerekenler
    - SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones (usb driverlar için)
    - odin v3 3.09 (kurulum programı)
    - CF-Auto-Root-ha3g-ha3gxx-smn900.tar.md5 (root için lazım)
    - twrp-3.1.1-0-ha3g.img.tar (recovery için lazım)

* usb driver'ı yükleyin
    * odin prog. çalıştırın ve sadece "Auto Reboot" ve
    "F. Reset Time" kısmının seçili olduğuna dikkat edin
    * app yazan yerden "cf-autoroot..." dosyasını bulup seçin
    (eğer gerkli dosyaları odin klasörüne attyısanız kolayca bulursunuz)
    * kapalı olan telefonun ses kısma+menu+power tuşuna basın,
    gelecek uyarı ekranını ses açma tuşuna basarak devam edin
    şimdi usb kablosuyla bilgisayara takın, odin prog. mavi kutucukla
    telefonun bağlı olduğu ve hangi portta olduğunu gördükten sonra
    start seçip başlayın... telefon kapanıp açıldığında programı kapatıp
    usb kabloyu çıkartın
    * telefon açıldığında SU prog. açıp "new user" seçip devam edin
    prog.mın "knox'u" devre dışı bırakma isteğini onaylayın (biraz zaman alabilir)

telefonu kapatıp odini açıp üstteki işlemleri tekrar yapın ama bu sefer
    dosya olarak "twrp-3.1.1-0-ha3g.img.tar" seçin... işlem bitip telefon açıldığında
    kapatıp bu sefer ses açma+menu+power tuşlarına basın
    ve TWRP 3.1.1 karşınızda

benden demesi her yeni rom yüklemeden önce şuanki rom'unuzun tam
    bir yedeğini alın, IMEI uçar veya telefon samsung logosunda kalırsa geri yükleyebilirsiniz

herkes değişik anlatabilir/uygulayabilir... ben bu şekilde yaptım.

• Şarj soketi yüzünden cihazın soketi değişti ve hiçbir şekilde PC cihazı görmüyor o yüzden PC bağlayıp rootlama şansımız yok bu sebepten ötürü APK ile rootlamaya çalışıyorum ama hiçbir APK işimi görmüyor maalesef

• 28 Ocak 2017 de Syrox marka 28TL ye aldıgım batarya bugün itibariyle %15 den 30 saniyede %1 e düşmesi sonucu ömrünü tamamlamak üzere.

Batarya tavsiyeleri alabilirim . Özellikle orjinal batarya alan arkadaşlar 1 yılı aşkın süredir kullanabiliyorlar mı onu merak ediyorum.

Arkadaşım 3.5 yıl ilk bataryasını kullandı hala inanamıyorum aslında nasıl oldu diye. N9000Q vardı onda.

Cihaz N9005.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bir Ömürlük Misafir

Pilin üstünde net bir şekilde yazıyor.

Paketi açtırıp bakabiliyor musunuz bataryanın tarihine ? Bende 2017 ve sonrası bakıyorum N9005 cihazım için.
  • tanercskn kullanıcısına yanıt
    ilginç bir durum

benim tab2 tabletimi rootladığım bir program vardı ama ismini tam hatırlayamadım...

siz isterseniz "blackmart.apk" market programını (intenetten bulup) telefona yükleyin
    onda google markette olmayan birçok program ve oyunu bulabilirsiniz, ordan rootlama
    programı olarak ise :
    "Newkingroot", "Root all devices" veya "CF Auto root" olarak artıp kurup deneyin, biriyle
    ben galaxy tab2'yi rootlamıştım ama hangisiydi tam hatırlayamadım...
  • Termal macun veya pad uygulamış veya uygulayacak bir arkadaş var mı ? Param olsa sırf zevkine denemek istiyorum note 3 ve s4 lerde. S4 mesela eminim kasmaz. Note 3 te şarjı artar .
    avci arkadaşım merhaba siz bu işin erbabısınız ben 2 yıldır note 3 n9000q kullanıyorum çokta memnundum fakat bir haftadır normal giden mesajlarım 20 dakika ve yarım saati buluyor ulaşması ve gelen mesajlarda 10-15 dakika sonra geliyor aynı zamanda bankalar a girişte gelen mesajlarda 10 dakikayı geçiyor dolayısı ile giriş de yapamıyorum.canım çok sıkılmıştı.bir telefoncuya gittim böyle problemim olduğunu söyledim dediki telefonunuza yazılım atılması gerekiyor dedi ozaman hiç sıkıntınız kalmaz dedi uzun bir düşünmeden sonra kabul ettim sonrasında baktım bildiğimiz gibi tlf fabrika ayarlarına çevirmiş gibi geldi ve uygulamalarıde güncelledikten sonra yine aynı sorunlar devam ediyor.yanımdaki arkadaşa mesaj atışıyoruz 15 dakika filan sürüyor birde google storeden 1 uygulamayı 8-10 dakikada güncelliyor diğer görüşme ve youtube gibi yerlerden rahat video izlenebiliyor.bu problemleri neden yapar bu tlf bilgileriniz varsa yazarsanız çok sevineceğim yani şu an telefon değiştirecek durumumda yok açıkçası şimdiden teşekkür ederim.

