Şimdi Ara

Samsung Dex Kullanıcılar Külübü(Dex Nedir,Ne İşe Yarar) (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
794
Cevap
68
Favori
58.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hocam yanlış anladınız veya ben yanlış anlattım kusura bakmayın mesajı tekrar düzenledim. a34 ün yanında verilen şarj kablosu ile s21 fe yi bilgisayara bağladım.s21 fe de dex modu için daha kaliteli bir kablo mu gerekli acaba? buydu demek istediğim.

• madenipara11 M kullanıcısına yanıt

Bundan veya benzeri lazım.

Samsung Dex Kullanıcılar Külübü(Dex Nedir,Ne İşe Yarar)
    Dex modunun PC, TV ve Monitör'e kablolu/kablosuz bağlantı yöntemleri var. S21 FE çok eski bir telefon değil, verimli bir şekilde kullanabilmeniz gerek. PC'ninde ekranına kablosuz yansıtma yapabileceğiniz gibi PC için Dex programını bilgisayarınıza kurarakda kullanabilirsiniz. PC bağlantısında ilgili PC'nin donanım, yazılım durumu önem arzediyor. PC'nin USB sürümü kullanılan kablo ile beraber yine önemli. Cihazın USB 3.2 Gen 1 olan portu var, örneğin PC'de type-c girişi varsa type-c to type-c kablo ile çok daha verimli olacaktır.

TV ve Monitör'de kablolu kullanmak istediğinizde ya arkadaşın paylaştığı gibi bir type-c to HDMI kablo ya da adaptör kullanmak gerekiyor. HDMI portunun yanında şarj için type-c ve USB3.0 type-a (klasik, geniş usb girişi) portlarıda olan bir adaptör almanızı tavsiye ederim. Uzun oturumlu kullanımlarda telefonun şarj ihtiyacı olacak ayrıca klavye, fare bağlantısı için klasik USB portu ihtiyacı olacak. 250-300TL fiyatı olup bu işi yapan yan sanayii oldukça fazla çeşitli ürünler var, onlardan edinebilirsiniz. Örnek:
    https://www.n11.com/urun/type-c-to-hdmi-4k-usb-30-donusturucu-adaptor-macbook-macbook-pro-20033035?magaza=teknocool

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 14 Aralık 2023; 9:22:56 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• @zopik @tayaydin cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. ilk fırsatta adaptör alıp deneyeceğim.

@tayaydin hocam size bir sorum olcak.biraz araştırdım 500-600 tl gibi fiyatlara da var artısı ne olur bunların.pek bilgim yok bu konu hakkında

Barındırdığı port çeşidi ve sayısına, bu portların desteklediği ileri versiyon özelliklere göre fiyatları artabilir. Örnek yaklaşık iki yıl önce (dövizin astronomik arttığı zamandan önce) Türkiye daha satışa çıkmamış şu ürünü yurtdışından Aliexpres üzerinden almıştım. Klasik adaptörler 4K 30hz desteklerken bu adaptör 4K 60hz destekliyor, type-c pd şarj girişinin 100w desteklemesi gibi özellikler. Ayrıca bu ürünler genel olarak Apple Macintosh ürünleri için yapıldığı için pahalı oluyor. Şu anda bu fiyatla ben bu ürünü alamazdım mesela:

https://www.maxitekno.com/ugreen-type-c-to-pd-100w-hdmi-rj45-usb-sd-micro-sd-donusturucu-hub-6438

• tayaydin kullanıcısına yanıt

cevabınız için teşekkür ederim.size son bir sorum olcak.bana fiyatı makul bi ürün önerebilir misiniz?benim tek sorunum var kablosuzla tv ye bağlandığımda gecikme yaşıyorum drop oluşuyor bu sorunu ortadan kaldıracak bir ürün arıyorum.

Aslında size yazdığım ilk cevap mesajımda n11'den makul fiyatlı bir ürün linki vermiştim. Yaklaşık 230₺'lik bir ürün. Onu alabilirsiniz. Aynısından kullandım, Ugreen'i alınca onu arkadaşıma verdim. Yorumlarda S22 ve S23 ile sorunsuz kullandıklarını yazanlar var. Bu arada TV ile bu adaptör arasında bir HDMI kablosuna ihtiyacınız olacak.

hocam çok teşekkür ederim cevaplarınız için.q

• Merhaba arkadaşlar dex ile kablosuz şekilde nasıl pc'ye bağlanabilirim? Bağlanabilir cihazlar listesinde aynı wifi ağına bağlı olmalarına rağmen cihazım çıkmıyor. Sadece kablo ile bağlayabiliyorum.(s23 ultra)

• pervical P kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar için Dex uygulamanız güncel mi, onu kontrol edin.

güncel, uygulamaya kabloyla bağlayabiliyorum ama kablosuz olmuyor

• Cihaz :Samsung s23 ultra

DEX:Samsung Dex 3in1 Type-c Çevirici Adaptör Hubify marka

Gamepad:Logitech F710(2 adet usb) , dualshock ps4 (2 adet bluetooth)

Selamlar YUZU nintendo ile dex çalıştırıp televizyonda çoklu oyunculu oyunları oynamak istiyenler için ;

Normalde YUZU githubdan en son versiyonu indirip gerekli driver kurulumlarını yaptım .

