Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (1120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
62.819
Cevap
343
Favori
2.534.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11181119112011211122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim anlamadığım wipe demek hard format gibi birşey değilmi? Hard format atmak telefonda neyi değiştiriyorki bataya uzun gidiyor?

Zaten batarya süresini uzatma çalışmak için günler geçiyor. Günler geçtikçe zaten batarya açılmaya başlıyor.O sırada wipe yapınca normal bataryanın açılmasını wipe mi bağlıyorsunuz acaba? :)
  • Merhaba arkadaslar. Cihazimda kasa acikligi var daha dun aldim. Icine dikkatli bakinca tozlarin girdigini goruyosunuz bir de siyah renk cok belli oluyor. Garantiye vermeli miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliass

Benim anlamadığım wipe demek hard format gibi birşey değilmi? Hard format atmak telefonda neyi değiştiriyorki bataya uzun gidiyor?

Zaten batarya süresini uzatma çalışmak için günler geçiyor. Günler geçtikçe zaten batarya açılmaya başlıyor.O sırada wipe yapınca normal bataryanın açılmasını wipe mi bağlıyorsunuz acaba? :)

Size örnekle durumu açıkladım ama siz anlamadınız.Bu benim ikinci cihazim diğer cihaz kasa açıklığı nedeniyle servise gitti ve değişti onda da batarya güzel gidiyordu ilk aldigimda bile bu değişen cihazın da güzeldi ta ki en son gelen MK2 yapı numaralı güncelleme gelinceye kadar bu güncelleme ile android os aldı başını gitti bende wipe yaptım sonuç ortada.Siz böyle kullanırsınız ben böyle kullanırım ben yaptığım şeyi anlatıyorum ve kanıtli olarak.Bu şarj yüzünden telefondan bile soğumuştum zultra bile almayı düşündüm ama allahtan düzeldi.Şimdi gerisi size kalmış bişey inanıp inanmamak.

Saygılar.

• quote:

Benim anlamadığım wipe demek hard format gibi birşey değilmi? Hard format atmak telefonda neyi değiştiriyorki bataya uzun gidiyor?

Hocam ben anladığımı yazayım hemde daha bilgili arkadaşlardan doğrulama isteyim. Son güncelleme öncesi genel itibari ile pil ile ilgili sorun yoktu. Son güncelleme ile pil yeme yüzdelerimizde android OS diye birşey ortaya çıktı. Ayrıca telefon derin uykuya geçemiyordu. Zaten bundan sonrada wipe muhabbeti açıldı. Bu android OS'u çalıştıran nedir? Neden telefon derin uykuya girmiyor ardta çalışan uygulama nedir? Bu soruların cevabını ararken wipe yapmanın bunu düzelttiği tecrübe eden arkadaşlar forumda bildirdi. Benim anladığım olay budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: c.arda

quote:

Size örnekle durumu açıkladım ama siz anlamadınız.Bu benim ikinci cihazim diğer cihaz kasa açıklığı nedeniyle servise gitti ve değişti onda da batarya güzel gidiyordu ilk aldigimda bile bu değişen cihazın da güzeldi ta ki en son gelen MK2 yapı numaralı güncelleme gelinceye kadar bu güncelleme ile android os aldı başını gitti bende wipe yaptım sonuç ortada.Siz böyle kullanırsınız ben böyle kullanırım ben yaptığım şeyi anlatıyorum ve kanıtli olarak.Bu şarj yüzünden telefondan bile soğumuştum zultra bile almayı düşündüm ama allahtan düzeldi.Şimdi gerisi size kalmış bişey inanıp inanmamak.

Saygılar.

Hocam bi ustteki mesajima bakar misiniz ? Sizdede aciklik varmis sanirim. Benim sag kasaya kagit giriyor tek kat olarak. Sizce vermeli miyim ? Bide bu wipe wipe data factory mi, wipe cache mi

• quote:

Orijinalden alıntı: dtmed

2. Gün Bugün yazinizi okudum bilgilendirme icin tesekkurler dikkate alacagim birde az da olsa bir isinma var sizlerde var mi ?

