Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S9 plustan buna gecilir mi batarya konusunda cok sikinti yasiyorum ama kalite ve premium hissi vericek mi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paxal

Hayirli olsun. Baska bir telefonla yanyana koyup karsilastirma imkaniniz var mi ekranin renk tonunu , ozellikle beyaz arka planda? Biraz daha ucuzlarsa almayi dusunuyorum telefonu ama tek taktigim konu bu ekran renk olayi oldu
    Ben de beyazlarda hiç sıkıntı yok sadce parlaklığı en düşüğe geitriğim zaman tam siyah olmayan yerde hafif renk değişimi oluyor telefona sahip arkadaşlar bakabilir mi bu olaya ?
    Parlaklığı bir iki tık açarak ayarlara girip kontrol eder misiniz?
    Karanlık modda
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratakt4s

Siyah renkli Glaxy A71 cihazı dün Turkcell'den faturaya ek olarak toplamda 4136TL'ye(burada ağlama ifadesi )alarak aranıza katılmış oldum...

Almayı düşünen arkadaşlar için ilk izlenimlerimi ve tecrübelerimi paylaşayım;

- Benim aldığım cihazda ekran koruyucu takılı geldi o sebeple şimdilik yeni bir tane almayı düşünmüyorum ve hissiyatını da beğendim, dandik de olsa hemen 15 liralık basit bir kılıf alıp onunla kullanmaya başladım. Arkası plastik olduğundan çok çabuk çizileceğine eminim o sebeple size de iyi bir kılıf alana kadar idare edecek basit bir kılıf takmanızı tavsiye ederim. Spigen'in 3 farklı kılıfı var A71 için, Hepsiburada'dan bakıp alabilirsiniz. Bir de arka kamera bölümü için Ally'in koruyucusu var onu da Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum. Elde kesinlikle kalitesiz bir hissiyat vermiyor. Note 5 bu cihazdan kağıt üzerinde daha ağır olmasına rağmen uzun olmasından dolayı A71 bana daha ağır gibi geldi ama abartılacak bir ağırlık hissi yok.
    - Kutudan 25W süper hızlı şarj adaptörü ile çıkıyor ancak iki ucu da Type-C ve kablosu çok kısa. Yeni nesil bir anakart kullanmıyorsanız ve cihazı başka bir adaptör ile de şarj etme durumunuz olacaksa mutlaka "USB-A Type-C kablo" ya da bir dönüştürücü almanız gerekiyor, ben eksikliğini çekiyorum.
    - İlk %100 şarj sonrasında %70lik şarj dilimi ile gece modu açık, mobil veri kapalı 6 saat 30 dk ekran süresi aldım. Oyun olarak sadece yarım saat PUBG Mobile oynadım, geri kalanı YouTube, Twitter, Netflix vs...
    - Konu içerisinde bahsedilen renk sorunuyla ne cihazı ilk açtığımda ne de güncellediğimde karşılaşmadım. Sanırım sadece bazı cihazlarda var.
    - Alacak olan arkadaşlar cihazın çift SIM girişi olduğundan çift IMEI olarak faturaya ekletmeyi unutmasınlar.
    - Düne kadar yaklaşık 4 yıllık bir Samsung Galaxy Note 5 kulanıcısıydım, ROM ile Android 9 kullandığım için pek yabancılık çekmedim ama benim gibi eski cihazdan geçiş yapanlar 8GB RAM ve One UI 2.0 hız ve akıcılığını hemen fark edeceklerdir. Özellikle sanal tuşların tamamen kaldırılabildiği gesture(hareket) ile kontrol mekaniğini çok kullanışlı buldum.
    - Kamerayı tam olarak test edemedim ama genel olarak beğendim. Kamera ile ilgili detayları biraz kurcaladıktan sonra eklerim. Bu cihazda 4K60fps beklemiyordum ama 1080p60fps olmamasına da anlam veremedim.
    - Cihaz yeni olduğu için Şubat 2020 güvenlik güncellemesini almış.
    - Parmak izi tanıtmak tam bir işkenceydi ama okuma hızı Note 5 ile hemen hemen aynı. Yine de -bence- can sıkan bir durum değil. Yüz tanıma normal ışık koşullarında düzgün ve beklediğimden çok daha hızlı çalışıyor; hatta bazen parmak izi ile açılmasını bekliyorum, sonradan yüz tanıma ile çoktan açılmış olduğunu fark ediyorum :)
    - Cihaz ilk açıldığında yaklaşık olarak 105GB depolama alanı ile geliyor. Samsung kendi uygulamalarının yanı sıra özellikle Microsoft uygulamalarını kullandırmaya veya yüklemeye çalışıyor. Ben silinebilen tüm Microsoft uygulamalarını sildim, diğerlerini(OneDrive gibi) de devre dışı bıraktım. İlk kurulumda "Lords Mobile" adı altında bir uygulama seti yüklemenizi istiyor izin vermeseniz bile açıldıktan bir süre sonra yeniden yüklemeye çalışıyor.
    - Benim çok kullanışlı bulduğum Samsung'un GoodLock uygulama seti cihazda kurulu gelmiyor. Henüz denemedim ama mutlaka yüklemenin bir yolu vardır. Bunun dışında -yine benim beğendiğim- AppLock(Uygulamaları kilitleme veya maskeleme) özelliği de sanırım yok ya da ben bulamadım.
    - Wi-Fi ve Hücresel sinyali konusunda Note 5'le kıyaslarsam bir eksi görmedim.
    - 2K ekran(Note 5)dan FullHD+ ekrana geçmiş olsam da normal kullanımda bir eksi göremedim. Sadece oyun oynarken; ekran çözünürlüğünün FullHD+, ekranın büyük ve buna rağmen piksel yoğunluğunun düşük(393ppi) olması sebebiyle normal kullanımdaki kadar kaliteli bir his vermedi. Tekrar ediyorum, böyle hissetmemim sebebi muhtemelen 2K, A71'e oranla küçük ve yüksek piksel yoğunluklu(518ppi) bir ekrandan geçiş yapmamdı. Ekran kesinlikle kötü değil.
    - Hoparlör sesi net, ideal ve gayet yeterli, ahizede sesler biraz boğuk gibi geldi bana ama tam emin değilim. Onun dışında cihazda Dolby Atmos var ama sadece kulaklık ile kullanılabiliyor, sanırım kırpılmış bir destek bu.
    - Netflix'de FullHD desteği gözüküyor, tabi HDR yok izlerken.

