Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★ (243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.727
Cevap
54
Favori
302.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umut_80

Telefona S8 launcher, mesaj, telefon, game tools, game launcher uygulamalarını sammobile sitesinden apk indirip kurdum. Bildiğin S8 oldu valla. Şu ana kadar bir sıkıntı yok. Güzel oldu öneririm. Bütün Samsung uygulamalarının apkları var sitede.

s8 launcher kurunca kasma yapmadı mı ? bende baya kastı sildim
  • albatros86 A kullanıcısına yanıt
    Bende Herhangi bir kasma yok. Simgelerin biraz ufalması dışında gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

quote:

Orijinalden alıntı: Vogue

quote:

Orijinalden alıntı: ego37

Samsung phone infoda kullanabilir csc icinde olmayan romu yukleyeceksin önce. Sonrasi turk romunu

★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★

Bide o dediğiniz işlemleri nasıl yapacağım?

Cihaz brick olur mu?

Ayarlar'dan sıfırla önce telefonu tamamen, sonra Sammobile sitesinden en son Türkiye sürümünü ve Odin'i indir. Cihazı kapat, Ses Kısma + Home (orta tuş) + Güç tuşuna basarak aç download mode açılış sayfası gelecek, ses kısmaya veya açmaydı sanırım birisi çıkıyor birisi modu açıyor, uygun olan tuşa basıp download mode'a gir.

Odin'i aç, AP yazan kısımdan zip'ten çıkardığın .tar.md5 dosyasını seç, telefonu bağla ve yükle. Odin ile yüklemelerde sayaç artmaz, telefon brick olmaz, normal güncellemeden bir farkı yok.

Hocam çok teşekkür ederim güncelledim cihazı.Bir sorunum var cihazı 4g ye alınca beni arayanlar ulaşamıyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ego37

Samsung phone infoda kullanabilir csc icinde olmayan romu yukleyeceksin önce. Sonrasi turk romunu

Bide o dediğiniz işlemleri nasıl yapacağım?

Cihaz brick olur mu?

Ayarlar'dan sıfırla önce telefonu tamamen, sonra Sammobile sitesinden en son Türkiye sürümünü ve Odin'i indir. Cihazı kapat, Ses Kısma + Home (orta tuş) + Güç tuşuna basarak aç download mode açılış sayfası gelecek, ses kısmaya veya açmaydı sanırım birisi çıkıyor birisi modu açıyor, uygun olan tuşa basıp download mode'a gir.

Odin'i aç, AP yazan kısımdan zip'ten çıkardığın .tar.md5 dosyasını seç, telefonu bağla ve yükle. Odin ile yüklemelerde sayaç artmaz, telefon brick olmaz, normal güncellemeden bir farkı yok.

Hocam çok teşekkür ederim güncelledim cihazı.Bir sorunum var cihazı 4g ye alınca beni arayanlar ulaşamıyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

Garip bir sorun, benim başıma gelmedi daha önce

• Benimle aynı sorunu yaşayan var mı?
    4g ye geçirince beni birisi aradığında telefon çalmıyor.ama 3g ye geçince çalıyor.
  • Herhalde burda kimseye güncelleme gelmedi kimseden ses seda çıkmadığına göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün 16 mb yama geldi nougat a

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kutuzov K kullanıcısına yanıt
    benim telefonumda rottlu idi güncelleme olmuyordu

pc den Smart Switch yükledim herşeyi kendi halletti şimdi 7,0 kullanıyorum
  • Gelen yamayi yukleyen var mi? Degisen bir sey var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Akcam46

Gelen yamayi yukleyen var mi? Degisen bir sey var mi?

evet yukledim ben, değişen bişi yok gibi, güvenlik ve performans güncellemesı bu zaten

• Güncelleme gelmiş

• Telefonu genellikle kapalı şarj ederim. Bugün %2'de kapatıp şarja bıraktım %100'e dolunca fişten çıkarıp 5-6 dk bekledikten sonra tekrardan şarja taktım, pilin altından noktalar çıktı şarj olduğunu gösteren. 1 saat daha şarj oldu sonra doldu uyarısı geldi bende çıkarıp açtım telefonu.

