Şimdi Ara

SAMSUNG C7 [ANA KONU] (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.084
Cevap
54
Favori
281.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki bu ithalatci servislere verenlwrin yaptiklari yorumlarda servis bunlari 7.0 dondurup birde guncellemeleri yok ediyomus yani onlarda bu sekilde yamami yapiolarki yoksa yazilimla mi oynuyolar bi yeri ile yamasiz@zn_volkan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde sunu sorayim bu telefona 8.0 da iken turkce yama attik diyelim simdi bunun ingilizceye donmesi hangi hallerde oluyo bi tema degistirince filan diyolardi bide hard resette mi oluyo peki cihazin ayarlarindan fabrika ayarlarina sifirla filan dedigimzdede oluyormu o sekilde

• Yabanci_esk Y kullanıcısına yanıt
    Evet onlarda güncellemeleri engelliyorlar, bu sebebten servise vermeye gerek yok, Türkçe yama tema ve dil değişiminde heralde bozuluyor dediğiniz gibi, ben de diğerini tam hatırlayamadım, dil ve tema olması gerek.

• iyi geceler arkadaşlar.
    Samsung c7 telefonu halen aldığım haliyle Android 6.0.1 ile kullanıyorum.
    Ara ara takılmalar yapıyor ,batarya ömrü azaldı.
    Android 7 veya 8 yükleyen arkadaşlar güncelleme tavsiye eder misiniz?
    Benim için en önemlisi akıcı ve sorunsuz çalışması.
    Batarya performansında artış, sorunsuzluk, türkçe dil desteği ve en önemli özelliklerden olan always on display güncelleme yaparak kazandırılabiliyor mu?
    Yoksa hiç bulaşmayayım güncelleme işine , format atıp kullanmaya devam edeyim.

• fnarsil kullanıcısına yanıt
    Android 7 sürümünü kurabilirsiniz. 8 sürümünde Türkçe sorunu var. Yapabilirim diyorsanız yaması mevcut, onu kurarsınız ama tema değiştirmek, ultra güç tasarrufuna almak gibi şeylerde bozuluyor ve yeniden İngilizce oluyor.

7 sürümünü kurup keyfinize bakabilirsiniz.

• Teşekkür ederim @Smaug
    Android 7 akıcı ve sorunsuz çalışıyor o halde. Samsungun orjinal AOD özelliği de 7 ile yükleniyor mu yoksa şu anki sürüm gibi ek program mı kullanmak gerekiyor?

Merhaba, sürüm ne kadar eski olursa cihaz o kadar rahat çalışıyor, ama android 7.0 ile Android platformu daha da güzel oldu, eşime almıştım 7.0 ile kullanıyordu, kamera odaklama problemi için 8.0'a güncelledim ama geçmedi o problem.

Aod yüklemeye çalıştım ama verimli çalışmıyor, hemen donuyor tel.
    Onun dışında markette Aodnotify, Aod amoled gibi uygulamalar mevcut.

Eğer 6.0'dan memnun iseniz formatlayın cihaz eski akıcılığına kavuşacaktır, bir iki hafta deneyin eğer sorunlarınız çözülmezse yükseltirsiniz.

Benim imkanım olsa 6.0'a düşürürüm , her sürümün kaynak kulllanımı farklı.

Tema değiştirme vs telefonu fazla kurcalamıyorsanız her sürüm kullanılabilir neredeyse hiç bir sorun yok bir kısmı ingilizce olması dışında. O da basitçe %99,9 Tr oluyor.

Özetle önce formatlayın istediğiniz gibi olmazsa yükseltirsiniz.

Aod gelmiyor güncelleme ile. Samsung yazılımsal özelliklerini yeni cihazları sattırmak için koz olarak kullanıyor. Üçüncü parti uygulamalar var veya port edenler var ama hiçbiri güzel çalışmıyor maalesef.

• 7 sürümde volte aktif edebilen var mı?

• ALBAY kullanıcısına yanıt
    VoLTE operatör kaynaklı olarak C7 ile uyumlu değil. Destek sunan bir cihaza takip VoLTE açıp tekrar C7'ye takarsanız belki olur. Emin değilim ama.

• Teşekkürler ,madem AOD falan yok,formatlayıp kullanmaya devam edeyim.

Volte ve VoWifi şebeke operatörünün verdiği hizmetle çalışır, eğer Turktelekom kullanıyorsanız volte ve voWifi için uğraşmanıza gerek yok, çünkü hiçbir cihaza destek vermiyorlar diyecek kadar az cihaz var hizmet verdikleri. Adı batsın

• Arkadaşlar hattım turkcell ve volte açık hatta yedek cihazım a7 2016 da çalışıyor. Ama c7 de volte seçeneğini bulamadım.

Mobilde 6.sayfada bir arkadaş aydınlatmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 24 Nisan 2020; 21:45:36 >
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    VoLTE operatörün bileceği iş de 4.5G diye bir şey yok. 4.5G, 4G'nin Türkiye'deki ismi. Hiçbir farkı yok yani. LTE, 4.5G, 4G; hepsi aynı şey. Bu konu içinde defalarca yazdık bunu.

4G için tek fark C7'de band 20 desteğinin olmaması. Bu da sadece Çin ve Hong Kong'a özel seri olmasından kaynaklıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smaug -- 24 Nisan 2020; 21:55:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Mobilde 6.sayfada bir arkadaş aydınlatmış.

Hocam şöyle söyleyim. Daha önce ayarlardan volteyi açmaya çalıştığımda "Geçerli yazılım sürümü tarafından desteklenmiyor" hatası veriyordu fakat şimdi ilginç bir şey oldu. O menüyü tekrar bulamıyorum. Güncelleme felan da yapmadım.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Keşke daha esnek bir sistem olsa da müdehale ile çözülebilse. Herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

Evet aynen öyle,hatta Volte var diye seviniyorduk menüde gördüğümüzde çalışmadığından habersiz 🤩

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 24 Nisan 2020; 22:8:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Evet aynen öyle,hatta Volte var diye seviniyorduk menüde gördüğümüzde çalışmadığından habersiz 🤩
    Buldum hocam üst bildirim çubuğunda varmış. Tıklayınca ordaki hatayı veriyor açmıyor.

• Ayrıca 6 saat 32 dk ekran süresi aldım ve hala %32 şarjım var Oyun yok genelde wifi ile kullanıldı.
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.