Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M31 [ANA KONU] 6 GB Ram / 6000 mAh Batarya / 128 GB Hafıza / 4 Kamera (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.163
Cevap
38
Favori
98.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, CameraLightSensor ile One UI Ana Ekranı'nın bu kadar pil yemesi normal mi sizce?
    1-2 kere format da attım, durum bu şekilde? Ben cihazla alakalı kronik bir sorun olduğunu düşünüyorum.
    SAMSUNG GALAXY M31 [ANA KONU] 6 GB Ram / 6000 mAh Batarya / 128 GB Hafıza / 4 Kamera
    Benden başka bu durumla karşılaşan var mı? Bana bu gibi şeylerin ekstrem derecede pil tüketmesi normal gelmedi hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackRange -- 29 Temmuz 2020; 10:8:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackRange

Merhaba arkadaşlar, CameraLightSensor ile One UI Ana Ekranı'nın bu kadar pil yemesi normal mi sizce?
    1-2 kere format da attım, durum bu şekilde? Ben cihazla alakalı kronik bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Benden başka bu durumla karşılaşan var mı? Bana bu gibi şeylerin ekstrem derecede pil tüketmesi normal gelmedi hiç.
    Merhaba bende M31 kullanıyorum bende o camerasensor uygulaması pil kullanımında çıkmıyor one ui ana ekran uygulaması %1,5 kullanıyor

Sizde kamerayı kullanan başka program filan mi yuklu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bilgisayar Teknisyeni kullanıcısına yanıt
    Yok hocam şöyle bir yeniden baktım da uygulamalara, kamerayı kullanan türden bir uygulama yok, yüz tanıma da kapalı.
    Ben adaptif parlaklıkla ilgili olduğunu düşünüyorum, adaptif parlaklığı kapatınca yüzde 1 falan anca yiyor.
    Zaten benim adaptif parlaklıkta şöyle saçma bir durum var, örneğin gece vakti telefona bakıyorsam ışıklı bir ortamdan karanlığa geçtiğimde parlaklık düşmüyor, düşmesi için ekranı kapatıp yeniden açmam gerekiyor. Adaptif parlaklık stabil değil, muhtemelen CameraLightSensor'deki pil kullanımının fazlalığı bununla alakalı. Bu benim için telefon değiştirme sebebi, çünkü günlük hayatımda adaptif parlaklığı çok yoğun kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackRange -- 29 Temmuz 2020; 10:40:50 >
  • quote:

Yok hocam şöyle bir yeniden baktım da uygulamalara, kamerayı kullanan türden bir uygulama yok, yüz tanıma da kapalı.
    Ben adaptif parlaklıkla ilgili olduğunu düşünüyorum, adaptif parlaklığı kapatınca yüzde 1 falan anca yiyor.
    Zaten benim adaptif parlaklıkta şöyle saçma bir durum var, örneğin gece vakti telefona bakıyorsam ışıklı bir ortamdan karanlığa geçtiğimde parlaklık düşmüyor, düşmesi için ekranı kapatıp yeniden açmam gerekiyor. Adaptif parlaklık stabil değil, muhtemelen CameraLightSensor'deki pil kullanımının fazlalığı bununla alakalı. Bu benim için telefon değiştirme sebebi, çünkü günlük hayatımda adaptif parlaklığı çok yoğun kullanıyorum.
    Anladım ben adaptif parlaklığı kullanmıyorum şimdi açıp bir deneyim bakalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• camera light sensor hic harcamiyor bende. Adaptif parlakligi kameradan yapmadigi soylense de nerede oldugunu anlamadim sensorun. Kasanin ust kisminda falan mi acaba?

Adaptif parlaklik kotu calismiyor nisan guncellemesi kurulu en son.

Edit: Kameranin sol tarafini elimle kapatinca adaptif parlaklik devreye girdi. Oldukca cabuk cevap veriyor birkac saniyede.

Problem yasayanlar hangi versiyonda kullandigini da yazsin.

Benim 3 email senkronize (biri push) 12 saatte %3-4 o yiyor kalan seyler hic yemiyor sayilir.

