Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY A5 (2017) [ANA KONU] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.248
Cevap
33
Favori
168.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • P9 un kamerası baya iyi fotoğrafta, videoda ise en iyisi Asus. Sanırım A5 alacağım fiyat olarak P9 a göre baya uygun (115€ daha ucuz). Video çekmek istersem L925 ile çekerim muhtemelen. Teşekkürler yorumlarınız için.a
  • abim geçen sene a5 2016 almıştı. kasa olarak beğenmiştim. premium gibi duruyordu. şimdi 2017 olana bakıyorum arkası plastik olmuş. babama hediye olarak alacaktım ama s4 den sonra gene plastik bir telefon kullandırmak istemiyorum. baktım bu fiyat sevitesinde pek bir alternatifide yok. kararsızım
  • Evet plastik gibi gelebilir , fakat görünüm cam gibi gorilla glass gibi bir malzemeden yapmışlar. Yine gayet Klass bi görünümü var bilginize..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetz84 -- 22 Nisan 2017; 0:46:51 >
  • Arkasının plastik olduğunu kim söyledi ? Önü de arkası da Gorilla Glass 4. Samsung müşteri hizmetleri ile bizzat konuştum Gorilla Glass 4 olduğunu söylediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetz84 A kullanıcısına yanıt
    Plastik değil Gorilla Glass 4.

• Şarj sırasında S7/S7 Edgelerdeki gibi kilit ekranında tam şarja X dakika kaldı diye gösteriyor mu ?

• Merhaba. Bu cihaz şuan piyasada 1900 lira. Sizce yakın zamanda bir indirim veya kampanya yakalayabilir miyim? Yoksa hiç bekleme mi dersiniz

• Userr80 kullanıcısına yanıt
    ben de almayı düşünüyorum j7 2016 alacaktım ama tft ekran olduğu için kararsız kaldım.
  • Yahu ekrana tam oturan görüntüyü bozmayan hemen çizilmeyen ''nylondan sert'' ekran koruyucu bulan yokmu kaç ürün aldım hepsi berbat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gavuzla

Yahu ekrana tam oturan görüntüyü bozmayan hemen çizilmeyen ''nylondan sert'' ekran koruyucu bulan yokmu kaç ürün aldım hepsi berbat

denedikleriniz hangileri acaba.

• Arkadaşlar her sarjda ekran sürem artıyor. İlk zamanlar 8 saatti. Sonra 8.5 saati görüyorum derken bugün tam tamına 9 saat ekran süresi gördüm. Mobil veri ve wifi yarı yarıya. Parlaklık her zaman otomatikte. Parlaklığı yüzde 20 sabit yapsam ve wifi ağırlıklı kullansam eminim 10 saatide görürüm.

Telefonu alacak arkadaşlar; (15 gündür kullanıyorum)

-Batarya yönüyle çok memnun kalacaksınız. 2 günü çok rahat çıkarıyor. Yüzde 20 li 30 lu şarjlarda bile korkmadan dışarı çıkabiliyorsunuz ve kaldı ki herhangi bir yerde 15 dakika sarjda tutmanız sizin bütün günü rahat çıkarmanızı bile sağlayacaktır çünkü çok hızlı şarj oluyor.
    -Hem ön hem arka kamera çok başarılı (video test etmedim.)
    -Ekran kalitesi çok iyi güneş ışığında da sorun yok. Otomatik parlaklığı çok güzel ayarladığı için bir telefonda ilk defa otomatik parlaklık kullanıyorum.
    -Eski telefonumu satma sebebim ısınma kesinlikle yok.
    -Hoparlör ses seviyesi yüksek ve kaliteli.
    -kulaklık kalitesi de bence yeterli.
    -telefonda bulabildiğim tek eksik parmak izi sensörü hem yavaş hem algılamada sıkıntı oluyor. Parmağımı nasıl tanıttıysam o pozisyonlardan birinin denk gelmesi gerekiyor. 5 açışımın 4 ünde 2-3 kere dokunmak zorunda kalıyorum. Bu 2-3 kere dokunma olayı 1-2 saniye anca sürüyor yani 1-2 saniye sonunda telefon kilidi açılmış oluyor. İlk defa parmak izi kullananlar için belki sorun olarak bile gözükmeyecektir. Bana neden sorun olarak gözüküyor annemdeki 1300 liralık p9 lite 2016 sadece 1 kere gösterdiği şekilde tanıttıktan sonra parmağını nasıl koyarsan koy tanıyıp açıyor hemde salisede. 5 açışımın 5 inde de sıkıntı yaşamıyorum. Hani A5 de artık diğer parmakları geçtim 3 parmak izi tanıma hakkıma da aynı parmağı çok farklı şekillerde tanıttım sonuç aynı.

