Şimdi Ara

Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.687
Cevap
39
Favori
156.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu düşünen arkadaşlar varsa şuanki fiyati ne kadar bilmiyorum ama hafif bütçe yükseltip a52 ya da a52S almaları daha iyi olacaktır.
    Oyun oynayacak arkadaşlar için iyi bir telefon sayılmaz.
    Asphalt 9 u 30 fps veriyor telefon.
    Pubg denemedim tekrar değiniyorum deli gibi oyun oynayacak adamlar a51 almasın.
    A52 S onun için iyi sayılır.

Normal gündelik olarak üzmez.
    Sarj olayi son güvenlik güncellemesinden sonra daha çabuk bitiyor gibi geldi bana.
    Yoğun kullanımda 1 gün max sarj süresi veriyordu.
    Sürekli oyun oynamayı kastetmiyorum.
    Ortaya karışık.

Telefonu alalı 1 seneyi geçti bir kere durup dururken reset attı birdaha oyle bir sorun yaşamadım.
    Onun haricinde telefondan memnunum.
    Android 12 gelecek Nisan ayında one ui 4 arayüzü ile sonra 1 tane daha Android güncellemesi alacak bidaha güncelleme gelmeyecek.
    Şuanda Android 11 one ui 3.1 kurulu.

Stabillik arayüz konusunda sıkıntısı yok önceden vardı düzeltildi.
    Parmak izi okuyucusu seri.
    Kamera ne çok iyi ne çok vasat olması gerektiği gibi.
    Gece çekimleri gündüze göre baya fark ediyor gece çekimleri o kadar fevkalade değil memnun etmeyebilir.

128/6 lık versiyonu var 256/8 lik versiyonda farketmeyecektir.
    Ekran parlaklık yeterli seviyede fulle günlük güneşlikte görürsün ekranı.
    Onun haricinde adaptif parlaklık var bu otomatik ayarlayan arada sapıtıyor bende bi yükseltiyor bi düşürüyor özellikle güneşli havada yaparken sinir ediyor insanı belki de ekrandakı kırılmaz camdan kaynaklıdır o.
    Ona göre cam taktırın yani.
    Bildirim flaşı mevcut.
    Ses mono mono ya göre iyi sayılır.
    Telefonla konuşurken karşı taraftan gelen ses kaliteli çok gürültülü ortamda sesi duyuyorsun.

Kulaklık bildiğiniz Samsung kulaklık iste iyi bisi koysalar daha iyi olurdu.
    Sarj etme konusu hızlı şarjda 1 buçuk saatte fuller
    Hızlı şarjsız 2 saat 10 dakika civari.

Neyse alacak arkadaşlar düşünüyorsa kullanan biri olarak dediğim kriterler bende de var diyorsa alabilir üzmez telefon.
    Ömürü Nisan da gelecek Android 12 den sonra 1 sene kalıyor bunu da göz önünde bulundursunlar gerisi güvenlik güncellemesi zaten.
    Bu yüzden ve oyun konusunda a52 ve a52 S modellerini de önerdim yukarıda zaten.
    Gerisi alacak kişiye kalır.
    Şimdiden hayırlı olsun güle güle kullansınlar diyelim o arkadaşlar içinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlowZone -- 28 Ocak 2022; 21:37:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GlowZone kullanıcısına yanıt
    Telefon zaten piyasadan çekildi, sıfırı yok yani.alacak arkadaşlar 2.el olarak bakacak.
    1,5 senede şarj ve internet bağlantısı haricinde hiçbir sorun çıkarmadan kullandım.onuda güçlü bir şarj cihazıyla çözdüm.
    2-2,5 sene daha rahatça kullanılır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Akdogan33 kullanıcısına yanıt

Hocam bildiğim 256/8 lik versiyon satisa sunuldu son stoklar az çok vardı şuan stok varmı bilmiyorum o da birşey degiştirmeyecektir zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlowZone -- 29 Ocak 2022; 22:18:44 >
  • En son güncelleme sonrası ahizeden gelen ses inanılmaz azaldı, kulaklık takmak zorunda kalıyorum. Bir de bu yetmezmiş gibi parmak okuyucu sensörü de bozuldu. Çok ilginç gerçektende.

• Arkadaşlar cihaza rom yükleyen var mı ?