• atagün A kullanıcısına yanıt
    telefona yüklenen bazı prog.lar sanki sistemi yavaşlatıyor gibi
    yada bir şekilde bir virüs bulaşmış olabilir
    bu sayfalarda veya youtube de "note 3 n9000q ya odin ile sistem kurmak"
    diye ararsanız birçok bilgiye ulaşır rom yüklemesini kendiniz de yapabilirsiniz

gerekli olacaklar
    1. (pcde yüklü değilse) samsung usb driver
    2. odin programı
    3. orj. samsung n9000q rom'U (lolipop vers. pek önermem şarjdan çok yer) 4.4.2 daha pil dostu
    (bunu eskiden sammobile sitesinden indirebiliyorduk adamlar parallı üyeleri dışında izin vermiyor)
    şu inken indirebilirsiniz n9000q 4.4.2 tur rom

işleme başlamadan önce teleonda kayıtlı rehber-resimler-videolar-müzikler vs. tümünün yedeğini alın
    şarj en az %70 öneriyorlar
    1. usb driver'ı kurun
    2. odin prog. açıp apk'yi tıklayıp romun bulunduğu yeri gösterin
    (ilkin rom'u test edecek bu 3-4dkyı bulabilir)
    3. telefon kapalıyken ses kısma - menu tuşu - power tuşlarına aynı anda basın
    çıkan uyarı mesajını ses açma tuşuyla geçin
    4. usb kablosuyla pcye takın üstte bağlanan port kısmında hangi porttan bağlandığını gösterir.
    bunu görünce start'a basıp bekleyin... işlen bitince "passed" der ve telefon yedinden başlar,
    kabloyu çıkatıp açılış işlemlerinin bitmesini bekleyin...

ilk sistem kurma işlemi biraz uzun sürebilir... ama benim önerim su anki haliyle
    ilk önce rootlayıp twrp recovery kurmanız ve recovery de açıp şuanki romun yada
    en azından efs- modem klasörünün yedeğini sd karta ve bilgisayara mutlaka alın...
    rom yükledilten sonra IMEI null hatası alırsanız efs-modem klasör yedeğini recoveryden geri alabilirsiniz.

bazı terimleri bilmiyor - prog. ne işe yaradığını nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız
    google'dan sorun... önerim işlemleri uygulamadan önce 3-4 kez okuyup anlamanızdır

kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: atagün

avci arkadaşım merhaba siz bu işin erbabısınız ben 2 yıldır note 3 n9000q kullanıyorum çokta memnundum fakat bir haftadır normal giden mesajlarım 20 dakika ve yarım saati buluyor ulaşması ve gelen mesajlarda 10-15 dakika sonra geliyor aynı zamanda bankalar a girişte gelen mesajlarda 10 dakikayı geçiyor dolayısı ile giriş de yapamıyorum.canım çok sıkılmıştı.bir telefoncuya gittim böyle problemim olduğunu söyledim dediki telefonunuza yazılım atılması gerekiyor dedi ozaman hiç sıkıntınız kalmaz dedi uzun bir düşünmeden sonra kabul ettim sonrasında baktım bildiğimiz gibi tlf fabrika ayarlarına çevirmiş gibi geldi ve uygulamalarıde güncelledikten sonra yine aynı sorunlar devam ediyor.yanımdaki arkadaşa mesaj atışıyoruz 15 dakika filan sürüyor birde google storeden 1 uygulamayı 8-10 dakikada güncelliyor diğer görüşme ve youtube gibi yerlerden rahat video izlenebiliyor.bu problemleri neden yapar bu tlf bilgileriniz varsa yazarsanız çok sevineceğim yani şu an telefon değiştirecek durumumda yok açıkçası şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar benim durumumda olan kişiler olmadımı acaba bilgilendirirseniz sevinirim.

TEŞEKKÜR EDERİM ama bunları benim yapmam zor esk.de bir telefoncu bulursam ona 442 yaptırmaya çalışayım iyi günler.
  • atagün A kullanıcısına yanıt
    Bu arada komşum da note 3 var aynı durumdan müzdarip ve çok şaşırdık mesajlar gelen ve giden 15-20 dakikayı buluyor aynı zamanda son 1 haftadır eşimin note3 neo var oda aynı oldu. sanırım note 3 serilerinde problem var veya miyadları doluyor.
  • 
Sayfa: önceki 31153116311731183119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.