Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE 2 (GT-I8160) [ANA KONU] ★★ (750. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.671
Cevap
112
Favori
1.348.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 748749750751752
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kdrsrsln

lite rom kuramıyoruz. Kurmayı deneyen bir arkadaş açılmadığını yazmıştı. voldstab dosyası aynı. uk rom için şahsen stabil ve batarya kullanımı da iyi.

Şarjdan çıkartalı 5 saat oldu ve sadece %91 de. Ki bu arada whatsapp twitter aktif kullandım.

şu şarj ve stabilite konusuna gelince telefonun uzun süre şarjının gitmesini istiyorsanız güç tasarruf moduna alacaksınız gerçekten cok uzun gidiyor şarj, ben oyun oynayacağım falan telefonu zorlayacak seyler yapacağım derseniz güç tasarruf modundan çıkarın yoksa telefon aşırı derecede kasıyor güç tasarruf modunu kapatınca gerçekten iyi performans sağlıyor fakat şarjda o oranda hızlı azalıyor bunu da aklınızdan cıkarmayın
  • Benim için akşamı görmesi yetiyor. Hoş, oyun oynayan biri de değilim. 24 saat interneti aktif, gün içinde whatsapp, viber, normal sms ve aramalar. Belki ara sıra netten birşeyleri kontrol ederim. Güç tasarrufuyla hafta sonu denerim. Bakalım nasıl bir etkisi olacak.
  • Galaxy Ace 2 JB İngiltere çıktı

http://shiftdelete.net/galaxy-ace-2-icin-jelly-bean-ingilterede-44977.html?ref=promo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutluhayat -- 30 Mayıs 2013; 12:47:51 >
  • sen haberin linki kopyalayana kadar biz 2 gündür uk romunu kullanıyoruz zaten. haberde bilmediğimiz ekstra bir bilgi de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonozan

quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

Arkadaşlar forum sitelerine birşey yazarken harfleri atlıyor sanki kasıyor telefon var mı çözümü bilen

Hagi rom var suan telefonda jb mi gb mi

gb var hocam hatta uygulama bile yok neredeyse ama kendi tarayıcısı ile forum sitelerine girdiğim yorum yapmaya çalıştığım zaman kanser oluyorum tuşları atlıyor yada aynı harf iki kere çıkıyor kasarak basıyor sanki onun dışında bir problemi yok.
  • Galaxy Ace 2 için ilk olarak Portekiz için çıkan Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi, yayılmasını oldukça yavaş bir şekilde gerçekleştiriyor. Sıra İngiltere'de.
    30/05/2013 12:00
    Samsung'un sevilen modellerinden biri olan ve fiyat performans oranıyla dikkat çeken Galaxy Ace 2 için Jelly Bean güncellemesi, geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu.
    Bizim burada verdiğimiz haberde de olduğu gibi ilk olarak Portekiz'de indirmeye sunulan güncelleme, daha sonra hızlı bir şekilde yayılamadı. Türkiye'de de resmi olarak dağıtılmayan güncelleme, anca ODIN üzerinden Portekiz ROM'unu kurmanızla gerçekleştirilebiliyor.

Galaxy Ace 2 için Jelly Bean testlerine Şubat ayında başlayan Samsung, ilk test ROM sızıntılarını da bu dönemde vermişti. Mart - Nisan döneminde dağıtıma başlanan ROM'dan sonra, diğer ülkeler için farklılaşan ROM'ların çıkmaması da kafaları karıştırıyor.
    Portekiz ROM'u ile Versiyon ve PDA sürümü olarak aynı olan İngiltere yazılımının, CSC sürümünde farklılık göze çarpıyor.

Android CSC nedir?
    Consumer Software Costomisation adı verilen CSC, Android ROM'larındaki bölgesel değişiklikleri üzerinde barındırıyor. Bulunan ülkenin operatör ayarları gibi çeşitli SMS ve MMS ayarlarının önceden cihazda tanımlanması, bazı ön yüklü özel yazılımlar gibi farklılıklar bulunuyor.
    İngiltere ROM'unun CSC sürümü I8160BTUMC8 olarak görülüyor. Android 4.1.2 Jelly Bean ve TouchWiz Nature arayüzünü kullanan güncellemenin, diğer ülkelere dağıtımı bakalım ne zaman gerçekleşecek?
    Not: Galaxy Ace 2 kullananlar, İngiltere ya da Portekiz tabanlı Jelly Bean ROM'larını ODIN'den kurabilirler.

http://shiftdelete.net/galaxy-ace-2-icin-jelly-bean-ingilterede-44977.html?ref=promo

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar forum sitelerine birşey yazarken harfleri atlıyor sanki kasıyor telefon var mı çözümü bilen

gb var hocam hatta uygulama bile yok neredeyse ama kendi tarayıcısı ile forum sitelerine girdiğim yorum yapmaya çalıştığım zaman kanser oluyorum tuşları atlıyor yada aynı harf iki kere çıkıyor kasarak basıyor sanki onun dışında bir problemi yok.

