Şimdi Ara

SAMSUNG C7 [ANA KONU] (204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.085
Cevap
54
Favori
281.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    Geçmiş mesajkarda nasıl Türkçe'ye çevrilir. Anlatılıyor. Geçmiş mesajları okuyunuz. Tekrar anlatmazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maksi09 -- 23 Temmuz 2020; 8:17:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maksi09 kullanıcısına yanıt
    Belirttiğiniz için teşekkür ederim. Gerçi konu 200 sayfayı geçmiş; hepsini inceleyemeyeceğim doğal olarak, ama 196. sayfada bir link var. Güvenli olup olmadığını bilmiyorum.

EDİT: HALABTECH adında birilerinin yazdığı 3. parti bir program olarak görünüyor. Yani ne kadar güvenli olabilir? Telefonla mobil banka işlemi dahi yapıyoruz, sonra başımıza bir iş gelmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 23 Temmuz 2020; 16:39:2 >
  • atilgan1 kullanıcısına yanıt
    Bu gayrıresmi bir program galiba? Virüs ya da güvenlik açığı olup olmadığını nasıl anlarız? C7'yi Türkçeleştirmenin resmi bir yolu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 23 Temmuz 2020; 16:15:38 >
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum. Banka uygulamaları uyarı vermiyor. Sorun yok herhalde. Rotlarsanız banka uyarı veriyor.

• Şuan telefonu Vodafone hattı ile kullanan var mı ? Bir kaç yerde Vodafone hattının sıkıntı çıkardığını yazmışlar fakat yeni gelen güncellemelerle çözüldüğünü düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayranmentr

Şuan telefonu Vodafone hattı ile kullanan var mı ? Bir kaç yerde Vodafone hattının sıkıntı çıkardığını yazmışlar fakat yeni gelen güncellemelerle çözüldüğünü düşünüyorum.
    Eşim kullanıyor, bir problem ile karşılaşmadık henüz.

• Telefonum artik 4 yasina girdi neredeyse, bir turlu kopamiyorum :) dün parmak izi okuyucusu bozuldu. Bikac kere tirnakla vurdum duzeldi. Sonra tekrar gitti. Simdi calismiyor.

Var midir bir cozum önerisi olan acaba ?

Eger duzelmesse sanirim artik s10 lite a gecis yapacagim :((

• quote:

Orijinalden alıntı: ayranmentr

Şuan telefonu Vodafone hattı ile kullanan var mı ? Bir kaç yerde Vodafone hattının sıkıntı çıkardığını yazmışlar fakat yeni gelen güncellemelerle çözüldüğünü düşünüyorum.
    Aynı sıkıntı bendede var. Daha önce . Birkaç kez. Numara taşıdım. Simkart değişti. Telofonun 4.5G desteklediği halde ve simkart 4.5G desteği olduğu halde. Volte ayarlarda 4.5G desteği görünmüyor.
    Android 8 kullanıyorum. O nedenle mi anlamadım.

Bu konuda sorunn yaşayıbd çözüm bulan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maksi09 -- 14 Ağustos 2020; 18:46:41 >
  • maksi09 kullanıcısına yanıt
    Yok hayır çekme probleminden bahsediyorum.Bir kaç yerde vodafona geçince şebekenin gittiğini ve çekmediğini söylemişler.
  • ayranmentr A kullanıcısına yanıt
    Son sürümü kullanıyorum evet ara sıra şebeke gidiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Ben de eşim için pembe silikon kılıfla birlikte pembe C7 sipariş ettim.

GittiGidiyor'dan (Delta Servis garantili) 1.289.-TL'ye (100. - TL World puan hediyesi ile) aldım. Bana maliyeti 1.189.-TL oldu.

Başta A7 2017 alacaktım ama C7'nin A7 2017'den eşim için fark edecek bir yönünü pek göremedim. Suya dayanıklılık olmazsa olmaz bir özellik değil. Üstelik A7 2017'de de OIS yokmuş, derhal seçeneklerden çıkardım.

4GB RAM,

32 GB ROM,

3.300 mAh batarya,

5,7" super amoled ekran

SD 625 işlemci oyun oynamayan bir bayan için işlemcisi oldukça tatminkar,

Parmak izi okuyucusuyla bu fiyata bence çok uygun.