Tam bir ilgisi varmı bilmiyorum ama eskiden 4-5 saat ekran süresi alırdım bunu yaptıktan sonra şuan şarj %15 ve 7 saat ekran süresi aldım, toplam kullanım 1 gün 15 dakika civarında. Pil süresi konusunda sıkıntı yaşayanlar deneyebilir.
  • Telefonu en son sahurda sarjdan cikardim. Ogleden öncede gelen yamayi yukledim. Şuan sarjdan cikardigimdan beri 19 saati gecti ve pil %40 ekran surem 7 saat oldu. 7.0 i yukledikten sonra 17 saat civari %20 pille ekran surem 6-7 saat zor oluyordu. Sanirim gelen yama ile pil biraz olsada duzeldi. Tabi bu zamanla.belli olur.

Edit: yogun kullanimda 21saat 47dk ve 9 bucuk saat ekran suresi. Kalan pil %15.
    Sanirim artik pil durumu duzeldi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluetion -- 6 Haziran 2017; 0:22:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluetion

Telefonu en son sahurda sarjdan cikardim. Ogleden öncede gelen yamayi yukledim. Şuan sarjdan cikardigimdan beri 19 saati gecti ve pil %40 ekran surem 7 saat oldu. 7.0 i yukledikten sonra 17 saat civari %20 pille ekran surem 6-7 saat zor oluyordu. Sanirim gelen yama ile pil biraz olsada duzeldi. Tabi bu zamanla.belli olur.

Edit: yogun kullanimda 21saat 47dk ve 9 bucuk saat ekran suresi. Kalan pil %15.
    Sanirim artik pil durumu duzeldi :)

Hocam kendi sarj aletiyle mi sarj ediyorsun ? Bide oyun oynarken isinma sorunun varmi

• furkan5a F kullanıcısına yanıt
    Kendi sarj aletini kullaniyorum. Isinma ilk gunden beri olmadi hic. Oyun pek oynamam ama yogun kullaniyorum teli

• Hocam %1 veya %4 gibi ufak degisimlerde sorun olmaz ama direk 5 dk. Da %10 gibi dususler olursa o zaman sıkıntı olur.bu arada tel bostayken geceden sabaha %2lik oynama normal.arka plandaki uygulamalarinuz yer

• quote:

Orijinalden alıntı: Noix~

quote:

Orijinalden alıntı: dryope_21

Arkadaşlar a510f tr garantili cihazıma 1009,63 mb lık nougat güncellemesi geldi

şimdi yükleyen arkadaşlar memnun mu ve pili nasıl etkiliyor ve ikinci sorum şu:telefona direk yükleyeyim mi yoksa ilk önce hard reset mi atayım internette okuduğum bazı yazılar kafamı karıştırdı.kimileri güncellemeden önce resetlemek lazım temiz kurulum olsun vs. demiş bu doğru mu?bu arada güncelleme ben yazana kadar indi reset atsam silinecek galiba

Valla direk kurdum ben, ne kasma var ne yavaşlık. Gayet stabil, şarj çok daha iyi. Görsel açıdan da düzeldi. :)

Teli guncelleyeli yaklasik 20 gün falan oluyor.ilk bir iki gün kasma yapar gibi oldu menü gecislerinde ama sonrasinda tel kendini buldu.pil ömrü bayagi artti.

• Parmak izi sanki hızlanmış gibi yeni gelen güncelleme ile.Bende mobil veri 24 saat açık telefon 1 gün rahat gidiyor yoğun kullanımda.

• android 7 yükseltmesi sonrası yaşadığım sorunlar :

pil dayanma süresi yarı yarıya azaldı . wipe cache vs yaptım . sorun yok o konuda .

sarj yüzde 30 iken bir anda kapanıyor . eskiden yüzde 5 de anca kapanıyordu .

ilk günler çoğu uygulama çöküyordu . şu an da düzeldi gibi o problem .

parmak izi muazzam olmuş . saniye sürmeden tanıyor artık . ben önceki versiyonda hiç kullanamıyordum .

• hayırlı ramazanlar öncelikle ne zamandır takip etmiyorum forumu android 5.0.1 kullanıyorum hala ara ara güncelleme uyarısı veriyo 6 için 7e geçmem için önce 6 yı mı kurmam gerekiyor birde 1 yıl oldu telefonu alalı rootlasam mı kararsızım

• 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.