Son derece kullanilabilir bir telefon dogru ayarlarsaniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurkillinc -- 1 Ağustos 2020; 23:50:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonla konusurken ses cok yetersiz geliyor bana, ayrica kulagimdayken sensor berbat sacma sapan yerler aciliyor kulagima degdikce. Halbuki kulagimda oldugu zaman ekran kapali kalmali cektigim anda acik olmali. Su an tam zit calisiyor. Bir de chromea ilk giriste donuyor ve acmiyor, uygulamayi tekrar kapatip aciyorum. Zenfone 5 ten sonra alisamadim bu telefona. Her ne kadar yedek parca sorunu olsa da asus kamera acisindan dahi cok daha kaliteliydi bence.

• zenfone yakinlik sensoru daha iyiydi bunda kulaginiza ilk yaklastirdiktan sonra oynatirsaniz ekran aciliyor. ilk kapandigi acida tutarsaniz kapali kalmaya devam ediyor.

Sesi zayif gelmedi bana ve hands free de de sorun yok.

Opera kullanabilirsiniz chrome denemedim.

• bazen Telefon kapalı gösteriyor karşı taraf arayınca
    Böyle sorun yaşayan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeheart44 -- 4 Ağustos 2020; 18:33:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepzelan

Hb de 2699 şu an, bu fiyata alınır mı yoksa 300 daha verip rn9 pro mu almalı ya da a51 var tasarım olarak çok beğendiğim?
    benzer telefonlar aşağı yukarı bende karar kılamadım
  • senatorts kullanıcısına yanıt
    redmi note9 pro aldım, şimdilik iyi gibi, bir sorun yok sadece rengini beğenmedim, yeşil pek hoşuma gitmedi doğrusu kılıf alacağım o yüzden ürezinde gelen kılıf şeffaf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepzelan

redmi note9 pro aldım, şimdilik iyi gibi, bir sorun yok sadece rengini beğenmedim, yeşil pek hoşuma gitmedi doğrusu kılıf alacağım o yüzden ürezinde gelen kılıf şeffaf.
    hayırlı uğurlu olsun hocam . sanırsam kamera konuusnda m31 işlemci konusunda 9pro öncelikli araştırdığım kadarı ile . Yeşil aklımda bulunsun . Gözüm bir yandan 10 lite ye kaymıyor da değil .
  • senatorts kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler daha iyisi sizin olsun inşallah

• quote:

İşlemci Exynos değil de Snapdragon 720G falan olsaydı daha uzun süre pil kullanımı sunardı elbette. Hatta ısınma, şebeke, performans konularında da hanesine artı yazardı, gerçi bu telefonda ısınma yok, yani ben karşılaşmadım neyse ki.
    Yabancı forumlardaki yazıları okuyabilirsiniz, şebeke konusunda her zaman Exynos, Snapdragon'dan daha zayıf. Low signal connection ile ilgili şikayetler dolanıyor Samsung forumlarında. Zaten Snapdragon'lu Oppo A5 2020'nin bile full diş çektiği yerde arkadaşın S10 2 diş gösteriyordu. İkisi de Türk Telekom bu arada.

Bu arada bu One UI 2.1 güncellemesi hakkında bir bilgisi olan var mı, biz alacak mıyız?
    Hocam bende exynos 7 işlemcili note 4 vardı şebeke sorunu yüzünden 1.5 sene kullanıp değiştirmek zorunda kalmıştım. M31 de exynos 7 serisi kullanıyor. Acaba m31 de şebeke sorunu var mı? Samsunglardan genel olarak korkuyorum artık dediğiniz gibi bi ara çoğu forumda s8,9- note3,4,5 şebeke sorunlarıyla doluydu. M31 bu konuda sorun yaratıyor mu? Şebekeden tamamen kendini koparma gibi bi sorunu var mı?