İlk aklıma gelenler ve izlenimlerim bunlar, sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Hayırlı olsun hocam.

Note5 i kullanırken kullandığınız rom ismi neydi, varsayılan çoğu şry düzgün çalışıyor muydu?

Gündüz foto çekimlerinde A71 mi öne geçer mi?

A71'e de ois ve full hd 60fps çekim koysalarmış tadından yenmezdi. Gerçi koysalar s ve note serisinin işi zorlaşırdı.

• Ekmek arası melemen kullanıcısına yanıt
    O parayı asla verme, max hakkı 3 3.2 arası bu telin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

O parayı asla verme, max hakkı 3 3.2 arası bu telin.
    hocam valla Turkcell baya bir kazık satıyor faturaya ek alınca ama aldım maalesef artık yapacak birşey yok. resmen Turkcell'deki bayan yalvardı neredeyse tuhaf bir durum almak zorunda hisettim kendimi gariptir ver artık nalet olsun dedim 343*12 taksit tarifeye ek aldım

• 3.195 TL'ye gittigidiyordan gelecekbzde satıcısından aldığım gümüş A71'i iptal ettim. Adam aynı gün ürünü kargoya vermedi, mesajlarımıda cevap vermedi. N11 'de kargoyla ilgili şikayet çok. Daha sonra gittigidiyor'dan bittbitiyor satıcısına mesaj attım. 3.224 TL'ye sattığı cihazın 6 GB version olduğunu söyledi bu nedenle tercih etmedim. Yine gittigidiyorda kendisinden daha önce A50 aldığım cepekspress satıcısına mesaj attım. 3.272 TL ye sattığı cihazın 8 GB ve Samsung Türkiye garantili olduğunu yazdı. Tabi o mesajı cevaplayana kadar ben Hepsiburada'nın kendi satışından Samsung TR garantili siyah 8 GB A71'i 25 TL indirim 9.90 kargo (PTT) dahil 3.295 TL ye aldım. Daha sonra hepsiburada bittbitiyor satıcısı aracılığı ile 3.269 TL ye düşürdü cihazı.
    Bence en güveniliri Hepsiburada'nın kendi stoğundan almak. Bittibitiyor satıcısı gittigidiyor'da 6 GB sattığını söylerken pekte güven vermedi...

