Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY A9 KULLANICILARI (ANA KONU)!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
7
Favori
32.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aldığınız ekran süresi nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

Aldığınız ekran süresi nedir ?

Ekran kullanımı..
    Bu mesaja eklenen görseller:

SAMSUNG GALAXY A9 KULLANICILARI (ANA KONU)!!!

• İtahalatci garantili satisu basladi trde 1799 tlden..

• hocam peki onerırmısınız bunu bende almayı dusunuyorumda @feyzim19
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

hocam peki onerırmısınız bunu bende almayı dusunuyorumda @feyzim19

Kardeş!
    On gün oldu,kullanıyorum.Çok seri,akıcı,zarif bir telefon.E-devletten imei kontrol ettim.Resmi ithalatçı kayıtlı çıktı.Orijinal Samsung kalitesi.Bazılarına göre tek muhtemel problem,Resmi olarak Samsung garantili satılmayışı.Zaten Samsung bu telefonu Çin pazarı için üretmiş.Sadece iki Rom var,birisi,açık Çin,diğeri,Hong Kong.Benim telefona HongKong romu yüklü geldi.Dil menüsünden Türkçe seçiyorsunuz.Klavye içinde,giriş dillerinden Türkçe seçilecek,herşey Türkçe oluyor.Daha önce 4 farklı telefon kullandım.Bir kere servisle işim olmadı,çok şükür.

• cok sagolun hocam tesekkur ederm
  • Arkadaşlar Rusya'dan kardeşim gelirken pasaportuna işletip bir adet Galaxy A9 2016 getirdi.
    4.haftasında ekran karardı hiçbirşey göstermez oldu. Ama geri herşey çalışıyor: sesler, kapasitif geri ve menu tuşları, vibrasyon, uyarılar, herşey çalışıyor. Fiziksel bir darbe almadı o yüzden yazılımsal birşey olduğunu düşünüyorum ama emin de diilim. Cihazda darbe izini bırakın çizik bile yok. Tek bildiğim 1% şarj kaldığında eldeki energizer power bank ile şarj edip eve kadar ultra power saving moda aldığım ve en son da evde kendi adaptörüne takar takmaz ve normal power moda geçirirken ekranın birden karardığı. Volume down ve power tuşuna basınca ekrana gelen görüntü karmaşık ve renkli pikseller şeklinde ve aşağıda görüntüsünü ekledim. Diğer tüm durumlarda ekran siyah. 3 tuş kombinasyonu ile hafızadaki cache memory'yi silmesini sağlamak istiyorum bir de ama bunun için bir a serisi 2016 model telefon lazım ki yanyana koyup yapayım kör döğüşü. Çünkü menülerde seçim yapmak gerekiyor ve ben ekranı görmüyorum. Samsung servis tamir için almıyor çünkü Türkiye'de satışı yok diyor. Korkarım Rusya'da da resmi satışı yok sanırım, orda da servis şansım yok gibi. Tıkandım kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirergun

Arkadaşlar Rusya'dan kardeşim gelirken pasaportuna işletip bir adet Galaxy A9 2016 getirdi.
    4.haftasında ekran karardı hiçbirşey göstermez oldu. Ama geri herşey çalışıyor: sesler, kapasitif geri ve menu tuşları, vibrasyon, uyarılar, herşey çalışıyor. Fiziksel bir darbe almadı o yüzden yazılımsal birşey olduğunu düşünüyorum ama emin de diilim. Cihazda darbe izini bırakın çizik bile yok. Tek bildiğim 1% şarj kaldığında eldeki energizer power bank ile şarj edip eve kadar ultra power saving moda aldığım ve en son da evde kendi adaptörüne takar takmaz ve normal power moda geçirirken ekranın birden karardığı. Volume down ve power tuşuna basınca ekrana gelen görüntü karmaşık ve renkli pikseller şeklinde ve aşağıda görüntüsünü ekledim. Diğer tüm durumlarda ekran siyah. 3 tuş kombinasyonu ile hafızadaki cache memory'yi silmesini sağlamak istiyorum bir de ama bunun için bir a serisi 2016 model telefon lazım ki yanyana koyup yapayım kör döğüşü. Çünkü menülerde seçim yapmak gerekiyor ve ben ekranı görmüyorum. Samsung servis tamir için almıyor çünkü Türkiye'de satışı yok diyor. Korkarım Rusya'da da resmi satışı yok sanırım, orda da servis şansım yok gibi. Tıkandım kaldım.

Kardeş!
    Öncelikle geçmiş olsun.İkinci olarak,bahs ettiğin powerbank cihaza yazılımsal veya donanımsal zarar vermiş olabilir.Üçüncüsü,Şarjı % 1'e kadar düşürmek,doğru değil diye duymuştum.Cihaz,"beni şarja takın" uyarısını verince,hemen orijinal şarj
    Adaptörüyle şarj etmek gerekiyor.Dördüncüsü,Samsungun,Smartswitch programını PC'ye,yükleyin.USB kablosuyla telefonu PC'ye bağlayın.Smartswitch, "yönetici moduyla" çalıştırın.Eğer program,telefonu tanırsa,PC'de "Galaxy A9" yazısı çıkar.Sağ üst köşede,"daha fazla" tıklayın.İlk satırdaki,"Acil durum yazılımı kurtarma ve başlatma " seçiniz.

