Şimdi Ara

Samsung Galaxy A6+, kutusunu açtık!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Snapdragon 450 orta üst segment mi sayılıyor?

• Snapdragon 4xx serisi giris seviyesi

Snapdragon 6xx 710 orta seviye

Snapdragon 8xx ust seviye islemcilerdir ...

Temel bilgi olarak kosede dursun ...

Megapiksel ile elbette kendi basina kalite olcegi kriteri degildir. Efektif donanimsal kamera cozunurlugu nedir ? Yoksa interpolasyon upscale yazilimsal olarak mi elde edilmis ? Kullandigi kamera sensoru nedir ? LEnsleri nedir ? Ekranin Gorilla Glass gibi bir durumu var mi malum camin kendisi de isigin gecirgenligi ciddi farkliliklar olusturabilmektedir ...

Bir de megapiksel e sadec odaklanarak bir fikir olusturulacaksa alan olarak dusunun yani karesi ile orantili kiyaslama yapin. Alan cinsinden 12 den 24 megapiksel kiyaslamasinda aslinda olay soyledir :

Zaten incelemesi yapilacak simdiden nelere vurgu yapilacagi belli olsun ...

• Kesinlikle bu telefona 3200 tl vermeyin. Bu fiyatı haketmiyor. illa samsung alacaksanız Gidin S6 S7 S8 alın daha iyi. 400 tl daha ucuza Snapdragon 835'li taş gibi XZ Premium var. Samsung dalga geçiyor heralde

3200tl ve micro usb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slaved by makarna -- 29 Haziran 2018; 0:07:48 >
  • gereksiz bir telefon.

• Açmayın kutusunu kapalı kalsın , 2000 e düşerse açarsınız fazlası etmez çünkü
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

yonga giriş seviyesi ama fiyatı orta-üst segment, aslında bahsetmek istediğim buydu, yeterince ifade edememiş olabilirim.

İncelemesini de yapıyor olacağım, son noktayı koyarız zaten; detaylı yorumunuz için teşekkürler.
  • xiaomi candır. Bu işlemciye bu fiyat. Sırf ekrans attırıyor bu cihazlar. Göze hoş gelince insan alıyor

• Ortadaki bulutun sol tarafında ölü piksel mi var bana mı öyle geliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefonun ederi 2000

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Snapdragon 450 alt-orta

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Snapdragon 450 orta-üst segment değilde alt-orta segment daha uygun olur tanımlamak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moving On -- 29 Haziran 2018; 23:53:58 >
  • burakesan kullanıcısına yanıt
    ELbette ust cihazlara gore elestiri yapmiyorum sadece o fiyata veya o donanima gore ne kadar iyidir o konuda epey suphelerim var.

Snapdragon 450 giris seviyesi olsa da guncel islemci ozellikle kamera uzerine Samsung un kendi Exynos islmeci GPU ikilisinden daha basarili olacagi kesinki tercih edilmis. Keza yillardan beri Snapdragon fotograf ve video isleme encode decode da daha kabiliyetlidir. Samsung masaustunde ust seviye islemcilerinde iddiali 4K 120 FPS dese de biliyoruz ki pratikte boyle bir cihazi yok hatta custom rom l amiral cihazlarda bile yok . Konu dallanmasin ama Samsung boyle iste ... Snapdragon paket olarakta ustun uygun geliyor zaten FM Radyo vs ...

Samsung ekrani icin Infinity Display demis! . Sizce de tuhaf degil mi ? Koseleri cerceveleri kabak gibi bariz ortada . Bence Samsung a toplu dava acilmali . Tuketiciyi yaniltmaktalar ... Nerede kavis demezler mi ?
    https://www.phonearena.com/news/Samsung-explains-Infinity-Display-on-the-Galaxy-S8-and-S8_id92583
    https://shiftdelete.net/samsungdan-galaxy-s8-icin-infinity-display-patenti-79919

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon-450-mobile-platform

Snapdragon 450 kutuda ibaresi konulmamasi da malum giris seviyesidir orta giris diye bir tabir yoktur.

Tek dogru tespit fiyati Premium . Bu fiyati elinize alinca Premium hissi veriyor ....

Bu cihaz en fazla 1500 TL eder ...

Snapdragon 660 filan olsa 710 ile gelebilirdi ... Snapdrgon 6xx serisi kullansaydi herhalde maliyeti 10$ filan artacakti ..

Yazim ortayadir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 30 Haziran 2018; 7:57:39 >

• O parayı bu telefona vermek için kafanın çok güzel olması lazım

• Bu cihaz resmi garantili olarak Turkiyede 1- 1,5 ay satista imis ayakustu denk geldim kamerasina ozellikle bir bakayim kiyaslayayim dedim. AvrupaTR resmi en buyuk Samsung bayisinde satis fiyati 3200 TL ( 1 TL eksiltin ama :) ... )

24 Megapiksel selfie on kamerasi aslinda 12 Megapiksel ayardaki cekimlerle birebir ayni kalite! Farki cok bariz olmasi gerekirken hicbir fark yok!!!

Kendi gozlerimle gordum. Teshirdekiler zaten SIM kartli donanimsal olarak kirpilmis demo modellerden degildir bir fark yoktur ...

Kamera ayarlarini sifirladim ki olasi kurcalanmis ayarlarla yaniltmasin ...

Yanimda 8 megepiksel on kamerali Pixel 2 XL ile cektim ayni anda ve detaylar vs A6+ cok vasat kalmaktadir ....

OIS de yok anlasilan ...

Video cekimi on kamerasinda sadece 1080p arka kamerasi da 1080p ...

Giris seviyesi islemcisiye sahip olmasindan sebep en fazla 1080p video cekimi yapabiliyor !

Bu cihaz bu fiyata giris seviyesi islemcisi ile 24 megapiksel cekimlerin uzun surecegi ifadesi ile kamerasi yavas olmasi sebebi ile genel olarak gozu kapali kesinliklie satin alinmaz ...

Bir Samsung kullanicisi tuketicisi olarak durum boyledir ...

Bana gore sahsi gorusum gibi oznel seyler yok hersey kabak gibi ortada ...

Bu fiyatlara cok zor fiyati yariya indirmeleri gerek...

http://www.avrupatr.com/urun/samsung-sm-a605f-galaxy-a6

Giris seviyeli islemcili ve video kabiliyetli cihazlarin incelenmesi de pek gerek gormuyorum sonucta giris seviyesi ... Nesine merak edilecek ki artik ...

Işte görseller :

Kernel surumu 2018 cihazi icin niye 3.18 gibi eski kalmis bu da ufak detaylardan olsun ...
    https://www.xda-developers.com/google-mandating-linux-kernel-versions-android-oreo/

SAmsung ozensiz bir cihaz daha ozellikle yazilimsal olarak...

Bari Android 8.1 ile ciksaydi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 30 Haziran 2018; 18:53:1 >

• SAmsung tuketiciyi yaniltmakta resmi sitesinde Exynos 7870(Joshua) diyor nedne Snapdragon 450 yazmiyor ? Sebbei buyuk ihtimalle Snapdragon 450 in giris seviyesi islemcili oldugu vurgusu one cikmasin diye fiyati malum 3200 TL ( 1 TL cikartin ama ) ...

https://shop.samsung.com/tr/galaxy-a6-64gb-siyah-sm-a605f?_ref=ca-wtb&_refv=997f7a9a-84ed-458b-ab32-153bd0a615aa
  • 3000 tl üstü bir telefon ve kamerasında ois yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.