Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.970
Cevap
124
Favori
673.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Flopyy

Merhabalar arkadaşlar. Samsung A7 2016 model telefonumla 4 yıllık birlikteliğimizi 3 hafta önce yaşadığım bir talihsizlik sonucunda noktalamış bulunmaktayız. Dışarının yağmurlu olmasına bağlı olarak benim terliklerin yeri yeterince kavrayamamasıyla düşme sonucunda zatı muhteremin iç ekranı hakkı rahmetine kavuştu.

Gelelim asıl konumuza. Bu kısmı kısa keseceğim. Öğrenciyim, bir miktar borcun altına girmem gerekiyor, bu telefon alacağım riskler için değer mi. Yeni bir model olduğundan dolayı uzun kullanım testi gibi şeylere pek rastlayamadım ve konuda farklı şeyler yazılmakta. Hepsiburadanın da eski telefona ek 500 TL kampanyası beni m51 konusunda biraz işkillendirdi diyebilirim.

Ya forumdaşlar siz bu gence bu telefonu önerir misiniz?

Buna cevap verebilecek bir yiğit çıkmazmı bu konudan

• Flopyy F kullanıcısına yanıt

Sürekli telefon değiştiren biriyim son 1 yılda belki 20'nin üzerinde telefon değiştirdim. Şu an bu telefondan memnunum, bu fiyat aralığında realme 7 pro'ya da bakabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Flopyy

Buna cevap verebilecek bir yiğit çıkmazmı bu konudan

Alıntıları Göster

Al gitsin hocam, bu fiyata daha iyisi yok.

İnsanlar 2 yılda 10 defa telefon değiştiriyor, her telefonun mutlaka eksik fazla yönleri oluyor.

Bu telefonda ben kamerada 60fps olmaması dışında göze batan önemli bir eksiklik göremedim. ( bu fiyat aralığında rakiplerine göre konuşuyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gontik -- 26 Ekim 2020; 20:11:58 >
  • Benim gibi YouTube-Netflix takılmayı sevip amoled & büyük ekran, yüksek şarj kapasitesi ve kaliteli işlemci arayanlar için m51 ideal seçim. Önceliği kamera olanlar bu özelliklerin bazılarını feda edip başka modelleri incelemeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hepsiburada eskiyi getir yeniyi götür kampanyası ile M51 alana 500 tl geri veriyor. bu kampanyaya daha önce katılan var mı? elimde bir s4 var vereceğim. geri iade de bir sorun yaşar mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayrabey

Tam ilk mesaja bu pembelik parmağınız olmasın diyecektim vazgeçtim. Ama baktım ki doğru tahmin etmişim :)

Pil konusu göreceli ama yine de korkusuzca 2 gün kullandırmasını bekliyor herkes. Haklı olarak...

Ben telefonu orta duzey guc tasarrufunu acarak,siyah duvar kagidi ile ve dark modda kullaniyorum. Oyun oynamiyorum,sadece internette gezinirim o kadar. Arka planda calisan uygulama yok,arka plan verilerini de kisitladim. Ona ragmen 2 gun gitti sarj. 2 yildir 3000 mah kapasiteli telefon kullaniyordum bu sekilde tasarruf ederek ondan da ayni süreleri aliyordum. 7000 mah diye piyasaya reklam yaparak surduler ayip ettiler. Hic oyle uzun sureler gormedim

• Valla bu telefonun şarjına laf edende ne bileyim. Sırasıyla xiaomi mi 8, sonrasında iPhone xs ve en sonda çok övülen iPhone 11 kullanıyordum ve hiçbiri benim kullanımımda günü tamamlayamıyordu. Mutlaka gün içinde 2. şarjı yapıyordum tabi bunda işyerinde şebeke çekimi çok düşük onunda etkisi var. Ancak m51 ile dün sabah 7 den gece 12 ye kadar 7 saat ekran süresi almışım ve 3 saati pes2021 olmak üzere ve şu an hala %44 şarj var.