• feyzim19 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler @feyzim19,

Dediğini yaptım, programı indirdim, program cihazı tanıdı Galaxy A9 diye, windows gerekli driverları yükledi ve ben More un altında ki ilk satırı seçtim. Uzun bir süre dosya indirdi sonra bunu daha hızlı bir şekilde telefona yükledi sanırım. Sanırım diyorum çünkü telefonda hiçbir şey görünmüyor yukardaki karlanmadan başka bu indirme ve yükleme aşamasında. Recovery moda doğru geçirdim mi emin de dillidim ama doğru olmalı ki dosya önce indirildi sonra yüklendi telefona. ve ben şu anda home tuşuna 3 kere basınca oldu galiba çince sesler duyuyorum bir kadın sesi. Demek ki fabrika ayarlarına döndük. Ama gelgörki ekran hala aynı.

Smart switch programı telefonun içine giremiyor çünkü kitli diyor. Herşey yeniden yüklendiğine göre artık parmak izim de gitmiş olmalı. Nasıl unlock yapacağımı şimdi hiç bilmiyorum. Bi de iPhonedan geçtiğim için iyice yabancıyım Android'e. Safe mode açılışı, hard reset, soft reset tuş kombinasyonları bu telefon için nasıl. Bir de memory cache i sil var ki ekransız çok zor olacak.

Yukarda bu telefonun bir ithalatçı tarafından garantili satıldığını okudum. İnceleyince Delta getirip satıyor galiba. Onlarla bir konuşsam mı acep? KVK ya da Başarıdan daha iyi diiller diye duydum ama deniz ve yılan meselesi. fiziksel bir ekran hatası olduğunu düşünmüyorum hala. Çünkü sebep yok ama basit bir lehim tazeleme bile olsa eminim 1000 Tl lik bir ekran yanmış faturası çıkaracaklardır bana.

Aklıma da başka bir çözüm gelmiyor.

• levent_taka61 L kullanıcısına yanıt
    Yukarda bu telefonun bir ithalatçı tarafından garantili satıldığını okudum. İnceleyince Delta getirip satıyor galiba. Sizin bahsettiğiniz ithalatçı Delta'dan farklı mı? Ekran kararması sorunu yaşıyorum. Onlarla bir konuşsam mı acep? KVK ya da Başarıdan daha iyi diiller diye duydum ama deniz ve yılan meselesi. fiziksel bir ekran hatası olduğunu düşünmüyorum hala. Çünkü sebep yok ama basit bir lehim tazeleme bile olsa eminim 1000 Tl lik bir ekran yanmış faturası çıkaracaklardır bana.
  • KadirErgün Kardeş!SmartSwitch ile çözülmediğine göre,başka bir problem var. Bu forumlarda ,uzman arkadaşlar var.Mesela "MühendisMurat" kodlu arkadaş,bu konularda detaylı bilgiler yazmış.Onunla irtibata geçebilirsin.
    Selamlar..

• Doğru ekledim mi acaba bilemedim @MühendisMurat'ı.

Umarım mesajım ulaşır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirergun

Doğru ekledim mi acaba bilemedim @MühendisMurat'ı.

Umarım mesajım ulaşır.

Çok uzun yazmışsın kısaca baktım sanırım telefon çin telefonu, model numarasını verebilir misin ?

Kısaca özeti pm de atabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 5 Haziran 2016; 2:49:21 >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Iyi geceler @MühendisMurat,

Teşekkürler hızlı dönüşün için.

Telefon Samsung Galaxy A9 Model: SM-A9000. Evet cihaz Rusya'dan geldi ama sanırım Çin için özel üretildiği için Rusya'ya da büyük ihtimal Çin'den gitmiştir.

Şarj ederken birden ekran karardı. Darbe düşme gibi fiziksel bir sorun asla olamaz. Çünkü gözümün önünde oldu sorun şarj sırasında. Ekranda tek gördüğüm ya siyah ekran ya da statik pixeller (foto). Smart Switch ile yazılım güncelleme yapmam önerildi başardım mı bilemiyorum ekran karlı idi tüm zaman ama yüzdelerden anladığıma göre dosya önce indirildbi bilgisayara ve oradan da telefona. Telefon ekranında bir hata mesajı verdiyse de göremediğim için bilmiyorum. Telefon şu anda çince konuşuyor nedense sanırım bir tuş kombinasyonuna bastım. Önceki ayarlar gitti demek belki de bu yani başarılı yazılım güncellendi ve tekrar başlatıldı. Smart Switch ekranı geri getirmedi ne yazıkki sorun hala devam ediyor.

Teşekkürler ilgine, umarım bir çözümü vardır.

• kadirergun K kullanıcısına yanıt
    Dostum ben bunun yazılımla halledilebilecek bir sorun olduğunu düşünmüyorum bildiğin donanımsal bir sıkıntı gibi gözüküyor, yazılım sorunu ile o ekran öyle olmaz diye düşünüyorum.