ben sırf oyuzden jb kurdum tavsiyede ederim deli etti beni klavye ya çalışmaz calıssada kafasına göre

ilk sızıntı rom üstüne u.k romu kurmanızı tavsiye ederim 2-3 sayfa once arkadaş anlatmıştı telefon rahatladı benım kafamda rahatladı 700-800 tl veriyoruz acil bişey oluyor mesaj atıcam 1 dk bekle telefonun keyfi gelsin klavye calıssın oldu be şimdi gayet rahatım oh bee

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben sırf oyuzden jb kurdum tavsiyede ederim deli etti beni klavye ya çalışmaz calıssada kafasına göre

ilk sızıntı rom üstüne u.k romu kurmanızı tavsiye ederim 2-3 sayfa once arkadaş anlatmıştı telefon rahatladı benım kafamda rahatladı 700-800 tl veriyoruz acil bişey oluyor mesaj atıcam 1 dk bekle telefonun keyfi gelsin klavye calıssın oldu be şimdi gayet rahatım oh bee

İnat ettim Türkiye romunu bekliycem eğer çıkmaz ise telefonu parçalara bölüp samsung'a göndericem samsung kullanıcısı bir müşterisinden hatıra olsun diye.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İnat ettim Türkiye romunu bekliycem eğer çıkmaz ise telefonu parçalara bölüp samsung'a göndericem samsung kullanıcısı bir müşterisinden hatıra olsun diye.

yanlız o inat samsumg a ötmez sen kendi kafayı yediğinle kalırsın hiç ugrasma derim ilk sızıntı ile ramı 624 mb olsun u.k jb sini kur kafan rahat olsun

• RAM sorunu yaşayan arkadaşlar önce sızıntı XXMB4 sürümünü kurun. Üstüne UK sürümünü yükleyin.

Size tavsiyem UK sürümünü kurduktan sonra telefonu rootlayın, Titanium Backup ile gereksiz uygulamaları dondurun. RAM kullanımının 350-400 arası normal bir seviyede olacağını göreceksiniz. Birde Android Asistant "Auto Boost" özelliğini çalıştırın. Çalışma sıklığını ayarlayın. Örneğin 1 saate ayarlarsanız her 1 saatte RAM otomatik olarak temizler. Custom ROM kurmaya bile gerek yok açıkcası. :) Ben şuan bu şekilde kullanıyorum. RAM kullanımının 350'nin altına düştüğü bile oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: forzadnan

quote:

Orijinalden alıntı: Emre1645

Suan bendeki bu.

kardes tus kilidini acarken filan bi kasma oluyor mu

Hayir 0 kasma su anda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gereksiz uygulama listesi sende var mı? Bildiğim bir kaç tanesini dondurdum ama diğerlerinin ne işe yaradığını bilmediğimden ellemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

quote:

Orijinalden alıntı: Emre1645

Bende UK romumu yukledim. Gayet iyi. Fakat bi arkadas burda bi kernel paylasmisti. Suanda benim kernelde mart ayininki. Buna mayis olanı , yani en gunceli kursam sorun cikar mi?

portekizi de denemiş miydin? ondan iyi olduğunu mu düşünüyorsun?

Hepsini denedim ben. Suanda gercekten en iyisi bu. Ram kullanimi sarj stabilite konusunda harika bence

• quote:

Orijinalden alıntı: kdrsrsln

gereksiz uygulama listesi sende var mı? Bildiğim bir kaç tanesini dondurdum ama diğerlerinin ne işe yaradığını bilmediğimden ellemedim.

Basit alarm saati, chaton, e-posta, exchange, game hub, google kişiler senk, google dergiler, google filmler, google kitaplar, google talk, haritalar,samsung account, samsung apps, samsung backup provider, samsung browser sync, samsung calender sync, samsung cloud data relay, samsung contact sync, samsung syncadapter, yahoo finance, yahoo finans, yahoo news, yazılım güncellemesi, yazılım güncelleştirme (güncelleme yapacağın zaman açarsın geri. bi miktar ram tüketiyo bunlar)...

Şimdi farkettim de baya bi kalabalık varmış ha :D Ben bunları dondurdum. Tabi sen ihtiyacına göre dondurmayabilirsin.. :)
  • uk romu + nova launcher super oldu gayet hizli ram ve sarj sıkıntısı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ergunx

uk romu + nova launcher super oldu gayet hizli ram ve sarj sıkıntısı yok

novaya döndüm bu romda kendi arayüzü kasılma takılma yapıyo fakat dediğin gibi novayla mükemmel
  • beyler acil yardım benim galaxy ace 2 ram sorunu oluyor ve 500'lü civarlara çıktığında ise bu arada pc ile tel usb ile nette olmuş oluyor tabi bir anda usb'yi çıkarmışım gibi bir ses geliyor ve ekran ışıkları yani görüntü ekran gidiyor sadece alttaki iki tuşun ışığı yanıyor geri tuşu ve çizgili tuş dokumatik tabi her ikide birşeyi detaylama tuşu olan bu arada sistemim ve donanımım windows 8 pro x64 bit ondan kaynaklanmaz diye düşünüyorum değilmi başka bir kablo felan da demeyin arkadaşlar çünkü başka bir kabloyla deneme şansım yok kendi orjinal kablosunda 3g açıkken böyle oluyor hatta ve hatta 2g'de oluyor şimdi farkettim neden oluyorki anlamadım hiç birşey nette o kadar da araştırdım günlerce ki ama nafile ya yok nette çözümü ya da ben bulamadım çözümünü bulamadım yardımcı olan herkese şimdiden çok çoooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekkürler.