Isınma doğal. Onda bir sıkıntı yok dostum. Herkesin ısınıyor.
  • Arkadaşlar note 3 hangi tabnalı oyunlar oynanabiliyor? Mesela normal bilgisayara yüklenen çok grafik gerektirmeyen her oyun yüklenebilirmi telefona? Yoksa yüklenmesi için belli uzantılımı olması lazım oyunun. (.jad .jar. gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcink

wipe olayını ben denedim ve psikolojik olmağını öğrendim. ilk geldiğinde 2-3 saat arası ekran süresi ile akşam 5 gibi %10 ların altına düşüyordu. wipe'dan sonra 4+ ekran süresi ile akşam 10ları görmeye başladım

saygılar

987239472397429379723423280238 kere wipe yapın düzelmez başka türlü dedik

o kadar şahitim ve şahiti olabileceğim adamlar var ....

sonunda deneyip yazan biri çıkmış ve karşılığını almış

Tebrik ediyoruz.

Samsung'un herzamanki yaptığı iş, rom'a güncelleme kurduktan sorna içine ediyorlar sistemin ya temiz olarak güncel rom bulup kuracaksın yada wipe yapıp sıfırlayacaksın en baştan başlayacaksın.

• quote:

Arkadaşlar note 3 hangi tabnalı oyunlar oynanabiliyor? Mesela normal bilgisayara yüklenen çok grafik gerektirmeyen her oyun yüklenebilirmi telefona? Yoksa yüklenmesi için belli uzantılımı olması lazım oyunun. (.jad .jar. gibi)

APK türü dışında oyun yüklemezsin

smilatör bulman lazım onda da her türlü oyunu yükleyemezsin...

Kolay gelsin. :)
  • hocam bu wipe olayı tüm cihaz ve yazılımlarda aynıdır ios da da böyle idi yeni firmware kurunca tekrar bi format atardık sonra windows phone da da aynısı geçerli idi :) cihaz bi kendine geliyor bana göre wipe dan sonra..

neyse daha fazla uzatmayayım. herkesin kendi inisiyatifi

Saygılar
  • Arkadaşlar teknosa da şuan hem n9000 hemde n9000q modeli aynı anda satılıyor. İnternetde araştırdım biri sormuş n9000 ile n9000q arasında ne fark diye biri şöyle cevap vermiş:

"Q modeli Türkiye modelidir. Mesela Note 10.1 de ise uluslararası model N8000 iken sadece Türkiye'de farklıydı (N8005). Tek dezavantajı güncelleme sıklığı ve uygulama desteği. Mesela Samsung Hub N9000'de güncellenrbilirken N9000Q'da güncellenemiyor. Ama donanım aynı..."

Gerçekte böylemi? n9000 almak dahamı mantıklı? Belki bu soru önceden sorulmuştur ama sayfaları dolaştım göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueman7

quote:

Orijinalden alıntı: HyperV

Arkadaşlar telefonumla arama yaparken "koşullu çağrı yönlendirme aktif " gibi bir ibare beliriyor bu normal mi ? hattım Vodafone

Hocam bu arama bekletme servisinden sanirim.Yani seni biri arayinca sende biriyle gorusuyorsa aradiginiz kisi baskasiyla gorusuyor diyen abla yuzunden.

Teşekkürler hocam cevap yazdığınız için yani sadece benim cihazda çıkan bir uyarın değil anladığım kadarı ile.
  • quote:

Arkadaşlar teknosa da şuan hem n9000 hemde n9000q modeli aynı anda satılıyor. İnternetde araştırdım biri sormuş n9000 ile n9000q arasında ne fark diye biri şöyle cevap vermiş:

"Q modeli Türkiye modelidir. Mesela Note 10.1 de ise uluslararası model N8000 iken sadece Türkiye'de farklıydı (N8005). Tek dezavantajı güncelleme sıklığı ve uygulama desteği. Mesela Samsung Hub N9000'de güncellenrbilirken N9000Q'da güncellenemiyor. Ama donanım aynı..."

Gerçekte böylemi? n9000 almak dahamı mantıklı? Belki bu soru önceden sorulmuştur ama sayfaları dolaştım göremedim.

Mağazalarda ne çek var ne q ayrımı ne kılıf neden a
    lacaksan 9000 al

• quote:

Arkadaşlar teknosa da şuan hem n9000 hemde n9000q modeli aynı anda satılıyor. İnternetde araştırdım biri sormuş n9000 ile n9000q arasında ne fark diye biri şöyle cevap vermiş:

Mağazalarda ne çek var ne q ayrımı ne kılıf internet den alacaksan 9000 al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferucci -- 2 Ocak 2014; 16:38:41 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blueman7

quote:

Arkadaşlar telefonumla arama yaparken "koşullu çağrı yönlendirme aktif " gibi bir ibare beliriyor bu normal mi ? hattım Vodafone

Hocam bu arama bekletme servisinden sanirim.Yani seni biri arayinca sende biriyle gorusuyorsa aradiginiz kisi baskasiyla gorusuyor diyen abla yuzunden.