Hepsiburada için tek sıkıntı PTT kargo. Gittigidiyor cepekspress satıcısı benim için güvenli ve yurtiçi kargo ile yolluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekmek arası melemen

hocam valla Turkcell baya bir kazık satıyor faturaya ek alınca ama aldım maalesef artık yapacak birşey yok. resmen Turkcell'deki bayan yalvardı neredeyse tuhaf bir durum almak zorunda hisettim kendimi gariptir ver artık nalet olsun dedim 343*12 taksit tarifeye ek aldım

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun iyi günler de kullan hocam

• Reyiz kullanıcısına yanıt
    Yok hocam kesinlikle hata etmeyin , Samsunga gidin orijinal pil değişimi yaptırın kullanmaya devam edin derim, s7 edge bile, daha premium hissettiriyo, daha iyi redkm cekiyo ve ekranı daha kaliteli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

hayırlı olsun iyi günler de kullan hocam

Alıntıları Göster
    Sağol hocam ama aslında yanlış yaptık çok pahalıya geldi baktığımda. Sırf kadının aşırı ısrarıyla aldım ağızdan çıkınca hadi ver dediğim de geri dönemedim.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Walla bende ekleme yapayım bence s6 6 bile daha iyi.

8 senelerin telefonum s4 mini in ekranı daha iyi.

S7 kral telefon. Bence 4 şene daha kullanılır.

A 71 çöp almamalı bencede

• quote:

Orijinalden alıntı: James Deen

Ben de beyazlarda hiç sıkıntı yok sadce parlaklığı en düşüğe geitriğim zaman tam siyah olmayan yerde hafif renk değişimi oluyor telefona sahip arkadaşlar bakabilir mi bu olaya ?
    Parlaklığı bir iki tık açarak ayarlara girip kontrol eder misiniz?
    Karanlık modda

Alıntıları Göster
    Öncelikle söyleyeceklerim benim şahsi görüşüm ve forumlarda okuduğum kullanıcı deneyimlerinden edindiğim izlenimler, baştan söyleyeyim. Kendi deneyimlerime dayanan bir şey değil ki telefona sahip değilim zaten. Sadece bu modeli takip ediyordum satın almayı düşündüğüm için.

Bu bahsettiğiniz durum ( ki gözleriniz sizi yanıltmıyorsa tabi :) ) bazı telefonlarda olan renk sorunu sanırım, yabancılar " tint issue " diyorlar. Mesela OnePlus 7t gibi bir modelin bile 40 küsür sayfa konusu var yabancı forumlarda bu sorunla ilgili. Düşük parlaklıkta, özellikle siyah arka planda, telefonun bazı bölgelerinde olması gerekenden farklı renk tonları gösterebiliyor ekran. Bu durum çok büyük bir sorun olmayabilir bazı kullanıcılar için ama pimpirikli diye tabir ettiğimiz bir kullanıcı iseniz canınızı sıkabilir.

A71 nispeten yeni bir model olduğu için ve kullanıcı geri bildirimi ( en azından ülkemizde )çok fazla olmadığı için kronik bir sorun demek doğru olmaz sanırım bu sizin yaşadığınız duruma. Belki de panel üretiminden kaynaklı bir soruna denk gelen şanssız bir kaç kişi dışında böyle bir sorunla karşılaşan olmayacak, kim bilir.

Renk tonu sorunu yaşayan kullancılardan sonra sizin bu mesajınızı da görünce telefonu almaktan vazgeçtim. Telefonu alan arkadaşlar İnşallah sorunsuzca, uzun süreler kullanırlar.

Ekleme: Aslında çok da kafaya takmamak gerekiyor, araştırınca her modelde bir sorun buluyor insan, hastalık gibi bir şey :) 2014'ten beri kullandığım samsung note 3'ün yere düşüp dokunmatik ekranının çalışmaması sonucu başladım ben telefon bakmaya ve kendimi işin içinden çıkamaz halde buldum. Bu her şeyi araştırma hastalığı yüzünden telefonsuz kaldım. Evde yatan Galaxy Grand Max'e batarya aldım ve onu kullanıyorum bir aydır. Kronik sorun yoksa alıp geçmek gerekiyor bir yerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paxal -- 10 Mart 2020; 23:12:35 >

• Ekmek arası melemen kullanıcısına yanıt
    Bekarmısın iyi kazık atmış sana kredi çeksen daha uygun olurdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paxal

Öncelikle söyleyeceklerim benim şahsi görüşüm ve forumlarda okuduğum kullanıcı deneyimlerinden edindiğim izlenimler, baştan söyleyeyim. Kendi deneyimlerime dayanan bir şey değil ki telefona sahip değilim zaten. Sadece bu modeli takip ediyordum satın almayı düşündüğüm için.