YUZU desteklediği perfect oyunları indirip kurdum herhangi takılma donma ısınma yaşamadım (tek oyuncu) hem usb gamepad , hem bluetooth gamepad kusursuz çalışıyor.

Çoklu oyuncu desteği ile oyunları oynamak istediğiniz zaman işler sarpa sarıyor .

Kollar hem usb hem de bluetooth olarak eşleşmede sıkıntı yaşatmıyor .Bir kaç araştırma sonucunda YUZU nintendo emülatörün çoklu oyuncu desteğini 118 nolu sürümlerinden sonra sıkıntı çıkardığı yazılmış ve bu geliştiriciler tarafından biliniyor .

fakat 118 sürümü ve altı sürümleri kurduğunuzda da şöyle bir sıkıntı var oyunlarda takılmalar oluyor .

çoklu oyuncu desteğiyle oyun oynamak istiyenler daha önceki versiyonları kurup oynayabilirler benim sorum şu ;

8 gen 2 li bir cihazda 118 versiyon öncesi kullanıp çoklu oyuncu desteğiyle oyun oynayan ama donma takılma yaşamayan varmı ? ve varsa bunu hangi driverla yaptı ?

• Tel s20fe snap 865 modeli.

carxstreet oyunu gamepad ile oynuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalci -- 23 Ocak 2024; 23:14:57 >
  • Dex Mode da 2k görüntü desteği yok mu acaba? 1080p veriyor bağladığımda.
    Ayarlarda da ne değiştirmeye izin veriyor ne de seçenek çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18.Bayezid -- 23 Ocak 2024; 23:35:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonum Samsung S23. Dex için Samsung TV'ye kablosuz bağlıyorum. Logitech klavye ile çok uyumlu problemsiz çalışıyor. Dün de forumdan görüp Logitech F710 Gamepad aldım. Ancak gamepad TV'de çalışmasına rağmen oyunda çalışmadı. Bir kaç oyun denedim. Neyi eksik yaptım? Gamepad'i TV'ye değil de telefona mı bağlamak gerekiyor? Bunun için daha başka aparatlara ihtiyaç var mı? Tecrübelerinize istinaden yardımcı olursanız sevinirim.

• FlighTAiR kullanıcısına yanıt
    Tabiki de gamepadi telefona bağlamanız gerekiyor. TV sadece görüntüleme cihazı, uygulamalarınız telefonda olduğu için uygulamaları kullanıp yönetme adına telefona bağlamanız gerekiyor. USB alıcısını Dex için bağladığınız adaptörün USB girişine takın tamamdır. Adaptörün yeteri kadar USB girişi yoksa USB çoklayıcı da kullanabilirsiniz.

Sağol hocam, telefona bağlamak için önereceğin bir USB OTG tavsiyen varsa o da makbule geçer. Şu gamepad'i almak için acele ettim. Böyle olacağını bilsem direkt bluetooth bağlantılı bir gamepad bakardım. Böyle telefona bir şey tak çıkar hoşuma gitmiyor.

• FlighTAiR kullanıcısına yanıt
    Logitech ürünleri iyidir ama ben gamepad olarak Xbox 8 veya 9. nesil gamepadini tavsiye ederdim.

Öncelikle oyun için minimum gecikme adına Dex modunu kablolu kullanmanızı tavsiye ederim. Bu açıdan üzerinde OTG özellikli USB'side olan bir HDMI adaptörü öneriyorum. Daha önce şu mesajımda sebebini detaylıca anlattım, ayrıca o mesajda önerdiğim ürünüde alabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/157558655

Bunun haricinde eskiden telefon kutularının içinde OTG adaptörü olurdu, yenilerde koymuyorlar heralde. Yoksa şöyle bir adaptörü alın, atın çantanıza ihtiyaç oldukça kullanırsınız.
    https://www.n11.com/urun/powerway-type-c-to-usb-30-otg-cevirici-donusturucu-adaptor-5843119?magaza=asyapasifikteknoloji

Hem Logitech gamedine bir telefon tutucu bulabilirseniz OTG adaptörünü kullanarak şu rahatlıkta mobil oyunlarıda oynayabilirsiniz. Ben bluetooth'lu Xbox gamepadini şu şekilde kullanıyorum:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 24 Ocak 2024; 13:11:34 >

Sağolasın hocam çok kıymetli bilgiler. Teşekkür ederim.

• Arkadaşlar 4K TV var tvbox alacaktım aklıma dex geldi ikinci el s9 pluslar hem emülatör hemde cod mobil gfn oynamak için uygun fiyata satılıyor fakat aklımda bir soru var 4k çözünürlük sağlayabilirmiyim s9+ da bazı reddit yorumlarında pasif kaldığı yazılmış bazılarıda Multistar diye uygulama varmış onunla olur diyorlar deneyen varmı aranızda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.