Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (3116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
62.819
Cevap
343
Favori
2.534.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31143115311631173118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bir Ömürlük Misafir

Sorun çözülmez ise yardımcı olmaya çalışırım.

1 gündür kullandım ama bundada sorunlar oldu hatta 4g de nerdeyse cok daha kotu oldu
  • aidikurt A kullanıcısına yanıt
    4G de altyapı kaynaklı olarak verim alamıyorum ama cihazın 4G bir sıkıntı yok.

Sizin için yapılacak şey 4 parça olan Sıfırlama ya da fabrika orjinal rom kurup oradan adım adım yeniden Modem ve Bootloder kurup üstüne rom kurmak olabilir ya da tek parça en güncel 5.0.X romunu kurmak olabilir. Çok uzun süredir Stock ROM kurmadım ama aklıma gelen çözümler bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar siyah note 3 32 gb jet black 9 ay kvk garantisi devam ediyor arka plan beyazken ufak bir yansıma oLuxor ama rahatsız edici degil kullanıma bağlı çevresel çizikler var ne kadar eder acaba

• arkadaşlar note3 n9000q var elimde, 2.el aldım.

custom rom yüklemek için twrp yüklemem lazım ama ne kadar twrp yüklediysem telefon kabul etmiyor. odin sorunsuz yüklüyor ama recovery moda girdiğimde kendi rec. moduyla açılıyor.

bir fikriniz var mı niye böyle oluyor. delirdim resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryuji_Yamazaki

Arkadaslar siyah note 3 32 gb jet black 9 ay kvk garantisi devam ediyor arka plan beyazken ufak bir yansıma oLuxor ama rahatsız edici degil kullanıma bağlı çevresel çizikler var ne kadar eder acaba

Sahibinden e bakın. Filtrelerden de garantisi var olarak işaretleyin. Gelen ilanlara göre fiyatı belirleyebiliriniz.

• Arkadaşlar n9005 model note 3 kullanıyorum. Üzerinde Magma NX custom rom kurulu. Batarya süresi de baya düştü. Orjinal batarya alsam çok farkı olur mu ? Hepsiburada da bitmiş. Nerden almamı tavsiye edersiniz ? Servislerde vardır diye tahmin ediyorum.

• KediTartaklayanBodyciFare K kullanıcısına yanıt
    Servisten aldım ekran süresi çok fark etti. Yalnız alırken üretim tarihine bakım 2014 üretim vermişler babam almıştı, götürüp 2017 yılı aldık. Buna dikkat edin.

• quote:

Servisten aldım ekran süresi çok fark etti. Yalnız alırken üretim tarihine bakım 2014 üretim vermişler babam almıştı, götürüp 2017 yılı aldık. Buna dikkat edin.

Ekran süreniz ne kadar?

• Bir Ömürlük Misafir B kullanıcısına yanıt
    Hangi servisten, ne kadara aldınız hocam ?

• Pil tasarrufu olmadan 4~4.5 saat alıyorum.

Ümraniye de Canpark AVM ilerisinde Samsung yetkili servis isten aldım 100 ya da 110 ama tam hatırlamıyorum.

Note 3 N9005 cihazı için değer. 3 yıl oldu hala çok stabil kullanabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Ömürlük Misafir -- 14 Ocak 2018; 19:36:19 >
  • quote:

Pil tasarrufu olmadan 4~4.5 saat alıyorum.

Ümraniye de Canpark AVM ilerisinde Samsung yetkili servis isten aldım 100 ya da 110 ama tam hatırlamıyorum.

Note 3 N9005 cihazı için değer. 3 yıl oldu hala çok stabil kullanabiliyorum.

Benim anlamadığım 25 TL ye aldığım syrox marka batarya da 1 yıl gidiyor. Samsung orijinal batarya da 1 yıl gidiyor. Ekran süreleri de aynı.

• grimser G kullanıcısına yanıt
    bu verdiğim dosya isimleri sadece n900q/n900 için geçerlidir n9005'te farklı olabilir

ben ilk olarak odin den "CF-Auto-Root-ha3g-ha3gxx-smn900.tar.md5" yükleyip rootladım
    ardından gene odin ile "twrp-3.2.1-0-ha3g.img" dosyasını yükledim resetten ten sonra
    rahatlıkla recovery moda girip istediğim romu yükledim ama rom yüklemeden önce mutlaka
    orj. romun tam yedeğini sd karta alın, yüklediğiniz romda sorun çıkarsa dönüş kolay olur
    veya (benim başıma geldi) IMEI NULL hatası olursa yedekteki rom'un sadece modem ve EFS
    kısmını geri yükleyip IMEI'sorunu hallediyorum dosyalar ufak boyutta ve xda'dan da çok
    rahat bulursunuz diğer üfürükten teyyare siteler linkleri sadece üyelerine veriyor...

kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avci26 -- 15 Ocak 2018; 20:56:21 >
  • Arkadaşlar yeğenim telefonla oynarken ekranda 3 adet yeşil çizgi belirdi sağ tarafta. Zaman zaman 4-5'e çıkıyor kapatıp açınca 3'e iniyor. Telefoncuya sordum ekran değişecek dedi 500 lira fiyat çekti. Sizce nasıl çözebilirim fikri olan var mı? Üç tane ekranın üstünden altına dik şekilde lazer gibi yeşil çizgi var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 500 sadece ekranına vermek yerine öylece "kusurlu olarak" ucuza satıp 2.el
    550-650tl civarında sağlamını alabilirsiniz ama eliniz biraz yatkın ise
    youtube da "replace note 3 screen" veya "note3 ekranı değiştirmek" olarak
    bakın yapabileceğinizi düşünüyorsanız gitti gidiyor, sahibinden veya n11 com'da
    bir fiyat araştırın... değip değmeyeceği size kalmış...

yeğenin casper via t10 tabletinin dokunmatiği kırılmıştı, birkaç yerden ve
    servisinden fiyat aldım, tamirciler 250 dem kapı açtılar, servi ise 350tl dedi
    yeğenin dayısının elinden bu iş geliyormuş, sahibinden com dan 100 tlye bulup
    aldık dayısı taktı... baya bir kullanmıştı...
  • avci26 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Kendim yapsam da yine 200'den aşağı patlamaz herhalde yapıp yapamayacağım da meçhul, en iyisi böyle kullanmak. Ben ekran değişimi dışında acaba yazılımsal vs. Bir sorun mu acaba diye düşünmüştüm ama değil sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazda android 5.0 lollipop yüklü fakat yeni batarya almama rağmen şarjı çok gidiyor.Yani en iyi ihtimal ekran süresi 3.5 saat falan.Ben android 4.4.2 'ye geçmek istiyorum.Pil olarak farkı hissedermiyim sizce değermi? Şimdiye kadar en iyisi 4.4.2 kitkat deniyor.Note 3 'de şarjı en iyi idare eden sürüm 4.4.2 kitkat mı?
  • ORKUN///M O kullanıcısına yanıt
    4.4.2 kit kat surumu lollipop a gore daha az sarj harciyor.performans olarak ise lollipop biraz daha iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ORKUN///M O kullanıcısına yanıt
    Onlarca stock ve custom rom denemiş biri olarak söylüyorum en hızlı pil tüketen rom stock 5.0 lollipop rom ve pil durumu en iyisi resurection remix 5.8.5 nougat 7.1.1 rom. Bu rom gerçekten pil ve hız konusunda harika tek eksiği kamera uygulaması bazen hata veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: avci26

bu verdiğim dosya isimleri sadece n900q/n900 için geçerlidir n9005'te farklı olabilir

ben ilk olarak odin den "CF-Auto-Root-ha3g-ha3gxx-smn900.tar.md5" yükleyip rootladım
    ardından gene odin ile "twrp-3.2.1-0-ha3g.img" dosyasını yükledim resetten ten sonra
    rahatlıkla recovery moda girip istediğim romu yükledim ama rom yüklemeden önce mutlaka
    orj. romun tam yedeğini sd karta alın, yüklediğiniz romda sorun çıkarsa dönüş kolay olur
    veya (benim başıma geldi) IMEI NULL hatası olursa yedekteki rom'un sadece modem ve EFS
    kısmını geri yükleyip IMEI'sorunu hallediyorum dosyalar ufak boyutta ve xda'dan da çok
    rahat bulursunuz diğer üfürükten teyyare siteler linkleri sadece üyelerine veriyor...

kolay gelsin.

arkadaşım cevabın için teşekkür ederim aynen dediğin gibi olayı çözdüm.

bir rom önerisi olarak dün morphose rom v2.0 kurdum. bu kurduğum 3.costum rom. hem görsel hem kullanış yönünden en beğendiğim rom.diğer romlarda ram%85 90 kullanımda iken bunda ortalama %60 70. dünden beri çok memnunum tek olay ara ara resetleniyor ama o da ya romdan ya da romkontrolda benim yaptığım bazı ayarlardan. eğer sıkılırsam yukarki arkadaşın dediği gibi resurection roma geçeceğim. bu romdaki en sevdiğim olay dolby atmos özelliği. müzik dinlerken kalite ve yükseklikte inanılmaz fark yaratıyor.

• Note 9005 modeli PC olmadan rootlama şansımız yok mu ? Cihaz şarj soketi bozuldu arkadaşta usb 2.0 soketini bağladı cihaz şarj oluyor ama PC ye bağlanmıyor bu durumda PC ile rootlama olmuyor PC siz nasıl rootlama yapabilirim varmı acaba bir yolu?

• 
Sayfa: önceki 31143115311631173118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.