Android Nougat sürümü ölesiye beklemeyin hatta 7.0 yüklemek için hiç acele etmeyin çünkü Marshmallow kusursuz bir sürümdür değerini bilin. Çünkü kendi telefonumda Nougat'a geçtim çok memnun değilim. Belki 7.1 sürüm daha iyi olabilir.

Eşime yaklaşık 3,5 yıl önce aldığım C7 macerası artık sona eriyor. Konu içinde yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Yeni telefona daha fazla hafıza kapasitesi, daha iyi kamera ve daha güçlü batarya ihtiyacı yüzünden Samsung'un yeni çıkacak olan M51 (SM-M515FZWETUR) modeline geçiş yapıyoruz.

Yeni telefonun bazı kısa özellikleri;

Ekran: 6,7" Super AMOLED Plus (Plus farkını merak ediyorum)
    Kamera: Biri 64 MP olmak üzere 4 kamera
    RAM: 8 GB
    ROM: 128 GB
    Batarya: 7000 mAh (C7 3.300 mAh idi)
    Chipset: Snapdragon 730G (8 nm) (C7 bu konuda biraz zayıftı 14 nm)
    Fiyat: 3.799.- TL (Buds kulaklık hediye)

C7 telefonu Mayıs 2017'de $ 370 dolara almışım.
    Yeni telefon ile gelen hediye kulaklığı çıkartırsak bu telefon da yaklaşık aynı fiyata yani $ 370 dolara gelmiş oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 1 Ekim 2020; 10:25:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

Bu gayrıresmi bir program galiba? Virüs ya da güvenlik açığı olup olmadığını nasıl anlarız? C7'yi Türkçeleştirmenin resmi bir yolu var mı?

Resmi bir yolu yok diye biliyorum hocam. Bunuda bazı geliştiriciler yapmış neyseki yapmışlarda Türkçeye çevirebildik çok şükür.

"Yalnız; c5 konusunda bahsedildiği gibi şu durumlarda tekrar yarı ingilizce haline geri dönüyormuş. 

1) format atmak, fabrika ayarlarına döndürmek. 

2) tema değiştirmek. 

Bu durumda tekrar yamayı kullanmak için, öncelikle telefondan yamayı silmek gerekiyor. Silme işlemini yaptıktan sonra tekrar yamayı kurabilirsiniz." 

Alıntıdır. "

Not: Bu uygulamayı yapıp Türkçe yaptıktan sonra varolan temayı değiştirdik yanlışlıkla ve yarı ingilizce oldu yukarıda alıntıladığım arkadaşın dediği gibi yamayı kaldırıp tekrar kurunca tamamen Türkçe oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan1 -- 20 Aralık 2020; 22:21:0 >

• atilgan1 kullanıcısına yanıt

İşte telefona format atıp fabrika ayalarına döndürdükten sonra Türkçe desteği kayboldu. Babam da "İlk aldığımızda dili Türkçe'ydi, şimdi sen niye Türkçe yapamıyorsun?" diye kızıyor. Demek ki İthalatçı firma da gayrıresmi bir yamayla telefona Türkçe desteği eklemiş. Ben bu telefona Türkçe desteğini tekrar nasıl eklerim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 21 Aralık 2020; 9:59:0 >
    1. parti yazılım kullanmadan türkçeleştirme imkanı yok mu acaba?
  • enigma_e E kullanıcısına yanıt
    Yoktur
  • Hala benim gibi C7 kullanmaya devam eden var mı?

Malzeme kalitesini ve inceliğini beğeniyorum yeni telefonlarda yok.

• Guest-4h062020 G kullanıcısına yanıt
    anneme verdim bir yıl önce o kullanıyor şimdi.ilk gün ki gibi tertemiz ve hatasız
  • Guest-4h062020 G kullanıcısına yanıt

1 ay sonra tamı tamına 4 yıl olacak. Kullanmaya devam :)

• Elimde sm-c7000 bir telefon var fakat alındığındam beri hiç güncelleme almamış, güncelleme kilitli.

Bunu smart switchle mi güncelleyebiliyoruz. Güncelleyince dil sıkıntısı mı var?

Geçmiş sayfalarda dolaşayım dedim, kayboldum.

Var mıdır yardımcı olabilecek?

• Gordon Milne kullanıcısına yanıt
    güncelleme hocam öyle kullan.bende vardı bi c7 şimdi annem kullanıyor bi günclledik menü dili ingilizceye döndü.sonra internetten dil yaması falan buldum öyle çevirdim türkçeye.o yüzden bence hiç dokunma gittiği yere kadar öyle kullan

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.