Gene de telefonu kapatıp DOWNLOAD MODE'a sorunsuz alabiliyorsan ve o ekranlarda böyle karıncalanma yoksa şu yazılımı yükleyerek şansını dene, tel açılırsa ingilizceyi seç kullan sonra bana haber ver.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/71931/A9000ZCU1BPE2_A9000CHC1BPE2_CHC/

Samfirm programı ile hızlı indirebilirsin.

SM-A9000
    CHC

bilgilerini girmen yeterli, detaylar burada,

http://forum.donanimhaber.com/m_114503536//tm.htm

Merhaba,

Download moda sorunsuz almaktan kastınız ne bilmiyorum ama ekran bende hep karlı o yüzden emin diilim alıp alamadığımı. Kapattığımdan bile emin diilim aslında çünkü iPhone'dan geçtiğim için Android ve Samsung'lar çok yabancı bana. Yine de dosyayı indiriyorum ve önerinizi yapıcam. Muhtemelen Smart Switch'in yaptığının aynısını farklı yoldan yapıyoruz ve sonuç benzer olacak korkarım.

Yine de deniyip bildiricem sonucu.

Bu arada araştırdığıma göre Samsung telefonlarda eMMC Flash NAND Romların yanması sık karşılaşılan bir olaymış ve bendekine benzer bir ekran ortaya çıkıyormuş. Buna İnsane Chip adı veriliyormuş ve hatta bir programı bile varmış telefona takılan çipin İnsane Chip olup olmadığını söyliyen. Bu soruna SDS de deniyormuş isim bile koymuşlar yani sorun o kadar sık oluyormuşki SDS in açıklaması Sudden Death Sendrome Ani Ölüm Sendromu. Telefon birden bire bozuluyor yani.

eMMC chipinin arızalı olduğunu düşünmeye başladım. Tam garantilik bir konuyken bu telefonda bu garantinin Türkiye'de ve hatta alındığı yer rusya'da da olmaması ve çok da yeni bir telefon olduğu için de bu parçanın nereden alınabileceği kimin yardımcı olabileceği duvarına tosladım sanırım.

Aklıma başka çözüm gelmiyor.

Önerinizin sonucunu bildiricem. Teşekkürler herşey için.

Senin sorunun anlattığın gibi içeriden bir parçanın sıkıntı yaşaması sonucu olur, yazılımla falan düzelmez geçmiş olsun gene de bir Samsung Servisine gidip ücreti karşılığında yapıyorlar mı diye sor bakalım.
    @MühendisMurat merhaba,

Delta dışardan tamir için cihaz almadığını söyledi. Önerdiğin Odin ile Rom yüklemeyi deniyorum. Download modda bile ekran yukardaki gibi karlı görüntü veriyor. Yine de başarabiliyor olmam gerekirken şöyle bir hata mesajı alıyorum. Sanırım bana linkini gönderdiğin OS Marshmellow ama bendeki Lollipop. Bundan sorun olamaz diil mi? Samsung USB driverlarını yükledim PCye ayrıca...

Hayır olmaz sonuçta aynı telefona çıkarılmış yazılım, farklı odin sürümü ile deneyebilirsin ama o ekranın karlı olması donanımsal bir sorun şuan boşa uğraşıyorsun servis müdahalesi gerekiyor.

Delta değil Samsung Türkiye bayiilerinden birine gideceksin yapsa bile gitme zaten deltaya falan ne işin var orada :)
    Sanırım buldum nedenini. Smart Switch içindeki rom u Hong Kong olarak belirtiyor ama biz China romu girmeye calışıyoruz sanırım. O yüzden Smart Switch güncelledi ama Odin başaramıyor. rica etsem TGY kodlu yani Hong Kong kodlu romun linkini verebilirmisin bana.

Dediğin doğru sorun çözülmüycek. Ama romu tekrar yükleyince herşey başa döndüğü için geveze çinli kızdan kurtuldum. :)

Delta hakkında çok kötü şeyler okudum gönderin deseler de göndermiycektim zaten. :) Ama Samsung Ankaradaki 2 servis ya da müşteri hizmetleri hiçbiri kayıt almıyor derdimi soramadım bile. A9 arızası için sistemde giriş yapamıyorlarmış. Suçlu cidden eMMC gibi. Artık insaflarına kalıyorum chip Aliexpress te ucuzdur herhalde falan ama anakartla falan değiştiririz derlerse ki diyebilirler yanarım o zaman. Zaten şu ana kadar kimse de getir demedi.

Şans eseri A3, A5 ve A7 nin eMMC ci A9 ile aynı olamaz di mi? A9 32GB ve tek sanırım A8 var ona uyumlu ama onu yani 2016 versiyonu hiç göremedik zaten. A3, A5 ve A7 ise 16GB sadece... O yüzden A8 ve üstü almak istemiştim zaten. A8 gecikince A9 aldırmıştım biradere... Şitt!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirergun -- 7 Haziran 2016; 1:01:36 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.