• Onceki sayfalarda 4G download hizinin dusuk oldugundan bahsediliyordu. Bugun yine ayni operator , ayni lokasyon ve server secimi ile OnePlus 6 ile kafa kafaya tekrar test ettim ( Snapdragon 845 var OnePlus ta ve modemi teorik olarak maks 1.2 gbps gorebiliyor downloadda, M51 deki 730g ise 880 mbps ). Ben yine bir yavaslik goremedim. Kimi zaman M51 daha hizli , kimi zaman OnePlus.

OnePlus 6 sonuclari:

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

M51 sonuclari:

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz976 -- 27 Ekim 2020; 2:48:37 >
  • Kamera performansını merak edenler için bir iki örnek de ben atayım.
    Gece modu

Makro örnekleri (Makro kamerayı pek beğenmesem de)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Normal bir kulmanımda yani telefon odaklı olmayan bir yaşamda mutlaka 3 günü görür. 3000 mah telefon ben de kullandım doğru dürüst oyun oynamadığım halde günde 2 defa şarj ediyordum. Lütfen telefona laf edecem derken abartmayalım.

2 günlük ve 10,5 saat ekran süreli kullanım sonrası gece yüzde 40 ile şarja taktım, bu gün telefonu hotspot olarak kullanacağım için taktım onu da. Normalde şarj etmezdim.

Yoğun kullanımda da 2 gün rahat çıkarıyor. Daha ne olsun ki:)

• gontik G kullanıcısına yanıt
    Ben dün 3.5 günü gördüm 🙂

• quote:

Orijinalden alıntı: Blueorcid

Ben dün 3.5 günü gördüm 🙂

Doğrudur hocam , ilk zamanlar biraz da telefonun yeni olmasından hevesle çok kurcalıyorduk. Zamanla daha da oturacaktır. Ben özellikle test ettim geçen gün 2 saat call of duty oynayarak son yüzde 10 luk bataryayı bitirebildim. Es kaza Yuzde 10 bataryanızla güne başlamak zorunda kaldınız, ultra güç moduna alın sadece mesaj ve aramayla büyük ihtinal o günü yine çıkarırsınız yani :)

• Gsemjw kullanıcısına yanıt
    İnternette var hocam silikon kılıf, telefon gelir gelmez kılıfla kullanmaya başladım

• MiraiMisa kullanıcısına yanıt
    Hocam kamera performansı çokta kötü değil normalde güzel fotoğraflar çekiyor ama yakınlaştırınca bozuyor buda çoğu telefonda var örnek fotoğraflara bakabilirsiniz
    SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

• An olarak Samsung Galaxy M51 model cep telefonu Samsung'un online satış mağazasından alma işlemlerini başlattığımı KAP'a bildirmekten onur duyarım. Telefon elime ulaştığı zaman detaylı bilgileri yazmaya devam edeceğim.

Sağlıcakla kalın....

• Arkadaşlar çoğu kişi 64 megapixelde çekmiyor, yakınlaştırmaya rağmen fotoların iyi görünmesi icin fotoların 64 te çekilmesi daha iyi oluyor. Bu da kamera uygulamasında fotoğraf modunda yukarıda 3:4 yazan yerden yapılıyor. Aşağida çıkan menüde en soldakini seçmeniz lazım.

Tabi 64 ile çekince foto çözünürlüğü 9000 pixellere çıktığından 15-20 mb yer kaplayabiliyor hafızada,özellikle manzara fotolarında.

64 mpx foto ekliyorum, 10x zoomda bile bozulmadığını görebilirsiniz. Fotoyu indirip öyle bakın, uygulama yetersiz kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gontik -- 27 Ekim 2020; 13:6:10 >

• Flopyy F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın

• Blueorcid B kullanıcısına yanıt
    Aynen yakınlaştırma yapmazsan gece çekimi de çok iyi ancak yakınlaştırınca bozulma çok oluyor, telegram dan m51 grubundan gcam ve m51 için xml dosyasını indirip yükledim onda yakınlaştırınca bozulma çok çok az oluyor, sanırım yazılımsal olarak düzelebilecek bir konu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • karizma6080 kullanıcısına yanıt
    İnşallah düzeltirler

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.