Şimdi Ara

#SAMSUNG GALAXY C5 PRO (SM-5010&5018) ANAKONU# NOUGAT GÜNCEL (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.931
Cevap
35
Favori
140.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki telefonumdan tv'ye nasıl görüntüyü yansıtabilirim? android marketten bir proğram aracılığıyla yansıttım tv'ye ama telefondaki görüntü çok geç gidiyor tv ye bu arada arçelik smart tvde smartview özelliği yok DLNA özelliği var. Sizin önerebileceğiniz bir yol veya proğram varmı gecikme olmadan telenfondaki görüntüyü anlık yansıtabileceğim
  • Kablosuz baglantida her halukarda gecikme olur. Ben smart view ile led tv ye baglanip fullhd film izliyorum 1-1.5 saniye gecikme oluyor. Eger oyun oynamak falan icinse olmaz. Onceki sayfalarda bir arkadas type-c hdmi cikisi veriyor demisti. Birebir goruntu almak icin Type-c&hdmi bir kablo alip denemek lazim ama fiyatlar biraz yuksek geldi bana nette 150 Tl falan idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • murat18100 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim teşekkürler evet daha çok oyn ve kodi tv bağlantısı için düşünmüştüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: bufalo_32

Kodi için neyse de oyun 1-1,5 saniyelik gecikme nedeniyle kablosuz bağlantıyla oynanmaz hiç bir cihazda. O iş için şöyle bir Type-C hub ihtiyacı var:
    Digital AV Multiport Adapter 4k HDMI converter USB Type C Hub 3.1 Cable Fast Charging USB Charger With TF / SD Card Reader

Görüntüyü gecikmesiz aktarabilmek için HDMI kablo ile hub üzerinden tv'ye bağlayacaksın telefonu. Bu şekilde, elinde telefonla oyun pek oynayamayacağın için bir USB (kablolu/kablosuz) gamepad de lazım. Kodi için kumanda da gerekeceği için kumanda olarak da kullanabileceğin klavyeli gamepad'lere bakmalısın. Bende "Rii Mini i28" var. Ona benzer, ama daha hesaplı birşeyler de bulabilirsin Aliexpress'te. Hub üzerindeki kart okuyucu ve USB portları da harici disk veya SD kart üzerinden film ve müzik arşivini izlemek, dinlemek için kullanabilirsin. Ayrıca alacağın hub üzerinde 1 tane de Type-c girişi olmalı ki kullanırken şarj bitmesin diye bir yandan telefonu şarj da edebilmelisin. İzlediğin filmin ortasında şarj biterse ortada kalırsın. Alırken bu type-c üzerinden şarj özelliğinin hub'da olup olmadığını mutlaka satıcıya sor, onaylat, öyle al.

Kısacası bu işi düzgün yapabilmek için sana gerekenler:
    1. Type-C hub (üzerinde en az 2 tane usb port + hdmi + type-c + istiyorsan sd/tf kart okuyucu mutlaka olmalı)
    2. HDMI kablo
    3. Klavyeli gamepad

Ya da o kadar para verip aldığın telefonu, bataryasını bu iş için harcamak yerine, bir hub'a o kadar para vereceğine 40-50 dolara bir Android tv box alsan daha hesaplı ve mantıklı olur.

Kolay gelsin.

• bufalo_32 B kullanıcısına yanıt
    Gecikme olmadan diyorsan imkansız derim bu günkü teknoloji ile bile kablosuz gecikmesiz diye bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emintolga

quote:

Kodi için neyse de oyun 1-1,5 saniyelik gecikme nedeniyle kablosuz bağlantıyla oynanmaz hiç bir cihazda. O iş için şöyle bir Type-C hub ihtiyacı var:
    Digital AV Multiport Adapter 4k HDMI converter USB Type C Hub 3.1 Cable Fast Charging USB Charger With TF / SD Card Reader

Görüntüyü gecikmesiz aktarabilmek için HDMI kablo ile hub üzerinden tv'ye bağlayacaksın telefonu. Bu şekilde, elinde telefonla oyun pek oynayamayacağın için bir USB (kablolu/kablosuz) gamepad de lazım. Kodi için kumanda da gerekeceği için kumanda olarak da kullanabileceğin klavyeli gamepad'lere bakmalısın. Bende "Rii Mini i28" var. Ona benzer, ama daha hesaplı birşeyler de bulabilirsin Aliexpress'te. Hub üzerindeki kart okuyucu ve USB portları da harici disk veya SD kart üzerinden film ve müzik arşivini izlemek, dinlemek için kullanabilirsin. Ayrıca alacağın hub üzerinde 1 tane de Type-c girişi olmalı ki kullanırken şarj bitmesin diye bir yandan telefonu şarj da edebilmelisin. İzlediğin filmin ortasında şarj biterse ortada kalırsın. Alırken bu type-c üzerinden şarj özelliğinin hub'da olup olmadığını mutlaka satıcıya sor, onaylat, öyle al.