• ekran koruyucu almak istiyorum telefon için. en ince ekran koruyucu hangisi yada tavsiye ettiğiniz varmı

• Merhaba arkadaşlar android 12 güncellemesi ne zaman gelecek ? bilgisi olan var mı ?

• nsspawn kullanıcısına yanıt

Nisanda hocam.

Telefon Android 13'ü de alacak. Bu da telefonun son büyük güncellemesi olacak.

• Telefon 6/128 gb ve 8/256 gb şeklinde Hepsiburada'da hala satılıyor. Ve satışları da güzel. 128 GB versiyon 4500, 256 GB versiyon da 5.500 bandında. (5.500'e 128 gbb A52 alınıyor tabii, bence gereksiz 8/256 A51 almak.)

Samsung A50'ye bile aylık güvenlik güncellemesi verirken 11 milyon civarı satan ve daha yeni Galaxy A51'i neye dayanarak 6 aylık güvenlik güncellemesi kısmına düşürdü anlamak gerçekten güç.

Samsung'un son zamanlarda en çok satan telefonlarından birisi bu cihaz. Hala da satıyor bu yılda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Numenorian Man -- 12 Şubat 2022; 22:7:8 >
  • takip...

• Tarantula Cevdet T kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba benimde bugun resetleme ve donma sorunu oluştu. sizin sorunun devam ediyor mu ?

• Benim garanti bitti. 2 doldu Birgün geçti arıza verdi cihaz. Cihazda donmadan resetlemeler oldu Bi an.
    Garanti gittim anakart bozulmuş dediler. Rica ettik birgun için magdur etmeyin dedim falan filan derken ücretsiz yaptılar sagolsunlar.

O da ne kadar kötü denk gelmiş. Neyseki mağdur etmemişler herkes yapmaz.

• Numenorian Man kullanıcısına yanıt
    Çok kötü denk geldi evet ama neyseki yardım ettiler. 2 binlira fiyatı varmış anakartin. Bu zamanda telefon da almak çok zor

İnanılmaz zor hocam. A51'i ben 3199 liraya aldım şu an 4500 gibi bir şey. A52 ise 6000e koşuyor neredeyse. Fiyatlar korkunç. Bu işin sonu nereye gidiyor bilmiyorum.

Ben ilk çıktığı zamanlar 2600 almıştım. Sonra pandemi çıktı hersey uçtu. Dolar kurundan dolayi a52 bile 6000 bin TL şuan. Yani asgari ücretinin iki katı bir telefon. Gidişat hiç iyi değil.

• Dünyada A71 Android 12 başlamış. Sıra A51'e geliyor. Nisan ayı içerisinde ülkemizde de dağıtılır yavaştan. Güzel olacak kanaatindeyim. 10'dan 11'e geçerken sıfırlamamıştım.

Yükselttikten sonra her şeyi yedekleyip bi fabrika ayarı atacağım. Android 12'yi temiz ve stabil kullanayım şöyle.

• hele bi 12 gelsin bakalım...

pil hariç güzel cihaz aslında iki yıldır kullanıyorum ama artık yavaştan değişmek lazım böyle güzel cihaz bulamadım.

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt

Daha ömrü var hocam. Android 13 sözü de var üstüne bir sene güvenlik güncellemesi de var. Samsung'da 380 lira şu an orjinal pil değişimi. Benimki 1 senelik. Seneye pil değiştirip bir süre daha kullanırım.

Böyle tasarımı güzel fiyat performans telefon fazla yok. Zaten artık ülkemizde fiyat kısmının ucu kaçtı. Bir öğrencim almış geçenlerde 4200e aldım dedi şok oldum. 2600den mi ne çıkmıştı ilk başta. Ben 3199'a almıştım. Ama işte A52 6000 mesela nasıl alsın. A32 bakabilirdi belki ama biraz kalın ve kamerası daha kötü. Kız öğrenci olduğu için A51 daha güzel gelmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Numenorian Man -- 14 Mart 2022; 22:26:44 >

Bu açıdan bakarsanız temiz 4 sene gideri var cihazın. Ben 60fps video kaydından dolayı değiştirmeyi düşünüyorum. Fakat karar verip yeni cihaz alamadım. incelik bakımından böyle güzel bir cihaz bulamadım. A52 var mesela ama kalın bir cihaz hiç beğenmedim.

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.