Teşekkürler hocam cevap yazdığınız için yani sadece benim cihazda çıkan bir uyarın değil anladığım kadarı ile.

Yok her arama yaptığımda bendede aynısı oluyor aramaya basınca meşgul olduğunuz ıcın operatörün numarasına yönlendırme oluyor dırek.Böylece arayanlar meşgul yerıne bayanla muhatap oluyor.Ekrandada aramayı görüyorsunuz böylece gerı dönüş yapıyorsunuz.Çok bilimsel açıkladım yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 2 Ocak 2014; 16:41:27 >

• knoxun bozulup bozulmadıgına nerden bakabılıyoruz
  • mr.turan28 kullanıcısına yanıt
    Çözersem eğer sizi bilgilendiririm :)

• Bilginiz olsun, dün wipe yaptım eskiden gece 12'de yüzde yüz iken sabah yüzde seksende uyanırdım

dünde 1 gibi falan yüzde 19 iken sabah bi baktım saat 10buçuk falan yüzde 18 idi

yani işe yarıyor sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.turan28

Aynı durum bende de var dün güncelleştirme geldi yükledim ve birden şarjı içmeye başladı. Gece % 80 iken 4 5 saat sonra hiçbirşey yapmamama rağmen % 65 oldu. Güncellemeyi geri alma gibi bir şansımız var mı ya da çözüm nedir?

Ayni sıkıntı bir kaç gündür bende de vardi telefon deep sleep e gecmiyordu bi cok yöntem yazmislar ama bu yontem care oldu bana bu sayede su anda sarjim % 53 ve 18 saat once sarjdan cikardim ve 2 2.5 saat ekran acik kalmis wifi hep acik bu sekilde % 80den sonra uyguladim ve android os gittikce azalmaya basladi cok garip ama bende ise yaradi

Android OS/ Android Sistemi;Bu sistem uygulaması pilinizi sömürüyor ise aşağıdakileri sırayla yapın;

* Telefonunuzun ayarlar bölümünde ses ayarlarına girin ve dokunma sesleri ve tuş kilidi sesleri ile ilgili kutucukları işaretli ise işaretsiz hale getirin. (yani o sesleri kapatın) zaten kapalı ise o zaman önce tekrar aktif edin, ayarlardan çıkın, sonra tekrar girin ve tekrar aktivasyonunu kaldırın.
    * Telefonu uçak moduna alın, bir süre bekleyin.
    * Telefonu power tuşuna uzun basarak çıkan menu'den kapatın.
    * Telefonun pilini sökün 1 dakika kadar bekleyin.
    * Pili takın ve cihazın açma düğmesine basın ve açılmasını bekleyin, AÇILDIKTAN SONRA DA 10 dakika kadar TELEFONA dokunmayın (Tamamen tüm özellikleri içe açılması için gerekli süre)
    * Telefonu uçak modundan çıkarın.

Not: bu arada telefona bu islemden once wipe yaptim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackkenk -- 2 Ocak 2014; 18:18:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pen is big

quote:

Orijinalden alıntı: c.arda

quote:

Saygılar.

Hocam bi ustteki mesajima bakar misiniz ? Sizdede aciklik varmis sanirim. Benim sag kasaya kagit giriyor tek kat olarak. Sizce vermeli miyim ? Bide bu wipe wipe data factory mi, wipe cache mi

Boşuna cihazsiz kalırsınız hocam hiç gerek yok toz falan girmiyor şu an ki cihazim da da var 2 aydır böyle kullanıyorum hiç bi sıkıntı olmuyor.S-wiev kılıf kullanıyorum orjinal bundan önce normal sadece kenarları koruyan kılıf kullanıyordum onda bile bişey olmadı.Yine siz bilirsiniz gelecek olan cihaz da da kasa açıklığı olmama olasılığı %15..Full wipe hocam yaptığım wipe.

Saygılar..

• 
Sayfa: önceki 11181119112011211122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.