1. Type-C hub (üzerinde en az 2 tane usb port + hdmi + type-c + istiyorsan sd/tf kart okuyucu mutlaka olmalı)
    2. HDMI kablo
    3. Klavyeli gamepad

Ya da o kadar para verip aldığın telefonu, bataryasını bu iş için harcamak yerine, bir hub'a o kadar para vereceğine 40-50 dolara bir Android tv box alsan daha hesaplı ve mantıklı olur.

Kolay gelsin.

Üstadım peki samsung c5000 cihazımla uyumlumudur bu yazdıkların.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emintolga

quote:

2. HDMI kablo
    3. Klavyeli gamepad

Kolay gelsin.

Üstadım peki samsung c5000 cihazımla uyumlumudur bu yazdıkların.

O cihazda da Type-C varsa evet aynısı geçerli. Yok eğer sizin alette micro-usb falan varsa o zaman hub Type-C yerine micro-usb hub olmalı. Elinizdeki alet nasıl şarj oluyorsa ona uygun hub alacaksınız. Hub üzerinden telefonunuzu/tabletinizi şarj edebileceğinizden emin almanız şart ama. Satıcıya mutlaka sorup onay alın. Yanlış hub almayın.

• MüdavimBey kullanıcısına yanıt
    üstadım merhabalar bende dediğiniz gibi 5018 e 5010 hongkong room yükledim ama herşeyde sorun yaşamaya başladım,şebeke gidiyor,mesaj atamıyorum,health ve güvenli klasör çalışmıyor,var mı bir öneriniz acaba

teşekkürler

• eternityfeel E kullanıcısına yanıt
    Hocam tarif edilen şekilde yapıldıysa sorun olmaması lazım.Sorunsuz çözen arkadaşlar yardımcı olacaktır.Benim cihaz 5010 zaten.
    C5 in girişi Type-c değil. Bu yüzden uyumsuz. Ancak yine de mhl desteği varsa kablolu şekilde bağlantı yapabilirsiniz.

• Type-c bulunan telefonlarda direk HDMI çıkışı var. En ucuz hdmı çıkış bunu buldum.

http://s.aliexpress.com/qQrUviUB?fromSns=Copy to Clipboard

Direk olarak tek kablo ile bağlantı içinse bunu buldum s8 ile uyumlu yazıyor. Bizimkiyle de uyumlu olacağını düşünüyorum. A5 te falan uyum sağlamış.

http://s.aliexpress.com/FNfm6NVV?fromSns=Copy to Clipboard

Ama tabi bizim usb çıkışı 2.0 olduğu için fark olur mu bilemiyorum. Eski mhl gibi ekstra güç kablosu gerekir mi bizde bilmiyorum. Deneyen varsa yazarsa güzel olur.

• circassianmen C kullanıcısına yanıt
    üstadım teşekkürler yardımın için, şimdi mhl ile bağlayabilirmiyim hiç görüntüde gecikme olmadan samsung c5 cihazımı tv'ye
  • Selamlar bende hb dan c5 pro aldım kampanya ile 1200 liraya geldi mavi 5010 knox 0x0 memnun kaldım güzel cihaz almayı düşünenler kaçırmasın.

• C5 Pro, istediğim tüm özelliklerin birarada olduğu tek telefondur;

* metal kasa

* ince ve şık tasarım

* çift hat

* fm radyo

* led bildirim ışığı

* 64 gb hafıza

* hafıza kartı desteği

* 4 gb ram

* always on display

* %72 ekran kasa oranı

* uygun fiyata premium hissi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fet_ay -- 2 Şubat 2018; 7:39:39 >
    Cihazda mhl desteği varsa evet. Kablolu bağlantıda gecikme olmaz. Ama mhl desteği olduğundan emin olun. Yoksa çalışmaz.

• Yine de bana premium hissi veremiyor. Ama uyduruk plastik bişey değil tabi gayet iyi. Hele fiyatını düşününce tabiki tartışılmaz. Ama ram ve işlemcisine göre sanki daha hızlı olmalıydı. Bilmiyorum grafik işlemcisi yüzünden mi ama çok üst düzey oyunlarda full ayarda sorun yaşıyor bazen.

• Arkadaşlar telefon hakkında uzun bir video hazırladım türkçe olarak bunun kadar ayrıntılı başka anlatım yok izlemenizi tavsiye ederim faydalı olacağını düşünüyorum eğer telefonu alacak iseniz bu videoyu kesinlikle izleyin çünkü içinde hem kutu açılışı, günlük kullanım bilgileri hemde güncelleme öncesi ve sonrası içerikler bulunmaktadır. biraz uzun ama bir son kullanıcı olarak eksi ve artı yönleriyle değerlendirdim iyi seyirler...

Video linkde

https://youtu.be/VPTUAt3UBYc
  • circassianmen C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler üstadım yardımın için bakıcam bugün mağazada deniycem cihazla uyumlu mu diye
  • Telefon knox 0 fakat yazılım güncelleme kısmı yok. şimdi güncelle var oda basıyorum çalışmıyor bu nasıl olacak yardım lütfen.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.