Bu bahsettiğiniz durum ( ki gözleriniz sizi yanıltmıyorsa tabi :) ) bazı telefonlarda olan renk sorunu sanırım, yabancılar " tint issue " diyorlar. Mesela OnePlus 7t gibi bir modelin bile 40 küsür sayfa konusu var yabancı forumlarda bu sorunla ilgili. Düşük parlaklıkta, özellikle siyah arka planda, telefonun bazı bölgelerinde olması gerekenden farklı renk tonları gösterebiliyor ekran. Bu durum çok büyük bir sorun olmayabilir bazı kullanıcılar için ama pimpirikli diye tabir ettiğimiz bir kullanıcı iseniz canınızı sıkabilir.

A71 nispeten yeni bir model olduğu için ve kullanıcı geri bildirimi ( en azından ülkemizde )çok fazla olmadığı için kronik bir sorun demek doğru olmaz sanırım bu sizin yaşadığınız duruma. Belki de panel üretiminden kaynaklı bir soruna denk gelen şanssız bir kaç kişi dışında böyle bir sorunla karşılaşan olmayacak, kim bilir.

Renk tonu sorunu yaşayan kullancılardan sonra sizin bu mesajınızı da görünce telefonu almaktan vazgeçtim. Telefonu alan arkadaşlar İnşallah sorunsuzca, uzun süreler kullanırlar.

Ekleme: Aslında çok da kafaya takmamak gerekiyor, araştırınca her modelde bir sorun buluyor insan, hastalık gibi bir şey :) 2014'ten beri kullandığım samsung note 3'ün yere düşüp dokunmatik ekranının çalışmaması sonucu başladım ben telefon bakmaya ve kendimi işin içinden çıkamaz halde buldum. Bu her şeyi araştırma hastalığı yüzünden telefonsuz kaldım. Evde yatan Galaxy Grand Max'e batarya aldım ve onu kullanıyorum bir aydır. Kronik sorun yoksa alıp geçmek gerekiyor bir yerde.

Alıntıları Göster
    Benim için çok fazla sorun teşkil etmiyor :) fakat sonradan sorun çıkartır mı ?
    Aldığımız yere gitsek herhangi bir değişim söz konusu olur mu sizce ?

• Ticari kredi kartınız varsa Teknosa 3329 TL.ye peşin fiyatına 12 taksite kadar satıyor. Yeğenime aldım.

• Sonradan ilerlerleyeceğini sanmıyorum ama kesin bilgi sahibi değilim.

Normal şartrlarda değiştirmeleri lazım ama satıcıların ve garanti servislerinin durumu malum, değişim yapacacaklarını sanmam. Çok açık sorunlarda bile iade veya değişimde sorun çıkarıyorlar maalesef. Şansınızı deneyebilirsiniz tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonmaister

3.195 TL'ye gittigidiyordan gelecekbzde satıcısından aldığım gümüş A71'i iptal ettim. Adam aynı gün ürünü kargoya vermedi, mesajlarımıda cevap vermedi. N11 'de kargoyla ilgili şikayet çok. Daha sonra gittigidiyor'dan bittbitiyor satıcısına mesaj attım. 3.224 TL'ye sattığı cihazın 6 GB version olduğunu söyledi bu nedenle tercih etmedim. Yine gittigidiyorda kendisinden daha önce A50 aldığım cepekspress satıcısına mesaj attım. 3.272 TL ye sattığı cihazın 8 GB ve Samsung Türkiye garantili olduğunu yazdı. Tabi o mesajı cevaplayana kadar ben Hepsiburada'nın kendi satışından Samsung TR garantili siyah 8 GB A71'i 25 TL indirim 9.90 kargo (PTT) dahil 3.295 TL ye aldım. Daha sonra hepsiburada bittbitiyor satıcısı aracılığı ile 3.269 TL ye düşürdü cihazı.
    Bence en güveniliri Hepsiburada'nın kendi stoğundan almak. Bittibitiyor satıcısı gittigidiyor'da 6 GB sattığını söylerken pekte güven vermedi...

Hepsiburada için tek sıkıntı PTT kargo. Gittigidiyor cepekspress satıcısı benim için güvenli ve yurtiçi kargo ile yolluyor.
    Hepsiburada artık ptt kargoyla mı çalışıyor? Telefonunuz hayırlı olsun bu arada.

• Ekrandan bariz biçimde kısılmış ya da s10 lite ve note 10 lite serisine rakip olamasın diye kalibrasyonu bozulmuş Samsung bunu yapar inanırım açıkçası , s10 lite ve note 10 lite ile kıyaslayınca ikisinin aynı teknoloji paneller kullandığına inanmak bile çok güç .

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.