• gladio2 kullanıcısına yanıt
    Evet, bunda da şebekeyle ilgili sıkıntılar var hocam. Şebekeden kendini koparma yok ama şebeke stabil değil, kafasına göre bazen 4 diş, bazen 2 diş oluyor. Hele hele yollarda çok kötü, hiç yakalayamıyor sinyal, Snapdragonlu cihazlar çatır çatır sinyal çekerken. Ben daha önce M30s de kullandığım için ilk başta M serisinin böyle bir sıkıntısı var sandım ama aynı yerde arkadaşın S10'un da şebeke bağlantısı stabil değildi. Ben Exynos'lu S20 ile alakalı bile birçok forumda şebeke şikayetleri gördüm.
    Ama böyle şehirdeyken tamamen şebekeden kopma yaşamadım hiç. Belki 9611'de biraz daha iyileştirmeler yapılmıştır.
    Hiç telefonla konuşmam da etkilenmedi aldığım günden beri. Bu konuda içiniz rahat olsun. Ama dediğim gibi genelde 2 diş kullanıyorum, çok az çarşıda gezerken 4'e yükseldiği oluyor, sonra yine 3-2 diş arası. İl merkezlerinde de denedim, durum aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackRange -- 7 Ağustos 2020; 13:24:32 >
  • Redmi Note 9 pro bu cihazdan çok daha üstün bence.

M3X serilerinin tek avantajı batarya.

O kötü Exynos 9611'i kullanıyorlar.

M30S M31'den kamera açısından daha iyi.

Ben olsam bu fiyat bandında Redmi Note 9 serilerine bakarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Redmi Note 9 pro bu cihazdan çok daha üstün bence.

M3X serilerinin tek avantajı batarya.

O kötü Exynos 9611'i kullanıyorlar.

M30S M31'den kamera açısından daha iyi.

Ben olsam bu fiyat bandında Redmi Note 9 serilerine bakarım.
    M31 ile note9pro arasında kaldım ...
    şuanki fiyatlara bakınca 2850tl ye m31, 3200tl ye note9pro var ...

m31 in 6binlik pili dışında en büyük artısı s.amoled ekran (bu ekran bile 500 tl pahalandırıyor çoğu telefonu) pil süresini de arttırır yine

note9pro da işlemci ve hızlı şarj en büyük avantaj,

işlemci de oyun oynmayacak kişi için bişey ifade etmiyor yeterli bi işlemci,
    hızlı şarj aklımı kurcalıyor 3 saatte full şarj uzun süre gibi :/

yazılımsal sorunalr şebeke sorunları vs 2 telefonda da var gibi...

siz ne önerirsiniz? avantajlar vs?

• quote:

Orijinalden alıntı: xpugur

M31 ile note9pro arasında kaldım ...
    şuanki fiyatlara bakınca 2850tl ye m31, 3200tl ye note9pro var ...

m31 in 6binlik pili dışında en büyük artısı s.amoled ekran (bu ekran bile 500 tl pahalandırıyor çoğu telefonu) pil süresini de arttırır yine

note9pro da işlemci ve hızlı şarj en büyük avantaj,

işlemci de oyun oynmayacak kişi için bişey ifade etmiyor yeterli bi işlemci,
    hızlı şarj aklımı kurcalıyor 3 saatte full şarj uzun süre gibi :/

yazılımsal sorunalr şebeke sorunları vs 2 telefonda da var gibi...

siz ne önerirsiniz? avantajlar vs?

Alıntıları Göster
    M31 kullanıyorum. Pili 6bin fakat,işlemci çok yiyor.5binlk SD işlemcili düşünebilirsin.
    Ekranı güzel. Yavaş şarz eksi. Şarz bitince ortada kalıyorsun
    Arada telefona ulaşamıyorlar. Neden bilmiyorum

Note 9pro minote 10lite olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: freeheart44

M31 kullanıyorum. Pili 6bin fakat,işlemci çok yiyor.5binlk SD işlemcili düşünebilirsin.
    Ekranı güzel. Yavaş şarz eksi. Şarz bitince ortada kalıyorsun
    Arada telefona ulaşamıyorlar. Neden bilmiyorum

Note 9pro minote 10lite olabilir

Alıntıları Göster
    telefona ulaşamama sorunu hote9pro için de yazılmıştı yanlış hatırlamıyorsam, hatta benim 5 yıllık GM4Gde de son aylarda ulaşamama sorunu oluyormuş, yani hatlardaki yoğunlukla vs alakalı olabilir.

3 0dakikalık oyun testinde %100den %97 ye düşmüş bi youtube kanalında, bi de kutudan çıkan adaptör 10W lık demişti bi kaç kez o videoda((15W destekliyor ama kutudan çıkan adaptör 10W ? ))

teşekkürler yorum için;)

• Bildirim ışığı var mı bu cihazda?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.