Düzenleme:İmla ve Yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan94 -- 30 Mayıs 2013; 16:42:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erkan94

beyler acil yardım benim galaxy ace 2 ram sorunu oluyor ve 500'lü civarlara çıktığında ise bu arada pc ile tel usb ile nette olmuş oluyor tabi bir anda usb'yi çıkarmışım gibi bir ses geliyor ve ekran ışıkları yani görüntü ekran gidiyor sadece alttaki iki tuşun ışığı yanıyor geri tuşu ve çizgili tuş dokumatik tabi her ikide birşeyi detaylama tuşu olan bu arada sistemim ve donanımım windows 8 pro x64 bit ondan kaynaklanmaz diye düşünüyorum değilmi başka bir kablo felan da demeyin arkadaşlar çünkü başka bir kabloyla deneme şansım yok kendi orjinal kablosunda 3g açıkken böyle oluyor hatta ve hatta 2g'de oluyor şimdi farkettim neden oluyorki anlamadım hiç birşey nette o kadar da araştırdım günlerce ki ama nafile ya yok nette çözümü ya da ben bulamadım çözümünü bulamadım yardımcı olan herkese şimdiden çok çoooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekkürler.

wifi ile nete girmeyi dene telefonu modem gibi kablosuz bağla eğer yapmazsa bişe kablodandır.Bide daha böle anlasılabilicek şekilde anlatırsan seviniriz,sen hatayı biliyosun ama biz anlayamıyoruz dediğimi yap duzelmesi lazım yani wifi ile bagla kablodan kaynaklanıyosa zaten baska kablonda yoksa yapacak bişe yok

• quote:

Orijinalden alıntı: bada86

quote:

Orijinalden alıntı: erkan94

beyler acil yardım benim galaxy ace 2 ram sorunu oluyor ve 500'lü civarlara çıktığında ise bu arada pc ile tel usb ile nette olmuş oluyor tabi bir anda usb'yi çıkarmışım gibi bir ses geliyor ve ekran ışıkları yani görüntü ekran gidiyor sadece alttaki iki tuşun ışığı yanıyor geri tuşu ve çizgili tuş dokumatik tabi her ikide birşeyi detaylama tuşu olan bu arada sistemim ve donanımım windows 8 pro x64 bit ondan kaynaklanmaz diye düşünüyorum değilmi başka bir kablo felan da demeyin arkadaşlar çünkü başka bir kabloyla deneme şansım yok kendi orjinal kablosunda 3g açıkken böyle oluyor hatta ve hatta 2g'de oluyor şimdi farkettim neden oluyorki anlamadım hiç birşey nette o kadar da araştırdım günlerce ki ama nafile ya yok nette çözümü ya da ben bulamadım çözümünü bulamadım yardımcı olan herkese şimdiden çok çoooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekkürler.

wifi ile nete girmeyi dene telefonu modem gibi kablosuz bağla eğer yapmazsa bişe kablodandır.Bide daha böle anlasılabilicek şekilde anlatırsan seviniriz,sen hatayı biliyosun ama biz anlayamıyoruz dediğimi yap duzelmesi lazım yani wifi ile bagla kablodan kaynaklanıyosa zaten baska kablonda yoksa yapacak bişe yok

hmmm anladım hocam peki. bu sorun sence rom değiştirsem birdaha tekrarlanmamak üzeri hallolurmu? birde wifi demişsin ama burda interneti o şekil yani wifi ile de alamam alabilceğim yerde yok maalesef gene de teşekkürler hocam ama illa yapacam birşey olmalı herzaman yani sence bu sorun yazılımsal mı yoksa donanımsal bir sorun mu? işallah yazılımsaldır abi ya off

• quote:

Orijinalden alıntı: 1myst

Portekiz MC8'de video kaydı yaparken donmalar oluyor özellikle video kaydı sırasında flası açarsak hepten donuyor videoyu durdurduğumda kamera uygulaması yanıt vermiyor duraklattığımda tekrar donuyor video kaydı yaparken duraklatıp tuş kilidi yaptığında tekrar açarsak yine donuyor çektiğimiz video kayboluyor.

UK MC8'de bu sorunlar var mı?

Ben yeni yazilimi bugun kurdum, uzun sureli test etmedigim icin bisey soyleyemem fakat yeni yazilimi kurmanizi tavsiye ederim. Sonucta bir operatore ozel yazilimi kullanmaktan iyidir.

• 
Sayfa: önceki 748749750751752
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.