Sonuca gelirsek telefonun diğer özellikleri parmak izini perdelediği için 2-3 kere fazladan dokunmayı ve salisede değilde saniyede açılmasını sorun etmiyor memnuniyetle kullanıyorum.

SAMSUNG GALAXY A5 (2017) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcoruzzier -- 26 Nisan 2017; 0:59:48 >

• marcoruzzier kullanıcısına yanıt
    her söylediğin doğru ama ön kameranın kaliteli olduğuna katılmıyorum teknoloji marketlerde ne zaman denediysem kol tam açık çekilenler hep bulanık çıktı biraz yakınlaştarınca düzeldi

• quote:

Orijinalden alıntı: isa_tr

quote:

Yahu ekrana tam oturan görüntüyü bozmayan hemen çizilmeyen ''nylondan sert'' ekran koruyucu bulan yokmu kaç ürün aldım hepsi berbat

Klasik sert tamperli cam ekranı açık bırakıyor nylon jelatin hemen çiziliyor çok satan full kapatıyor denen renkli tamperli cam ekran üzerinde hava boşluğu oluyor ekran kapalıyken gri oluyor parlıyor nano esnek tamperli cam satıcılar kapatır diyemiyor tam kapatmaz diyor ama denemedim..
  • Arkadaşlar merhaba.

Bende Galaxy S5 var.

Geçenlerde düşürüp kamerasını kırdım.

Tamire verdim yapıldı ancak ekranı kenarlardan ışık sizdiriyor.

Aslına bakarsak kağıt üzerinde çok iyi olan S5 den kullanım sırasında pek de memnun kalmadım.

Ben telefon alınca miadi dolana kadar kullanırım. Ancak bu telefonu değişmek istiyorum ve A5 2017 ye gözüm kayıyor.

Özelliklerine baktığımda işimi görecek özellikleri var.

Sorun kağıt üzerinde yazan ile kullanıcı deneyimi durumu.

Sizler ne derece memnunsunuz?
    Kamerası nasıl, hızı nasıl, batarya nasıl v.s.

Sorun olan noktaları nelerdir?

Ayrıca ben sıfır telefon almam, ikinci el alırım. Garanti çok önemli değil çünkü root atacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 27 Nisan 2017; 12:49:27 >
  • millet yukarda herşeyi yazmış bir zahmet sadece bulamadığın cvaplarin sorusunu sor yardımcı olalim

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetz84

millet yukarda herşeyi yazmış bir zahmet sadece bulamadığın cvaplarin sorusunu sor yardımcı olalim

Çalışırken, mola arası 12 sayfayı okurum.

Oldu...

Zaten biraz biraz okudum, kağıt üzerinde araştırmasını da yaptım.

Detaya inecek vaktim yok.

Herkes evinde oturup pc başında rahat rahat konu okumuyor.

• quote:

quote:

quote:

Klasik sert tamperli cam ekranı açık bırakıyor nylon jelatin hemen çiziliyor çok satan full kapatıyor denen renkli tamperli cam ekran üzerinde hava boşluğu oluyor ekran kapalıyken gri oluyor parlıyor nano esnek tamperli cam satıcılar kapatır diyemiyor tam kapatmaz diyor ama denemedim..

Bende dun aldım hocam samsung tv hediyesiydi geldi kullanıyorum sarji falan cok memnunum.ekran için kirilmaz cam denemeyi düşündüğünüz varsa onu alayım bakalim o nasıl olacak bende yorum yaparım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bende dun aldım hocam samsung tv hediyesiydi geldi kullanıyorum sarji falan cok memnunum.ekran için kirilmaz cam denemeyi düşündüğünüz varsa onu alayım bakalim o nasıl olacak bende yorum yaparım.

Hocam şu nanocam yazanları denemedim işte ben daha, onun dışında ekranı kapatan birtek renkli tamperliler var onlarda oturmadığı belli olmasın diye renkli yapılıyor ve ortasında hava boşluğu hafif grilik parlaklık oluyor beni rahatsız ediyor mesela..

• kullandığım ekran koruyucular 1 hafta geçmeden hava alıp kalkıyor. Ek olarak ekran koruyucular aşırı derecede parmak izi tutuyor. Seyrettiğim birkaç video sonrası ekranın çizilmelere yeterince dayanıklı olduğunu gördüm. Bu sebeple koruyucu kullanmama kararı aldım. Kendi ekranı kolay kolay parmak izi olmuyor. Çok telefon düşüren biri değilseniz bence boşverin çünkü ekranın canlılığı ve dokunmatik hassasiyeti de bir nebze düşüyor.
  • Şarjı bitirmek için uğraştım resmen yoksa 3. günü de rahat çıkarırdı.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.